Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Iwa a moze to cos wspolnego z tym tarciem oka co kiedys pisalas ?:\.
Kurde bo Zosia od wczoraj strasznie trze oko :\ do tego id wczoraj tak zalosnie placze przez sen i budzi sie - czy to moze miec tez zwiazek z zebami ?.
Mąz moj tylko mowi zeby dac camilie i dalej sie mecz z dzieckiem a ja mysle i sie zamartwiam

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Ruda - nie zamartwiaj się, bo jak pisały dziewczyny - to się wyrówna z czasem i masowanie też ns pewno pomoże.
CalineczkaMała - gratuluję udanych chrzcin :)
Iwa - brawo Ty i szacun wielki za te pełne wyrzeczeń 6 długich miesięcy!
MilaMi - super, że ruszyliście do przodu :) Trzymam kciuki za rozwój akcji "Reaktywacja" ;)
Bordo - 100 lat dla Półroczniaczki i wszelkiej pomyślności :)
A nam się pralka popsuła i jak nie będzie można naprawić, to przyjdzie nam skarpetki na drugą stronę odwracać ;) Kiedy przy tej mojej maruderce miałabym prać? ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla solenizantow.

Maag zapomniałam napisać gratki z okazji przytulasow. Nareszcie, ale się musiałaś biedna uczekac. Teraz już będzie super jak się przełamaliscie. Super że tak ładnie kg lecą. Też się musze w końcu porządnie wziąć za siebie.

Zrobilam- negatywny. Bardzo Wam dziękuję za wszystkie ciepłe słowa.

Miłego dnia, buziaki.

Co tak się Milutka nie odczuwasz??

Charlotte jak skóra Stasia?

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamunie z rana :) dzisiaj chyba byla przełomowa noc albo Nusia odsypiała dzień. Przespała bez pobudki od 20:30 do 7:30 !! Jestem w szoku :) zjadła i o 8:00 obudziła się na dobre. Właśnie leży obok mnie i gada. Pierwszy raz przespałam cała noc od niepamiętnych czasów. Oby tak już zawsze było :)
Pogoda za oknem tragiczna No normalnie idzie się załamać a prognozy takie są conajmniej na kolejne dwa tygodnie.... masakra jakaś :(

Odnośnik do komentarza

Maaaag ale ci zazdroszczę. U mnie Gosia się dziś często z jakimś płaczem budziła. Wystarczyło ją przytulić i spała dalej, ale od tego wstawania co chwilę jestem nieprzytomna.
Szczęściara wczoraj Gosia zasnęła normalnie bez wydziwiania więc może już się naprawiła :)
Dziś u nas słonko ale rano zimno było.
Chartotte powodzenia podczas rejestracji do neurologa bo to chyba dziś.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Oj, u nas tez przelomowa noc,tylko ze w druga strone niestety.pomimo ze maz nakarmil Lili o 1 to i tak budzila sie 4 razy.oj dawno tak nie bylo.ledwo zyje,jeszcze ta pogoda za oknem.zalamka:((Maaag,zazdroszcze,ja bym chciala uciec gdzies daleko gdzie da sie spac ciagiem wiecej niz 2-3h...
Nie wiem czy to jakas chwilowa zalamka ale ja tez juz coraz czesciej mysle o zakonczeniu kp.6 mies to juz bardzo dlugo,ja tak uwazam.i tak jak iwa i agnes pisaly ze na poczatku marzylo sie chocby o 2-3 miesiacach.takze pomimo ze nie mialam wiekszych problemow z laktacja to i tak powiem nieskromnie ze jestem z siebie dumna,a co;)

Dziewczyny,zadna jeszcze nie dawala brokula zeby podpowiedziec mi cos o kolorze kupki??

Zyczonka dla 6miesieczniakow!!!!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Hejka:)
A u nas noc to jedna wielka pobudka:) Idzie zglupiec,cycek,odkladanie,10 minut spania,cycek,odkladanie i 10minut spania:) I tak w kolko:) Ale przyyszlo rano i do przodu:) U nas za to zapowiada sie ladna pogoda,sloneczko juz wyglada zza chmur,tyle,ze jeszcze zimno. Podobno ma byc dzis ladnie w calej Polsce:)
My dzisiaj do pediatry na kontrole,tyle,ze co tu mozna skontrolowac,dopoki siuskow nie oddamy do badania. Ale pewnie dostaniemy skierowania i pogadam z pania dr,co z zaleglym szczepieniem.
Mindtricks,my jestesmy przed brokulem,wiec nie pomoge:)
Dziewczynki,mi sie wydaje,ze jesli chodzi o kp,to jest to indywidualna decyzja kazdej Mamy i nikomu nic do tego. Przeciez kazda z nas robi wszystko,zeby bylo dobrze,a przeciez macierzynstwo nie konczy sie na karmieniu piersia:) Najpierw,po porodzie sa uwagi,co ty,juz nie karmisz,a jak ktoras karmi dlugo,to z kolei,co ty,jeszcze karmisz? Zawsze sie ktos znajdzie,zeby wbic szpileczke.
Podziwiam Dziewczyny na diecie,dajecie rade,ja bym nie potrafila:)
No i Maaag,zazdroszcze przespanej nocki,ja pewnie poczekam jeszcze ze dwa lata:) Ale i tak nie narzekam:)
Moj Bobek wlasnie ucina drzemke:)
Milego dzionka:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Maaag no co Ty gadasz , wlasnie w ddtvn mowi Kuba ze wiosna puka do drzwi :).
Ja to taj do kp sie przyzwyczailam ze nie mysle mm.
U nas kolejna noc zla i pobudki z placzem takim " ajjj mamo pomorz , cos mi jest" mysle o dniu bez sloiczka tylko z cyckiem , moze jednak cos ja uczula a ja o tym nie wiem bo skora ok i kupa ok.

Brokula to nawet bie widzialam nigdzie wiec nie wiem jakie kopy.

Laski a co na wlosy przy kp. Wiem ze juz byla o tym mowa ale wczoraj bylam w aptece i farmaceutka mowila ze tylko odrzywka

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Ojej Maag zazdroszczę takiej nocki i cudowna twoja zielona żabcia :)
U nas też nocka pełna pobudek, budzi się moja dziecinka i tak kwili, jęczy, wezmę ją, zje odłożę albo i nie do kołyski, poglaszcze, dam smoka i tak w kółko do 6 rano :/
Sto lat i dużo dużo zdrówka dla dzisiejszych półroczniaczków :)
Co do dalszego kp, ja chciałam karmić 6 miesięcy, które niedługo stukną i tu pojawia się pytanie co dalej, odkąd wróciliśmy że szpitala Ola zaczęła jakoś więcej jeść, w rezultacie czego na noc idzie kaszka na mm, już nie przeżywam, że nie udaje mi się więcej ściągnąć, póki co mleczko w cyckach jest co w nocy jest dla mnie mega wygodne i średnio sobie wyobrażam robienie mleka na półśpiocha. No cóż zobaczymy, może to będzie jednak 7 albo 8 miesięcy a może samo zacznie zanikać i to natura podejmie tę decyzję za mnie. Jednak nie przewiduje karmić dłużej niż 8 miesięcy. I też uważam, że to każdego indywidualna sprawa,bo ludzie i tak zawsze mają coś do powiedzenia tak jak pisze mila mi, ważne aby to było w zgodzie samym ze sobą :)
U nas dzisiaj dynia, więc z brokułem jeszcze nie pomogę.
Powodzenia na dzisiejszych wizytach u lekarzy,oby były same dobre wieści.
No właśnie milutka gdzie jesteś? Tęskniny :)
Szczesciara widocznie to nie był ten czas. Do następnego :)
Anka dobry pomysł z tymi skarpetkami, nigdy nie próbowałam ich odwracać hehe ;)
Miłego i słonecznego dnia kobietki :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Najlepszego dla solenizantow, zdrowka dla chorowitkow i duzo sloneczka dla wszystkich. U nas cudowne slonce chetnie sie podzielimy z tymi u których chmury. Staś spi na balkonie a ja na szybko wcianm śniadanko.

Szczęściara, dziekuje za odp w sprawie Marysi, jestem zdecydowana na te testy, zobacze tylko co mi powie dermatolog w czwartek. Poczytalam o alergiach i wiem, ze z testow moze nic nie wyjsc gdy jest drugi typ alergii, ale i tak chce spróbować. Skóra Stasia dalej tragicznie. Mam maść ktora zasusza mu te stany zapalne (tu idę za radą Malej) i rzeczywiscie jest poprawa. Tylko w niedziele dostał jakiej takiej wysypki jakby trądzikowej, wygląda strasznie, ale dzis jest juz lepiej. Caly w dotyku przypomina papier ścierny. Przy przebieraniu zawsze mi sie parę łez pokula tak mi żal tego mojego dzieciątka, że sie musi tak meczyc. Założyłam sobie zeszyt i pisze co jem. Zobaczmy co bedzie. Narazie nic jeszcze nie podaje do jedzenia Młodemu, 6 mcy dopiero we czwartek a to i tak nie jest jakas sztywna granica. On nawet jeszcze nie siedzi, nie wiem jakby miała go posadzic w fotelu to by caly czas uciekal gdzies na boki. Chce zacząć ale trochę sie boje.

Qarolina dzieki za pamiec, tak to dzis, mam nadzieję, ze uda nam się zarejestrowac na jakis ludzki termin..

MilaMi u nas nocka identyczna. Nawet nie mialam jak wziac prysznica. Od 20 odkad zasnął na noc - 10 minut w lozeczku, ryk, 10 minut w łóżeczku, ryk. Potem to juz go tak prześcieradełko parzylo, ze w ogole nie dal sie skubaniec odłożyć, próbowałam chyba ze 20 razy. Ostatecznie spał z nami, a był taki rozkoszny, ze nie moglam z niego. Lezal na podusi obok mnie i jak juz się najadl to puścił piers i sie uśmiechał do mnie pół przytomnie, przymykal oczy i za chwile sprawdzał czy jestem i znow się uśmiechał. Jest boski. Od 12 do 6 obudził się dwa razy na jedzenie, no bo spal z mamusia. Wiem, ze sama krece na siebie bacik, ale co poradzic. Wymiekam kiedy tak ufnie sie do mnie cieszy i jest taki szczesliwy, ze lezy sobie obok mnie.. nie miej jednak chciałabym miec tez troche czasu nam na sam z mężem. Generalnie nie narzekam, bo przytulanku dość czesto u nas, ale czuje panike gdy pomyśle, ze Staś juz tak zawsze mialby z nami spac hehe ;P

Co do kp, to kazdy decyduje sam. Podziwiam każdą mamę ktora walczyła o kp bez wzgledu na to czy byl to tydzien miesiac czy pol roku. Szacun. A Iwa z tym ręcznym sciaganiem to w ogole szok. Ja mam swira na tym punkcie i nie chce rezygnowac. Bede karmic tak dlugo jak młody sam nie powie dosc.

No u mial byc krótki wpis bo musze obiad ogarnac a sie rozpisalam. Pewnie sie zaraz moje dzieciątko obudzi i tyle porobie..

Miłego dnia wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza

Charlotte - z tym spaniem mam podobnie - uwielbiam mieć ją przy sobie blisko i dziś to nawet przez chwilę było mi żal, że się do banana przytuliła przez pomyłkę ;) Chyba zwariowałam. Na pewno będę żałować, ale póki co sprawia mi to tyle przyjemności, że nic na siłę ;) I to sprawdzanie, czy jestem jest takie rozczulające ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny :) dawno nie pisałam i nie czytałam (a miałam co), bo jesteśmy drugi tydzień u babci i nie bardzo mamy jak.
Wszystkim solenizantom życzymy słoneczka :)
U nas jutro minie też 6mc, od wczoraj też zaczęliśmy zajadać marcheweczkę, chyba smakuje, nie pluje i dziubek otwiera.
Ostatnio też mamy ciężkie noce, bo smyk robi sobie przerwę godzinną na zabawę. Przedwczoraj płakał od 12, myślalam, że coś go boli bo zawodził na rękach, cyca nie chciał, więc stwierdziłam, że dam czopek przecibólowy żeby się nie męczył i co... włączyłam światło, a on w śmiech i zabawa na całego. Biedak potrzebował się rozerwać ;P
U nas dziś przepiękne słoneczko i mam nadzieję, że tak już będzie codziennie :)

Odnośnik do komentarza

Ja też dziś dzwoniłam żeby zarejestrować Olę do poradni neurologicznej, bo mamy zleconą wizytę po szpitalu, niestety albo zajęte albo nikt nie odbiera :/
My na spacerku, Ola śpi a ja się grzeje w słonku i boję żeby mnie wrony nie naznaczyły :)
Dziś był dzień dyni i muszę powiedzieć, że całkiem nieźle, nie było krztuszenia i odruchów zwrotnych jak przy marchewce, także sukces :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja:)
Wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych solenizantow. Dla tych co mieli w sobotę w niedzielę wczoraj i dzisiaj:) Wszystkiego naj naj.
Calineczka cieszę się ze chrzciny się udały i mały był zadowolony w sensie grzeczny hihi.
Miła mi dobrze, ze porozmawialas z mężem. Miejmy nadzieję, ze L juz będzie lepiej.
Maag tak samo i u Ciebie ze już po malutkim kryzysie.
Uśmiałam się z ubierania dzieciaczkow przez mężów. Oni to naprawdę są z innej planety.
Sevenka i szczesciara dziękuję, ze o mnie pamiętacie. My na weekendzie młyn konkretny. Albo my w gościach albo ktoś u nas. Drzwi się nie zamykaly. Miałam już dość. Aż byłam wściekła po odwiedzinach koleżanki z byłej pracy uwaga, która przyszła niby to w odwiedziny. Bo nie była od 5 miesięcy. A całkiem przypadkiem poprosiła mnie o napisanie pracy na konkurs dla jej syna. Ależ kur.. ludzie są bezczelni. Wszystko wszystkim już razmu napisałam zajął 1 m w powiatowym ni i starczy. Ja czasem nie mam jak się na jeść. Już nie wspominając ze nie bawię się z Amelka bo ciągle coś. Ale to jest najgorsze że widzą tylko człowieka jak im coś trzeba. Ale postanowiłam być asertywna i odmowilam. Chociaż było mi głupio. Mi!! No i się wyzalilam:)
A namowilam męża na mały remont pokoju naszego. Bo wszystko takie Stare. No i szukałam mebli i z racji ze jestem osobą mało zdecydowana zajęło mi to dużo czasu.
Moja jak wszystko je to wczoraj po indyku z ziemniaczkami miała odruch wymiotny. Trzymam kciuki za badania.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

My spimy juz druga godzinke:) To znqczy Maly spi,a ja leze i czuwam:) Jak sie przecknie,to wetkne cycka,albo smoczka. Robie juz tak chyba piaty dzien i mam nadzieje,ze w koncu zakoduje,ze spi te dwie godzinki,to i damy rade bez wspomagaczy:)
Milutka,ludzie to jednak potrafia byc bezczelni,dobrze,ze odmowilas. Ja mam taka kolezanke,ktora zawsze chce pozyczac ode mnie pieniadze. I nigdy nie oddaje... Nieduze kwoty,ale zasada sie liczy. Ostatnio widziala,ze nie mam gotowki,bo dawalam mojej Mlodej karte,to wychodzac zapytala sie R.czy ma moze ze dwie dychy pozyczyc!!! On tam nie ma problemu z asertywnoscia,wiec odmowil,ale jak mi po jej wyjsciu powiedzial,ze sie go pytala,to sie wkurzylam. A ja,oczywiscie,dobra ciocia,jeszcze jej dalam paczke papierosow,bo znajoma w Sylwestra zostawila.
Charlotte,zycze,zeby to spanie to byl codzienny prezent od Stasia dla Mamusi:) Ja twardo walcze o ta jedna dluzsza drzemke w dzien,bo zawsze i ja moglabym sie zdrzemnac po ciezkiej nocce,albo chociaz miec czas na cos innego:)
U nas,niestety dzisiaj bylo na pol slodko,bo Tatus nie zdazyl dowiezc dyni z rossmanna na czas:) Z braku laku byla marchew z jablkiem,no i tez git,wcinal,az milo:)
Zamowilam sobie szklana tarke do owocow i warzyw,zeby,jak bede scierac sama jabluszko nie tracic witamin:)
My mamy lekarza na 15:30 i moze zaliczymy jakis spacerek:)
Milego popoludnia:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odp w sprawie brokula:)Dziś był kolejny raz i powiem wam ze smakowal lepiej niz baban:0

Milami, tez musze sprawic sobie nową tarke bo stara juz zdziepko zdezelowana:)No i chyba kupie sobie taki talerzyk podgrzewany, bo poki co mala miseczke trzymam w większej gdzie jest wrzątek i malo to poręczne.Widzialam ze chicco takie ma.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie :)

My po szczepieniu Leos waży 7300 w dwa miesiące przybrał 700g nie wiem czy to dużo czy mało ... więcej płaczu było przy ubierania niż przy szczepieniu :)
Zaliczyli my spacerek piękna pogoda :)

Qarolina pytałam o ta witaminę D , lekarz mi powiedział ze nie potrzeba zwiększać bo teraz będzie łapał naturalna witaminę D. Wiec ile lekarzy tyle opinii czekam co powie Twój pediatra

Mind u nas po brokule również zielona kupka

podziwiam Was dziewczyny, że trzymanie dietę ja nie umiem żyć bez słodyczy itd:( chociaż robie postępy bo słodkie jem tylko w weekend juz od dwóch tygodni i jakoś idzie :) w tygodniu jem zamiast batona czy paczka owoce :)

Mag gratuluję nocy :) ja nie mogę narzekać w prawie nie miała jeszcze nocy bez pobudki ale jedna pobudka tonie tak zle:) do trzech miesięcy wstawał am co godzinę zanim się na jadł zanim zasnął to trzeba było wstawać masakra !

Leon również śpi ze mną mmm kocham jak on się do mnie przytula i szuka ta mała rączka czy na pewno jestem. Wiem, że powinnam próbować go odkładać ale chyba do końca życia spać ze mną nie będzie a to chwile nigdy nie wrócą ... trudno :*

Dziewczyny ciesze się ze u Was lepiej się układa z mężami :** ja na swojego nie mogę narzekać ma wady jak każdy z Nas ale i tak jest cudowny :)

Leos ma drzemkę a ja odpoczywam :) na razie bez gorączki i oby juz tak zostało :)
Najlepsze życzenia dla solenizantow :***

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamunie :)
Wszystkiego naj naj dla dzisiejszych solenizantow a najwiecej zdrówka oczywiście :*
Mind u nas zawsze kupka zielona po brokule, to normalne :)
Nusia zasnęła właśnie u mnie na raczkach.
Zaliczylysmy dzisiaj spacerek mimo niezbyt ładnej pogody, No i przesadziłam dzisiaj Nusie do spacerówki bo już więcej chce oglądać niż spać na spacerach :)
Mezul dzisiaj w Warszawie ale już wraca do nas.
Natalalia to taki drobny Twój Leoś moja tyle ważyła ponad miesiąc temu :p za dwa tygodnie w środę idziemy na szczepienie to się dowiem ile teraz wazy choć wydaje mi się ze jakoś tak zeszczuplała mi... żeberka na wierzchu nie wiem dlaczego.

monthly_2017_03/wrzesnioweczki-2016_55662.jpg

monthly_2017_03/wrzesnioweczki-2016_55663.jpg

Odnośnik do komentarza

Milutka widzę ze podłość ludzka nie zna granic. Jak można prosić kogoś o napisanie pracy na konkurs a potem zbierać za to laury ! To nieuczciwe !
Dobrze ze odmówiłas ! Domyślam się ze było Ci ciężko odmówić bo widzę ze Ty po prostu masz dobre serduszko dla ludzi i lubisz pomagać. Moja przyjaciółka tez jest taka dobra jak Ty !:) to wspaniała cecha !

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, wcześniej mi ucielo. Dużo zdrówka dla solenizantow.
A ja Wam dziewczynki trochę zazdroszczę tego spania -przytulania z maluszka mi. Mój śpi całą noc w łóżeczku. biorę go tylko rano jak się obudzi żeby razem poleżeć ale szybko mu się nudzi. korzystsjcie póki możecie, już niedługo będą same chciały spać w swoim pokoju w swoim łóżeczku. A im dzieci starsze to trudniej o przytulaski chociaż nie powiem trafiają się takie i duże przylepy.
Nstusia Twój Los dzień po moim urodzony ale mój to straszny klocek, z 10 kg pewnie waży. Kręgosłup mi pęka normalnie. A może też od tego rozejscia mięśni brzucha boli. Musze wybrać się do lekarza czy w ogóle mam to rozejscie.
Milutka dobrze zrobiłaś ze odmowilas, nie można dać sobie wejść na głowę.
Maag jaka słodka misia z Hanusi ♡
U nas z jedzonkiem ok podarunkiem że musi być idealnie gładka papka, przeraza mnie jsk pomyślę o podawaniu kawałków ale na to chyba mamy czas.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...