Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ewee mama przylatuje po 12 ale na miejscu będzie najwczesniej przed godz 16, bo lotnisko jest dość daleko, korki itd.

Ciesze się z dzisiejszego dnia nie tylko z powodu jej przyjazdu ale też dlatego ze dotrwalam do 08.04!Umawiamy się na 22.04,w każdym razie ja przed 21.04 nie rodze bo musze jeszcze ten cholerny urząd załatwić. ..
Obym tylko na maj, jak pisała Melly, nie wskoczyła!

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Malaga no właśnie oto chodzi ze dieta bezpośrednio przeklada sie na maluszka. I jedni wykluczaja duzo.i powoli wprowadzaja by nie narazac dziecka a inni uwazaja ze wlasnie z tego.samego powodu trzeba wszystko po troszku i z umiarem. W ciazy jemy wszystko po to by bylo różnorodne i zdrowo, tu chodzi tez o to by to dalej utrzymac, by dostarczyc wszystko co potrzebne z roznych artykulow, jak najmniej przetworzonej zywnosci, warzywa i owoce myc dobrze bo bankowo pryskane, takie truskawy np. To nie ze kg na raz. Tylko pare sztuk co jakis czas. No i trzeba obserwować dzidzie bo czasem faktycznie cos moze uczulic i trzeba nyc swiadomym co sie jadlo by umiec to ewentualnie odstawic.

Odnośnik do komentarza

Angi mozesz miec racje ze te kluski to moze byc regionalizm.. ja to uwielbiam nasze dania i tesknie za cebularzami :D ja to wlasnie po nich zaczęłam sie domyslac ze jestem w ciąży, bo zaczelam jesc do 3 dziennie, az przyszedl dzien ze zjadlam 7! Zawsze je jem z keczupem a niektorzy wola z masłem a najbardziej rozwalilo mnie to ze moj m sie w nich zakochal,i ogolnie w kuchni mojej babci :D

Odnośnik do komentarza

ataa tak samo mysle z jedzeniem po porodzie jak piszesz. Te alergeny bardziej stopniowo wprowadzac i obserwowac dzidzie. Powiem ci ze tych kluskow to nie znalam. A cebularz to to samo co u nas? Taka bulka jak pizzerka z cebula na wierzchu?
Jeszcze raz ktos zadzwoni czy urodzilam to nie wiem. Jakby nie forum to bym wylaczyla telwfon :)

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Malaga może to dlatego, że alergeny przenikają do krwi, a skoro z niej powstaje pokarm, to też te alergeny zawiera. Tylko, że konkretne dziecko konkretnej mamy wcale nie musi być na coś tam uczulone. Tak ja sobie myślę. Ale ograniczenie słodyczy i smażonego to świetny pomysł choćby i dla naszej, mocno nadwyrężonej, pociążowej figury:)
Heltinne, tak mi się przypomniało, że wczoraj pisałaś, że nigdy nie miałaś zgagi... Kobieto, gdzież ty się uchowałaś?! Pozazdrościć:)
Ataa to dlatego myślałam, że chodzi ci o leniwe, bo makaron z serem to u mnie tylko na słodko. I co to są cebularze?;)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat super! Ty to potrafisz zaskoczyc, a zdazylas z lewatywa? :D

Heltinne a najwyzej pojdziesz z wozeczkiem, tyle dobrego ze bez kolejek.
My z racji braku slubu wszedzie razem latalismy po porodzie (pozniej sie dowiedzielismy ze maz mogl to sam przed porodem) a teraz byl slub wiec wiekszosc maz sam ale odebranie peselu itd wszystko chyba juz razem.

Ataa ja wlasnie mialam gadane ze nie jablka i soki rozcienczac, a i bez smazonego. Teraz tez bez smazonego bo chce schudnac i zamiast sokow woda i woda.
Mleko mi odrazu polozna pozwolila i tosty. Normalnie. A przyznam ze i slodyczami nie gardzilam.
Kolek corka nie miala, a w ogole noe udowodnili od czego pochodza kolki. Po prostu sa.

O tej diecie Vena.kiedys wrzucala link ze nie ma czegos takiego jak dieta kp.
Trzeba obserwowac dziecko. Ja mam ogrodek i nie zamierzam sobie niczego odmawiac.

Co do bolow krzyzowych to ja mam ktorys dzien ale wczoraj sie nasilily jak sie wkurzylam, podeszlam do okna sie oprzec i prawie sie poplakalam. Nic za tym nie idzie.
Ewee ja co prawda juz bym chciala ale tez nie chce rodzic tak szybko;D i tak zostaly 2 tygodnie. Nawet jakbym.chciala urodzic to moze i jest seks, ale nie.odwazylabym sie np. masowac brzucha non stop. Niech sie dzieje wola nieba.
Ja w pn ide skontrolowac lozysko czy juz nie za bardzo stare.

Moja gin ostatnio ze w tamtej ciazy walczylam o ciaze w szpitalu a w tej jeszcze przenosze, a od pocxatku mi gadala ze nie dotrwam do terminu. Hmm

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Miszka a Ty z mazowieckiego moze? Na studiach mialam mnostwo znajomych co zamiast skwarek sypali cukier - dla mnie to wersja nie do przejscia..
Agi popatrz co znalazlam :D to jakby nadzidja dla mnie :)Tekst linka
A cebularze podobno pohawiaja sie w innych rejonach nawet tu takie widzialzm ale do cebularza to nie podibne w smaku.. ksztalt jsk pizzerka, ale ciasto delikatniejsze bywaja nacienkum i grubym, ale takie bardzidj drozdziwe do zwyklej bulki podibne a na tym masa cebulowo makowa, charakterystyczna w smaku, ta cebula jest podduszona czy lekko ugotowana a tu daja z podsmażoną cebulką i to naprawde robi duza różnice. No i sa tylko posypane makiem..

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46291.jpg

Odnośnik do komentarza

Melly tego ogrodka to tylko pozazdrościć. Mi zawsze marzylo sie zycie na wsi, teraz mam wokół dzialki ale moja praca nie pozwala na takie hobby, ale moze kilka lat uda sie cos pokombinowac w tym kierunku :) za to u rodziców pid domem jest maly ogrodek kilka krzakow pomidorow, ogorki, wloszczyzna, koper szczypior i takie tam, a to juz bardzo duzo :)

Odnośnik do komentarza

Ataa z dolnośląskiego, ale w domu raczej tego nie jadamy, bardziej z przedszkola pamiętam:) Ja znowu nie wyobrażam sobie wersji ze skwarkami;) Kwestia przyzwyczajenia pewnie.
Melly ja też zazdroszczę ogródka, uwielbiam zjeść marchewkę lub ogóreczka prosto z krzaka, takie nieumyte jeszcze, tylko o spodnie wytarte... ;) Ach, nie pamiętam kiedy ostatnio miałam taką okazję, bo niestety nie mam już rodziny na wsi.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Nat - super wiesci, gratulacje
Bbbb - Tobie rowniez gratuluje
Cos sie dzisiaj obudzilam z bolacymi piersiami, ale nie wygladaja inaczej, ciekawe co to...
Kurcze chcialabym przed 20-tym kwietnia urodzic, tak glupio, horoskopowo zeby baran byl. Mam wielu znajomych spod tego znaku plus tata i jakos fajnie sie z nimi dogaduje. Byki, ktore znam tez sa spoko, tylko jakies takie bardzo dramatyczne i zanadto emocjonalne... Nie mi wybierac jednak :)
Marta 38t4d

Odnośnik do komentarza

Ataa właśnie cebularz świeżutki to jest to i ja wolę wersję z masłem :-). To typowy regionalny wyrób i w innych częściach Polski prawie nie występuje. Mężowi brakowało tego na pomorzu, bo my obydwoje z tego samego regionu. Super że Twój mąż polubił tutejsza kuchnie :-)
Ale Ciebie przypililo zeby 7 zjeść, ja takich objawów ani zachcianek ciążowych nie miałam :-)
Pozdrawiam

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

To co ? Biorę sie za sprzątanie, odkurzanie, kurze itd. Pózniej zrobię obiad, poczytam książkę no i dluuuuugiiiii spaaaacer :) 2 godzinki bedzie okej :) powiem wam ze odkąd zaczęłam chodzić na takie codzienne dłuższe spacery to przestały mi plecy i biodro dokuczać a z racji tego ze mam jedna nogę krótsza o 1 cm to wszystko sie układa inaczej i tak mnie biodro rwało.... A teraz nic :) jak nowo narodzona !
Dzisiaj mam nawet dobry humor :) spałam casaaaalaaa noc, tylko raz wstałam do kibelka :)

Ni nic, biorę sie do pracy, a co do tego makaronu to mnie narzeczony nauczył jeść makaron ze smażonym boczkiem az na skwarki do tego wlewa sie pół szklanki bulionu i to zalewa na makaron i na to kwaśny twaróg :) pyyyychaaa ale na słodko ze śmietana i cukrem tez lubię :) wy macie w rożnych rejonach Polski rożne przyzwyczajenia a ja ze mieszkam w zachodniopomorskim to

Odnośnik do komentarza

Nat śliczna pyzata Helenka :-) dlugo kazała na siebie czekać ale poród sam to ekspresowy miałaś.
Ataa no już coraz bliżej rozwiązania, dziecie wstawia sie w kanał, brzuch się obniża to i wiązadla na dole ciagna.
Ja jak dużo pochodze czutaj podrepcze to wszystko mi siada w tym odcinku ledzwiowym, tak jakby sie obniza i ugniata, dociska. Nogi ze tak powiem w dupie mnie bola wtedy i ledwo kroki stawiam. Tylko dlugi nocny odpoczynek pomaga. Koncowka ciezka, ociezalosc duza ale oby takie tylko problemy byly to damy radę ;)

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Ataa pięknie jedzenie opisujesz ;) ja jestem z lubelskiego i znam te rzeczy . Moj maź swojego czasu przepadał za cebularzami , czasami nawet je tuningował ;) kluski tez lubi takie ze skwarkami , niestety wszystko w brzuszek to idzie :(
Melly a moze jeszcze ten stres cie trzymał i te bóle były ostrzejsze przez to ?
Ja dziś w nocy zaliczyłam pierwszy raz tez bole i rzeczywiście niefajne to było.
Zazdroszczę ogródka , ja mam duzy ogród ale w tym klimacie to tylko w szklarni coś urośnie . Moze kupimy w przyszłym roku taka mała ;)
Marty ja mam urodziny 24 i jestem bykiem zgadzam sie mam skłonności do dramatyzowania ;) , ja znowu nie chcialam barana żeby taki uparty nie był . Ale tak jak mówisz nie mi wybierać . Niech sie rodzi kiedy chce ;)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Groszek tak to przez nerwy bo jeszcze dzis mnie trzymaly. Hehe. Jestem z corka sama takze odpoczywam psychicznie. A jutro z rana odwiedziny mamy i 2 siostr, mam nadzieje, ze tesciowa pojdzie do pracy.
Ogrodek fajnie, narazie tesciowa oporzadza, niestety pol ogrodka dala ciotce (a nie wezmie bo sie boi ze sie obrazi, mimo ze maja swoja ziemie) i przez to nie mozemy truskawek zasadzic. A przez te suche dni w tamtym roku duzo rzeczy wyrzucilismy bo nie wyplacilibysmy sie z woda. jeszcze sa 3 owocowe drzewka- minus- duzo pszczol a dzieci sa.
No Ty Ataa nie masz czasu, ale wlasnie moj brat kupil dzialke w miescie i dzisiaj sadza nasiona. Ogrodek fajnie, ale co za tym idzie mieszkanie na wsi, a za tym pelno roboty po pracy az rece odpadaja.

Nat duza, zdrowa dziewczynka. Fajna, az juz sie chce swoje.

Marty mnie czesto bola w nocy piersi ale rano wstaje z zalana pizama, to jeszcze nie.biale mleko ani zolta siara

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Groszek, właśnie to jest dziwne bo przytyłam 20 kg az ! Ale spacery mi dobrze zrobiły, lepiej mi jest :)

O schodach to chyba po dwa trzeba stawiać i niby cos tam sie rozszerza czy cos tam hehe ale mi lekarz mówił ze jak dziecko nie bedzie chciało to i tak nie wyjdzie i nic nie pomoże :) dopiero jak jest gotowe ze szyjka miękka i skracajaca sie można troche pomoc jakimś wysiłkiem ale weźcie pod uwagę ze im wiecej sie zamęczycie tym mniej sił na poród !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...