Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Anula może faktycznie to był wrastających włosek który podszedł ropą. Niestety mam je bardzo często, kilka razy nawet wylądowałam w szpitalu, tylko że dostawała wysokiej gorączki i skóra musiała być nacieta chirurgicznie bo inaczej nie dało się usunąć stanu zapalnego.

Dzwonił m i powiedział że dziś wróci bardzo pozno, więc nie doszło że cały dzień siedzę/leżę w domu to jeszcze nie będę miała się do kogo odezwać:(
Rozebrałam na części pierwsze wózek. M wczoraj wpadł na pomysł prania wózka... właśnie go realizuję. Rozebrałam go na części pierwsze i pakuję co nie co do pralki. Zobaczymy jakie będą efekty, mam nadzieję że będzie ok :) oczywiście już wiem że nie wszystko się zmieści, więc i pranie chemiczne będę musiała zorganizować:( w domu to wypiorę w loveli a w pralni byle czym :(

Irenkaa dobrze że już wszystko ok :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Wszystkim mamom które obchodzą rocznicę ślubu życzę wszystkiego naj, naj, najlepszego :D dużo miłości i cierpliwości :)

Olcha
Ja ze swoim też nie sypialni w jednym pokoju. No nie daje rady. Nie dość że chrapie, to się jeszcze rozpycha a teraz jeszcze mi gorąco :)

Catya
No powalilas mnie na kolana ta historia :D dobrze ze się odezwałaś . . . Ciebie dobrze wszystko :

Piwonia123
Witamy w naszym zacnym gronie :) odzywaj si jak najczęściej :) Jako że jesteś doświadczona mama pewnie będziemy Cię podpytywaly o różności :)

Mamalina mi przypomniała i tych koszulkach :) u mnie w szpitalu do porodu jest wymagana koszula albo dłuższy t-shirt :)

Evee
To witaj w klubie :) ja tez się nastawiam na wędrówki w razie czego :) na razie mam dwa ale jeszcze muszę jakiś ogarnąć. Tak bym chciał chciał ten do narodzin wypalił! No poród mnie nie stresuje jak te wędrówki po szpitalach.. a jakie wybrałaś jeśli mogę zapytać? :)

Soncia
U mnie też szał na truskawki :) aż się ze mnie w moim warzywniaku śmieją a jak robię dzień przerwy to się zastanawiają gdzie jestem :) aż mi będzie szkoda po przeprowadzce tego miejsca eh... ale dzisiaj wyjątkowo wygrał arbuz :)

Fizka
Trzymam kciuki żeby Ci przeszło to ustrojstwo :) odpoczywaj :)

Edzia
Piękne łóżeczko :) ja chyba w tym tygodniu mojego pogonie bo juz bym chciała żeby moje stało takie złożone :) zaintrygowalas mnie tym czymś w pepku, aż jestem ciekawa ciekawa to wygląda i co to takiego co zniknąć niechce a usunąć się nie da :)

Agusiku
Witam na forum :) dobrze ze tez się ujawnilas :)

Irenka
Dziękuję za życzenia :). Dobrze ze wód się unormowaly i możesz odetchnąć :) tylko już na nie zaniedbuj :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

O jejku dziewczyny. Przespalam 3.5 strony postów! Spałam chyba 5 godzin, obudzilam się prawie na brzuchu i przez pierwsze kilka minut tak mnie bolał, że aż się bałam czy nie przegięłam:/ Teraz musze coś zjeść i zażyć kolejne leki :)
No i mam nadzieję, że chłopcy się zameldują bo udzielił się im senny nastrój po mamusi.

Ale to wina pogody. Tak jak Edzia pisała. Było prawie lato a teraz pada, szaro i smutno. :)

Bina dwie narzuty się robią, ale do jednej skończyła się włóczka wiec chwilowo sprawa w toku bo trzeba zamówić nowa (ale ona jest na zimę, taka mega gruba). A druga to na bieżąco tylko muszą nowe odcinki gazety przyjść z instrukcjami :D Miło, że pamiętałas :)

Soncia, ja używam globulek ale bez recepty można dostać tylko maść. Natomiast jeśli nic Cię nie swędzi i nie piecze to ni wiem, czy ja dexydowalabym się brać na własną rękę. Jeśli wyszło coś nie tak w moczu to może być infekcja pęcherza a ro są miejscowe środki na błonę śluzową pochwy. I jeśli masz ja zdrowa to możesz sobie tym tylko zaszkodzić zaburzajac prawidłowa florę. Bardziej polecam Ci invag lub lactovaginal, zakwasisz środowisko pochwy i przywrócisz naturalną florę - to można brać w ciąży bez konsultacji z lekarzem :)

Evee współczuję Ci tej główki bo miałam tak przez jakiś czas. Moge tylko powiedziec, ze dasz rade! ;)
No właśnie zastanawiałam się, czy zdecydowałas się iść jeszcze raz do luxmedu i byłam zaskoczona. :) My robimy genetyczne u naszego doktorka, ale scm ma dobre opinie :)
Moja bakteria się nazywa ureaplasma, ma ja ponoć wiele kobiet (w szpitalu mi to tez mowili) i jest bezobjawowa i zazwyczaj nieszkodliwa. Podobno można się nią zarazić na basenach głównie i zbiornikach wodnych. Nie wiem bo ja do takich "gorących zrodel" ani jacuzzi nie wchodzę bo wiem,ze to siedlisko bakterii no ale jest jeszcze szansa, że wlazla w jakiejś toalecie publicznej :/

Agusiku no pięknie. Dziewczyny zachęcam Wam naprawdę do pisania bo to forum jest najlepsze wtedy, kiedy się tu jest ma żywo :D

Irenkaa napisz nam tylko bo to najważniejsze, czy wszystko juz dobrze u Was? Jak tam? ;*

Virkael myślę, że Twój lekarz trochę zbagatelizowal sprawe. Choć z drugiej strony jak ja na początku miałam podejrzenie o cukrzycę i byłam na sorze to pani mi powiedziała, że spoooko nic się przez tydzień, dwa nie stanie. No ale u mnie był 1 trymestr.
Ja myślę tak, że ZDROWY organizm raczej (bo różni bywa też i trzeba to mieć na uwadze ) funkcjonuje na tyle dobrze,ze nie dopuszcza ani do hipo-, ani do hiperglikemii, wiec jeśli masz takie rozchwiane cukry to może świadczyć o tym,ze to wydzielanie jest gdzieś zaburzone.
Jeśli po diecie masz dobre wyniki to nie znaczy, że nie masz cukrzycy tylko, że dieta działa :)
A teraz najważniejsze, wiem,ze to wkurza, irytuje i frustruje, ale lepiej być na diecie niż nie. :) Ja też sama byłam i znam ten ból. Ale czego się nie robi dla dzieci. :)
Jeśli masz niskie cukry po wieczornych posiłkach to zjedz więcej na kolacje :)
Mam nadzieję, że uporasz się z tym wiec życzę Ci wytrwałości!

Anula ale w sumie to czego się boisz? Bo jeśli tego, że to kleszcz to obiecuje, że to nie był kleszcz. Kleszcze są tak okropne ze nie da się ich z niczym pomylić.

Pipii no to będę trzymać kciuki mocno. Pisz od razu!

Aj dziewczyny idę się zebrać bo jestem strasznie polamana po tej drzemce. Buziaki

Odnośnik do komentarza

Kukurydza jestem dumna z Ciebie i z wagi twoich chłopaków:-) rosną książkowo i to tak jakby nie była to ciąża bliźniacza a pojedyncza:-) jakby Ci pozwolili czekać do 40 tygodnia to po 3 kg by mieli jak nie lepiej. Widziałam takie bliźniaki 3,20kg jak miałam praktyki w szpitalu ale ich mama była już bardzo zmęczona zanim ich urodziła.
Pipi
Daj znać jak u Ciebie po wizycie i jak twoje dzieciaki:-)

Ja kupiłam jeszcze jedną koszule do szpitala jakoś w zwykłej koszulce czułabym się skrępowana chociaż wiem że w pewnym momencie ma się to gdzieś najważniejsze żeby dziecko wyszło cało :-) U mnie nie ma problemu ze szpitalem mamy aż 2 z czego 1 to szpital wojewódzki i musi przyjąć ciężarną do porodu bo mają stały dyżur dodatkowo moja lekarka tam pracuje wiec chociaż o to nie muszę się martwić.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Fiolka: Żelazna, Inflancka, Praski, Bielański, Karowa, Międzyleski, Madalińskiego :)
Napisałam w kolejności. Wiem że za dużo, ale jak zdarzy się babyboom to wolę mieć zapas numerów telefonów :) dla tego bede miała wielką torbę do szpitala bo każdy chce jakieś dodatkowe rzeczy, lub w większej ilości .

Mam straszną zgagę, męczy mnie już od kilku dni ci jakiś czas... wcześniej zdarzyła się może że dwa razy a teraz to codziennie:(

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Dostałam informacje od osmiorniczek. Niestety, w związku z tym, ze jest to kampania z Danii muszą się stosować do ich wytycznych, które jasno zakładają, że osmiorniczki mogą być wykonywane tylko na oddziały, które przyłączyły się do akcji. Nie ma możliwości zakupu, ani otrzymania takiej osmiorniczki w sytuacji, kiedy oddział neonatologiczny nie współpracuje z akcją. Szkoda. Strasznie mi szkoda ale może uda nam się znaleźć kogoś, kto zrobi nam te cudaki. :)

Marta_Joanna chciałabym dać rade tyle wytrzymać :D Mój lekarz mówi, że w ciąży jednokosmowkowej maksymalnie czeka się do 38tc ale to tylko w przypadku jeśli nie ma żadnych problemów. U mnie niestety jest ich za dużo wiec dla samego dobra dzieci trzeba pozwolić im się wydostać wcześniej bo jak potem nagle coś się wydarzy to może im zaszkodzić. :)
Ale mówi mi też, że jego największe blizniaki miały po ok. 3.5kg! :)
Ja bym bardzo chciała urodzić dzieci ponad 2kg. Ale ten 1kg to już dla mnie była taka magiczna granica. :)

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, może jakaś pani z pasmanterii może wydziergac ośmiorniczki? Doświadczone to tylko spojrzą i wiedzą jak robić :)
Jasiek to w ogóle bardzo lubi moje organy: żołądek, nerka... jeszcze ponad 2 miesiące więc coś na pewno znajdzie do zabawy. Puki co nie mam problemów z jelitami, ale to taki długi sznurek, może też się spodoba.

Wózek wyprany:) schnie na balkonie.
Mamalina, chyba Ty masz xlandera xa- jak prałaś daszek w spacerówce? Tylko to nie mieści mi się do pralki...

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Żadna, ale to żadna z moich koleżanek nie została przyjęta od ręki w pierwszym szpitalu. Każda z nich jezdzial od szpitala do szpitala i odprawiali ją z kwitkiem bo : albo nie ma miejsc, albo jeszcze może czekać- z tym może czekać nie bardzo rozumiałam bo ich porody trwały ok 4-5h raczej nie jest to jakoś strasznie długo, jedna miała hardcore 20h ale skończyło się cesarką.
Sam poród mnie nie martwi, ale to że trzeba znaleźć wolne miejsce w szpitalu, nie stać w korkach i dojechać.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Evee
Jeszcze sobie zobacz jakie dokumenty są wymagane bo jak teraz patrzę to w Miedzyleskim potrzebują RTG. I nie za bardzo rozumiem o jakie tu prześwietlenie chodzi.

I jak to jest z tym dokumentem ubezpieczenia? Kiedyś w pracy dostawałam RMUA i z tym się chodziło po lekarzach. Teraz tego nie dostaje bo wystarczy nip pracodawcy więc co dla mnie jest dowodem ubezpieczenia?

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Cześć, Dziewczyny
Naprawdę dobrze wśród Was, powroty jeszcze przyjemniejsze :-)

Evee - tak wspomniałaś o tym wietrzeniu po malowaniu. Planujemy odświeżyć mieszkanie w przyszłym tygodniu i podobno mają nie szkodzić te farby, ale teraz się zastanawiam...
Soncia - zagadnęłam o truskawy, bo mnie kiedyś ktoś upomniał, żebym tyle nie jadła, bo uczulę dziecko. Ale podobno jak jadło się przed ciążą, to ok.
Kukurydza - te wody to dynamiczne zjawisko, ale ważna była tendencja - czy rosną/spadają. Jeśli rosną, to trzeba poszerzyć diagnostykę, ale na szczęście u mnie spadł ten wskaźnik afi do 17. 28-30 tydzień to podobno szczytowy moment objętości wód. Co jak co, ale zaczęłam jednak więcej odpoczywać i odstawiłam kupne słodycze, żeby mieć pewność, że też nie zaburzam organizmu. A teraz łażę do dentysty, bo mi się plomba rozszczelniła. Ech, chyba jednaj lepiej wyleczyć niż żeby się stan zapalny zrobił. A, jeszcze miałam Ci napisać, że widziałam ostatnio laskę na ulicy z bliźniakami i od razu pomyślałam o Tobie, że też niedługo będziesz taką czułość u obcych wzbudzać :-)
Edzia - mój pępek też jest taki szary, jak brudny, ale czyściłam i nic. Może taka reakcja skóry, coś z pigmentem.

Dziewczyny, a czy Wy też czujecie takie zmęczenie? Ja potrafię nagle zasnąć nawet na 2 godziny.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyvfxmaa17stme.png

Odnośnik do komentarza

Irenkaa, w dzień śpię bo w nocy mały nie daje spać, ale fakt odczuwam większe zmęczenie.

Fiolka, teraz jest ewuś i na podstawie numeru PESEL sprawdzają czy jesteś ubezpieczona. No nie mów że jeszcze RTG zębów mam robić bo to jakieś chore!!
Też zastanawiałam się czy nie urodzić w mamy. Z domu do szpitala minuta spacerkiem, II referencyjnosci, ale wiem że zaraz mama będzie przychodzić a chcę by mąż byl przy porodzie, nie mama. Po porodzie w Wwa zostaniemy we trójkę kilka dni sami, a u mamy nie będę miała takiej "wolności". Jeszcze Wołomin biorę pod uwagę, niby nie jest tam tak źle... masz rację to będzie cholerna loteria.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam oczywiście pogratulować Wam dziewczyny udanych wczorajszych wizyt i tym co obchodzą rocznice życzyć następnych wspólnych lat w miłości i zgodzie :-)
Irenka
właśnie mnie złapała 1,5 godzinna drzemka wiec nie jesteś sama :)
Evee
A jak zadzwonisz na pogotowie w Warszawie to nie powiedzą który szpital ma ostry dyżur ginekologiczny?? Bo u mnie w mieście tak jest że jak się zadzwonisz to mówią gdzie z czym jechać? Ja to jakby się zaczęło bym zadzwoniła na pogotowie że rodzę i nie mam samochodu, nie ma mnie kto przywieść to wtedy karetką Cię zawiozą. Taka ostateczność ale jakieś wyjście jest. Nie sadziłam że takie cyrki są w Warszawie jak chodzi o poród:-/

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Evee
W sumie to nawet nie wiem o jakie RTG im chodzi, jest tylko info ze potrzebuja RTG ale czego to już niema informacji. Ale to pewnie tak jak z ubezpieczeniem. Wiem ze jest ten EWUŚ i dlatego troche zgłupiałam ale to pewnie jest tak jak napisałam przed chwila ze informacje nie zaktualizowane i mozna sie w blad wprowadzic.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, masz leżeć to czemu nie mógł by znaleźć Cię w piżamie. Mój by się nawet ucieszyl, bo to by oznaczało że cały dzień leżałam.

Marta_joanna nawet jak szpital ma dyżur to może nie mieć miejsc... w moim przypadku zawieźli by mnie do Wołomina, a tam nie bardzo chcę trafić... zobaczymy :) jakoś urodzić się musi. I tak jak będę jeździć do mamy, to mam brać torbę do szpitala. To zalecenie moje gin, więc może się okazać że urodzę w zupełnie innym mieście:)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...