Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

400 zł ? za wizytę ?! Kurcze poszukaj tańszego i dobrego lekarza. Ja mam świetną ginekolog, która ma najnowszy sprzęt, na wizycie spędzam u niej min. 30 minut i jest kochana, nawet dzisiaj dostałam smsa z przypomnieniem o środowej wizycie.
A co do Pani doktor na nfz, to powinna się zapytać czy czegoś nie trzeba. Kobieta w ciąży może wziąć zwolnienie jak tylko się dowie o ciąży. Ja idę na zwolnienie od czwartku, bo mam stresującą pracę i nikt z przełożonych nie protestuje, ba nawet mnie sami już wykopywali do domu.

Odnośnik do komentarza
Gość AsiaPil

To i ja sie podziele, rozpisalyscie sie dzisiaj ;) bolal mnie dol brzucha wiec ze srody przyspieszylam wizyte na dzisiaj. Taka chyba moja uroda, ze mnie pobolewa i ciagnie bo wszystko jes ok :) Fasolka ma 3cm i jutro umawiam sie na usg prenatalne i te badanie PAPPA. Dzisiaj mi wyszlo, ze to 9 tydz i 5 dni. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Zuzia te 400 zł to wizyta z usg(co mam w pakiecie) plus leki a ostatnio musiałam zapłacić za część badań a wiadomo żeby mieć pakiet lux medu to też nie jest darmowe.A co do zwolnienia to chyba normalne że skoro ciąża jest zagrożona i jestem na zwolnieniu od początku to teraz nie wrócę do pracy kiedy mam zalecenia żeby jak najwięcej odpoczywać.Po tej wizycie doszłam do wniosku że jak kogoś nie stać żeby mieć opiekę prywatną w ciąży a trafi na takiego lekarza jak ja to ja dziękuję(oczywiście nie generalizujmy bo na pewno nie wszyscy tacy są)ale ja ogólnie mam złe doświadczenia ,ponad 3 lata chodziłam z torbielem na jajniku z którym lekarz przyjmujący na NFZ poprostu nei wiedział co zrobić albo nie wiem nie chciało mu się podejmować decyzji(i nie był to jeden lekarz)a poszłam prywatnie i za 2 tyg miałam operację gdzie okazało się że to torbiel endometrialna i gdyby pękła mogłoby być nie za ciekawie.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza
Gość ZjemCiMiśkaa

Witam moje panie :)
Najpierw to nie kłóćcie się... naprawde hormony nam buzują. Nie zapominajcie po co tu jestesmy.... aby sie wspierac!
Ja mam jutro wizytę na NFZ i w koncu pierwszs badania! :)
Czytam te wasze wszystkie wpisy i ja naprawdę tak mało wiem,ze szok :)
Kwas foliowy...słyszałam, ze trzeba brac, ale czy są specjalnie skomponowane preparaty dla kobiet w ciąży czy np. skrzyp z kw. Foliowym wystarczy?
Test PAAPA (wybaczcie jezeli zle napisalam) lekarz sam zleci zrobienie go czy trzeba się upomniec, ze tak powiem? :)

Odnośnik do komentarza

ZjemCięMiśka a kto sie kłóci?Wymieniamy tylko doświadczenia i cenniki;-)
Kaszka to fajnie masz powiem Ci że u nas kilka lat temu też było inaczej ,lekarze którzy przyjmowali prywatnie zazwyczaj nie mieli jeszcze swojego sprzętu do usg i brali tylko za wizytę a na usg wysyłali na szpital;-) a teraz każdy sie podorabiał i kase doi.
Ja mam pytanie ten test Pappa to każdemu zlecają bo pierwsze słyszę?Słyszałam że jak na tym usg genetycznym wyjdzie coś nie tak to dopiero jako na potwierdzenie to dają skierowanie na ten test?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

U mnie w Poznaniu tak srednio za wizyte to 150 zl z usg, ja chodze do takiego co bierze 250 zl. Generalnie to, przez 5 lat starań troche pochodzilam po lekarzach i zauwazylam taka tendecje, ze im mniej za wizyte tym wiecej wizyt :) czyli za wszystko kasowane, wystarczyło podjechac po recepte 150 zl, L4 150 zl. Ten przybajmniej raz kasuje 250 zl i L4 czy recepta za dziękuję:)

Odnośnik do komentarza

Mnie dzisiaj krzyż boli, mam takie głupie wrażenie jakby coś mi się tam blokowało....możliwe, że to przez moją siedzącą pracę.
Test PAPPA - mi ginekolog powiedziała, że zleca badanie usg i test pappa, żeby mieć pewność, że wszystko ok. Niedawno koleżanka robiła badanie prenatalne wyszło ok, a lekarz zapytał czy chce test pappa dodatkowo.
@ZjemCiMiśka to super ! daj znać po wizycie....a kwas foliowy możesz śmiało brać, ja biorę Folik, nie martw się, że czegoś nie wiesz, masz prawo, jutro wypytaj o wszystko lekarza ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie
Mam złe wieści ;((( Dziś plamiłam krwią , ale różową . Przed chwilą wróciłam z izby przyjęć . Lekarz chciał mnie zostawić , ale nie zgodziłam sie . Mam małe dziecko więc nie wyobrażam sobie teraz leżeć w szpitalu . Kazał zwiększyć dawkę leków na podtrzymanie . Mam ostatnio bardzo nerwowy czas ,a dziś wyjątkowo mocno się zdenerwowałam aż płakałam . Starajcie się nie denerwować , bo to dobrze nie wpływa na ciąże . Módlcie się żeby moja kruszyna rosła nadal pod moim serduszkiem ;(((( Jutro z rana jadę do swojego gin , bo na izbie przyjęć nawet usg mi nie zrobił

Odnośnik do komentarza

Gdzieś wcześniej pamiętam, że poruszałyście wątek witamin. Mi lekarz kazał od razu brać Femibion Natal 1, bo podobno w 1 trymestrze to bardzo ważne co bierzemy. Z dwóch powodów powiedział, że to mają być te, a nie inne. Po pierwsze, jako jedyne zawierają metafolinę, która jest, jeżeli dobrze ogarnęłam co do mnie mówił, jedyną przyswajalną formą folianów, a połowa kobiet ma podobno tak naprawdę problemy z przyswajaniem kwasu foliowego. Po drugie zawiera jod, co przy chorobach tarczycy ma też znaczenie (ja akurat mam niedoczynność). Niby w poprzedniej ciąży nie brałam, a córka jest okazem zdrowia, ale jakoś to co powiedział tym razem przemówiło do mnie i biorę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Ale czy ten w skrzypie wystarczy kwas foliowy czy dokupić coś ? :)
Pisze, że w dwóch tabletkach jest 100% dziennego zapotrzebowania na kw. foliowy..
Agaaa, trzymaj się, odpoczywaj i się nie denerwuj ! A jutro napisz co tam wyszło u gin.
Ja chyba też się za dużo przejmuje i denerwuje, cały czas ogólnie miałam białe upławy, że często musiałam wkładkę zmieniać.
Dziś ku memu przerażeniu, zrobiły się one takie jakby brudne.. takie niby to biało-różowe niby pomarańczowe.. naprawdę cięzko mi określić kolor :( Tak sie boje... na szczęście jutro mam tą wizytę.. Juz czuję, że cięzko będzie mi dziś zasnąć!

http://s4.suwaczek.com/201510187251.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...