Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Vena chociaż troche mnie pocieszylas, ze jednak można popełnić błąd czy sie pomylić. kazdy mi mówił ze bede rozpoznawać po płaczu dziecka, czy głodne czy cos go boli ale jak dla mnie to on płacze tak samo.. No ale może bede mądrzejsza przy drugim dziecku, teraz to sie tylko mogę uczyć.

Przeterminowane trzymam mocno kciuki zeby wasze pociechy w końcu zechciały was poznać z tej drugiej strony :)
magda Milenka cudowna :) a i popłacz sobie troche, nie za szkodzi a i nawet pomoze. Ja tez musiałam swoje wypłakać ale Tobie nie trzeba tłumaczyć bo z doświadczenia wiesz :)

Heltinne czy mi sie wydaje czy mama dzisiaj przyjeżdża? :)

Odnośnik do komentarza

Hej mamuski czekajace na wywolanie.

Jutro pojde do mojej gin i na pewno powie mi ze w przyszlym tyg mam stawic sie na wywolanie. A wiec takie sztuczne silami natury.czy Wy jakos przygotowujecie sie na to wywolanie? Da sie cos zrobic? U mnie szyjka zamknieta. Czopa nie widzialam.

Jak wyglada przebicie pecherza?'gdzie to sie odbywa? Wody chyba na lozko nie poleca?

Odnośnik do komentarza

Takaona ja sie szykuje normalnie jak do szpitala. Szyjkę mam twarda i zamknięta rownież. Wiem ze istnieje jakis cewnik z balonikiem czy cos takiego i po nim robi sie rozwarcie i noże to samo wywołać poród, to rozwiazanie jest bardziej naturalne i mniej bolesne a jak nie ma skurczy to oksytocyna chyba 2 kroplówki czy jakoś tak.

Przebicie pęcherza nie boli i z tego co wiem to odbywa sie na sali zabiegowej.

Chyba nic nie da sie zrobić.. Ja codziennie chodzę na spacery po 2 godziny, całe krocze mnie boli wieczorami ale dalej nic sie nie dzieje. Chodzę po schodach i nic... Ale próbujcie dziewczyny z seksem, moze u was sie powiedzie jeśli dziecko gotowe to w ciagu 4 godzin powinny przyjść skurcze.

Można tez próbować trzymać ręce do góry.. Jakieś wieszanie firanek czy cos w tym stylu. U mnie chyba dzidzia tak silna ze nic nie pomogło ..

Odnośnik do komentarza

mi przebijali wody przy poprzednim porodzie. Nie jest to bolesne i ma skutek taki sam jakby to dziecko przebilo pecherz.. u mnie rozwarcie juz bylo jakis czas a wody nie odchodzily i sami przebili, to rozpoczelo cala akcje porodowa... na moje szczescie lekarze nie czekali az sie przeterminuje i w dniu terminu przebili, po 2 godzinach urodzilam.

Odnośnik do komentarza

U nas zazwyczaj przyjmują 7 dni po terminie, mój lekarz kazał mi sie stawić 5. Oceniają szyjkę itp oraz oceniają łożysko i wymiary dziecka. Od poniedziałku słyszę, ze nie ma gotowości do porodu, szyjka tylko trochę skrócona, rozwarcie na 1 palec, twierdza ze kroplówka z oksytocyny nie będzie skuteczna. Dzisiaj miałam test łożyska z oksytocyna i mimo iż skurcze sie piszą i naprawdę mocno je czuje, to nic nie postępuje, dlatego czekają dalej. Nie musi tak być, mogą w dzien przyjęcia próbować - sąsiadka mimo iż szyjka całkiem zamknięta ma dostać kroplówkę.

Odnośnik do komentarza

Magda1010 jeśli chodzi o stronę finansową, to nie mam pojęcia, bo to chyba zależy od dochodu rodzica. Natomiast wiem na pewno, że status samotnego rodzica pomaga w dostaniu się do żłobka czy przedszkola publicznego (jak wiadomo z miejscami jest krucho), u nas z tego co wiem to takie dziecko samotnego rodzica musi byc przyjete i już.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Czesc wszystkim,
Dla przeterminowanych - powodzenia i niech sie juz w koncu ruszy.
Heltinne - u nas tez trzeba wziac macierzynski przed terminem, dlatego czekalam do samiutkiego konca Bo mi bylo szkoda wykorzystac urlop na ciaze.
Ja mam plan wziac 6 miesiecy, ktore sa platne, do tego 2 nieplatne miesiace (bedzie Ciezko, ale zacisniemy pasa) i miesiac zaleglych wakacji wiec wracam do pracy w styczniu.
Jesli chodzi o przeterminowanie to w Irlandii sprawdzaja 10 dni po, aplikuja jakis zel (?) potem znowu 12-go dnia, ale nie zostaje sie w szpitalu, no i jesli to nie pomoze to 13,14-go dnia wywoluja.
My wlasnie wracamy z pogrzebu, dalam rade w kosciele takze ulga, teraz juz relaksik do wieczora - juhu.
Marta 38t3d

Odnośnik do komentarza

przeterminowanym dziewczynom życzę aby w końcu nadszedł ten dzień.

U nad była dziś położna, mały zlecial troche z wagi, ta panikuje, ja nie wiem co myslec, mojego meza juz wyslala z sikami do badania, mam nadzieje, ze nic nie wyjdzie, ehh nie dosc ze ogolnie moje samopoczucie do najlepszych nie nalezy to jeszcze to, jak za tydzien nie bedzie przybieral to beda chcieli, zeby dac mm, oby sie obyło bez tego, najwyżej bede sciagac swoje i dawac.

dziewczyny z dzieciaczkami jak tam u Was?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane. My juz z Tymkiem w domu. Ja walcze o ta laktacje i malego trzymam caly czas przy cycu. Chwyta brodawki tylko w nakladkach. Na jednej brodawce mam krwawe bable i kazali mi karmic tylko 1 piersia, ja nadla nie wiem czy mam pokarm, jak wyciskam to kilka mikronowych kropelek sie pojawia. Ale walcze, walcze.
Maly bardzo sie wybudza od odruchu moro, dzisiaj bedziemy probowac z woombie. Ja kupilam maly rozmiar woombie, jak zda egzamin to kupie wieksza wersje polskiego tulika bo jest duzo tanszy.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Acha i jeszcze cos. NIGDY nie kupujcie pampersow jednej marki na zapas. Ja tak zrobilam i niestety okazalo sie, ze Tymi ma alergie kontaktowa. Cale szczecie, ze mam komu moj zapasik oddac.

I w szpitalu absolutnie zakazali wkladac dziecku niedrapkow, bo przez dotyk dziecko poznaje swiat. Tymon urodzil sie z bardzo dlugimi paznokciami, ktorymi charatal sobie cala buzie, ale te slady znikaly po 1 dniu.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Hej! Widzę ze względny spokój na forum, w sumie to mogłoby się coś wiecej dziac;) Trzymam za Was przeterminowane!
Napisze tak krótko i ogólnie, dzisiaj ogarniam dom ale tylko tak "po lebkach" , nie dam rady lepiej a poza tym trochę boje się ze przez przypadek rozkrę sobie akcje z tych moich skurczy, dzis z roznym nasileniem od rana.Zresztą uprzedziłam mamę ze aktualny stan mojego domu trochę odbiega od jej standardów... ;) ,nie będzie to dla niej takie traumatyczne...
Za to wypralam białe futro,nie była zbyt szczęśliwa,patrzyła na mnie jak na jakiegoś oprawce...Hahaha to za zajączki Marcelka! Zemsta jest słodka!
Mama przylatuje jutro,teraz lata biedna po sklepach,bo dostała długa listę życzeń. ...
Eh,okazuje się ze musze przeciągnąć do 20.04, dopiero na ten dzień udało mi się zamówić godzinę w urzędzie,. ..

Tak się zastanawiam czy którejś z nas udało się urodzić mniej wiecej w terminie? Narazie wygląda na to ze albo przed czasem albo sporo po...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

związek bez ślubu
mnie to nie dotyczy ale bratowa mówiła mi że warto przed urodzeniem dziecka iść do urzędu aby ojciec juz wtedy uznał dziecko (tak to się chyba nazywa). Wtedy od razu po porodzie jest on pełnoprawnym rodzicem i moze załatwić urzędowe sprawy np Pesel bez obecności matki dziecka. Mówiła też że nie chciała być matka samowychowujacą aby dostawać jakies profity z tego powodu, poniewaz ma to tez negatywne skutki. Jako samotna matka (tylko na papierku a w rzyeczywistośco zyje z ojcem dziecka) tylko ona jest opiekunem dziecka i w razie "w" np przy porodzie komplikacji to tn ojciec nie ma praw do dziecka. dlatego lepiej formalnie wszystko załatwić na "legalu".
nie wiem czy dobrze to wszystko zrozumiałam i czy dobrze tu opisałam myślę ze warto sprawdzić temat jeśli Was dotyczy żeby później było łatwiej

Odnośnik do komentarza

Hej, ja właśnie po wizycie.Szyjka zgładzona, lekarka wyciągnęła przy badaniu resztę czopa, bleeee.Mała ma się dobrze , waży ok 3.500 wczesniej się przeliczyła o te 200 gr, ale mniejsza o to ważne, że wszystko ok.W poniedziałek idę do tego szpitala, oni tam będą 3 dni niby obserwować a potem dxiałają, cewnik Foleya czyli balonik u mnie odpadnie bo szyii już nie ma :D Mam nadzieję, że jednak ruszy do poniedziałku.Kocham tą moją lekarkę, ma działanie terapeutyczne normalnie ❤️

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Hej!
U nas bylo troche strachu... w poniedziałek poszlam do swojego lekarza z tym moim podwyzszonym cisnieniem i obrzekami... dal skierowanie do szpitala...
Na izbie cisnienie jeszcze podskoczylo 175/105... lekarz podjal decyzje o obserwacji na sali porodowej i w razie wzrostu rr szybka cesarka....
Na szczescie cisnienie troche spadlo... przeniesli mnie na oddzial patologii ciazy.... wdrozyli leki na nadcisnienie... wczoraj wypuscili do domku z zaleceniem lezenia/siedzenia i nicnierobienia :)
We wtorek na kontrol jade,zobaczymy co powiedza... poki co lekarze mowia,ze max 10 dni.przese mna i beda chcieli cc zrobic....

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Juliiax u nas tzn.w NO należy zamówić sobie godzinę w urzędzie przez internet aby coś w nim załatwić, nie ma kolejek.
Chodzi o nasze sprawy pobytowe, ktoś namieszal w systemie a my musimy to odkręcac, nazwałbym to odpowiednio...To juz będzie 4 raz i pewnie dowiemy się o kolejnym błędzie. Jak nie, ze mam męża "Mariana" to to że nasze dzieci nie mają opiekunów prawnych, albo w systemie nie istniejemy jako rodzina....Porażka tutejsi urzędnicy. ..
Nat no jeśli teraz się u Ciebie nie rozkreci to będę więcej niż zdziwiona..

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Nat tzn ze czekamy na skurcze i rozwarcie?
A propo rozwarcia to tak sie zastanawiam, czy je widac bedzie jak rozloze nogi czy dopiero tam w środku jakos? Tylko ze jeśli szyjka skraca sie do zera, to moze jednak będzie widac tak po prostu gołym okiem, ze tak to ujme?
Heltinne co to za jeszcze sprawy w urzędzie???

Oficjalnie chwale sie, ze torba maksymalnie spakowana plus krótka lista na szybkie dopakowanie gotowa(np.ladowarka, dokumenty), plus siatki z rzeczami które pozniej maz ma mi donieść gotowe i opisane :D wiec w razie W jestem gotowa :D

Odnośnik do komentarza

Nat no teraz to już musi się rozkręcić, niech Helenka da już spokój z tymi żartami. Trzymam kciuki.
Aata myślę, tak na chłopski rozum, że tego nie widać, że trzeba poczuć.
Heltinne u mnie podobnie jeśli chodzi o urzędy. Z jednej strony wygodnie, bo wszystko przez internet lub umówione na godzinę, a z drugiej, jak już sobie coś ubzdurają, potrafią przysyłać milion formularzy w tej samej sprawie i nijak wyjaśnić nie można:/
Marta naszła mnie taka refleksja, że w końcu, gdy już doczekałaś się wolnego, spania do której się chce i niecnierobienia, to za długo ten błogostan nie potrwa;)
Anawee z ciekawości - na jakie pieluszki jest uczulony twój synek?

Nuda tu u nas dziewczyny, może zaczęłaby któraś rodzić, co? Tylko nie ja! Ja nie jestem psychicznie gotowa:D

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...