Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

aga, Malvina jak tam pocwiczone ? Cosmic a ty, jsk tam zyjesz sa zakwasy? Inferno a ty sie skusilas na cwiczonko ?:)
Marla, super slyszec, ze z twoim tata jest coraz lepiej, psychicznie napewno tez bedzie coraz lepiej, ale to podejrzewam potrwa dluzej niz powrot do dobrej formy fizycznej, wszystko bedzie dobrze zobaczysz, cierpliwosci.
Peoniu co tam u was ?
Wiecie co dziewczyny, jutro jednak jedziemy na to usg glowki, kontrolnie, wole miec swiety spokoj i sie upewnic czy wszystko jes ok, juz dzwonilismy do doktora, mamy byc ok 17, mam tylko nadzieje, ze maz sie wyrobi z praca i zdazymy do niego.

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sh88 dziś 3 raz robiłam skalpel i muszę poweidzieć że dziś dużo lepiej się mi ćwiczyło! największe zakwasy miałam wczoraj dziś już super i dwa spacery zaliczone.
A wy jak sobie radzicie? zapomniałam znaszłam na yt ewy bikini drugą rundę, wygląda mi na niezły hard core, zastanawiam się czy nie spróbować chociaż z 10 minut. zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

sh88 dzieki ze pytasz.Tak ćwiczenia już za mną:)spoko było trochę się zasapalam ale tak miało być:)tak zakwasy towarzyszą mi cały dzień ale to dobrze bo czuję że cwiczylam:)a prysznic po był poprostu super :-)
A czemu idziecie na usg?pogadlas z lekarzem i tak zalecił?napewno będzie wyszystjo dobrze ale przynajmniej jak sprawdzisz będziesz na 100% pewna.
MarlA bardzo się cieszę że twój tato powolutku wraca do siebie.teraz właśnie wy jaki rodzina jesteście mu najbardziej potrzebni reszta jakoś się ułoży.
Byłam dziś na kontroli i lekarza już wszystko z mała ok.Postanowiłam na dniach spróbować podać jej mleko modyfikowane żeby potem na noc kleik z butli nic dawać na lepszy sen...wiem to już było i nie wypalił bo nie chciała pić
teraz sok z butelki pije więc próba nr 2 z kaszą z butli będzie.Potem mam zacząć mięsko potem jak skończy 6m-cy gluten a na koniec jajako.

Odnośnik do komentarza

Aga, ja dzis pocwiczylam bikini chodakowskiej, dało mi popalić :)
Cosmic, dzwoniliśmy do lekarza dzisiaj i pytal ile ma i czy ma ciemiaczko.. Nie wiem jaki to ma związek ale jutro sie dowiem bo powiedział wlasnie ze mozna jutro podjechać i sprawdzić czy wszystko ok. Kurczę wole mieć spokojna głowę...

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sh88 wieczorem zrobiłam jedną runde bikini. Myślałam że padne, najgorsze te ćwiczenia namacie dla mnie kosmos bo nie mam siły w rękach ale będę próbować dalej. Jutro znów rano skalpel bo luby śpi po nocce więc wszelakie skakania odpadają.

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny

Gratuluje ćwiczeń tak Was czytam i az sama poćwiczyłabym mam 2 kg więcej od pierwszej ciąży ale ten brzuchol mam okropny taki wystający pi pierwszej ciąży tak nie miałam

Marla cieszę się ze z tatą lepiej trzymam kciuki za poprawe stanu psychicznego ja d,isiaj dowiedziałam sie, ze wujek mojegi miał zawał i przy tym udar i leży w śpiączce w ciężkim stanie :-(

Sh 88 ja obu córom robiłam usg główki pytał a wiek i ciemiążko bo przez ciemiążmo robi usg jak zarośnie to nu, nie da się zrobic

Milena ma ciemieniuche denerwuje mnie to ale ma króciutkie włoski więc niej jest najgorzej byłam u pediatry z Mileną i rozszerzać d,ietębędę jak ukończy 6mc i podała mi linka do strony a i poradziła ze najlepiej żeby gotowac zamiast słoiczkow tskze zgłupiałam chociaz ja stsrszej gotowałam zupki no i po mleku mm wymjotuje mi tzn jak mnie nie było to.mąż podał i po 3 godz wszystko poszło na zewnątrz

mhm tyle poruszacie tematów ze obecnie mi umknęło tak to jest jak nie pisze sie na bieżąco

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Aga ja miałam to samo, bo rece słabe wiec wszelkie ćwiczenia z podporem były dla mnie trudne a zwłaszcza "deski" w skalpel wyzwanie. Ale teraz jest znaczna poprawa i wykonuje je bez przekleństw na ustach :p
Oligatorka, tak tez gdzies podejrzewalam ze moze dlatego pytał, dzieki za info :)
Wasi pediatrzy instruują was jak rozszerzać dietę? Nasza sie tylko pyta czy na piersi czy mm a reszte nic nie porusza tematu rozszerzania diety, robie według własnego uznania. Dzisiaj pierwszy raz dostał zupke z królikiem. Oligatorka mój w ogole nie chce jesc mm, jedynie jak kaszke na tym zrobię to zje. A chciałam juz pomału schodzić z kp... Ale chyba bić z tego.

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zazdroszczę Wam tych ćwiczeń. Mam nadzieję że w ciągu 2tyg mój kręgosłup będzie ok. Trzymam za Was kciuki.
Sh
Mój pediatra rozmawia o diecie i doradza. Dziś w drodze do domu wstąpiliśmy do kuzynki męża, która jest położną więc też chwilę z nią pogadałam.
Marla
Super że z tatą lepiej. Na pewno przy Was odzyska chęci do życia i poukłada sobie w głowie wszystko na nowo. Nie będzie to łatwe ale ma dla kogo żyć, ma kochającą rodzinę , a to moim zdaniem jest ważne. Także życzę dużo zdrowia.
Mmk i grudniowa
Pamiętam o obietnicy zdjęcia w sukience z wesela. Wrzucę jak do kompa siądę, po weselu czasu nie było bo pakowałam walizki.
Humorystycznie wrzucam dziewczyny zdjęcie które zatytuowałam "Wspomnienia z wakacji"

monthly_2016_06/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_48698.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej
Ja dzis nie ćwiczyłam. Miałam ćwiczyć ale wpadła babcia, potem koleżanka, a potem musialam popierniczac na zakupy. I dzis po prostu walnelam mistrzostwo swiata. Wkurwilam sie prawie do lez. Pisalam Wam ze kupuje dla Bobania kaszki mleczno-ryżowe. Spoko. Zrobilam spory zapas nawet. Dzis mu robie ta kaszke i widzę ze jest jakas dziwna. Niekaszkowa. No nie pasowalo mi w niej cos. Zanim doczytalam o co chodzi, babcia juz zdazyla nakarmić Kacpra kaszka z woda !! Ta ktora do tej pory bralam miala w składzie mm, a ta ktora teraz kupiłam nie ma w składzie nawet ulamka procenta mm !!! Bezmleczna w stu procentach. Kurwy i inne takie posypaly sie pod adresem mojego ciasnego umysłu. Juz wiem czemu byly takie tanie. A ja odruchowo wzielam z tej polki co zwykle, nie patrząc ze ktos je pomieszal. Pewnie klienci jak zwykle. No tak mnie to wnerwia jak ktos cos bierze, rozmyśli sie, a potem niechciany produkt odklada byle gdzie. W czipsach sa tampony, w makaronie piwo. A te biedne pracownice w tych supermarketach nie nadazaja sprzatac.
Dzis przy lodowkach jedna pani chciala mleko. Wziela ostatnia butelke z folii. Po czym ta folie kopnela ( tak, kopnela ) w glab lodowki. Ok. Ktos posprzata, bo niby to obowiązek pracownikow. Tylko za jej dupa stal kosz na folie i kartony. Nie rozumiem takiego zachowania.

Marla,
Fajnie ze z Tata lepiej i ze wraca do rodziny. Jak bedzie w domu szybko stanie na nogi. Trzymam za Was kciuki i przesyłam wirtualne usciski.

Odnośnik do komentarza

Sh88 to będę ćwiczyć dalej wieczorem zrobię bikini, a z rana skalpel.
Inferno- nie ty jedna i ostatnia! moja mama też nakarmiła małą kaszką bez mleczną i nic jej nie było.
Ramania wracaj szybciutko do zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Cześć :)
Wow wow i jeszcze raz wow - no jestem pod wrazeniem ze tyle Was juz cwiczy :) Super, brawo Dziewczyny! Jak tak piszecie o tych treningach, ktore udalo Wam sie zrobic, to w sekuncie przychodza mi taki zapal zeby od razu pocwiczyc. Dobre to jest, taka motywacja od drugiej osoby. W ogole to super by bylo gdybysmy razem mogly wszystkie pocwiczyc. Wtedy to moze dorównalybysmy Chodakowskiej he he he :P
No cóż, ja obiecuje sobie ze od lipca zaczynam cwiczyc, bo teraz jednak mamy w planach ten wyjazd wakacyjny i troche spraw organizacyjjnch w zwiazku z tym jest. I od razu mam tez pytanie do Was doswiadczone mamusie w wyjazdach z dziecmi na wakacje - doradzcie prosze, w jakie leki (na wszelki wypadek) powinnam sie zaopatrzyc? Na pewno przeciwgorączkowe, ale czy jakies jeszcze? Bede wdzieczna za pomoc :)
Jo, Malvina, moze Wy sie orientujecie - chodzi o przewozenie zywnosci dla niemowlat w samolocie. Szukalam na necie i niby pisza ze w przypadku jedzenia dla niemowlat nie ma limitow. Czy to oznacza ze moge zabrac dwie butelki z mlekiem, w jednej mialabym ponad 100 ml, w drugiej mniej niz 100.
Drugie pytanie to czy oprocz swojego bagazu podrecznego, moge miec osobna torbe z przyborami dla dziecka? Nie chodzi mi o walizke, tylko o taka osobna torbe podreczna z jej rzeczami np papmpersami, kocykiem, zabawkami itd. Przeczytalam ze taka mozliwosc jest, ale czy to obowiazuje we wszystkich liniach?

Ramania, no no ciekawe te wakacyjne wspomnienia he he ;) To Cie czeka teraz pranie, pranie i jeszcze raz pranie..
A jak w ogole udal sie wyjazd, pogoda dopisała? Duzo plazowaliscie? Jak Kasia zniosla podroz?

Inferno, na Twoim miejscu tez bym sie wkurzyla. Mowisz ze zrobilas zapas tej kaszki, to moze jak masz jeszcze paragon to moglabys zamienic w sklepie na te mleczno-ryzowa? Szkoda kasy jakby miala wylądowac w koszu..

Marla, super ze zobaczysz sie z tatą. Tak, Wasze wsparcie jest teraz najwazniejsze. Trzymam kciuki zeby Twoj tata odzyskal checi zycia. Bo w koncu ma dla kogo zyc! :)

Sh, jesli mialoby Cie to trapić, to zawsze lepiej sie upewnic czy wszystko jest ok. Daj znac jak juz bedziecie po usg.

We wtorek mialysmy szczepienie. Musze przyznac ze to Lenka zniosla najgorzej. O 19 zjadła i myślałam ze zrobi sobie drzemkę przed kąpielą ale ona zasnela już na dobre snem nocnym. I nie dało rady w łóżeczku bo był szał, musiałam dac ja do gondoli. Potem jak chciałam przełożyć to znów ryk. Dopiero pozniej udalo mi sie ja przeniesc do łóżeczka. Nawet nie moglam jej przebrac w spioszki. I spala tak do 5 rano, bez pobudki na cycusia. Wczoraj jeszcze tez miala mniejszy apetyt.
Lena wazy 7300, wiec przez 2mc przybrala tylko pół kilo. Lekarka nic nie mowila ze to malo, mowila ze jest ok, bo swoja wage urodzeniowa juz podwoila. Spytala tylko czym karmie i czy dokarmiam mm. A o rozszerzanie diety nawet nie zapytala.
Lenka na razie tak srednio je te warzywa i owoce ze sloiczkow. Maks to 1/3 sloiczka, wiecej jej nie wepchne, zamyka dzioba i tyle w temacie :D

Odnośnik do komentarza

Grudniowa_mama co do leków to ja się w żadne nie zaopatrywałam bo nie było potrzeby. Zawsze przecież można pójść do apteki. Poza tym ja w ogóle nie mam nawyku kupowania jakichkolwiek leków "na wszelki wypadek, żeby było w domu" więc tu nie pomogę.
To prawda, limit 100ml płynu nie obowiązuje żywności dla niemowląt oraz leków. Ja leciałam z termosem z wodą gorącą ponad 300ml i nie było problemu. Ponoć czasem celnicy proszą aby jedno z rodziców w ich obecności napiło się trochę.
Co do torby, to zależy. Po pierwsze od linii lotniczych, bo każda ma swoje zasady przewożenia niemowląt, a po drugie od obsługi. W Ryanair można dodatkowo mieć bagaż z rzeczami dziecka do 5kg. Najlepiej zajrzyj do regulaminu danego przewoźnika.

Ja też postanowiłam spróbować tej Chodakowskiej. Odechciało mi się już po rozgrzewce. Taka forma ćwiczeń to zdecydowanie nie dla mnie, za dużo podskakiwania i moje cycki tego nie lubią.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Grudniowa mamo zgadzam sie z Jo- wszystko zależy od przewoźnika. Na pewno na ich stronie znajdziesz info. Ja latam Wizzair i moge mieć osobną torbę dla małej. Ale ja i tak sie w tą jej tylko wpakuje. I tak nosze tam portfel telefon i okulary przeciwsłoneczne :) czego mi wiecej trzeba? Tableta tam dorzucę i tyle. Jakimi liniami lecisz ?

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jo - spróbuj może skalpel tam się nie skacze a człowiek też się poci.
ja już po treningu dziś strasznie źle mi się ćwiczyło, mała co chwile mruczała i się odrywałam od ćwiczeń co mnie rozpraszało, ale i tak sie z pociłam.
Grudniowa mama- na pewno dużo zależy od tego gdzie jedziecie na wakacje? Na pewno polecam dicoflor, leki przeciwbólowe, ja bym wzieła sól fizjologiczną,poecam filmik

Odnośnik do komentarza

Malvina aga1987 niech będzie, dam jeszcze szansę skalpelowi :)

Obejrzałam ten filmik, który wrzuciła aga i powiem szczerze, że jak dla mnie chyba mało przydatny. Wg mnie za dużo niepotrzebnych pierdół bez których można się obejść. Wyjeżdżając na wakacje raczej wolelibyśmy zabrać ze sobą jak najmniej. Proszek do prania? Nawet jeśli dziecku się ulewa to myślę, że zapranie samą wodą w zupełności wystarczy. Nie bawiłabym się również w płyny do kąpieli dla niemowlaka bo nawet w domu najczęściej używam samej wody. Octanisept do przemywania ran? U półroczniaka, który tylko siedzi? W skrócie ten film to raczej poradnik na wakacje ze starszym dzieckiem a nie niezbędnik niemowlaka

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Jo- masz racje co nie które rzeczy są śmieszne, też bym ich nie brała ale kto inny może? Autorka filmiku czasem popada ze skrajności w skrajności gdybyś obejrzała jej inne filmiki. przykładem jest że nie da się dziecka nakarmić bez tableta dla mnie to śmieszne
Na yt jest mnóstwo tego typu filmików wystarczy poszukać.
Jo daj znać jakie wrażenia będą po skaleplu!

Odnośnik do komentarza

Hej! No ja sobie pofolgowalam bo maz mial dwa dni wolnego, dzis ma urodziny, wczoraj bylismy u mojego taty.. no ale od jutra wracam do diety i cwiczen. Raz na jakis czas tez mi sie cos od zycia nalezy :P
Oatatnio Lena miala popoludniowe kryzysy. Od 16 do 19 non stop marudzila, wpadala w histerie.. ale juz dzis bylo ok, mam nadzieje ze przeszlo :-)
ramaniu wracaj do sil
Marla duzo zdrowka dla taty. Trzymam kciuki za Wasza rodzinke.

Co do jedzenia to Lena wcina 4x na dobe mleko po 180 ml (czasem w nocy zje mniej), na obiad 125g juz jej za malo wiec zaczelismy dawac te wieksze po 190g i oprocz tego zjada owocki to tak roznie od 60 do 120g. Ma apetyt Buba :-)

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. No mam nadzieję że szybko minie ból. Dziś jak dźwignęłam siatkę z zakupami to myślałam że mi oczy wyjdą. 3 lata temu przewróciłam się w sklepie i miałam problem z mięśniem w lewym pośladku i 6 miechów bujałam się z problemem:/
Grudniowa
U mnie apteczka to duży bagaż, aczkolwiek dla Kaśki wyszło relatywnie mało bo część leków jest dla całej rodziny.
Brzuch - sabsimplex (wzdęcia), dicoflor, smecta na biegunkę
Ból/ gorączka - paracetamol i nurofen (syropy) +paracetamol czopki.
Przeziębienie - Wit c, uniben ( lub tantum werde), marimer i frida
Ranki - mały octenisept, kilka gazików nasączonych spirytusem,
Potówki - tanno hermal (środę dobry na potówki, pieluszkowe zapalenie skóry i wszelkie sączące się ranki.
Robale - coś odstraszającego i na po ugryzieniu ( ja mam fenistil bo dobry jest też na wysypki alergiczne).
Do tego bepanten Wit d, nożyczki do paznokci i krem z filtrem, termometr. To chyba wszystko:) ale jak mówiłam część też dla syna była.
Sh
jak tam po usg. Mam nadzieję że wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...