Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marty leb obdarty

Czesc dziewczyny,
Czarna, gratulacje, fajnie, ze synek juz po tej stronie
Motylka, mam nadzieje, ze sie rozkreci
Heltinne, tak jak pisze Julka, nie martw sie na zapas, trzymam kciuki, ze to tylko jakas ciazowa przypadlosc
Nat, molestuj meza, ja tez musze wkrotce zaczac, chociaz troche sie boje
Miszka, brachu, moj malz jest Irlandczykiem wiec polski bedzie jezykiem mniejszosciowym. Mi tez do narodowca daleko, ale chce zeby dziecko znalo kulture i historie kraju matki wiec nie tylko mowienie ,ale zwlaszcza czytanie bedzie wazne. Jak tam Twoje bole okresowe? Moje sie uciszyly i dzisiaj juz nie mialam.
Bylam dzis na wizycie w szpitalu, zelazo troche spadlo, ale Nadal w normie, tylko w dolnej czesci skali, spadlo z 11,8 na 11,5. Pobrali mi tez krew zeby sprawdzic odczyny watrobowe ze wzgledu na moje swedzace nogi i posladki, jakby cos bylo nie teges to zadzwonia.
Hrabia ma sie dobrze, rusza sie, ladnie oddycha I jest slusznych rozmiarow (szczegolow niestety nie podali )
Miszka, Vena, Paulina No i Groszek, ponawiam pytanie o pieluszki Naty, ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie.
Oraz pytanie do mam, ktore juz urodzily i karmia, czy bardzo urosly wam piersi? Chcialam kupic sobie stanik do karmienia i zastanawiam sie czy jeden rozmiar w gore wystarczy.
Milego wieczoru wszystkim
Marta 37t1d

Odnośnik do komentarza

Miila trzeba za każdym razem dokonać oceny blizny (robi to się podczas USG) u mnie sprawdzali każdorazowo przy badaniach trymestralnych… na pewno może być grupa kobiet które nie powinny próbować nawet przy drugim razie SN. Nie jest to jednak generalne przeciwskazanie. Tak naprawdę dopiero 4 ciąża jest problemem, no i max powinno się mieć 5cc… wciąż nie wiem ale mi tym razem chyba zrobili cięcie powyżej dwóch pierwszych, które były jedna na drugiej. Muszę poczekać żeby zdjęli mi steri stripy, ale i tak będę robić plastykę brzucha więc się teraz tym nie przejmuję.

Flawia jak blizna lepiej? U mnie też codziennie -1-2kg jeśli tempo się utrzyma to do miesiąca powinnam wrócić do wagi sprzed ciąży.

Wczoraj odpadł nam pępek iw końcu możemy się z Klarą pluskać bez ograniczeń :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Marty, tu masz opis i recenzję tych pieluszek Naty:
http://baranowscy.eu/wordpress/tag/pieluchy-jednorazowe/

Miila, dzięki :* Jutro też kciukuję za twoja wizytę ! Co do sn po cc, to moja znajoma urodziła 4 dziecko sn po 3 cc ( ale nie w Pl) to się fachowo nazywa vbacc, możesz poczytać ;)

Moje rękodzielniczki, ja już słów nie mam na Wasze talenty, super że się tak zaangażowałyście :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Motylka trzymam kciuki.

Miila ja też mam brzuch mega twardy i w dodatku coraz bardziej bolesne te skurcze... mam nadzieje ze dotrwamy do 7go w dwupaku.

Swoją drogą widze ze całkiem owocny w maluszki przyszły tydzień nam się zapowiada :)

Odnośnik do komentarza

Czarna - gratuluje, z Szymka duży chłopak! odpoczywaj![;
magda, malaga - wymiatacie tymi ciuszkami ;D
Vena - kurcze, mi się wydaje to nie do osiągnięcia, ale zobaczymy, jak przyjdzie na mnie kolej [;

Ja ma GBS ujemny. Z tego co mi położna mówiła, to jak się ma dodatni, to po odejściu wód/skurczy/rozpoczęcia akcji od razu jechać do szpitala by właśnie był czas by mogli podać antybiotyk. A tak jak się ma ujemny to jak najdłużej w domu..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dzieki Nat, opinia taka sobie, ale moze ktoras z zagranicznych forumek miala okazje zastosowac te pieluszki i ma cos do powiedzenia? U nas niestety rosmanna ani biedry nie ma wiec alternatywa sa pampery, huggisy, chicco i lidlowe.
Marta

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ból nieco mniejszy, synka oczywiście mi zabrali więc mogę napisać jak to u mnie było.
Otóż na zapisach ktg wyszly zbyt gwałtowne /impulsywne ruchy. Na usg okazało się że mały przyciska gdzieś pępowinę i przepływy są słabe. Od lekarza usłyszałam że co prawda cc nie jest bardzo niezbędne jeszcze dziś, ale że muszą obserwować i prawdopodobnie Szymkowi będzie już lepiej poza brzuchem. Ze łzami w oczach zgodziłam się na dziś.
Wszystko stało się tak szybko, że z nerwów byłam w stanie tylko płakać. Przez cala ciążę nie pomyślałam że mogę mieć cc. Nie wiedziałam za wiele na ten temat i chyba stąd te nerwy..
W każdym razie cieszę się że już po :) ( moja mama ma super prezent na swoje dzisiejsze 53 urodziny:))
Odnośnie wagi. Na porannym usg wychodzilo 3540, a urodził się 3990! Spora różnica. Wiec Glowa do góry, tym co się martwią niską wagą na usg.
Tak jak mówiłam to że znalazłam się na oddziale to trochę przypadek. Do Glowy by mi nie przyszło ze takie ruchy mogą być niepokojące.
Tak więc dziewczyny - niczego nie bagatelizujcie!
Heltinne, Ty też walcz jak lwica o swoje, dla dobra Marcelka.
Acha, ktoś pytal który to tydzień. Równiutko koniec 39 tc.
Jedyne co mnie teraz martwi to laktacja.
Nie leci mi nic a nic, Szymek średnio próbował cos ciągnąć. Nie był dokarmiony, wiec nic nie jadl calutki dzień. A do jutra tak daleko...
Jej, jak ja bym chciała żeby rano stal się cud. U mnie rzeka mleka, a u niego apetyt i umiejętności ssania ..
Wszystkim Wam powodzenia, trzymam kciuki za wizyty i porody o czasie!
Dziękuję za słowa wsparcia. Jesteście niezastąpione! :*

Odnośnik do komentarza

Czarna, po pierwsze potrzebujesz czasu u spomoju.Mleko przyjdxie, organizm po cc potrzebuje odreagować, czasem to 3 , czasem nawet 5 dni może potrwać.Pamiętaj żeby przykładać Małego jak najczęsciej do piersi, niech ssie nawet jak nie ma mleka, to powoduje rozruch laktacyjny, przytulaj go jak najwięcej najlepiej golutkiego do piersi.Spokojnie mleko napłynie.Teraz dziecku nie potrzeba więcej niż kilka kropel siary.Nawadniaj się to bardzo waże, powodzenia, jesteś bardzo dzielna❤️

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Dzięki Vena, Nat za info na temat sn po cc, nie sądzę by mi się astma cofnęła, choć cuda się zdarzają i może kiedyś, kiedyś...
Vena poważnie będziesz robić plastykę brzucha? co konkretnie?

Czarnaa może to i dobrze tak z nienacka! nie miałaś czasu się tym denerwować, że CC, że dzisiaj, że już, zrobili i masz synka po drugiej stronie. Waga rzeczywiście sporo wyższa, choć jakby nam wychodziło 3 kg to byłabym spokojna, a tak jestem ciekawa co usłyszę jutro.
Życzę Ci, żebyś miała pokarm i żeby maluszek pięknie jadł. Po CC trzeba na to więcej czasu ponoć, ale nic straconego! pozytywne myślenie i będzie dobrze :)
Niezłą mama ma niespodziankę :)

Secondtry wyszłyście do domu dziewczyny?

Odnośnik do komentarza

Czarna może i dobrze się stało ze nie miałaś czasu myśleć o cc. Jestem pewna że tak było bezpieczniej, skoro lekarze postanowili się pospieszyć.
Twój synuś jest zdrowy i bezpieczny a babcia dostała wnusia na urodziny...:)
Laktacja Ci się rozkreci,małemu wystarczy odrobina na początek,nawet jeśli trochę straci wagi urodzeniowej to dramatu nie będzie...Z Flawia było podobnie,myślała.ze juz nic z tego nie będzie a teraz otwiera mleczarnie.. ;)
Trzymaj się cieplo i wracaj szybko do pełni sil!

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny :)
heltinne gdyby mnie ktos nie nauczyl dodawac oczek to bym robila dalej szaliki lub co najwyzej kocyk :)
magda2600 wzorku niestety nie mam. Robilam tak z wyobrazni. Ty serio ten sweterek machnelas w weekend? Ja te spodenki prawie miesiac :p
Tak wogole to z drugiego usg tez mam termin 4 kwiecien. Ciekawe jak to wszystko wyjdzie :) ale w przyszlym tygodniu faktycznie bedzie sie dziac :)
czarnamoze ci siewydawac ze nic nie ma a wylatuje pare kropli i malemu to starczy. On ma teraz zoladek jak orzeszek. Duzo nie pomiesci. Najwazniejsze sie nie stresuj

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Widzę ze pojawił się temat porodu naturalnego po cc. Jest jedna zasada, żadnej stymulacji !! Jak akcja rozwija się samodzielnie bez wspomagania to macica da sobie radę. Oczywiście zwiększaj wtedy nadzór żeby obserwować czy nie pęknie ale nasz mądry organizm bardzo ładnie reguluje akcje skurczów żeby jej nie obciążać. Byłam przy porodzie po 2 cc i akurat tam rodziło się największe dziecko a pani miała skurcze jak by co 4 był silny a potem 3 delikatne żeby dać odpocząć macicy.
Ktoś podesłał mi filmik o porodzie naturalnym bliźniaków ( chyba Nat ) dzięki ;) ja uważa że takie próby są piękne i bardzo inspirujące :)
Dziewczyny zabierając die za rodzenie trzymam ono kciuki ;) i za wizytę heltine tez oczywiście ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Piękny poród prawda Magda? Urzekł mnie profesjonalizm, tam w sumie była cała ekipa od super lekarza począwszy, wszystko takie naturalne, niewymuszone...Wiesz ja ma fazę na filmy z porodów domowych ale to już inna kwestia :P Poród domowy to było moje wielkie marzenie, jednak odległość i ew transfer do szpitala nie dawały mi spokoju, to pewnie nie pozwoliłoby mi się w pełni wyluzować...Ideałem byłby taki dom narodzin, eh ale co zrobić ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Miila co do pępka to najlepsze, że tym razem nic nie robiłam tylko wacikiem trzy razy mąż zebrał trochę krwi z fałdu skóry wokół … przez to zamieszanie ze mną pilnował tylko czy coś się nie dzieje złego i pozwolił mu zaschnąć. Odpadł w nocy podczas zmiany pieluchy.

Plastyka brzucha …po drugim dziecku miałam przepuklinę i ponieważ bardzo wysoko miałam brzuch nogami syn rozpychał mięśnie i mam 10 cm rozstępu mięśni nad pępkiem. Jeśli mocno zepnę mięśnie wszytko ładnie się cofa, ale jeśli mam je rozluźnione robi mi się tylko nad pępkiem taka piłka jak pomarańcza :P chcę właśnie to naprawić, bo bardzo mi to przeszkadza …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Witam , witam.
Czarna gratuluje ! byłaś bardzo dzielna. Ja wogole nie pomyślałam o takim scenariuszu nawet.
Bo jak sama mówisz , te ruchy nie były dla ciebie jakos szczególnie niepokojące.
Magda , Malaga bardzo mnie rozczuliły wasze kompleciki , zdolniachy !
Marty nie widziałam u nas tych pieluch w zadnym sklepie
Trzymam mocno kciuki za wizyty kontrolne jutrzejsze .
Heltinne dobrze ze skontaktowałas sie z lekarzem w sparawie oczu , warto to sprawdzic bo teraz w głowie łatwo jest snuc czarne scenariusze a takto specjalista wszystko sprawdzi.
Szkoda ze musimy tyle płacic za te wizyty.....
Motylka tzrymam kciuki za szybkie rozwiazanie !

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

miila alphanova zamowiona ale w starym opakowaniu, ale nazwa i opis takie samo wiec podejrzewam, ze to ten produkt.

Ja ostatnia wizyte mam w czw, szkoda, ze nie dowiem sie ile wazy moj syńcio, bo pan dr nie ma az tak profesjonalnego sprzętu.

Dziewczyny, wiem, ze juz moze jest nieco poźno na takie rzeczy, ale ostatnio kupilam meżowi cudowna ksiażke JAK BYC WYSTARCZAJACO DOBRYM TATĄ Paweł Nazarewicz. Sama ja przeczytalam w sekunde (ma duza czcionke i fajnie sie czyta). Ksiazka jest ekstra dla tych panow, co zostaja tatusiami po raz pierwszy. W ksiażce oprocz tematow zwiazanych z dzieckiem jest tez masa cennych informacji jak dbac o kobiete w ciazy. Co fajne ksiazka jest pisana przez meżczyzne i bardzo trafia w nasze rodzime realia.

Pamietam, ze ktoras z Was zamawiala TULIKA. Czy już przyszedł? Jak oceniacie jego wykonanie ?

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Marta ja tu znam parę portugalsko-polską, która między sobą rozmawia po angielsku, do dzieci każdy w ojczystym języku, a oprócz tego wiadomo, że dzieci w przedszkolu muszą po holendersku i jakoś ogarniają;) Co do bóli miesiączkowych to są nadal kilka razy dziennie, ale jakby ciut dłuższe. O pieluszkach, o które pytasz nigdy nie słyszałam.
Nat ja zawsze wiedziałam, że jesteś stworzona do porodu w NL, bo tu oprócz porodu domowego i szpitalnego jest też opcja domu narodzin, ale nigdy się tym nie interesowałam, więc nie znam szczegółów.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Vena rozumiem i bardzo popieram! wiedziałaś o tym będąc w ciąży, że mięsnie się rozeszły czy dopiero jak urodził się synek? ja jestem ciekawa wyglądu brzucha po, bo jednak to jedna z nielicznych części mojego ciała, którą uważałam za idealną, trochę byłoby mi przykro, gdyby się całkowicie skopał.
A z tym pępuszkiem to super :) słyszałam wiele historii, że się babra mimo octeniseptu, spirytusu itd.

Atawee/b] chyba już mi nie zdąży przyjść ta książka, szkoda, bo w sumie fajna sprawa dla męża jak ja będę w szpitalu, choć popatrzę jeszcze w innych wysyłkowych księgarniach.

Nat powiem Ci szczerze, że ja tak trochę odbieram MF, jak taki dom narodzin właśnie, bo kurcze będąc tam choćby tydzień temu, czułam się bardzo pod opieką, tak spokojnie, bez poganiania, wszyscy bardzo mili, może to brzmi głupio, ale tam aż chce się jechać. Obym miała podobne odczucia po porodzie :)

Magda2600 dziękuję za wyjaśnienie, a jest jakiś czas optymalny ile powinno się poczekać po porodzie rozwiązanym CC a kolejną ciążą? bo słyszałam różne historie - jedni mówią, że 2 lata między porodem a zajściem, inni, że rok..

Próbuję zmierzyć jak często napina mi się (znów od góry, tak dziwnie) brzuch i wychodzi, że raz na 3 min, ale sprawdzam od 15 min, więc może się wstrzeliłam w taki czas akurat. Zobaczymy poranne ktg.

Odnośnik do komentarza

Miila widziałam tylko że mam przepuklinę, bo miałam bardzo wystający pępek i lekarka na to zwróciła uwagę … później okazało się, że wszystko ładnie się obkurczyło, dół brzucha deska,a tu taka wyłazi piłka… między ciążami chodziłam w gorsecie lub koszulkach wyszczuplających żeby to trzymać w ryzach, bo chciałam zrobić dopiero po ostatniej ciąży. Niby efekt powinien utrzymać się nawet w ciąży, ale to tyle kosztuje że nie chciałam ryzykować.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...