Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Megomega, u nas w firmie nie działają związki zawodowe :( I przyzwyczaili się tak traktować kobiety w ciąży, bo same sobie na to pozwalały. Podobno jestem pierwszą, która "zaczęła się rzucać"... Jeszcze kilka dni i przechodzę na maternity, więc nie wiem, czy jest sens jeszcze działać w tym kierunku. Żal mi tylko koleżanki z pracy, która jest w drugim miesiącu ciąży i będzie musiała przeżywać to samo :/ Przez kilka ostatnich tygodni więcej przesiedziałam w domu, niż byłam w pracy. Bardzo chciałam dalej pracować (to już wina charakteru - nie mogę spokojnie usiedzieć na czterech literach ;)), ale warunki pracy powodowały pogłębiający się ból kręgosłupa i brzucha. Firma płaci mi podstawowe chorobowe, które jak wiesz jest niskie. Wolę jednak to, niż ciągle przemęczać się i zaszkodzić maluszkowi. Czytam posty i przerażają mnie te informacje o skracającej się szyjce :/ Tak jak pisałaś, tutaj tego nie badają. Może to głupie pytanie, ale... czy da się to jakoś wyczuć, zapobiec temu?
Z wykształcenia jestem polonistką, ale nie pracuję w zawodzie. Mam jednak nadzieję wykorzystać swoje umiejętności w najbliższej przyszłości ;)
Bardzo dziękuję Ci Megomega za chęć pomocy, to bardzo podnosi mnie na duchu. Co jednak byłoby najlepiej zrobić w obecnej sytuacji? Czy może nie ma już sensu "szarpać się"?

Obecnie jestem na końcu długiej drogi zakupowej dla maleńkiej. Jeszcze niedawno myślałam, że mam na to sporo czasu, ale odkąd śledzę forum, dotarło do mnie, że to już "ten czas" ;) Widzę, że większość z Was, mamusie, też już przygotowana :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h4zprjjgrlef3su4.png

Odnośnik do komentarza

Polly ja z wyprawki mam juz prawie wszystko .chce jeszcze w przyszlym tyg zamowic lozeczko i zostanie dokupienie pampersow.niestety nie mamy najwazniejszego czyli mieszkania.Mieszkamy w kawalerce (takie studio flat) i wierzcie nie ma tutaj miejsca zeby wstawic lozeczko :(Bylam dzis rozmawiac z wlascicielem tego mieszkania o ktorym ostatnio wspominalam i zgodzil sie je nam wynajac tylko musimy czekac do 1grudnia az wyprowadza sie obecni lokatorzy .takze Livia musi grzecznie czekac do terminu co by rodzice zdarzyli przetransportowac wszystko do nowego domku.ale jestem dobrej mysli ludzie maja wieksze problemy i zyja wiec i my damy rade :)
Ciekawe co u Veroniki i jej coreczki

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Witam :)
pewnie kompletujecie już wyprawkę dla Waszych maluszków, jeżeli w niej znalazł się laktator a jeszcze nie zdecydowałyście sie na konkretny model lub postanowicie go zakupić po porodzie to chciałabym polecić Lovi Prolactis :) Ja jestem majową mamusią, synka urodziłam poprzez cc i dzięki niemu udało mi się rozkręcić laktację :) Jest bardzo delikatny da piersi a zarazem dobrze ściąga pokarm :) W zestawie otrzymujemy laktator elektryczny i ręczny a wszystko zapakowane w estetyczną kosmetyczkę, dzięki czemu łatwo możemy wszystko ze sobą zabrać. Polecam naprawedę :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Byłam dzisiaj na tych warsztatach będę mamą organizowanych przez miesięcznik mamo to ja.
Mimo kiepskiego samopoczucia( przeziębienie) cieszę się , że się zmusiłam i poszłam na te warsztaty bo warto było.
Najlepsze wg mnie są zajęcia z pierwszej pomocy, można poćwiczyć na fantomie resuscytacje dzidziusia. Fajne też są warsztaty z bezpieczeństwa w samochodzie, facet demonstruje montaż fotelika i najczęstsze błędy popełniane przez rodziców.
Ogólnie polecam.

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Hej Mamuśki. Padam dziś na twarz. Cały dzień w biegu.... ten remont mnie wykończy. Jutro kupuje kafelki a do tej pory nie mogę się zdecydować biale czy szare eh. Cukier w normie co mnie bardzo cieszy. Dziś przyszła wielka paka z rzeczami, które zamówiłam w sklepie naszsmyk. Jestem zadowolona,i z ciuszków i kosmetyków i przyborów higienicznych do szpitala, ręczników,kocykow i reszty. Ktoś pytał o podkłady poporodowe - kupiłam canpola bardzo koleżanki moje sobie chwaliły. Dobrej nocki kochaniutkie

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! :) u nas ciężki dzień. dupsko i całe jelita tak mnie bolą od tylu godzin siedzenia, masakra ;p jeszcze tylko jutro a czwartek i pt mam wolne, uff. Moj synek jak sie dzoś nasłuchał o gastroenterologii i przetokach jelitowych to szalał przez 4 godziny z minimalnymi przerwami :D ewidentnie to nie jego temat :D
Mój maz dzis znów zrobił mega zakupy i kupił małemu 3 kombinezony :D
Zdrówka dziewczyny i pozdrawiam wszystkie lezace mamusie. Dobrej nocy, my już się kładzoemy bo o 5 pobudka :(
Ps. Tez się właśnie wybieramy na warsztaty Mama wie w Lodzi, jak będziemy po tonteż podzielę się wrażeniami;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

Wieeeeeeelkieeeee Uff
przebrnelam przez 12 stron - sie rozpisalyscie Dziewczyny :) i troszke mi.to.zajelo.
Troszke tematow poruszylyscie, chetnie poczytalam.o karmieniu piersia.itd.bo bede w tej kwestii nowicjuszką :)

beatka ja sobie kupilam to piwo, a raczej moj F.mi kupil z racji tego, ze mialam nierazmocjofe na piwo..i zeby jaaaak mi.sie.moooocno zachce w razie czegk bylo..i stoi.tak kilka miesiecy juz :p
Jakos mam dalej opory...

WODNA !!
suuper sie trzymacie !! Oby tak dalej!!! :****

polly , pchelka - wiiitajcie w naszym gronie :) !

Ja dzis.troszke po sklepach pochodzilam..i jak wroxilam do domu.straaasznie plecki mnie bolaly. Pierwszy raz poczulam tak, ze nosze jednak przed soba ten brzuszek i dal o sobie znac.
Ciagle teraz leze,i zycze wszystkiiiim spokojnej nocki !!!! :* :* !!!!
Do juterka :) !

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

dzień dobry Ślicznotki.
Dziś ewidentna jesien - wiówa mi wicher za oknem i brr zimnica. Planowałam na gimnastyke pójśc pieszo, ale dzis chyba za bardzo przewiałoby okazały tyłek.
Obmierzyłam sie wieczorem - Annmm masz bardziej zrównowazone proporcje ;) u mnie biodra 102, "pas" 100, biust 96. Kawał kobity juz ze mnie. Na szczęście przy moim wzroście jakoś sie to optycznie rozłazi :D

Odnośnik do komentarza

cytrynówka to moje zakupy:
- w aptece:
octenisept, sól fizjologiczna w ampułkach, gaziki jałowe, maść do pupy linomag, maść na brodawki maltan, tantum rosa w saszetkach, smoczek uspokajający, podkłady na łóżko, majki siateczkowe jednorazowe
- w rossmannie:
podkłady poporodowe bella mama, płyn do kąpieli i oliwka hipp, aspirator do nosa, krem na wiatr i mróz babydream, żel do higieny intymnej biały jeleń, pampersy jedynki, chusteczki nawilżane babydream extra sensitive, sudocrem małe opakowanie.
Srokao generalnie poleca marki hipp i babydream. Póki co kupiłam hipp, ale pewnie później spróbuje babydream, bo jednak sporo tańsze są te kosmetyki. Jeśli bym wam się rzuciło w oczy, że czegoś mi brakuje to dajcie znać. Całkiem możliwe, że o czymś zapomniałam. A jeszcze mam pytanie o maść, krem do pupy do stosowania na codzień. Bo sudocrem to wiadomo w wyjątkowych przypadkach. Linomag też chyba raczej na jakieś odparzenia. A co stosować przy każdej zmianie pieluszki?

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!
Ale sobie dzisiaj pospalam :) w koncu w łóżku, a nie na materacu na podłodze, aż mi się z niego wychodzić nie chce ;) maz jeszcze śpi, buldozek też wtulil się w mój brzuchol i chrapie, a ja próbuje ustalić plan działania na dzisiaj ;) chyba dalej zajme się praniem, żeby mieć z głowy. Wydawało mi sie, że wolniej mi czas leci, a tymczasem mamy już 7.10. Nim się obejrzymy będzie już połowa listopada i pewnie zacznie się u nas rozpakowywanie.
Wczoraj przed zaśnięciem znów myślałam o świętach.. Jeśli moje przeczucia się sprawdza i urodze chwile przed terminem, to będą najcudowniejsze święta jakie można sobie wymarzyc.. Achhh..
Powiedzcie mi, czy któraś też tak meczy się z rwą kulszowa? Ja miałam z nią problem od dość wczesnej ciąży, a teraz to już jakaś.masakra jest. Jakbym nie leżała czy siedziała, to boli. Każda zmiana pozycji jest z jękiem.. Wczesniej bolała tylko lewa strona,a teraz co gorsze już obie.. I to tak od nad tyłkiem po same kolana.. Czuje się jak stara baba.. Nie wiem czy to się organizm szykuje już do porodu czy o co chodzi, ale jak tal dalej pojdzie, to za miesiąc nie będę.mogła wg funkcjonować..

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
My zostajemy w szpitalu na weekend też :(
Leżenie, leżenie tylko to nam zostało.
Na KTG Fikunia tak szalała jakby chciała przez pępek wyskoczyć. Chyba nie spodobało jej się to badanie.

Nas jeszcze czeka remont. Więc mam nadzieję, że będę go.nadzorować z lóżka domowego ;-)

U nas za oknem jesień ale nawet słoneczko się pojawia :)

Odnośnik do komentarza

Madziulka też mam problem z rwą kulszową tak od 4-5 msc. Ale ostatnio tak się nasilila że masakra jakas :-( mnie boli dolny odcinek kręgosłupa i idzie w lewy pośladek. Tak cały czas to nie boli, najgozej przy zmianie pozycji. Jak na łóżku sie przekręcam i wstaje i jak dłużej siedze lub stoje to az mi strzelaja kości. Bol okropny. Jęki też są. Pierwsze ruchy po wstaniu to tak jakbym uczyla sie chodzic, az boje sie krok zrobic żeby mi coś nie strzeliło i żebym nie została w takiej pozycji :-( kiedyś miałam atak w górnej części na wysokości serca. Taki ból że nie mogłam się ruszyć i pojechałam na pogotowie a tam nawet mnie nie zbadali tylko leki przepisali :-(
Dziś mamy razem 29 TC :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37gu1rcmv5lyjm.png

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim. U nas pięknie i słonecznie. Ale na dworze nie byłam, więc przeczuwam, że zbyt ciepło nie jest. Wczoraj przyszła mi paczka z allegro i zamiast różowego ręcznika dostałam niebieski ale to szczegół. Kupię jeszcze jeden. :) reszta jest ok.

Dołączam sie do pytania o krem do codziennego stosowania. Pytałam siostry o to wczoraj i ona stosuje Tormentiol... nigdy wczesniej o tym nie słyszałam ale podobno mała nie ma żadnych odparzeń odkąd go używa.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Ja planuje Bepanthen, są dwa rodzaje jeden do codziennego stosowania, a jeden interwencyjny na odparzenia. Mają różne składy, kupuje oba :)
Dziewczyny te Wasze bóle to mogą byc w wyniku adaptacji miednicy do porodu. Osteopata mi tlumaczyl wlasnie, ze normalnie to w tym miejscu kosci sie odpowiednio ustawiaja. U mnie poniewaz mam tam poblokowane powiezi to nie mogly i dlatego rozeszlo mi sie spojenie. Ja bym ten bol skonsultowala z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

O Boziu, nie bylo mnie od piatku i przebrnęlam wlasnie przez ponad 30 stron...uff. Zaraz ide sie zdrzemnąc, tak mnie dzis muli cos.
Duzo nowych mam-witajcie :-)
Trzymam kciuki za biedactwa, ktore lądują na szpitalnym wikcie. Wazne, ze pod opieką.
Myslalam, ze moze w weekend Vera sie odezwie, ale pewnie swoj czas poswieca Ori. Oby wszystko u nich bylo dobrze.
Dostalam w koncu kase z l4 a pani w zusie to sie tak zdziwila, ze przez caly wrzesien nic nie wyplacili, ze jej sie oczy okrągle zrobily. Czy oni naprawde nie zdają sobie sprawy, ze mu zyjemy za te pieniązki?
Ogolnie humor kiepski, moj piecyk gazowy odmówil posluszenstwa. Naprawy nikt sie nie podejmie, przerabialam to rok temu. W gre wchodzi tylko nowy, czyli z montazem ok 3 tys.Runelam po prostu. Ani ogrzewania ani cieplej wody. Uroczo po prostu.
Zeby nie bylo tylko narzekania to wczoraj maz zrobil mi niespodzianke: wrocil z trasy na noc do domku, bo akurat tedy przejezdzal. I dostalam piękną roze, bo wczoraj mielismy 8 rocznice slubu. Tak mnie milo zaskoczyl.

Megomega pytalas pare dni temu o wielorazowki. Ja bede uzywac kieszonek Mila, mają swietne opinie i super ceny. Planuje zacząc ok 2-3 miesiąca, jak dziecko ustabilizuje sobie uklad pokarmowy i pierwsze kupy beda bardziej "zwarte". Gdybys cos chciala zapytac to smialo, bo przewalkowalam temat, ale ciagle sie staram o nowe informacje. :-)

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, slonce w pelni, ale wiatrzysko zimne. Tez chetnie poznam wasze opinie co do pupskich kremow do codziennej pieleg. Wiem tylko, ze krem powinien zawierac alatonine i penthanol i nie miec tlenku cynku. Ja stosowalam 9 lat temu zwykly krem bambino. Hmmm, ale chyba ta sroko pisala, ze to jakies dziadostwo, juz nie pamietam, A co z Alantanem plus?? Macie jakies wyrobione zdanie o tym specyfiku. Milak, to Ty jestes laseczka, bo ja to z tymi wymiarami mam 165 cm, chyba ze kapelusz zaloze ;) ostatnio w zusie przy przesluchaniu w mojej sprawie moja droga kolezanka opisala mnie.... Szczupla, ponad 170 cm wzrostu, cho cho.... Chyba chciala zebym dobrze wypadla;) Reanata, ja dzis robie rybe po grecku, a Ty czym rozpieszczasz swoich chlopakow?

Odnośnik do komentarza

dziewczyny my dzis rozpoczynamy 8 miesiac jak wszystko bedzie ok to za dwa miesiace bedziemy juz razem. Cudowne uczucie. Ja na obiad bede miec schabowego a zupa caly czas sie zastanawiam kosc juz sie gotuje na wywar. Chodzi mi po glowie ogorkowa ale jej chyba ze dwa lata nie gotowalam wiec nie wiem jaka bedxie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...