Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mamunie!
Oby był dobry, bo u nas noc słaba, ja 2h snu tylko.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Keleman , Ty pytałaś, jakie są moje stosunki z siostrą. No po krótce nie jesteśmy przyjaciółkami, jakoś tak jesteśmy zupełnie inne i nigdy do końca nie mogłyśmy się dogadać. Ale jedno jej przyznam, jest dla mnie przykładem dobrej matki. Świetnie wychowuje dzieci. Jest też wobec mnie bardzo uczynna i dobra i mimo tego, że w większości kwestii życiowych mamy inne poglądy, nie chciałabym jej sprawić przykrości. A ja jestem bardzo impulsywny za to. I tak jak piszesz Monmonko zawsze wypytuje gości czy napewno zdrowi, ale nie wpadłam na to, żeby mamę z 2 dzieci o to pytać. Wydawało się to logiczne. Dziękuję za rady, mam nadzieję że będzie pogoda i uda się wybrać na spacer:-)
Kasiu odnośnie kąpieli, dzięki za radę. Masz rację, poszukam czegoś do wanienki może. Pamiętam ten leżaczek, który Greenrose używała i polecała, kosztuje u nas chyba ze 20zł, więc może zainwestuje:-) chociaż łudzę się, że wytrzymały jeszcze z miesiąc i mały będzie sam siedział:-) a co do wypadku z tic takiem pewnie trochę się zestresowałaś, ale to opowiadanie mnie rozbawiło, przepraszam! Ale napisałaś to w taki sposób, że nie sposób się nie uśmiechnąć:-) cieszę się że wszystko dobrze się skończyło i nie bój się, jeśli forum będzie nadal istniało to pewnie już za dwa lata wszystkie będziemy wymieniać się opowieściami, co u naszych bąbli lekarz znalazł w nosku, uchu, czy kupie... Sama też połykałam różne rzeczy... Klucz to chyba był najwyższy poziom trudności. Dobrze, że wyszedł nie robiąc po drodze strat. Cóż, tego się po prostu nie da upilnować! Acha no i muszę to napisać. Nie uważam, że można nadużyć słowa kocham Cię, szczególnie w stosunku do rodziny!
Dzięki za zaciśnięte kciuki Monmonka. Wizyta dziś o 10.20. dam znać pewnie dopiero wieczorem co i jak.
Miłego dnia Mamusie!

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Czesc mamusie :**

Karii troche pocisnęłaś , również czytając to odniosłam wrażenie ataku na Kasie ! Przecież to , ze Milenka jest chora to nie zasluga Kasi ! Troche szacunku i odrobina kultury !

Kaska a Ty sie nie przejmuj ! Jesteś najlepsza mama dla swoich dziewczynek ! :* pisz smialo :) przeciez zadna z nas nie ma oczu dookoła Glowy i nie siedzi przy dziecku 24/7 . Jeszcze nie raz będziemy pisac o guzach upadkach itd , jestesmy tylko ludźmi a nie robotami :)

Co do przychodzenia z chorym dzieckiem w gości troszkę nierozsądne i nieodpowiedzialne.

Mamusie! W nocy masakra jęki piski placze , wczoraj slina rzadsza kupka patrzę rano w buzie a tam co : Trojka nam wyszla gorna z prawej strony ! Te zeby wychodzą mu jak grzyby po deszczu juz nie wiem czy się śmiać czy plakac ...
Dobrze ze bez gorączki itd. Jeszcze kurde gdzies maść zgubiłam diabeł ogonem przykrył musze kupic nowa !

Dzisiaj jedziemy do bratowej na imieniny :)

Buziaczki :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

Każda z nas ma swoje zdanie i na temat chodzików i na temat oszczędzania w ciąży. I uważam że można swoje zdanie wyrazić bo przecież z tego co kojarzę to dziewczyny pisały Kasi żeby troszkę zwolniła w ciąży ale Kari na litość boską nie w ten sposób.
U nas marudki - ząbka czuć ale też pogoda pewnie nie pomaga.
Monikae ja też jestem za tym żebyś spotkała się z siostrą w plenerze. Ale uważam to ona jak ma 2 dzieci to sama powinna zatrybić. Chociaż powiem Ci że my byliśmy też proszeni parę razy do mojego brata, jedziemy a tam jego córa kaszle jak gruźlik - mój J. się wkurza ale przecież skąd ja mogłam wiedzieć.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki u nas dzisiaj rano padał snieg.. już chyba gorszej pogody nie moze byc :/ teraz leje deszcz..

Stasiu wlasnie zasypia na pierwszą drzemkę, a ja nie mam pomyslu co mu dać dzisiaj na obiadek.. ale chyba troche zwolnimy, bo od dwoch dni mocno zielone kupy byly. Zadnych boli brzuszka ani nic tylko ten kolor.. a moze to od zielonych warzyw? Czy brokuł np. moze zabarwic tak kupke? Ano i Stasio zjadł wczoraj na sniadanko chlebek z masłem a do wieczora mial całą szyjke juz wysypana.. normalnie ognista czerwień.. takze chyba jednak to białko u nas powoduje te problemy ze skórą :/

Monmonka bardzo współczuję Wam problemów brzuszkowych.. i również mam nadzieję, ze gastrolog pomoże. Biedna ta Twoja Niunia.. :/

Co do odwiedzin to u mnie jest tak, ze bratowa zawsze daje znac jesli małej coś jest a jestesmy umowione.. a u szwagierki moga byc gile do pasa, goraczka i bieguna a i tak zapraszają nas z otwartymi ramionami.. takze tak..

Odnośnik do komentarza

Natuśka, gratulujemy nowego ząbka!
A Gosi niech też jak najszybciej się przebijają i oby bezobjawowo ;-)

No a pogoda znowu do dupy. Po 11:00 pakuje Zuzię do jej fury i pędzimy wbić się do przychodni bez rejestracji. Mam nadzieję, że nas przyjmą. Wydaje mi się, że Zuzia ma reflux. No i śmierdzące wzdęcia od wczoraj wróciły. Gastrolog prywatnie najbliższy termin to po 20 maja. Ubłagałam panią i zarejestrowali nas na 9 maja. Także na NFZ pewnie dopiero gdzieś byłby termin czerwiec/lipiec. Brak słów...

Odnośnik do komentarza

Hej mamunie u nas też pogoda do dupy pada od rana a racZej leje;-((( mój młody nie poszedł dziś do przedszkola bo gardło go bolało rano a na 17 mam z nim na USG.Kaśka czyli nauka nie poszła w las,mądralińska to Twoja córcia:-) Ja kiedyś opiekowała się siostrzenica i włożyła ziarnko grochu do nosa byłam przerażona ale jakoś powoli udało się wyjąć Ale strachu miałam co niemiara. A ja jako dziecko połknęłam pieniążek Ale też wyszedł dołem he he
Ja mam dwójkę starszych i wiem że nie da się dzieci od wszystkiego uchronić

Odnośnik do komentarza

Witam czytam was codziennie co prawda rzadko się wypowiadam ale chciałabym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami na temat kaszki manny mlecznej bobovita. Jeśli któraś z was używa tej w niebieskim opakowaniu to ostrzegam są w sprzedaży dwa rodzaje opakowanie różni się tylko tym ze na jednej jest napisane bez cukru a na drugiej nie. No i niestety w tej wersji z cukrem nie dość że jest tego cukru dużo to jest jeszcze aromat sztuczny wanilina. W wersji bezcukrowej już naturalny waniliowy. Wiec ostrzegam czytajcie składy nawet jesli opakowanie wydaje się wam takie same jak zawsze kupujecie. Ja niestety też dałam sie nabrać.

Odnośnik do komentarza

Monmonka to prawda , szybka wizata na nfz to cud.
My rejestrowalysmy sie w polowie marca na Usg brzuszka i glowki a mamy na 10.05. Na skierowaniu ze szpitala bylo napisane "pilne" . Tak wiec poszlysmy prywatnie , a teraz akurat mija mies od prywatnej wizyty i mieliśmy przyjść znowu wiec pasuje ta wizyta na 10.05.
Do gastroenterologa do Gdańska rejestrowalysmy się tez w marcu ( przy wypisie ze szpitala dostslysmy te skierowania) i wizyta na nfz na lipiec. Także tak. Wszędzie prywatnie , bo u nas akurat liczy sie czas. Zobaczymy co wyjdzie teraz w Usg i co powie pani gastroenterolog .

Natuska u nas nici ze zloty bo M standardowo musi isc do pracy do 14, ale jego brat mial zaplanowany wyjazd i idzie na druga zmianę do 22. ( pracują w tej samej firmie tylko rozne stanowiska) . Oczywiście tylko pracownicy produkcji i liderzy musza byc w pracy , cala "wyższa" ranga reszta ma wolne od dziś. Takie to sprawiedliwe. Moj M jeszcze idzie w niedziele do pracy , także my nie plamowalismy jakoś specjalnie majówki .
A wy gdzieś jedziecie ?

Milena ma ostatnio slabe dni z jedzeniem. Kaszki nie, obiadek zje ale nie tyle co zawsze , jedynie by mleko pila. Marudna jest ,ale to u niej żadna nowość , pogoda tez nie pomaga. Ale może w końcu zabki sie przebija ?

A jeszcze mam pytanie. Nad jedynkami zrobimy mi sie takie biale szczypiące plamki , czy to afty czy cos. Zmienilam pastę do zębów moze być od tego ? Kurczę szczypie to i nawet kanapkę ciężko ugryźć . A o wypiciu herbaty czy kawy nie wspomnę. Co robić ? Dentysta ? Nie mam kiedy ehh

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściaraaaa

Biedna Zuzia, męczy Maleńka. A jak jej nastrój? Dalej uśmiechnięta? Oby szybko udało się znaleźć przyczyne.

U nas po brokule też byla zielona kupa ale nie wiem czy tylko zabarwiona bo bolał go brzuszek i puszczał ostro bąki. Więcej mu nie dałam.

Kaśka niezła historia z tictakiem. A miłości nigdy za wiele uwazam. Jak Macius nie może zasnąć to mówię mu do uszka jak bardzo go kocham, jakim jest moim Skarbem i zaraz się uspokaja. W ogóle juz rozumie Kocham Cię i odbarza mnie najsłodszym uśmiechem. Uwielbiam go.

Milami, Monmonka nieźle byłyście aparatki w dzieciństwie. Ja rodziców w tym temacie oszczędzałam za to brat nadrabiał za nas dwoje.

Gdzie słońce, cieplo, wiosna? U nas jak nie śnieg to ściana deszczu już to się nudne robi. Ciemno jak w d... Światła zapalone od samego rana i tak już kolejny tydzień.

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściaraaaa

Kaśka myślę że afty. Możesz kupić aftin, dezaftan albo przeczekać. Z trzy dni i zniknie.

Polecacie jakieś płatki owsiane? Mogę mu robić takie zwykłe błyskawiczne? Bo kaszka jest blee a chciałabym żeby coś zjadł na noc bo lepiej śpi.

Laurach porażka jak można tak rodziców robić w konia.

Odnośnik do komentarza

Przepraszać za to co napisałam nie mam zaniaru,jedynie za ton mojej wypowiedzi więc
Kaśka przepraszam.

Co do upilnowabia dzieci to niestety ale nie ma takiej opcji zeby dziecko upilnowac,moja starsza miała gąbkę w nosie i się nie przyznała dopiero się przyznała jak to zaczęło gnic i cuchnac laryngolog i wyciąganie,druga wsadziła sobie cekiny na szczęście się przyznała od razu więc głowa pod światło i penseta wyciagnelam.
Służba zdrowia w naszym kraju to porażka sama się o tym nie raz przekonałam.

http://s8.suwaczek.com/201609051756.png

Odnośnik do komentarza

Qarolina nam nasza pani dr Kawinska z Klinicznej polecila dr Liberek. Niestety jak dzwonilam to jej nie bylo , byla na urlopie . Potem wlasnie taki termin nam ustalili . Ciężko bylo znaleźć dr Liberek ,ciągle mnie przelaczali,podawali inny nr pod którym znowu mnie przelaczali i tak w kolko. Dzwonilam pól dnia. Pozniej juz bylam taka wkurzona ,ze wybuchlam jak znowu chcieli mnie splawic , moze za kare taki termin dostaliśmy he. Narazie byliśmy u naszej pani dr z Klinicznej i nasza pediatrka tez sie z nia kontaktuje także nie jest źle.
A ty jesteś z Trójmiasta ??
Pewnie pisalas, ale ja mam slsba pamięć. Wstyd sie przyznać ale na fb dalej nie kojarzę kto jest kto i jak maja na imię dzieciaczki ehh oprócz Ivy i Maag he

Odnośnik do komentarza

Monika daj znać jak po wizycie.
Momonka przykro mi z powodu waszych problemów. Zuzia to taka smiesxka. tyle się słyszy że po pół roku wszystko się stabilizuje a tu tyle problemów na naszym forum.
Szczesciara ja przymierzam się też do płatków ale jakoś nie mogę kupić bo zapominam. Myślę że te zwykłe na wodzie będą ok, ewentualnie owoc można dodać.
Natuska gratulacje, to ile już ząbków ma leos, 7,? Bo juz się pogubilam.
Charlotta być może te kupki to od jedzenia, pisaliśmy już o tym. U nas co róż różne kolory. oby bez śluzu i krwi to chyba normalne jest.
Laurach dzięki za info, Momonka juz chyba ostrzegala o tej kaszce z tą wanilina.
Maag, jakas przygaszona jesteś ostatnio, wszystko ok?
A co tam u mojej imiennicxki asiulki? Dalej daje mamie popalić.
Wojtus niedługo kończy 8 msc i chyba wchodzi w kolejny skok rozwojowy, jakiś marudny się robi, niecierpliwy. a dzisiaj prawie sam wstał w łóżeczku trzymając się poręczy także musimy obniżyć na sam dół materac. A i spał tylko 1,5 h a nie 3 :p jak ostatnio. Ale właśnie ma drugą drzemkę.
U nas dziś na obiad ziemniaki z rybka i marchewką na parze.
Kasia my majówka w domu pewnie albo do siostry mojej. może jakiś gril ale jak będzie padało to lipa.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Calineczko to juz 9 zabek ;)

My jutro jedziemy do tego Torunia, a tak to do męża rodziców i siedzimy w domku :)

Co do kupek moze zmieniać kolor w zależności co dziecko zje :) chyba ze jest śluz lub krewka to moze być cos nie tak

Iwa Leon tez tak czeka na jedzenie :-) jak tylko zobaczy swoja miseczkę to jest pisk :)

Przez ten ząbek słabo mi dzisiaj je.

Monika czekamy na wieści :)

Szwagierki syn Igorek ma rotawirusa wylądowali w szpitalu :( biedak bardzo się odwodnil

U nas w niedziele 8 miesięcy i tez chyba mamy jakiś skok , Leos coraz więcej gaworzy króluje mowienie baba baba baba :D dzisiaj zdarzyło sie tez gaga gugu tata i ma :) my na niego mówimy gugus :) bo jak moja chrześniaczką byla mała to wołała na mnie guga :) i teraz cala rodzina tak do mnie mówi :) hehe

Nic czekam aż guguś sie obudzi i jedziemy na te imieniny :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie, pamietacie mnie jeszcze? Dlugo nie pisalam, bo jakoś ciezko ostatnio, dziękuję za słowa wsparcia i otuchy po śmierci mojego taty. Takie to życie kruche.
Jestescie wszystkie cudownymi mamusiami i kazda ma wielkie serducho, a kazdy formowy dzieciak jest cudowny:* fajnie, że sie wszystkie wspieramy i sobie doradzamy. Dzieki, ze jestescie dziewczyny:*
Ja wracam od sierpnia do pracy, Laura idzie do zlobka prywatnego, bo w panstwowych jestesmy na 295 miejscu lr;) haha na 50 miejsc i nawet za rok tam sie nie dostaniemy. Niestety ciezko w tym temacie w naszym kraju i moim zdaniem 500+ tego nijak nie rozwiaze. Oczywiscie nie spie po nocach ze stresu, ze zostawiam corke, ale ze wzgledow finansowych, trzeba tez zarobic potem na emeryture, nie chce wisiec na mezu, bo roznie to w zyciu bywa. Poza tym tez chce miec rownowage w zyciu i nie tylko pieluchy, kaszka itd. Pocieszam sie jak dziewczyny, ze jak sie zadaniowo podejdzie do tematu to damy rade, znajomi mowia, ze dzieci tez sie dobrze w grupie rozwijaja, ja i brat bylismy w zlobkach, przedszkolach i nic nam nie bylo;) wszystko jest dla ludzi. Czy mamusie przyszlych złobkowiczów szczepicie teraz na meningo i pneukoki? Bo my do tej pory na nfz i zastanawiam sie nad tymi szczepionkami.
U nas słoiczki kroluja, aczkolwiek Laura glodna po godzinie od duzego sloiczka po 7mż, wiec chce gotowac.
U nas 2 zęby na dole i rosną 2 górne, ale z trudem. Laura pełza po calym pokoju , kreci sie, rozrabia, ale siadanie to nie jej pasja jeszcze, musimy poczekac na jej czas.
Pogoda depresyjna, pada kolejny dzien.
Acha robię diete z Vitalii smacznie dopasowana 1500kcal i narazie 2kg juz zgubilam. Chyba Monmonka tez to robi? Duzo cwiczysz? Ile juz zgubilas?
Pozdrowienia dla mamusiek i dzieciakow, zdrowka i słoneczka dla wszystkich:) odkrylam oststnio super blog calareszta.pl mamy trojaczkow;) niezle kobietka ogarnia i jej teksty chwytaja za serce, rozsmieszaja i daja czasem do myslenia;)

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściaraaaa

No właśnie Mama Joasi, Maag co się tak nie odzywacie? Co słychać?

Ja się tak chorymi odwiedzającymi nie przejmuje. Jak siostra jest chora to też jest u mnie bo rodzice mają problem z urlopem. Tylko po szczepieniu uważam ale wiadomo słabe jak chorzy malucha odwiedzają.

Monika ja trzymam Maćka w pozycji pół leżącej bo nie siedzi sam w wanience. A próbowałas na brzuszku może to mu spasuje, albo jakąś fajna zabawka odwróci uwagę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...