Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

O ja sie pochwale:D jestem w 31 Tc i ponalowalam sobie i przypilowalam SAMA paznokcie u nóg!:D ale prawie padlam z wycieńczenia!!!! Serio wiecej tego nie zrobie,to bylo ledwo ledwo. Włosy farbowa mi chłopak niedawno. Tez svielam u fryzjera polowe włosów i mi się nie podoba- trudno,odrosną. Paznokcie u rak wreszcie zapuscilam i tez mam pomalowane. Tylko w listopadzie zmyje wszystko w razie porodu:)

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

A ja nie maluje. Ale w zasadzie nie chce mi się po prostu. Po porodzie wroce do hybrydy to bedą mje godzinki na relaks, a mąż z Oskarem będzie zostawał. Włosy farbuje regularnie, choć rzadziej niż przed ciążą, bo wypadają i nie chce ich przeciążać utleniaczem.
Megomega to jest lakier utwardzany lampa uv dzieki czemu jest trwaly wystarcza na jakies 2 tyg.

Odnośnik do komentarza

Małgosia 35 jestem też za białymi płytkami ale coś czuje,ze się zaszoruje heh.
Jeśli chodzi o dbanie to u mnie włosy zadbane to podstawa a teraz w ciazy są pikne hehe niestety po porodzie juz nie będzie tak kolorowo. Paznokcie obowiązkowo pomalowane i ciało smarowane kremami i oliwkami dwa razy dziennie. Póki co zero rozstępów.
Na razie mamy czas właśnie żeby pielęgnować a potem będzie z tym gorzej :D

Odnośnik do komentarza

Dokladnie Natalia mamy czas żeby zadbać o siebie później może byc gorzej chociaż tez musimy się starac zeby nasze maleństwa byly dumne ze swoich pięknych mam.Ja uzywam na cialo oleju kokosowego na przemian z kremem ujędrniającym z firmy Tolpa i tez super efekt zero rozstępów chociaz praca instruktora fitness mam nadzieję że swoje zrobi .Ale zresztą nie to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

Polly
Czyzbym przegapila Twoj post?
Widze, ze to juz koncowka u Ciebie i nie wiem czy to juz cos da. Mimo wszystko szkoda tej kolezanki.
Trzeba by jej podpowiedziec co ma robic i gdzie sie zglosic.
Krew mnie zalewa jak slysze takie historie. Tego pracodawce trzeba postraszyc. Co to za miejsce pracy? Do zwiazkow sie samemu zapisuje, one jako takie nie funkcjonuja jak w Polsce. Jako, ze pracuje w szkole naleze do Unison. Placi sie skladke £11 co miesiac. Warto nalezec, bo w razie czego prawnik ze zwiazku Cie reprezentuje. Poszukam gdzie zglosic te zaniedbania i dam Ci znac.

Odnośnik do komentarza

lucys
mi kosmetyczka kiedyś powiedziała, że jak pojawiają się krostki na linii żuchwy to zwykle odpowiadają za to sprawy hormonalne. Rzeczywiście byłam wtedy po poronieniu i dochodziłam do siebie.
Do fryzjera chodzę co 3 miesiące na obcinanie końcówek, włosów nie farbowałam nigdy. W ciąży sporo mi się poprawiła ich kondycja, fryzjerka też zauważyła. Codziennie używam balsamów i masy kremów bo zawsze miałam problem z suchą skórą. Prawie codziennie nakładam makijaż chyba, że już totalnie mi się nie chce. Paznokcie od jakiegoś miesiąca maluje tylko u rąk bo u stóp już nie daje rady, a to już i tak po sezonie. No i jakoś tak raz w tygodniu robię sobie takie domowe spa: maseczka na twarz i włosy. Ostatnio tak sobie pomyślałam, że jak już mi będzie tak źle w ostatnim miesiącu jak to zwykle kobitki opowiadają to się wybiorę do kosmetyczki na jakiś fajny relaks. A z ciuchami to faktycznie ostatnio mały wybór, ale jakoś szkoda mi kasy żeby więcej kupować.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Polly
Skracajacej sie szyjki nie czuc, przynajmniej ja nie czulam. Trzeba sie badac prywatnie niestety.
Dla porownania moj risk assesment uwzglednil 2 poronienia, ciaza wpisana jako high risk. W zwiazku z tym moje risk ass. mialy byc przeprowadzane czesciej i uznano, ze max. moge podniesc tylko zgrzewke papieru do drukarki, czyli do 2 kilo. Zabroniono schodzenia ze schodow, wchodzenie tak, schodzenie nie. Tylko dlatego, ze to szkola i ruch duzy. Zalecono unikanie wychodzenia w czasie lesson changeover i takie tam. Podnozek dano i krzeslo ortopedyczne:)
Malo skorzystalam bo poszlam na zwolnienie.

Odnośnik do komentarza

Megomega, dokładnie... bardzo chciałabym oszczędzić koleżance tych wszystkich stresów. Zważywszy na to, że bardzo źle przechodzi początki ciąży. Na wyższy sick pay nie ma co liczyć i "musi" też wypracować macierzyńskie. Nie wiem, co jej doradzić, żeby jeszcze bardziej nie pogorszyć sytuacji :/ Bardzo dziękuję za pomoc i czekam na informacje ;)

Tak, jak pisałaś "UNISON represents and acts for members working in a range of public services and utilities". Mamusie, znacie może i możecie polecić związki zawodowe, które reprezentują nie tylko członków pracujących w zakresie usług publicznych?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=73086

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny :-). Dopiero dołączyłam do grupy. Termin mam na 14.12.2015. Jak czytam wasze wpisy to głupieje :-P. Nie mam jeszcze wyprawki a Wy juz prawie wszystko przygotowane na tip top. Za tydzień wracam do Polski na stałe (aktualnie pracuje w Niemczech) więc zacznę wszystko przygotowywać ;-). Dużo do tej pory przytyłyscie? U mnie brzuszek stał się widoczny dopiero po 25tc. Teraz jest ale nie jakiś duży ;-). Czytałam o Waszych wieczornych wyprawach do lodówki :-D mi się nic takiego nie zdarza, wstaję w nocy do toalety ale głodna nie jestem :-P. W całej ciąży jak do tej pory zero mdłości,zgagi,zmęczenia i innych objawów. Mam nadzieje,ze tak juz zostanie ;-). Wam też życzę wszystkiego dobrego :-*

Odnośnik do komentarza

Tak zadziornie wyprowadze niektóre z was z bledu hihi. Rozstępy sa w genach:) możesz nie smarować i nie miec nawet mm rozstępa a możesz smarować 20 razy dziennie i będziesz miała:) aczkolwiek na własnym mysle doświadczeniu i nie tylko mysle,ze nawet smaruja c i mając tendencje do nich zawsze cos bedzie lepiej:) ja smaruje od poczatku ciąży,nie tyje dużo (7kg w brzuchu i cyckach,troche udka) i mam rozstępy tylko na biodrach fioletowe- co majtki i tal zaslonia. 31 Tc i mam nadzieje,ze jak juz sie pohawia w innych miejscach to delikatniejsze. Tak się łudzę:- ) co bedzie czas pokaze bo teraz intensywny rozrost bedzie ^^

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Jejku nie byłam od wczoraj i tyyyyle tematów poruszyłyście :D Rozkręciły nam się dyskusje elegancko :D
Spróbuję nawiązać do każdego tematu :D

Baby shower: ja nie organizuję, ale jadę z dwiema przyjaciółkami na sobotę i niedzielę (1 nocleg) w góry. Posiedzimy, pogadamy, pośmiejemy się, ponarzekamy na naszych panów mężów/chłopaków ;)

Do kosmetyczki nie chodzę, na razie sama ogarniam tego typu sprawy, maluję paznokcie, włosy farbuje mi mama farbą kupioną w aptece (Color & Soin), brzuch smaruję olejkiem Mustella, a resztę ciała kremem Palmers albo Ziaja, zależy co kupię. Brzuch mam póki co idealnie gładki, na pośladkach mam kilka czerwonych pręg, ale to już miałam od początku ciąży.
Makijaż też robię codziennie, lubię to :) Nawet do szpitala wezmę ze sobą podkład, zwłaszcza, że mam jednak krostki na twarzy i blizny po trądziku, nieswojo się czuję, jak mam je na widoku ;)
Na wadze mam +6kg.

Na obiad nic mądrego dzisiaj nie mam, pierogi kupiłam :( Ale jutro robię pierś kurczaka z domowymi frytkami i dużo suróweczki z marchewki i jabłkiem, albo z kiszonej kapusty, jeszcze nie wiem :D

Megomega fajnie czytać pozytywne opinie o porodzie w wodzie, bo ja się chcę na taki zdecydować. We wtorek idę do szpitala, w którym chcę rodzić, aby porozmawiać z położną, która się specjalizuje w prowadzeniu takich porodów. O wszystko ją wypytam i poproszę ją, żeby i mój poród poprowadziła ( u nas jest opcja wykupienia położnej, która jest wtedy przez cały poród przy tobie).

Ignesse ja już nie wiem, co z tą pościelą robić, jedni dziadkowie mówią, żeby brać, bo to zima będzie jak się urodzi, drudzy mówią, że śpiworek wystarczy... mam mętlik.

Fiolet gratuluję kolejnej rocznicy, niech wam się wiedzie jak najlepiej :):):)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

GLOOMCIA
Tez mialam katar. Sprobuj codziennie przed snem zrobic wode z miodem odstaw na cala noc a rano docisnij sobie cytrynke i wypij - oczywiscie rano :)
Ja kupilam jeszcxe 100%sok z malin, i pilam 3 lyzeczki rozcienczone w szklance...z odrobina cukru. Albo do chlodnej herbaty :)
Ale prawda jest taka ze, czy leczysz katar czy zostawisz.samemu sobie swoje niestety potrwa..

MAGOMEGA
A ta kolezanka zgodnie z terminem urodzila ?

LUCYS
Ja nigdy nie farbowalam wlosow i dalej nie farbuje, paznokci hybryd.tez nie robie, nawet tej odzywki do rzes Long4Lashes nie uzywam. Wole odstawic ta chemie na czas ciazy -przezyje :) ewentualnie.paznokcie maluje.czasem.:).
A cera od 3 tyg.sie pogorszyla..przetluszcza sie strasznie i wyskakuja syfki :(
No imaluje sie codziennie -jakos sie lepiej ze soba wtedy czuje :))))

CZEKOLADOVA
Witamy.w naszym skromnym gronie !! :)
Nie buj sie ja tez w poolu z wyprawka, ciuszki tylko mam becik i pojedyncze rzeczy :) wiec nie jestes sama :)

kurcze jak nie masz zadnych dolegliwosci to jestes pewnie jedna z Tyyych kobiet co ciaze uwazaja za najpiekniejszy w zyciu blogoslawiony uslany rozami.stan ? :D

Ps.fajny nick :D

CYTRYNOWKA
Haha, ja mam.malusia kosmetyczke i sadze ze do.torby szpitalnej ja gdzies wcisne :p ...

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Wlasnie wróciłam od lelarza!

Moje maleństwo ma 1745g i 26cm ! Mamy 30 tydzień i 5 dni dokladnie:)
Wszystko jest w porzadku, mały rozwija się książkowo, długość szyjki 3,3.

A przytylam do tej pory 9kg chociaz po mnie tego nie widac, bo jestem wysoka. Czytając jednak, ze wy tylko 6 lekko mnie to przeraża, chociaz z drugiej strony nie ma sie czego dziwic, bo pozwalam sobie na absolutnie wszystkie moje zachcianki!

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Gloomcia ciesz sie ze tylko 9kg ja juz przytylam 14!
Przed ciaza wazylam 52-53kg przy wzroscie 154cm w pierwszych miesiacach schudlam do 46kg a teraz waze 60kg ... mimo ze tak duzo kg mi przybylo to wszyscy znajomi mowia ze wszystko poszlo w brzuch i cycki. Ja sama widze ze troche w uda i tylek tez poszlo ale puki co nie ma tragedii tylko boje sie ze przytyje jeszcze raz tyle bo do terminu jeszcze sporo czasu (wtedy juz te kg sie nie ukryja)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...