Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Otóż ostatnią miesiączke miałam 17.02. Wczoraj czyli 20.03 zrobiłam test ciążowy, wyszły upragnione dwie kreseczki, ale dla pewności poleciałam zrobić bHCG. Wynik wyszedł mi 159,43 przy normach laboratoryjnych:
4-5 tc- 1500-23000
5-6 tc - 3400-135300
6-7 tc - 10500-161000
Za nic w świecie mojego wyniku nie rozumiem, a wizytę u lekarza mam dopiero 3.04. Bylabym wdzięczna jakby ktoś mógł tem wynik poprawnie zinterpretować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wiem, że wynik jest pozytywny, ale martwi mnie czy nie jest on za niski w porównaniu z normami laboratoryjnymi. Konsultowalam się na ten temat z lekarzem i powiedział, że to sam początek ciąży, ale to była tylko konsultacja telefoniczna i tych norm nie widział wiec nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym linku co mi podałaś normy sa mlU/l a ja z wyniku mam U/l... Kurcze nie wiem, ale pójdę jutro jeszcze raz na Bete i zobacze jaki jest wzrost HCH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mamusia miałam podobną sytuację jak Ty. Test zrobiłam dwa dni po okresie i blada druga kreseczka. Beta jak u Ciebie prawie a to bło już 5 dni po terminie spodziewanej miesiączki. Wynosiła 149 i w żadnych normach mojego laboratorium się taka niska nie znajdowała, no ale przecież wskazywała na ciążę, bo przecież jest podniesiona. Jedyne co moglam zrobić to po dwoch dniach szybko zrobić ją drugi raz i sprawdzić ,czy przyrost jest ok. To było w dzien wyjazdu na święta Bożego NArodzenia... przyrost był ok :) nawet bardziej niż ok, bo w ciągu dwóch dni niemal się potroiła.
Tak więc powtórz tę betę jutro, sprawdź przyrost. Może do zaplodnienia doszło później niż przypuszczasz, moze owulację miałaś później... choć ja wiem dokładnie kiedy zaszłam w ciążę, bo mąż specjalnie przyjechał ;) a niby niska wyszła.
I mozesz zawsze zadzwonić do swojego lekarza i isę z nim skonsultować.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mj25

wynik pozytywny, 3-4 tydzień ciąży :)
Laboratorium podaje do wyniku zwykle własne skale, gdzie wynik odpowiada tygodniowi ciąży :)

Gratulacje! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WItam 25.03.2015 robilam bhcg i wyszla 19 po 9 dniach powtorzylam i bylo 6100 czy wszystko jest dobrze?? Lekarza mam dopiero 8 kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi lekarka powiedziala, ze bete powinno sie robić prawidłowo...aby sprawdzic przyrost....czy wszystko jest ok...np. robie pierwsze pobranie krwi, a drugie po 48 godzinach, a nie np. Tak jak Ty kiki27...aż po 9

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo93e3kdfoxyzm7.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leaan pierwsza bete zrobilam 3 dni przed miesiaczka i nie bralam az tak do siebie ze moge byc w ciąży bo poronilam pierwsza ciaze 28 stycznia 2015 i myslalam ze moze sie pomylilo cos wiec czekalam na @ , w dniu kiefy powinnam dostac@ dostalam plamien i stwierdzilam ze jednak to nie ciaza dopiero po paru dniach dziwnie mnie kulo w jajnikach i powtorzylam bete ktora wyszla 6100 wtedy nie mialam watpliwosci pierwsza wizyta u lekarza dopiero w srode.Martwi mnie tylko czy to normalny przyrost bety tzn czy nie za szybko wzrosla .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mialam puste jajo plodowe w pazdzierniku 2013. Wtedy tez robilam betę dwa razy w odstepie 48 h i nie było przyrostu :-(. Z tego wiem ze sie sprawdza, czy ciąża jest prawidlowa. Przyrost po 48 h powinien byc x2.

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo93e3kdfoxyzm7.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, mam pytanie....
31.03.2015r odebrałam wyniki beta HG HCG, wynik 17077 U/l, czy możecie mnie uświadomić który to jest tydzień ciąży??? Z moich obliczeń wychodzą mi bzdury....

Z góry dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bigmama u kazdej inny poziom hormonu ja mialam 6100 i kolezanka wczesniej napisala ze 5 tydz i tak by sie zgadzalo a u ciebie moze ok 7 tyg ale nie jestem pewna.;) lekarz powie dokladnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa o1 o1

Witam mam wynik Hcg 41 817,00 jak to się czyta czy ktoś może wie pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ciekawa

Mamunia93 jaki byl przyrost po 48 godzinach ? ? Jestem w podobnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aneta511

A mój wynik bety to 7215,50 ktory to tydzien jutro mam ppwtorzyc bete???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wysokie normy bhcg

Chcialam nawiązać do wpisu autorki mamusi93 .. Ja tez na swoim wyniku bety mam takie wlasnie normy. Nie są one zbyt często spotykane i po pierwszym wyniku wprowadzają w sporą konsternację. Napiszę tu ku pokrzepieniu serc takich zagubionych jak bylo moje :
1 wynik 10dpt: 200
2wynik 12dpt:500
3wynik 14dpt:1100
4wynik 23dpt: 19000
i za dwa dni serduszko na usg :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...