Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ciężarówki!
U mnie już leci 32 tydzień, a może już 33 sama się w tym gubię, wiecie ten kojec matherhood jest fajny ale już nie śpię z nim, bo bardziej gorąco mi jest wtedy,po za tym nie można się ruszać zbyt w moim przypadku to nie możliwe.
Kupiłam już trochę rzeczy na allegro przewijak,rożek matherhood i klin tej firmy polecam wam jest taki milutki,pieluchy muslinowe,tetrowe,smoczek dla noworodków.
Dziewczyny mam pytanie mam ubranka używane już poprawne jednak jak przejrzałam same 62, nie ma praktycznie 56 jak myślicie do szpitala pokupować po 2 szt kaftanik,pajacyk,śpioszki?Czy nie warto...
Ostatnio jak byłam u gin dał mi skierowanie na badania tylko że mam zrobić w 36 tyg drugi raz hiv, hps,HCV,wr nie wiem po co hiv jak miałam robione już, nie żebym się bała bo nie mam czego ale dziwne tak dwa razy robić w ciąży. Im bliżej, tym bardziej myślę o porodzie, dlatego też nie mogę spać, z jednej strony chce by już było po mam dosyć tych dolegliwości i brzucha a z drugiej strony strach olbrzymi przed porodem.
U mnie w menu codziennie królująa truskawki i micha pomidorów pozdro

http://s3.suwaczek.com/201608012652.png

Odnośnik do komentarza

Cześc dziewuszki!

Trudno was nadrobic od wczoraj, ja napisze co madra Edzia wykombinowała od wczoraj, a potem was nadrobie:P

no wiec wczoraj wyrwałam sie na spotkanie z kumpelami na Kazimierz na ok 3h... tam sobie zjadłam kanapeczke z kurczakiem i wypiłam lemoniade (bez cukru oczywiscie:P).

Wszystko spoko wrocilam sobie do domu taxi, połozyłam sie i ogladlam cos z M.

Potem lulu... ok 1 w nocy obudził mnie mega bol brzucha noi dostałam biegunki.... po niej tak mnie ciagla podbrzusze ze szok... zjadłam nospe polozylam sie i troche przeszlo i usnelam...

Wstaje rano znowu WC ale czuje ciagle jak by mi sie chcialo dalej do WC... no ale mialam dokonczyc to USG genetyczne na Kopernika wiec sie zebralam i pojechalam...

Tam doktorek powiedzial ze wszystko z serduchem ok ale mala siedzi sobie po turecku i ładuje mnie nozkami po pecherzu i jelitach..

Wrocilam do domku poszlam spac... wstaje a tak mnie boli brzuch/jelita czy cholera wie co ze sie wyprostowac nie moge... wiec panika:P Mysle weekend idzie ja chce do rodzicow to jade do mojego kochanego histeryka...

oczywiscie juz przez tel i na poczatku wizyty nasluchalam sie ze takie objawy to prawdopodobnie porod przedwczesny wiec zawal...:D

Bada mnie histeryk mierzy szyjke mowi ze jest lepiej bo ma 2,5 cm, Mała ma sie dobrze ale powiedzial ze jest coraz wieksza ulozona odwrotnie, i ma wiecej sily wiec pewnie mnie ładuje po jelitach itp dlatego mam taki ból...

Suma sumarum dobrze sie skonczylo, ale nadal nie moge sie do konca wyprostowac tak mnie ciagnie tam na dole i młoda uwaza mnie za swoj worek treningowy:P i cały czas mam wrazenie ze musze isc do WC na dłuzej... wiec ja nie wiem gdzie ta jej nozka utknela ale jakas masakra!!

ogolnie jeszcze jak mnie maz odwiozl rano na to genetyczne to przejechal na pomaranczowo/czerwonym noi policja go zatrzymala i 6pkt i 300 pln nie nasze:P wiec ogolnie niech sie ten dzien juz skonczy:P

teraz mam lezec brac smecte przez dwa dni na jelita (bo moze ta kanpaka na kazimierzu mi zaszkodzila...) i nospe...

ehhh to teraz ja sie pozalilam:P
milego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Evee mi jak nie jest OK to ja bym czekała na opinie lekarza, on jest odpowiedzialny za prowadzenie ciazy, a rady forumowiczek niech zostaną radami;)
Rynek rządzi! Stanik do karmienia 14 zł koszula nocna 25 zł. Rzeczy na chwile wiec jestem happy. Za to potem zaszalalam w Smyku i wracam z zakupów z cała torba ciuszków dla dzidzi. Tymon jeszcze w brzuchu a juz widać priorytety, najpierw dzidzia a mama potem hihi..

Tymoteusz ur. 07.07.2016 2,954kg 54cm mój bohater ;)

Odnośnik do komentarza

A propos mężczyzn i porodów. Jak mój m. był u mnie w odwiedzinach i zza ściany było słychać krzyczaca, rodzaca kobiete, to stwierdził przestraszony: Ja nie chcę, żebyś ty rodziła. Więc ja nie wiem, jak on zniesie obecność przy porodzie. Ale zapiera się, że chce być. Oczywiscie jeśli poród będzie naturalny, co przy naszych blizniakach stoi pod dużym znakiem zapytania. Chociaż ja się ludze, ze chlopaki dobrze się w koncu uloza i będziemy próbować naturalnie.

Ja jeszcze w szpitalu. Miałam dziś wyjść, ale zaczęły mnie swedziec rece i dłonie i mam mieć jutro badanie na cholestaze jeszcze. Nie przyjmuję do wiadomości, że może wyjść pozytywnie, bo lekarz nastraszyl, ze wtedy szpital do samego porodu. Wiec staram się dobrze nastrajac i mam nadzieje, ze wyniki jutro beda ok.

Odnośnik do komentarza

Fiolka to choć z tym ni jestem sama :) Naprawdę ciężko jest wstac! :)

Anula11 buscopan istotnie pomógł :) Zażylam podwójna dawkę (zamiast nospy) a teraz już zwykła (również zamiast nospy bo przyjmuje 3xdz). Brzuch się napina średnio raz na godzinę bo zaczęłam zapisywać, z czego głównie jak wstaje do toalety, wiec chyba nie ma dramatu.

W piątek mam mieć wizytę w patologii ciazy, po środowych wiadomościach doszliśmy z mężem do wniosku,ze raczej ni pójdziemy skoro wszystko się ustabilizowalo, ale na wszelki wypadek nie odwoływalam. Wiec jeśli nie minie do piątku to pojedziemy się zbadać choć wiem,ze juz nic więcej mi nie powiedzą :/
Do swojego lekarza trochę boje się dzwonić bo wiem, ze wpakuje mnie dla bezpieczeństwa do szpitala a oni i tak nic tam nie zrobią :/
Ale któryś łobuz pcha się pod żebra wiec może znów jest akcja z przekręcaniem i napinają na ścianę macicy co z kolei wywołuje skurcz (tak mi to kiedyś lekarz w szpitalu tlumaczyl).
Anula jak po spotkaniu z szefostwem?

Evee wszystko zależy kiedy chcesz urodzić. :) Jak dziewczyny w 36tc wychodzily ze szpitala jak leżałam to im lekarze wręcz zalecali :D
Ale rozumiem Cię. My od stycznia zblizylismy się do siebie dwa razy, oczywiście nam nie wolno było. :) Mąż mówi, że sobie radzi ale jak w nocy kładę jego rękę na brzuchu to jedyne co robi to podnosi koszulke:p
A ja z kolei noc w noc mam sny i to tak "realistyczne", że mam wrażenie jakbym wszystko przeżywała naprawdę, ale nie chce o tym myśleć czy faktycznie tak jest bo martwilabym się o chlopcow :)
Ale masz rację, najlepiej spytać lekarza.
Hehe tylko żeby zaraz nie było podejrzen, ze dlatego tak dużo spie! :D

Ja biustonosz kupiłam rozmiar większy od tego, który mam obecnie, czyli jakieś 3 rozmiary większy od tego sprzed ciąży. Przymierze w domu i zobacze ile "miejsca " w środku :) Jak coś to wymienię na większy ale przypuszczam, że zostawię, a potem będę kupować kolejne :)

Antynikotynowa dokładnie :) Ja mam to samo, teraz nawet zakupy spożywcze robimy internetowo :)

Agusiku zamówiłam duo signature w kolorze czerwonym. Te kobiece wzory bardziej mi sie podobają ale wiem, że będę pewnie często prosiła męża o pomoc w noszeniu wiec potrzebowałam czegoś unisex;) A czerwony będzie nasz wozek wiec pasuje idealnie. :)
A co do modelu, to pierwszy który zobaczyłam ale najbardziej mi się spodobał pod względem miejsca i funkcjonalności.

Myszka cieszę się, że u Was po wizycie wszystko ok! :)

Edzia oj Edzia. :) Na szczescie całą Twoja historia dobrze się skończyła !

Ula jejku mam nadzieje, ze wszystko będzie ok! Szkoda ze chcą Cię trzymać do końca, ja leżałam z dziewczyną która miała cholestaze i jak jej wyplukali wszystko to po 2 tyg wróciła do domu, w przyszłym tygodniu ma rodzic. W każdym razie mam nadzieje, ze bedzie u Ciebie ok.
I podziwiam, że chcesz próbować rodzic sn i nie obawiasz się o bezpieczeństwo dzieci. Nie spotkałam lekarza, który by to zalecał (i mam nadzieje, ze nie spotkam bo nie chciałabym musieć jeszcze walczyć o cc). Przy takim porodzie dużo zależy od tego na jakiego lekarza i położna trafisz. Dla mnie to rosyjska ruletka i nie pozwoliłabym sobie na to,żeby moje dzieci brały w niej udział. Oczywiście nie oceniam ani nie próbuje przekonywac tylko po prostu dla mnie to naprawdę duże zaskoczenie. :)

Odnośnik do komentarza

Ula, jak czujesz że wyniki będą ok to na pewno tak będzie.
Razem z kukurydzą macie dwójkę w brzuchu, więc macie nasilone wrażenia co do spięć. Ja już kilka razy się zlapalam na tym, że wpadlam w panikę że brzuch napięty, ale jak zaczęłam dotykac to się okazało że z jednej strony było mięciutki a z drugiej Wielka Bryła! Tak to był Jasiek, szukał wygodnego miejsca. Dziś jechała autem i Jasiekmusiał jakoś nogę wsadzić zaraz przy jajniku. Miałam oczy jak 5zl bo wciśnięcie pedału to był ból.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, to mnie pocieszylas z ta cholestaza. Moze nawet jesli wyjdzie, to nie będą mnie tu trzymać 2 miesiecy. A w ogóle w oczekiwaniu na badanie wszelkie swedzenia niemal zniknęły, wiec albo to był falszywy alarm albo psychika działa i objawy znikają.

A co do porodu. Na naturalny zdecyduję sie tylko wtedy, jeśli lekarz stwierdzi, że to bezpieczna metoda. Moj lekarz prowadzacy zaleca porod naturalny, o ile chłopcy uloza sie glowkowo.Ale on nie bedzie ze mna rodzil niestety. Jeśli bedzie jakiekolwiek ryzyko, to niech mnie kroja. Jestem gotowa na wszystko.

Evee, dzieki. I tak, te napięcia pojawiaja sie przy ruchach dzieci. Moje ostatnio też jakieś konkursy na fikolki sobie urzadzaja:)

Odnośnik do komentarza

Hi hi mojego męża nic nie zraża. Chce być podczas porodu :)ja się cieszę ..tylko mu od razu powiedziałam na czym powinien skupiać uwagę a czego unikać; )
Powiem wam, że jak byliśmy zwiedzać sale porodową to wręcz miałam uczucie, że szkoda, że tak daleko do porodu , bo ja już bym chciała. ..a jak słyszałam te maluszki płaczące to o mało się nie rozkleilam :) ahh. Ale myślę, że to dobrze wróży

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72690.png

http://www.suwaczek.pl/cache/26bae06270.png

Odnośnik do komentarza

Myszka tez dziwią miałam wizytę. U mnie jest 27t2d wg OM waga Malutkiej 1068g, od 16 tygodnia ułożona główkowo. Co najważniejsze już tak kochana moja nie napiętą mi na szyjkę i jej kondycja sie poprawiła. Dluga ba 1,5cm ale zwarta i zamknięta elegancko. Nic się nie skróciła od ostatniej wizyty i lekarz zadecydował, że nie ma sensu aby zakładać mi pessar!!!Jeeeee, tak mnie to ucieszyło... Po prostu mam funkcjonować jak przez ostatnie dwa tygodnie. Robię tylko obiad, spokojny spacer od czasu do czasu i polegiwanie. Ogólnie jak leżę to pod prawym pośladkiem mam poduszkę i nogi ba wysokisci pępka - lekarz stwierdził, ze to odciąża mi szyjkę, bo wtedy Malutka pływa w wodach, a nie napiera na szyjkę. Mówił tez, ze często tak robią w szpitalu, ze podkładają normalnie cegłówki pod nóżki lóżka z przodu i wtedy pacjentka w takiej pozycji leży i to działa jak ten mój pomysl z poduszkami... :) tak wiec warto intuicji posłuchać- dla mnie to była od pewnego czasu najwygodniejsza pozycja :)
Myszka gratuluję super wizyty- Maly juz nie taki Maly :) a kto jest Twoja położną?

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Myszka
Ile placilas za pieluchy ? Ja dzisiaj byłam i były po 4 zł za sztukę a u mojej mamy są pakowane po 3-4 szt i taki zestaw też kosztuje 4 zł. Dodam że w zestawie te same pieluchy co luzem i w końcu nie kupiłam, pojadę do rodziców to zobaczę jak to tam wygląda. Ale za to kupiłam spodenki w gwiazdki tyle ze 74 na potem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

No Mały już nie taki mały, już czuję jego wagę a gdzie tu do ok. 3 kg...

Virkael
ja chodzę do położnej, która pracuje u mojego lekarza rodzinnego (u Borysewicza w przychodni na Kościuszki). Nazywa się Grażyna Rafalska, fajna babeczka.

za pieluchy w pepco zapłaciłam 2,99 zł/szt tetrowe i 4,99 zł/szt flanelowe. Wszędzie gdzie patrzyłam były droższe więc kupiłam.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdckqi1ni5sg5zb.png
https://www.suwaczki.com/tickers/l22ny2v4a5hyiypu.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!
U mnie dzia ciche dni... Bo nam samochodu w warsztacie nie naprawili... A on chcial jechac na airshow... I to moja wina, ze auto zepsute od dwoch tygodni a on w środę oddal do warsztatu i nie zdazyli zrobic, a ja jestem przeciwna wypozyczaniu auta na wycieczke... Dla mnie to zbedny wydatek, a dla niego konkec swiata, bo on chcial jechac... Ach, faceci sa jak dzieci...

Ide robic sniadanie...

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza
Ja tez, sporadycznie go biore, zeby organizmu nie przyzwyczaić, tak to mg b6:) Pytanie lezysz czasem na prawym boku? Albo wy dziewczyny? Mi wczoraj mala dawala popalic, za moje nerwy lezalam na lewym boku ale zmienilam na prawy bok bo wytrzymac nie mogłam a na prawym boku mala sie uspokaja.... Chyba nie robie niczego zlego??? Jeszcze 9 nie ma a ja nogi jak baloniki... Wczoraj poszłam kupic szersze sandały na okazję opuchlizny i zlapalam dola kupilam takie co mi sie nie podobaly bo opuchlizna nie puszczała mnie na inne:(
Ulka
Jak wyniki?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny w ten piękny poranek.

Apropo spania na boku i plecach czytałam trochę na ten temat i w większości piszą tak, że jak kobiecie jest duszno ma zmienić pozycję bo ucieka się na naczynia. Jeżeli nic się nie dzieje to można leżeć i na plecach i na prawym boku. Nie wiem tylko jak ma się to do ucisku na szyjke.

A co do współżycia to u nas zdarza się to coraz rzadziej bo mój M się boi. Niby nic nie mówi Ale obchodzi się ze mną jak z jajkiem. I słyszałam ze od 33 tc do 37 tc się nie powinno bo można wywołać skurcze.

Wiecie o tym ze poszłam na dwa dni do pracy za mamę i wiecie co... dało mi to bardzo dużo energi i poczucia wartości. Przyszłam zmęczona jak nie wiem w końcu przez całą ciążę nie pracuje. Ale jestem pozytywnie naladowana. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371zqex3q9b.png

https://www.suwaczek.pl/cache/383a15cbc3.png

Odnośnik do komentarza

Virkael dziękuję. Czekam na zdjęcie z instrukcją :) Gdybyś wrzucała ba prywatne to daj znać, jak umieścisz bo żeby tam wejść to muszę włączyć komputer :)

Fizka masz rację, są jak dzieci. Także się nie przejmuj bo jak dziecku, szybko mu przejdzie i zapomni ! Nie ma sensu, żeby to popsulo Ci humor. :) :* Miłego dnia! :)

Ja dziś w końcu mam lepszy brzuch. Mam nadzieje, ze to jednak moi lokatorzy robili sobie przeprowadzkę, bo wieczorem była jeszcze kolka i wypinanie a dziś póki co (i oby tak dalej) wzgledny spokój. :)

Aj i widząc piękne słońce po cichu zazdroszczę tym z Was, które mają dziś "wychodne" :)
Mąż kupił mi truskaweczki i arbuza. :) A na weekend przyjeżdża kuzynka, nie widziałam się z nią kilka lat (mieszka za oceanem), a bardzo się przyjaźnimy. Miałyśmy szaleć w te wakacje wiec moje lezenie trochę pokrzyżowalo nam plany i zamiast na dwa tygodnie, odwiedza mnie tylko na dwa dni. Choć przyznam, że gdyby nie fakt, ile jej nie widziałam i ze pewnie znów nieprędko zobaczę to przyznam szczerze, że wcale bym się z nią nie spotykała bo to naprawdę męczące przyjmować gości w pozycji horyzontalnej;)

Odnośnik do komentarza

Anula pozdrawiam z prawego boku! :) Leze na zmianę na prawym i lewym, w szpitalu wszystkie dziewczyny tak leżały (nawet te przed samym porodem) i położne ani lekarze w ogóle nie zwracali na to uwagi. Olcha ma rację, że pozycję musisz zmienić dopiero, kiedy Ci duszno. :)
Na usg tez przecież lezysz np na plecach i to przez ok 30min a przecież to "zabronione". ;) Choć mój lekarz zawsze pyta, czy mi słabo, ale nigdy nie było. :) Wiec jeśli ni ma duszności i problemów szyjkowych to na plecach tez można. :)

I powiem szczerze, że moja mama leżała w szpitalu kilka miesięcy ze mną i jak jej ostatnio mówiłam, że mi na plecach nie wolno to była w szoku dlaczego i mówiła, że im było wolno leżeć w każdej pozycji. Także myślę sobie,ze te informacje na temat lezenia w ciąży są całkiem "świeże" :)

Znając system szpitalny to wyniki Uli dopiero w poniedziałek; ).

Odnośnik do komentarza

Kukurydza:)
Ty to zawsze potrafisz podnieść na duchu:) Zauwazylam, że jak mała daje popalić i zmienie bok na prawy to się uspokaja:) I troche wyrzuty sumienia mi sie wlaczyly. Ale ty przy dwojce to masz dopiero zagadek jak lezec, żeby nie bili mamusi:) Ciesze się że dziś z brzuchem ok, moj też mieciutki. Teraz czekam na odwiedziny kolezanek z pracy:) Więc ja pozdrawiam ale z pozycji stojacej:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...