Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Leżaczek z przesyłką kosztował 144 zł. Płozy są plastikowe ale on ma jeszcze "nóżki" jak je rozłożysz to leżaczek się blokuje np. jak chcesz nakarmić dziecko. Jest naprawdę fajny. Taki sam jest z fp (dokładnie taki sam wzór, nie ma tylko tej kaczuszki z boku) i kosztuje ponad 300zł a ponoć są robione w tej samej fabryce i z tych samych materiałów tylko pod inną nazwą. Ma wibracje i melodyjkę w grzechotce.
Maja w takim razie wszystkiego najlepszego :)

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich solenizantek!

Też chce taki leżaczek, ale kupię już po porodzie. Bo do miesiąca to i tak dzidzia tylko śpi, je i brudzi pieluszki. Przynajmniej tak z Magdą było. Teraz to juz tylko kosmetyki i przybory kosmetyczne. Bo i kasy brak.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

~margarett84
nati86 mi diabetolog napisal ze norma na czczo to <90, a po posilkach <120. Jesli masz 121 to niby przekroczone ale takim wynikiem na granicy za mocno nie przejmowalabym sie. <br /> Jestem troche przestraszona tymi pomiarami za pierwszym razem po sniadaniu skoczyli mi do 160 a zjadlam 2 kromki razowego chleba z wedlina chuda i do tego inka. Chleb jak sie okazalo pozniej byl pseudo razowy to moze od tego. Teraz na sniadanie jem jedna kromke zytni 100%.
A jak u Ciebie wychodza te pomiary? Lekarz Ci cos mowil co bedzie jesli wyniki beda zbyt wysokie?

Kurcze gdyby to wszystko było takie proste jesz to co Ci każą i masz dobry cukier a tu nie ma tak lekko zły chleb i cukier skacze, ziemniaczek troszkę większy i już skacze... Lekarka powiedziałam mi, że jak coś będzie nie tak z wysokością cukru to najpierw mam się kontaktować z dietetykiem i tak też zrobiłam w zeszłym tyg bo cukier dwa razy po śniadaniu skoczył mi do ponad 130 a po kolacji do ponad 140 i ponad 130 i tak miałam 3 dni gdzie mi tak skakało a po obiedzie niby za niski bo około 90. Dietetyczka nie wiedziała co zrobić stwierdziła, że to wina chleba, kazała mi pisać przez 3 dni dokładnie wszystko co jem i piję i wrócić. No i było ok zmieniłam chleb i było trochę ponad 100 a do obiadu musiałam dołożyć np. więcej kaszy. Na czczo zawsze mam nisko nigdy nie przekroczyłam 90. Po śniadaniu różnie zdażylo się nawet 125 a tak to poniżej 120 ale tak około 118 itp. po kolacji podobnie. Ale dzisiaj np. po obiedzie miałam 144, jadłam to samo co wczoraj, a wczoraj miałam 122 nie wiem wielkość ziemniaków tak zrobiła :-/, po podwieczorku zmierzyłam bo się wystraszyłam i 127 aż się boję co będzie po kolacji. Diabetolog ma akurat urlop będzie dopiero w połowie sierpnia...Nie wiem czy już panikować
Ale się rozpisałam! A jak Wy słodkie mamusie jakie macie normy jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza

nati86
cześć dziewczyny, sorry że się tak wtrące z troche innym tematem. Mam pytanko do dziewczyn z cukrzycą ciążową do ilu może Wam przekroczyć pomiar cukru godzinę po posiłku, bo lekarka napisała mi do 120-130 i czy np. jak mam 121 po kolacji to już przekroczyło? Bo tak jak dzisiaj po obiedzie mi skoczyło do 144 to wiem że przekroczyłam i to sporo i chyba nawet wiem dlaczego,ale jak mam ponad 120 czy już jest źle?

Mi lekarz powiedział również, że norma godzinę po posiłku to 120. Zdarzało mi się to przekraczać do 140-150. Poszłam z dzienniczkiem do kontroli i powiedział, że do 140 jak skoczy to mam się nie stresować tylko pomyśleć co zjadłam i unikać. Po kilku tygodniach tej diety nie przekraczam 120, a dietka wychodzi mi na dobre. Chociaż podobno ważne też, żeby dużo nie schudnąć na tej diecie. Lekarz też pocieszył mnie, że takie skoki rzadko nie są takie groźne dla Maluszka, gorzej spadki cukru, albo ciągle utrzymujący się wysoki poziom.
A z tego co wyczytałam w tym co dali mi w poradnii np mleko w kawie jak ją pijamy podnosi cukier. Jeżeli chodzi np o śniadania to trzeba unikać Inki, którą się zapijałam. Ma bardzo dużo słodu jęczmiennego, podobnie jak niektóre chleby razowe.

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

Madzia jeździłam po widzewie, jeśli był jednym z tych przed którym zgasło mi auto to przepraszam i proszę o wyrozumiałość :) tak serio to dzisiaj już lepiej, myślę, że będzie ok, ruszanie na wzniesieniu opanowane w mig :)
Ja też raczę się warką radler 0%...lemoniada.
Ofelia leczo apetycznie wygląda, coś mi się wydaje, że gotowanie również jest Twoją pasją :) Ja mogłabym nie wychodzić z kuchni, żebym jeszcze miała dla kogo gotować..
A propos! Mój "fragles" nie przyjedzie jednak na poród, bo nie dali mu urlopu! Po prostu ręce mi opadły, wiedział nie od dziś, że będzie chciał przyjechać i nie potrafił załatwić tego odpowiednio wcześnie. Taki typ. Teraz wyegzekwował urlop na dwa ostatnie tygodnie września, ale ja nie widzę za bardzo sensu żeby miał przyjeżdżać w tym terminie, wydając kilka tysięcy na bilet, wizę, itp. W tym roku raczej już nie przyjedzie, bosko!

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kamiodka
Odpowiadam odnośnie wyliczania zwolnienia :)
ZAWSZE liczymy 12 m-cy w tył, jak było zwolnienie to przeliczamy do pełnego miesiaca wynagrodzenie zasadnicze plus inne dodatki, nie wszystkie, bo np nadgodziny wchodzą w to ale już dopłata do nadgodzin nie.

Dzięki za odp. :-) a o co chodzi z tą dopłatą do nadgodzin? Ja ta wypłatę na zwolnieniu mam co miesiąc mniejsza ze juz nie wspomnę ze mniejszą niż normalna wypłatę.
Ten kalkulator wagi powiedział mi ze powinnam juz w 36tc być przy takiej wadze,tak więc do końca ciąży wolno mi przytyć jeszcze max 2kg( hehe juz to widzę)może jak zamiast na basen 3razy w tyg zacznę chodzić codziennie.
Agatka83 odnośnie szkoły rodzenia Nas troje to wczoraj byłam na pierwszych zajęciach, bo zapisałam się na te nie weekendowe tylko w tygodniu (są darmowe) i co prawda to były organizacyjne ale położna która prowadzi sympatyczna no i troszkę gratisowych próbek dostaliśmy ;-)

Odnośnik do komentarza

łupinka87
Leżaczek z przesyłką kosztował 144 zł. Płozy są plastikowe ale on ma jeszcze "nóżki" jak je rozłożysz to leżaczek się blokuje np. jak chcesz nakarmić dziecko. Jest naprawdę fajny. Taki sam jest z fp (dokładnie taki sam wzór, nie ma tylko tej kaczuszki z boku) i kosztuje ponad 300zł a ponoć są robione w tej samej fabryce i z tych samych materiałów tylko pod inną nazwą. Ma wibracje i melodyjkę w grzechotce.
Maja w takim razie wszystkiego najlepszego :)

To jest najlepszy z istniejących bujaczkow. U nas w dziecięcym nowy po 150 zł.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

IZA
mój lot z modlina, mozna ustrzelić za 9 zł:) bez wizy:):) my Cie odwiedzimy , jak damy radę.... Nasza Kuchareczko 2:):)

DZIEWCZYNKI
a ja mam pytanko....
NIECH ODPOWIEDZĄ TYLKE TE, KTORE CHCĄ/ bo mnie sroki zjedzą:):)/
" czy Wasze ciąże są naturalne, czy np. po inseminacji/invitro/ stymulacji ?"....
niech odpowiedzą te z Was, które chcą......

Odnośnik do komentarza

Słodkie mamy tak jak.piszecie norma po godzinie to 120. Nie ma co sie stresowac, dieta ta polega na metodzie prob i bledow :) ja ja stosuje od 10tyg i nauczylam sie przede wszystkim.czytac etykiety :) chleb tylko 100% zytni, bo czasem nawet po ziarnach moze skoczyc :) jak macie za wysoki.cukier to ja pije wode z cytryna i myje mopem podloge bo ruch obniza cukier :) i jak Justynka napisala nie ma co w druga strone przesadzac, ja poszlam z dzienniczkiem gdzie bylo wszystko ponizej 100 dumna z siebie a ochrzan dostalam bo dziecko tez cukru potrzebuje :)

A teraz cos dla tych dziewczyn nie tak zdolnych jak ADONIS :)
https://m.facebook.com/profile.php?id=381880305316493

I wszystkim.swietujacym wszystkiego co najlepsze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...