Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. ja od ostatniej wizyty (tydzien temu) czuje ze woda mi sie zatrzymuje. nogi spuchniete i bola, a jak dzisiaj stanelam na wage to szok. raptem przytylam pare kg. Mam nadzieje ze nie bedzie tak do konca, albo ze koniec przyjdzie troszke szybciej. 2 tyg temu szyjka byla miekka i 18mm, czekam z niecierpliwoscia do nastepnej wizyty we wtorek. Z tym, ze moj lekarz nie podaje mi dlugosci szyjki, ale moze sama dopytam.

Odnośnik do komentarza

Unatu nie ma sprawy. Służę pomocą w myciu łazienki. Moja już czysta na błysk. Ocet+płyn do naczyń najlepszy środek do mycia łazienki!

Motylka88 oby akcja szybko rozwinęła się! Trzymam kciuki za szybki i bezbolesny poród.

Heltine mam nadzieję, że u okulisty wizyta przebiegnie pomyślnie. Daj znać po.

Miila Twoją łazienkę z rozpędu również mogę posprzątać. A co :-P

Juliiax mój gin też nie podawał mi długości szyjki. Na ostatniej wizycie powiedział tylko, że szyjka długa, zamknięta i twarda. Więc mała na świat nie śpieszy się. A Ty jak masz możliwość dopytaj gina na następnej wizycie.

Wczoraj słońce, a dziś pochmurnie. Powiem Wam, że od jakiegoś czasu zaczyna nudzić mi się w domu. Wcześniej to szukałam wyprawki,zamawiałam, układałam. A teraz jak jest wszystko gotowe to nie mam co robić. Dobrze, że mam dużo zaległości książkowych :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Bbbb pochwale sie gwiazdkami jak znajda sie na scianie :) a robotka Heltinne coz.. wstyd sie przyznac ale myslal ze robie oczka prawe i lewe a wychodzi nato ze tylko jeden rodzaj tylko jeszcze nie wiem które :P może za glupia jestem na to ale nie odpuszcze tak latwo no i musze pomyslec o innych drutach bo tymi długimi to mam trucnosc wywijac i oczka mi spadają przy tym.

Mialam fatalna noc ze wzgledu ns padkudny bol glowy, albo migrenowy albo skacze mi ciśnienie dna oka, migren nigdy nie mialam ale to drugie niestety mnie dotyczy, jakos wcześniej sie tym nie przejmowalam ale dotarlo do mnie ze chyba jednak warto sie tym zainteresowac przed porodem :/
Teraz jestem w drodze na badania dopiero..
Skurcze cwiczebne wg mnie odbywają się ale poza tym ze mam co raz bardziej odczuwalne zakwasy na brzuchu i zdarza sie ze brzuch twardnieje to nic nie czuje..
Secondtry trzymam kciuki by leczenie Zuzi szybko dalo efekty i jutro do domu! Motylka by akcja sie sprawnie potoczyla :) a Tobie Czarna bys mogla nam sie pochwalic swoja mleczarnia ;)

Odnośnik do komentarza

Magda1010 nie martw sie brzuchem,to akurst nie jest regula, mozesz w ogole niezauwazyc roznicy, duzo zalezy tez od budowy naszego ciala, nie kazda z nas musi wpisywac sie w stereotypy, a nie wiem czy tym stresem to sobie nie zatrzymujesz akcji, by wszystko ruszylo kobieta powinna byc wyluzowana, a tak sobie niepotrzebnie kortyzol produkujesz..
Julia i mi cos mocno woda sie zatrzymala, ale na nic zaczelam klasc poduszke pod stopy i jest duzo lepiej do tego staram sie czesto zmieniac pozycje, po troszku ruszac sie zamiast siedziec, ruszac palcami jak juz musze siedziec i jest duzo lepiej :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!
A ja dopiero wstałam, odsypiałam noc. Za nic nie mogłam spać, częściowo z powodu bólu spojenia, a częściowo z powodu jakiegoś dziwnego, trudnego do zidentyfikowania uczucia niepokoju. Czuję się jak chora psychicznie;P

Dziewczynom po badaniach gratuluję! Miila, Anawee nie mogę uwierzyć, że to już tak mało zostało do Waszych porodów! Ciekawa jestem ile dziewczyn Was przegoni, życzę tego wszystkim niecierpliwym, cierpiącym i porodu pragnącym!
Heltinne daj znać co powiedział okulista.
Nat pisałaś, że Helena mocno wpasowana w kanał i zaczęłam się zastanawiać czy Ty to jakoś czułaś? Szukam u siebie oznak obniżania i może niepotrzebnie czekam na jakiś spektakularny zwis?;) Mam jakiś inny brzuch, zrobił się bardziej spiczasty niż okrągły, no i spojenie dokucza okrutnie. Może to to, a może po prostu;P
Marta pytam z ciekawości - w jakim hrabstwie mieszkasz?

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość KarolinaS

gravinka tez przybijam piatke;) całą ciążę nawet nie brałam pod uwagę innego porodu niż SN ... ale muszę liczyć się z cc .. tak jak u was mały ciągle głową w górę i ani myśli się przekrecic;) u mnie już 37t4d i brzuch juz opadł wiec pomału przestałam liczyć na to ze może się uda;) tez od wczoraj odstawiłam accard a niestety z zastrzyki z fraxeparine zostają do końca (szkoda tylko że tak ciężko juz złapać skórę i wbić igle;) tak mam wszystko napięte do granic) wczoraj na wizycie lekarz mi powiedział ze mam czekać jak się zacznie akcja to wtedy zrobią mi od reki cc- super po prostu... nienawidzę tak nic nie wiedzieć do końca, lubię mieć wszystko pod kontrola;) a jak do 39 tyg nie urodzenia to wtedy jakoś się umówimy. .. gdyby nie to ze jest dobrym lekarzem któremu ufam to bym była nieźle wkurzona. .. a na ' pocieszenie' dodał ze w taki czy inny sposób urodzić musze bo ciąża się nie wchlonie; ) haha taki dowcipnis. ..;)

Odnośnik do komentarza

Melly zawsze chcieliśmy małą różnicę wieku między dziećmi ale jej nigdy nie określaliśmy - tak kolo 2-3 lat max, chciałam wrócić na trochę do pracy przed kolejną ciąża, ale jak się okazało ze i tak większość czasu spędzę na L4 na opiece nad córką to stwierdziłam że to nie ma sensu i żeby spróbować zajść w kolejną ciążę przed końcem urlopu macierzyńskiego a potem od razu na L4 i móc opiekować się małą. Dla mojego pracodawcy jest mniejszym problemem jak mnie nie będzie przed ok 3 lata niż to jakbym wróciła, przejęła obowiązki i projekty a potem by mnie nie było przez większość czasu w pracy. Tak naprawdę okaże się za rok czy będę miała do czego wracać... a z wózkiem to nasza lubi jeździć, po za tym do najbliższego sklepu i placu zabaw mam ok 1,5 km wzdłuż tzn ruchliwej "drogi przez wieś" więc nie wyobrażam sobie ją co dzień kurczowo trzymać za rączkę żeby się nie wyrwała po drodze + ciągnąć gondolkę. Po za tym ona przejdzie kawałek, ale nie co dzień 3km, tzn na pewno jeszcze nie teraz. Dlatego wózek rok po roku wydaje się na razie najlepszą opcją. A potem zobaczymy..
Magda2600 jak zrozumiałam jesteś z Krakowa lub okolic? Czy mogłabyś polecić jakąś położną na NFZ która dojechałaby 4 km poza granice administracyjne Krk? Okolice za Makro/Ikea. Albo może są inne dziewczyny które mogłyby kogoś polecić?

Widzę że nie tylko ja jestem cała obolała. Dziś na szczęście jest trochę lepiej, ale niewiele, wczoraj tak kaszlałam że mnie brzuch cały bolał. Po za tym nic nie mija, gardło, nos, temp, kaszel.. co za wirus jakiś cholerny!

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Witajcie dziewczyny,
Julia i Magda, mi brzuch tez nie opadl, twardnieje mi super rzadko, czasem w nocy sie obudze przy obracaniu bo boli i wtedy czuje, ze jest twardy. Dopiero od kilku dni mam rzadkie, moze minutowe bole takie a'la okresowe, ale to raz, dwa razy na dzien. Czop jak siedzial - tak siedzi , z piersi nic nie leci takze chyba nie mam co liczyc na wczesniejszy porod chociaz teoretycznie wszystko przede mna.
Dzisiaj gadalam z szefowa i stwierdzilam, ze nie dam rady juz pociagnac do nastepnego czwartku, biore kilka dodatkowych dni urlopu z przyszlorocznej puli wiec przede mna juz tylko 3,5 dni robocze! (2 pelne dni i 3 poranki) Juhu - jak sie ciesze!
Heltinne - powodzenia u okulisty dzis
Miszka - mieszkamy w samym Dublinie, kawaleczek od morza.
Marta 37t2d

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, mam pytanko. Mam nadzieję, że żadna z Was nie odbierze je za pytanie niepoważne. Jestem w 39 tc. Dla przypomnienia 2 tyg temu miałam zdjęty pessar (założony ze względu na skracającą się szyjkę i wewnętrzne rozwarcie w 22 tc). Lekarz wpajał mi cały czas, że urodzę z pewnością przed terminem. C o mnie nurtuje to fakt, że tylko czasem czuje delikatne bóle brzucha jak na miesiączkę i nic więcej się nie działo do tego czsau. Dzisiaj 2 razy pod rząd w ciągu 4 min. chwyciły mnie potworne bóle( jednocześnie ból brzucha, pleców i okolic odbytu). Czy to są przepowiadające? To moja pierwsza ciąża i nie wiem jak one się objawiają? Czekam spokojnie na więcej oznak....Mamy, które już rodziły proszę o poradę...

Odnośnik do komentarza

Elaiss zapytam koleżanki czy dojeżdża a jest z Wieliczki.
Gawinka i Karolina ja też już raczej nie liczę na SN,wole się miło zaskoczyć ze mogę rodzic niż mieć nadzieję a potem się smuci ze jednak cc ( chyba jestem pesymistka w takim razie ?). Na duchu podnosi mnie moja koleżanka która 3 tyg temu urodziła córka i owszem miała cc ale nie wiedziałam że dlatego ze chciała ( zalecenia miała też ze względu na ułożenie ale jak zaczęły się skurcze to okazało się ze mała się obrucila) rodziła w 36+4.
Miszka miałam dokładnie taka sama noc jak ty... z tym ze mi się dość mocno brzuch spinal ( jak przez ostatnie 3 dni zresztą, czasem łapie nawet jakaś regularność co ok 10 min ale po 6 skurczach przechodzi ) i to uczucie niepokoju jakiego takiego rozdygotania... ciśnienie mi żyłam chyba z 5 razy bo myślałam że to dlatego.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Miszka, ja mam brzuch wysoko nawet bardzo a mała siedzi ostro w kanale tam mi ginka mówiła.Poza chwilowym dyskomfortem napierania w tamte okolice i może ew. Uczucia ciążenia jakoś tego dpecjalnie nie odczuwam ;)

Pola, tak to mogły być przepowiadające jsk najbardziej :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Heltinne jakie piękne! <3<br />
Brzuch ja dalej nie wiem czy mi się obniżył czy nie, ale spina mi się od góry, aż jakby między żebrami więc chyba nadal jest wysoko, mały bardzo nisko wstawiony w kanał już od dwóch wizyt, jak lekarka mierzyła szyjkę to było widać główkę na usg. Chyba nie ma zasady Magda1010, jedna kobieta ma całą ciążę nisko a inna całą ciążę wysoko.

U mnie też brzuchol pospinany pół nocy i się budziłam, bo taki twardy i to takie uczucie dyskomfortu, że ciągnie.

Magda2600 przy moich skurczach - raz na ok 3 min, objawem rozpoczęcia porodu będzie dopiero ew. odejście wód płodowych?

Odnośnik do komentarza

i jeszcze pytanko do Magdy2600 wczoraj pisałam o tych monitorach oddechu czy któraś z dziewczyn się zdecydowała na Babysense, bo pamiętam, że tak, chyba PaulinaNo, ale głowy nie dam, dlatego nadal nie wiem.. Czy rzeczywiście te są najlepsze i rekomendowane przez szpitale? ciągle się waham między tym Babysense a Angel Care, może masz jakieś doświadczenie i wiesz coś więcej na ten temat?

Myślę nad tym, czy nie zamówić dziś Tekst linka przepraszam, że zawracam głowę, ale w sumie dziś nie miałam nawet jak zapytać mojej gin o to na wizycie, bo jej w efekcie nie miałam, a skoro piszą, że polecane przez szpitale itd. to chciałam wiedzieć czy tak jest rzeczywiście czy to znów chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza

mi wszyscy mowia ze mam brzuch nisko, sama nie jestem do konca pewna czy sie obnizyl ale 3 palce miedzy biustem a brzuchem wchodza lajtowo wiec uznam ze tak. szyjka sie skraca, a lekarz na ostatniej wizycie powiedzial:"do zobaczenia za 2 tyg. jesli nic sie nie wydarzy" wczesniej twierdzil ze moge urodzic szybciej ale z tym roznie bywa. byle tylko nie przenosic. a z tym twardnieniem, niemam pojecia, czy miewam cos takiego.
w pierwszej ciazy nie mialam zadnych objaw zblizajacego sie porodu, zadnych skorczy przepowiadajacych, jedynie nieprzespane 2 noce przed samym porodem

Odnośnik do komentarza

Miila a bolesne masz te skurcze ? Bo jak masz co 3 min i trwają po ok 30-45 s to takie ładne skurcze. Tylko to się musi utrzymywać przez conajmniej godzinę i być regularne. Ja bym zrobiła test z ciepłą kompieli lub prysznicem mocna herbatę z melisy ( tak z e torebek) i jak nue przejdzie to nie czekała bym na odejście wód plodowych. Dziecko może się urodzić w "czepku" czyli z workiem owodniowym naciagnietym na główkę tak ze wody nie będą dochodziły jakoś mocno a raczej delikatnie sączyly się ( zależy to od miejsca w którym worek pęknie a może nie pęknać wcale ). Na pewno jak odejdą wody to jedz do szpitala i jak ból na skurczu będzie mocny ( sama uznasz czy sie nasila z skurczu na skurcz) i częstotliwość się utrzyma.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

U mnie tez ponoc na razie nic nie zapowiada wielkiego boom.

Dziewczyny piekne rekodziela!

Skad wiadomo ze dziecko juz sie najadlo? A to czy mamy mleko to po prostu po nacisnieciu widac tak?czy czujemy jakos?

Co ostatecz kupilyscie do nawilzania malenstw po kapieli i jaki krem na dwor?

Ja po odstawieniu luteiny nie odczuwam zadnych zmian. Magnez tez biore jak mi sie przypomni. A myslalam ze po odstawieniu pojdzie migem.

Pijecie herbate z lisci malin?a olej ?

Sto pytan mam...

Czekam na Jezyk niemowlat i Zaklinaczke dzieci. Bedzie kurier to umili mi to czas.

A mamy ktore juz ur dzialaja cos z brzuchem ruchowo pasy czy kg same leca?

Jak ja Wam zazdroszcze wiedzy
I doswiadczenia
Pomyslnych wizyt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...