Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Bbbb będzie dobrze i jutro już będziesz tulic swoje dzieciątko :-) a z cc nie jest tak źle, dziewczyny szybko się uruchamialy. Powodzenia, wiem ze strach jest bo sama powoli zaczynam o tym myslec. A najgorsze jest to ze męża nie będzie przy mnie i czy ktos bedzie za rękę trzymać? Kciuki zaciśnięte.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Malaga ciążowe L-4 może trwac do 270 dni, czyli 9 miesięcy. Od kiedy jesteś na zwolnieniu? Żeby się nie zmieścic w tym terminie, musiałabys byc na L-4 praktycznie od 3 tc, a osobiście nie znam takiego przypadku... także nie daj się lekarce, coś ściemnia. Oczywiście na macierzyński można przejśc na 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu, ale dla ciężarnych jest to średnio opłacalne, bo skraca macierzyński.
Co do pobytów w szpitalu, to faktycznie jest tak, że oni nie wystawiają L-4, tylko takie zaświadczenie że w/w osoba przebywa od dn... do nadal w szpitalu. I to pracodawcy wystarczy. Przy wypisie ze szpitala dopiero lekarz wystawia L-4 wsteczne, na którym pisze ile dni było spędzone w szpitalu (zwolnienie może byc wystawione np. na 4 tygodnie, z czego 7 dni było spędzone w szpitalu).

Pracujące dziewczyny, po jakim czasie planujecie wrócic do pracy? Bierzecie po macierzyńskim urlop rodzicielski czy wracacie?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Bbbb kciuki jutro mocno zaciśnięte! Trzymaj się dzielnie, z tego co piszą dziewczyny to cc jest jak to się mówi "do przezycia".
Będziemy z niecierpliwością czekać na wieści!

ramajani wydreptalas juz coś?

Elaiss mam tak samo. Z jednej strony ta ciąża mocno dala mi po d... i najchętniej rozpakowalabym się już teraz, a z drugiej myślę o tym ile jeszcze musze zrobić zanim mały przyjdzie na świat...
Nawet ubranek nie wyprasowalam, chociaz zabierałam się za to chyba ze 100 razy...

Ślubny zaplanował mi poród na następny piątek. Stwierdził że w takim układzie najbardziej mu pasuje bo właściwie nie musiałby robić przerwy w pracy... No a jesli chce rodzic w dniu gdy on jest w trasie to musze to zrobić sama. .. Tja...Jakie to wszystko proste...

Fajnie macie,że macierzyński zaczyna się od dnia narodzin dziecka,u nas trzeba poświęcić 3 tyg macierzyńskiego przed terminem. Nawet jeśli urodzi się po terminie to macierzyński juz "leci" od odgórnie ustalonej daty...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Bbb trzymam kciuki;)) przyszla pora na Ciebie.

Tak dziwnie, ze czesc z nas juz ma swoje Maluszki a reszta czeka na rozwiazanie. Nasza przygoda z ciaza sie konczy. Widac, ze dziewczyny przy dziecku nie maja czasu, zaraz zadna z nas nie bedzie miala. Moze forum przetrwa. Kiedy ta ciaza minela?

Ja niby chce juz rodzic, ale jak msm skurcze to panika, ze jeszcze torby nie dopakowalam, corki lozko przyjdzie i cala posciel.i trzeba to poprac,cala masa ogarniania a zegar tyka.

Ja za rok raczej do pracy, tylko mysle co zrobic z Malym bo corka do przedszkola.

Elaiss no ja na dwor nosze bez skarpet "croksy" meza. Pozniej musze stopy szorowac ale ulga jest. Wczoraj w sklepie bylam w botkach bo balerinki to ból.
Ty masz chyba termin tez 25, nie sadze ze dotrwamy na przelom miesiacy, choc 1 usg dawalo mi termin 6 maja. Tak czy siak mizna na majowke robic urodziny bo zawsze wolne, tak samo w sierpniu ja corce robie 15tego bo tez kjazdy wolne.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Bbbb kciuki mocne za dzsiejsze cc :)
Heltinne moj m tez marzy o tym piatku bo nie koliduje z praca a w niedzielę wypadaja imieniny Roberta :D takze zobaczymy jaka maja moc sprawcza :)
Melly, Elais bedziecie robily urodziny tdkjak Wam wygodnie, a skoro lubicie takie imprezy to moze nawet lepiej ze nie majowka bo wiecej okaxji wtedy? U mnie bedxie pierwszy roczek świętowany, ale pozniej? Dla mnie to bez sensu.. tzn tort i prezent od rodzicow bedzie pewnie od dziadkow tez. A tak to moze pozniej jak bedzie chcial kogos zaprosić ze szkoły to sie pomyśli :)

Odnośnik do komentarza

Bbbbbb mocne kciuki na jutro! Oby wszystko poszło gładko.

Anna,Elaiss przed pierwszą ciążą miałam koszmarne migreny (zwykle dwa dni wolnego ciemny pokój, lód i prochy), miałam szczęście, bo po ciąży są dużo rzadziej bywa, że nawet raz na dwa miesiące …wcześniej dwa-trzy razy w miesiącu. Może i u Was się poprawi.

Paulinami się udało pomylić głód z przegrzaniem w bardzo upalny dzień i płaczącego syna kąpałam w chłodniej wodzie … na szczęście położna przyszła i mi wyjaśniła, że biedny chce jeść. To normalne, że czasem trudno wyczuć co dziecko chce. Zanim zaczniesz rozpoznawać, co dany płacz oznacza musicie jeszcze czas na wzajemne poznanie. U mnie dziś był gorszy dzień, ale mam już wszystkie krople na brzuch które miały przyjść i liczę na poprawę od jutra. Też zauważyłam, że Klarę boli bardziej brzuch po tym jak wykopuje wypiję kawę...

Trzymam kciuki za wszystkie Kwietnióweczki, żeby każda urodziła wtedy, kiedy będzie jej wygodnie.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Magda 1010 zobaczysz ze bedzie dobrze. Jeśli juz po terminie to mow ze strasznine ci ciezko i wgl. może lekarz sie zlituje.

U mnie jeszcze prawie 3 tyg. do konca. masakra, że to jeszcze tak dlugo musze czekac, chociaz mam nadzieje ze porod zacznie sie choc kilka dni szybciej. Czuje sie juz jak słoń, strasznie puchne i mam dosyc.

Jeśli chodzi o mleko, to ja przy pierwszym dziecku mialam mega problem w tym temacie. bebiko uczulało, od nan było zatwardzenie, jeszcze inne to byly wymioty kropne, w koncu lekarz przeisał Bebilon AR, i było juz dobrze. niestety trwało to zanim trafilam na wlasciwe mleko

Odnośnik do komentarza

Bbbb kciuki mocno zaciśnięte! !

Melly a u Ciebie chyba znowu coreczka spac nie dala?

ramajani mam nadzieje ze noc przyniosla rozkręcenie akcji.
Ciekawe ze masz juz skurcze ale porodu ni widu ni slychu. Przed ciaza nie wiedzialam ze to możliwe

Magda dobrze ze masz dzisiaj lekarza. Moze cos dobrego orzekanie ;) powiedz mu koniecznie że źle się czujesz i ze nie mozesz spac, etc. Moze skieruje Cie juz do szpitala?

Vena a jakie kropelki stosujesz przy Klarze?

Btw. Widze ze Twoja druga zmiana teraz jest juz bardziej 24h ;)

heltinne ja prasowalam ubranka do szpitala. Pozostałych juz nie... wyrodna matka ze mnie :P zreszts, poniewaz nie znamy płci nie mam ich az tak duzo. A jak juz sie okaze co za zajaczek wyskoczy to znajomi juz czekaja aby oddac po swoich pociechach. Wiec tony prania przede mna... teraz tylko moze ze 2 pralki ubranek poszły.

Odnośnie puchniecia stop[\b] itd... ja mam wrazenie ze mi się kości rozeszly w malych stawach... w dloniach i stopach. Jak wstaje w nocy do lazienki to czuje ze wszystko jest takie rozlazle i lekko boli. Mam nadzieje ze powroci do normalnosci po porodzie.

Co dopracy planuje wziąć urlop najpierw na 6 mc a później przedluzyc. Nie wiem jak logistycznie to ogarniemy bo żadnej babci nie mamy w poblizu... ale idealnie by bylo zostac rok na urlopie i robic dodatkowe projekty do pracy.

A jutro usg i juz nie moge sie doczekac :D

Miłego Dziewczyny!

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ewee właśnie ostatnio mówił ze mały moj ma juz 3800 nie biorąc pod uwagę tego błędu i ze jak jeszcze mnie bedzie trzymał to bedzie rósł a w takim wypadku nie urodzę sama .. Miał dzisiaj podjąć decyzje ci dalej.. Widział ze w brzuchu nie ma miejsca i ze cieżko mi juz z tym moim balonikiem .. Ale dzisiaj pojadę nieumalowana to moze sie zlituje nad nami ...
Enter myślałam ze urodzę wcześniej i co ?? :( nico :( odwrotnie sie zrobiło a najbardziej to mnie drażnią teksty typu " jemu w brzuchu dobrze" no super ! Ale mi nie jest dobrze jak mnie wszystkie wnętrzności bolą ! Albo jeszcze jeden " przyjdzie czas to wyjdzie" nosz kur&@ Mac, czas przyszedl a on nie wyszedł ! Aff

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;)
Ale macie tępo pisania ;) my jakoś sobie radzimy. Szczerze myślałam że ból po cc będzie większy a tu bardziej doskwiera mi kręgosłup i ten dziwny ból miednicy niby jak na bolesny okres ale taki promieniujacy mocno resztę brzucha ;) ale paracetamol co 6 h i jakoś dajmy radę. Mała chętnie ssie co mnie bardzo cieszy bo o to się najbardziej balam niestety moje sutki cierpią bardzo ;/ ale już mam na tyle pokarmu ze jestem w stanie ją nakarmić tak żeby nie płakała. Dokarmiać mi ją 3 razy bo była głodna biedna ( jeszcze nie zaczęłam produkować na tyle żeby jej wystarczylo) ale już dzisiaj widać znaczna poprawę w ilosci. No i jak to na 2 dobę po porodzie odpadają mnie hormonalne zawirowania. Niby wszystko jest super ja jestem zdrowa ( mogła bym iść dziś do domu zobaczymy co powie pediatra o małej ) mała tez ale chyba ma już żółtaczke zobaczymy czy będą ja chcieli juz naświetlac, a humor kiepski. W nocy strasznie chciało mi się płakać. Tęsknię za domem i mężem ( chociaż jest codziennie u mnie) do tego bolą mnie te cycki i chociaż wiem ze to tylko hormony to łzy cisną się do oczy. .. ale już dziś dostane jeść wiec na pewno poprawi mi się chumor. Zawsze tak miałam, jak to mówią polak głodny polak zły :P

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46202.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Ramajani a oni nie mają jakis procedur, ze rozkrecają ten porod po 7 dniach czy voś? Mnie tez chca w poniedxiałek skierować do szpitala i jak mam tam leżeć tydzień i czekac na akcję to to chromolę...Generalnie mam dość.Pół nocy bóli, mega sraczka i teraz co nic?Szlag mnie trafi chyba...

Bbbb, trzymam kciuki za akcje!!!

Generalnie to tylko cc to pewniak.Chciałam urodzić w 38 tygodniu a tu chu...a z grzybnią, mamy 41 i dalej nic.Jadę dziś do lekarki żeby pewnie usłyszeć, że szyjka dalej długa jak wąż, chce mi się wyć normalnie :(

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

hm.. no to oficjalnie się 1 dzień przeterminowałam.
Byłam w poniedziałek u lekarki termin na 6 a do szpitala mnie zapisała na wywołanie w razie W na 13, więc się dziwię, że tak niektóre z Was przetrzymują. L4 też mam do 13.
Co chwile tel czy już - zgadzam się z Wami - masakra to denerwujące. mam ochotę ich nie odbierać(tym bardziej, że nie zamierzamy z męże mówić, że jedziemy di szpitala, że się zaczęło, tylko już po wszystkim), ale wtedy to większa panika będzie.
Ja mam w planach rok macierzyńskiego, a później wstępnie żłobek.
Miłego i w miarę bezbolesnego dnia Dziewczyny!
W planach na obiad GRILL ;D

Bbb - trzymam kciuki!

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Bbbb kciuki mocno zaciśnięte ! Już dziś będziesz ze swoim maleństwem !
Magda , Nat , Ramajani wierze wam dziewczyny ze jesteście już poirytowane , no ileż mozna czekać ! Zwłaszcza ze oglądamy tu co chwile zdjęcia prześlicznych bobasów ;)
Życzę zeby akcje jak najszybciej sie rozwinęły .
U nas jest zasada ze czeka sie 6 dni a 7 kłada w szpitalu na wywoływanie .
Magda Milenka słodziak , w tym swoim różowym wdzianku .
Karmienie pewnie będziecie sie śmiały ale ja myślałam ze piersi sa stworzone do karmienia i ze to takie proste , malucha sie przystawia i już !
Ale mnie oswiecilyscie ! Masakra !
Heltinne nie przesadzaj z tym sprzątaniem przed mama ! Mama będzie tobą zajęta.
Byłam wczoraj u lekarza , stwierdziła ze moge rodzic jutro , jasne , bez żadnego badania !
Znowu zmasakrowała mi brzuch zeby sprawdzić gdzie główka , nawet zawołała koleżankę bo nie była pewna . Jak powiedziałam o tym mężowi to sie zdenerwował bardzo ! Ze dziecku mogła coś zrobic !
Miłego dnia dla wszystkich !

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Przeterminowane Laski bardzo chcialbym Wam pomoc choc slowem, ale nie znajduję odpiwiednich... faktycznie ze co lekarz to opinia, dla pocieszenia powien ze kolezanka jak rodziła w 42tc to dała radę bez problemów ona mega waska w biodrach (rozmiar 32-34) urodzila sama 4,2kg syna. Takze można! A znow mojej kuzynce wrozyli z usg 4kg, a urodzila 2,9kg, dlatego wierze ze kazda z Was da radę bez względu jaki scenariusz sie trafi!

Magda2600 ten spadek formy i lzy mocno fizjologiczny, pamietaj ze my jestesmy zCiebie dumne, i zyczyczymy Ci jak najlepiej, no i mąż zakochal sie w córci wiec to tez plus :) a juz niedługo puszcza Was do domku i tzm na pewno będzie juz tylko lepiej :) stado uśmiechów dla Ciebie!

Odnośnik do komentarza

Ewee tym razem spala 12h! To juz ciaza mi nie pozwala znalezc miejsca. Przegladalam posciele dla corki do nowego lozka i zajrzalam na forum. Pozniej juz spalam ladnie;))

Magda2600 jak to dobrze, ze wiesz co i jak od profesjonalnej strony, heh tu hormony, tu glod, tu dziecko.zoltaczka, a wiadomo, w domu zawsze najlepiej, swoj prysznic, swoja przestrzen.

Ataa ja nir lubie urzadzac imprez a chodzic na nie tak. Noestety ostatnio duzo tego nasz slub i chrzciny, potem poorawiny, roczek, 30stka meza, teraz chrzest a w sierpniu 2 latka ale to juz tylko tort i kawa i powiadomie chrzestnych jak chca to.na kawe. No ja niestety nie mam zmywarki wiec tyram a nie sie bawie. Jeszcze za rok w kwietniu roczek i koniec.
Teraz w maju obok ridzina ma podwojne urodziny a grzeja 30st w domu wiec nie zamierzam isc tam z 3 tyg dzieckiem, wysle meza z corka i tesciowa a ja sie nie ruszam. Trudno. Maz ma zakaz picia alkoholu bo ja sama dzieci oporzadzac nie bede a poza tym ja malenstwa nigdy nie dawalam po alkoholu nikomu na rece.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

A u mnie zaczynają działać dopiero po 14 dniach, to dopiero masakra... I u mnie zaczęły się telefony od rodziny i znajomych, irytuje mnie to głównie dlatego, że do terminu mam jeszcze 10 dni, więc nie wiem czego chcą! Nie spieszy mi się póki co, oprócz tych dni, gdy ból spojenia unieruchamia mnie niemal całkowicie:/ Współczuję tym, które puchną, musi być wam ciężko. Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie u przeterminowanych!
Nat bidulko, przytulam mocno, jeszcze troszkę:*
Magda2600 piękna Milenka! Pewnie oczu nie możecie oderwać:)
Bbbb ciekawe jak tam u Ciebie... Może już tulisz swoje maleństwo.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Heltinne no u nas w Polsce, jeśli chodzi o prawa kobiety ciężarnej, to są chyba najbardziej rozwinięte w Europie... z jednej strony to dobrze, z drugiej kobiety przez to są gorzej traktowane na rynku pracy, bo pracodawcy się boją tego.
Ataa co do urodzin, to zdziwisz się, jakie imprezy wyprawia się w przedszkolu ;))) U nas akurat wypadały w zimie, więc w wieku 5 lat chyba była pierwsza impreza poza domem w sali zabaw dla dzieci, i jak dla mnie takie imprezy są extra. Dzieciaki się bawią, i nie ma oglądania się że trzeba żarcia się dla dorosłych narobic. Dzieci pod tym względem są niewymagające :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...