Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

myszka83, ja zamawiałam materac na arus.pl w komplecie z łóżeczkiem. Zamówiłam materac lateksowo-kokosowy, ale sprzedawca ma ofercie też inne. Jeszcze do mnie paczka nie dotarła, ale dostałam namiary z polecenia przez kilka osób więc myślę że wszystko będzie ok :)
Wiem też że materace hevea są świetne.
Nie wiem czy lepsze obcinaczki czy nożyczki, ja na gemini zamówiłam komplet gdzie jest i to i to :P

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Mamalina życzę Wam udanej rocznicy mimo wszystko :) Mam nadzieję, że chmurki Was opuszcza :) i wszystkiego najlepszego!

Evee dziękuję za info. :) W chodziłam wczoraj na 5.10.15 ale nie znalazłam nic w romiarze, którego szukalam. Ale skoro mówisz, ze polspiochy (juz się nauczyłam) są to wyślę męża do Tesco :)

Antynikotynowa na pewno pomoże! :) Ja biorę co drugi dzień invag, a w pozostałe dni: 2x w tyg Clotrimazolum i 2x w tyg Vitagyn C (zamiast jednego invagu), trochę się w tym gubię, ale w badaniu czystości pochwy stopień 0, więc warto :)

Armin Tobie też życzę udanej rocznicy i wszystkiego najlepszego :)

Fizka kurcze, taka pogoda praktycznie już wakacyjna a Ciebie rozkłada. Trzymaj się i nie daj się tam!

Motylek dziękuję :) U Ciebie pewnie przygotowania pełną parą, mam nadzieję, że będzie pięknie !
Ja 18go tez miałam miec przyjęcie rodzinne, ale z uwagi na chłopców, zostane w domku :)

Anula11 kleszcz to nie był na pewno:) Moze wlosek jakiś Ci wrosl, zrobiła się ropka i zaschnela :) Gdyby się coś działo to byłby stan zapalny i czułabys to. A kleszcz ro jednak kuleczka z nogami wiec da się odróżnić :*

Bina rocznica ślubu w dzień dziecka? Super data! I winszuje Wam rzecz jasna! :)

Anulka165 czekanie jest najgorsze bo trwa w nieskończoność :) Ale już niedługonie dość, że nie będzie tyle czekania na wizyty, to jeszcze maleństwo będzie obok!

Natalia dziękuję :) Do wizyty juz mniej niż 10 dni, mnie to zawsze motywuje i odliczam :) Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i ze czas z rodzicami tez wynagrodzi Ci ich brak :) :*

Za mną "ciężka" noc. Wieczorem znów męczyły nie wzdęcia (juz zglupialam, nie wiem od czego, może po prostu maluchy gniotą jelita). Potem mąż chrapał wiec wyniosłam się do salonu. Kurcze. Mieszkamy ze sobą już 5 lat i przysięgam, NIGDY nie chrapał! A ostatnio nabawił się jakiejś konkretnej alergii i co wieczór są koncerty. :p
Trochę martwi mnie sprawa moich leukocytów. Od trzech miesięcy są podniesione (norma 10, mój wynik zmienie między 13 a 14.5). Lekarz na każdej wizycie pyta czy zęby zdrowe, no ale zdrowe. :/ Mówi, że jeśli nie ma nagłych skoków to żeby się nie martwic, z drugiej strony crp mam w normie, bakteria jednak w szyjce jest więc może to z nią tak organizm walczy a do tego ciaza. Niby nic ale denerwuje mnie,ze przez tyle czasu bez poprawy :/
Do tego wypadają mi włosy (myślałam, że przeszło ale jednak nie). Tarczycę mam ok, hemoglobinę ksiazkowo. :/
Teraz to już jakoś wszystko mnie po prostu niepokoi. Przed ciążą miałam zawsze morfologię jak z podręcznika i dobrze się czułam, a teraz ciągle coś :/
No. To pomarudzilam sobie :) Ale gdyby ktoś miał pomysł albo podobnr doświadczenia to piszcie.:)

Dzis idzie pierwszy antybiotyk, na wspomnienie bólu brzucha ze szpitala aż się boje, wiec postanowiłam poczekać na męża do wieczora :) Mam nadzieję, że tym razem się jednak nie powtórzy bo chciałabym się pozbyć tego cholerstwa.

Odnośnik do komentarza

A i wczoeaj oglądaliśmy z mężem reportaż o akcji Osmiorniczki dla wczesniakow (nie wiem, czy slyszalyscie ). Mój mąż powiedział, że mam pisać do tych kobiet bo my potrzebujemy takiej osmiorniczki i musimy je mieć dla chłopców. Tłumaczyłam mu ze to jest akcja charytatywna itd, a on swoje, że na pewno wyślą i ze on zapłaci nawet 3 razy tyle. Zaskoczył mnie bo do tej pory temat wczesniakow był tabu. Później cały wieczór się zastanawiał, skąd wziąć te osmiorniczki i postanowił napisać do tych kobiet i poprosić o nie.
Tak jakoś ciepło mi się zrobiło, bo po jego ostatnich zapewnieniach, że nas to nie dotyczy czułam się trochę "samotna" z problemem. Mam nadzieję, że zdobędziemy osmiorniczki i ze nie będą nam potrzebne :)

Odnośnik do komentarza

Cześć:)

Dziękujemy dziewczyny za życzenia:* Dziś na szczęście lepiej - już kilka razy zapewniał, że kocha, były przytulasy i buziaki rocznicowe, no i powiedział pierwszy raz w życiu do mnie hipciu - nie wiem czy to z racji tego, że dowiedział się rano ile ważę, czy rzeczywiście tak wyglądam:)

Armin to składałyśmy przysięgę w tym samym dniu:) Wszystkiego dobrego dla Was i wielu wspólnych, szczęśliwych lat razem!

Anula, Bina dla Was również samych dobroci, szczęścia i miłości ze swoimi połówkami:)

Myszka Twój niemąż ma się z Tobą rzeczywiście dobrze! A jak w ogóle u Niego z tym piwkowaniem i paleniem (?) w oknie (nie wiem czy dobrze pamiętam, że to u Was był ten problem)? Ja nożyczek do obcinania paznokci dzieci w ogóle nie używałam, robimy to tylko obcinaczką.

Myszka, Natalia ja mam też materac lateksowo-kokosowy z firmy hevea i uważam, że jest świetny!

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, a norma leukocytów w ciąży nie jest wyższa?! Ja spałam od 24 do 4, więc też szału nie ma. Mąż potrzebuję trochę czasu, może więcej niż Ty. Dziś mama mi tłumaczyła, ze kobiecie nawet pierworodce pogodzenie się z ciążą przychodzi łatwiej. Czujesz ruchy, głód, zgagę, ale rozumiesz że jest to normalne. Mężczyźni nie czują nic... jedynie przez brzuch jakieś kopnięcia raz w czas; widzą te "wariatki" (bez obrazy) a to łóżeczko, materac, wózek, pieluchy, szpital itd... my od jesteśmy uczone jak to jest z tą ciąża oni nie mieli takich początków.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Gratuluję wszystkim którzy mają dzisiaj rocznicę ślubu ... życzę dużo miłości i wytrwałości :)
No i tym wizytujacym szczególnie ciekawa byłam ile urosły maluchy kukurydzy bo moja malutka jak byłam ostatnio też nie miała jeszcze kilograma A wizytę mam dopiero 14 czerwca ciekawe ile będzie miała :)
A ja się wam dzisiaj pochwalę tym ze spałam z własnym mężem w jednym łóżku wiem ze to dziwne Ale od ponad miesiąca nie potrafię z nim spać, bo albo mi duszno albo ja wogole nie śpię W sumie od początku ciąży tak mam. I zawsze uciekam do salonu jak nie mogę spać A dzisiaj usnelam obok niego. Ale był szczęśliwy jak się obudził A ja byłam obok. Dawno nie widziałam takiej radości w jego oczach.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371zqex3q9b.png

https://www.suwaczek.pl/cache/383a15cbc3.png

Odnośnik do komentarza

Evee dziękuję. Mnie lekarz tez niby uspokaja, ale ja jestem taka AKURATNA :D Ale dzięki, juz wiem że nie jestem sama :) :*

Olcha na pewno Twoja córeczka Cię zaskoczy! Ja wczoraj byłam naprawdę w szoku. :)

I chciałam jeszcze napisac- PIPII od rana myślę o Was, trzymam kciuki i wysyłam wszystkie najlepsze mysli!!

Odnośnik do komentarza

Dostałam reprymendę od Kukurydzy więc się melduję .
Gratuluję wszystkim wizytującym super wieści :) tak trzymać :D
Małżeńskim rocznicom tez wielce gratuluję szczególnie takich osiągów jak 9 :D
Podczytywałam Was często, ale już ciężko będzie mi się odnieść do wszystkiego.
Jestem, wszystko chyba ok, nic nie boli, nie puchnie nie ciągnie, śpię w nocy. Młody fika chyba bardziej niż jego starszy brat kiedy był w brzuchu.
Weekend spędziliśmy pod Warszawą na działce, a potem w poniedziałek i wtorek byłam na szkleniu w Warszawie.

Wyprawka nie ruszona, a przepraszam poza dmuchaną wanienką którą mój mąż jako że miał ją na swojej liście , kupił :D

A odbiegając od tematu to opowiem Wam historię jak o mały włos nie wylądowałam za kratkami :) pt. " mózg ciążowy - poziom hardcore " :D
Kupiłam chwilę temu spodenki w HM Młodemu. Okazały się za duże więc poszłam wymienić, spieszyło mi się, przy wieszaku sprawdziłam ze są rozmiar mniejsze. Zerknęłam jednak na kolejkę która była dłuuuga. Więc co mądra baba w ciąży wymyśliła ??
Że na wieszaczku zawiesi większe z powrotem a mniejsze weźmie sobie do domu - przecież to te same spodenki, ta sama cena i w ogóle. ( A przed wyjściem robiłam porządki z paragonami w portfelu i byłam przekonana że mam paragon na te spodenki ze sobą :) ). No więc plan był genialny, bez kolejki szybciutko i już :)
Jaki było moje zdziwienie kiedy na bramkach zaczęłam pikać :D:D:D i wtedy.... serce mi stanęło na chwilę :)
Patrzę ... idzie, ochroniarz :) zaczęłam się do siebie samej śmiać jaka jestem głupia, i jak absurdalna to sytuacja :D
No nic, mówię mu jaka sytuacja - jak było i że na wieszaku są moje spodnie . Szukam nerwowo paragonu i co ? nie mam :D oczywiście nie mam :) ( nie denerwowałam się tak na poważnie tylko raczej śmiałam w duchu ). Ochroniarz mówi, że musi kierownika wezwać. Przyszedł kierownik, mówimy jak jest... A on na to, wie Pani jakie są procedury, będę musiał wezwać policję i to zgłosić ale mogę jeszcze dla Pani zrobić to , ze jeśli pamięta Pani kiedy dokładnie była u nas to sprawdzę na kamerach czy faktycznie i transakcje z tego dnia czy były kupowane takie spodenki. Więc zostałam przy przymierzalniach z pilnującym mnie ochroniarzem a kierownik ( młody chłopaczek ) poszedł robić śledztwo :D
No i znalazł 2 transakcje na te spodenki tego dnia, ale nie na taką kwotę, bo mi się wydawało że ja tylko te spodenki kupowałam wtedy :) . Więc sprawdziłam w historii płatności i jednak kupiłam coś jeszcze. Potwierdziła się kwota więc puszczono mnie wolno z moimi spodenkami :D Uśmiałam się przy tym do siebie... eeeeh Mózg ciążowy level hard :D
a żeby tego było mało, wróciłam do auta i tam zobaczyłam na tylnej kanapie siateczkę z HM z espadrylami, którą przygotowałam SPECJALNIE do zwrotu z paragonem na którym również były te spodenki :D więc uśmiałam się ponownie, wróciłam do HM i pokazałam kierownikowi ten paragon i wymienili mi bez kolejki na mniejsze :D
Pozdrowienia od Ciężarówki złodziejki :D

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjsn8exyqa.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!!!
Obserwuję Was już od początku mojej ciąży, można powiedzieć że znam wirtualnie prawie każdą z Was, brakowało mi odwagi by dołączyć wcześniej ale dziś zaczyna się 30 tydzień i postanowiłam,że się przywitam. Jestem już mamą dwóch wspaniałych córeczek i czekamy na trzecią. postaram się być na bieżąco i serdecznie Was pozdrawiam. Zostało tak niewiele.

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, ośmiorniczki nie dały mi spokoju. Jak masz FB to jest grupa zamknięta ośmiorniczki dla wcześniaków. Zrzesza dziergajacych i potrzebujących. Możecie skontaktować się z fundacją: kontakt@kochajmniepoprostu.pl
Czytalam że dzierga na zamówienie.
Jak by Leukocyty były poniżej 10 to oznaczało by szukanie przyczyny bo w ciąży to za mało...

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Doświadczenie dwóch porodów jest jakąś szkołą ale jak i ciąża tak i poród każdy może być i zazwyczaj jest inny. Pierwszy długi, trochę nieporadny ale szczęśliwy i zdrowy; drugi sprytny,szybki, szczęśliwy, zdrowy ale był celebrowaniem każdej minuty i świadomy. Przy dwóch pierwszych ciążach nie uczestniczyłam w zajęciach SR a teraz chodzę i po każdych zajęciach jestem przerażona, im więcej wiem tym bardziej się stresuję sytuacjami, które mogą, acz nie muszą się zdarzyć. Wtedy miałam mniej świadomości tych sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Evee do osmiorniczek juz napisał mąż dziś rano na fb :) Czekamy na odpowiedz. :)

Piwonia wow. Podziwiam Cię bo ja bym tak długo nie wytrzymała! Pisz dużo bo teraz to my musimy poznać Ciebie :)

Catya nie próbuje sobie tego nawet wyobrazić jak tam stałas :)))) Czyli jednak mimo tego że nic nie puchnie i nie boli to głowa jednak potrzebuje odpocząć :)

A ja idę się zdrzemnac i nadrobić nocne chrapanie.

Odnośnik do komentarza

Catya rozbawiłaś mnie do łez:):) Pewnie trochę stracha miałaś Ty Nasza sierpniowo złodziejko:)

Piwonia jak dałaś radę tak długo milczeć? To teraz Ty daj Nam się poznać:) Jak starsze córcię mają na imię i w jakim są wieku? A jakie teraz wybraliście imię?

Anula nie martw się - kleszcz na pewno to nie był. Może kukurydza ma rację i to była ropka - no chyba, że to się ruszało?:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Przypomniało mi się - któraś z Was pytała o koszulę do porodu. Jak najbardziej może być zwykły dłuższy t-shirt, moim zdaniem nawet lepszy, bo nie trzeba się wydatkować, a koszulę czy tak czy siak dźwigają do góry (przy 1 porodzie miałam szpitalną, a przy kolejnych byłam tak jak przyjechałam, czyli w koszulkach nie zakrywających nawet pupy). Mnie po porodach fru dźwigano koszulę/koszulkę do góry i dziecko wędrowało na nagi mój brzuch i piersi (zawsze to lepiej niż na jakiś materiał - w końcu kontakt skóra do skóry), a lekarze mieli swobodny dostęp do krocza żeby zszyć.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny najlepsze życzenia z okazji rocznic :)

beatka88 dziękuję, wszystkie zaciśnięte kciuki są na wagę złota :D

Antynikotynowa będzie dobrze. Tak jak pisała Kukurydza pessar czyni cuda także teraz oby posiew wyszedł dobrze. Ja przy pesarze biorę naprzemiennie clotrimazolum, pimafucin i lactovaginal i jest ok.

Kukurydza nie słyszałam o tych ośmiorniczkach, ale wygooglałam i też mnie zaintrygowały:) Daj znać czy udało wam się zdobyć. I oczywiście dziękujemy za kciuki i wiarę w nas. Wizyta dopiero o 18 więc nerwy mnie zżerają…

Odnośnik do komentarza

Catya
Kabaret:) Ale podziwiam, pełen szacun bo ja odrazu bym nerwa zlapala:)
Kukurydza
Dziekuje:) Czyli pewna jestes ze jestem bezpieczna??? Bylam u swojej poloznej, i ta mnie wyslala do lekarki ktora tam przyjmowała i ona nic nie widziała. Jakby to kleszcz byl to by bylo coś czarnego....prawda
Antynikotynowa
Super że dzidzia rośnie:) Z szyjka sie ulozy:)
Ula S
Super że sytuacja opanowana:)
Pipi
Trzymam kciuki, zeby chłopcy dziś zaskoczyli swoją waga:)

Odnośnik do komentarza

Dziś zrobiłam listę, która przyprawia mnie o ból głowy: LISTA PORODÓWEK! M wczoraj poprosił bym już mu spisała gdzie chcę rodzić. W Warszawie nie zawsze jest tak że przyjmują od ręki, tylko jeździsz od szpitala do szpitala... a jak już masz parte to ostatni szpital musi Cię przyjąć. Ostatnio byłam w jednym z nich i dostałam kartkę do przeczytania ze szpital nie ma miejsc ani na porodówce ani na patologii... wyszłam z założenia, że jak już przyjdzie TA chwila to m obdzwoni szpitale zapytać się czy maja miejsce, a między czasie będę czekała w domu, lub w razie korków pojedziemy wcześniej.

Teraz się trochę przestraszyłam, to już jest coraz bardziej realne...

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...