Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Dziewczyny. Ja właśnie jutro idę zapisać się na szkołę rodzenia. O tyle o ile nie potrzebuje wiedzy w zakresie opieki noworodka to chętnie dowiem się jak przebiega poród i jak sobie pomóc w trakcie jego trwania :) podobno poloznym jest łatwiej gdy mamy wiedzą co robić i współpracują. Dodatkowo szkoła jest przy szpitalu więc zobaczę porodowke :)

Od 2 dni też czuje małe pukanie w brzuchu :) A to połowa 18tc

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, jesteście kochane! ;)) śmiesznie ze dopiero kończę czwarty miesiąc a tu już taki duży brzuchol, ale lubię go baaardzo!:)

Mnie też jakos się nie spieszy do szkoły rodzenia.. w pierwszej ciąży byłam prawie pewna że urodze cesarka i nie chodziłam, teraz chyba tez odpuszczę. Musiałabym raczej chodzić sama bo ktoś by musiał z dziećmi zostawac a niemaz nie zawsze może bo pracuje.

Kasiek, dobrze że wszystko się szczęśliwie skonczylo, uważaj na siebie!

Jeśli chodzi o szpilki to ja normalnie tylko na uroczystości zakładam, teraz tylko na obronę włożę i koniec, trampki najwygodniejsze :D

Odnośnik do komentarza

a do szkoły rodzenia to z partnerem się idzie? jak to wygląda pod tym względem? Bo sama to nie pójdę jak okaże się, że wszystkie będą z partnerami. A nie chce ciągle kogoś prosić, zeby sie głupio nie czuć samej.

Odnośnik do komentarza

Co do szpilek to ja bym chętnie może jeszcze ponosiła, ale w pracy krzywo patrzą, mama krzywo patrzy i mąż też krzywo patrzy, wiec sobie odpuściłam i wszystkie szpilki spakowałam do wora i na strych. Ale jakieś na minimalnej koturnie i tak kupie zawsze ładniej się wygląda.

Do szkoły rodzenia też raczej się zapisze jest akurat w szpitalu gdzie chcę rodzić, zawsze inaczej spojrzą na mnie, tak słyszałam.

Tekst linkatabelka Tekst linkahttp://www.suwaczki.com/tickers/3jgxvfxm399gon9a.png]Tekst

Odnośnik do komentarza

Ma któraś z Was taką poduszkę? http://allegro.pl/poduszka-dla-kobiet-w-ciazy-kojec-ciazowa-d-spania-i5170510007.html Jeśli tak, to dajcie znać czy jesteście zadowolone. Poluję na jakąś używaną, w dobrym stanie na OLX albo allegro :)
Nasze maleństwo nie chciało się za bardzo ujawnić na ostatnim USG, wiec lekarz z tego, co udało mu się podpatrzyć, powiedział, że na 65% dziewczynka (ale mamy się do dej informacji nie przywiązywać, bo nie daje ani jednego procenta więcej ;) ). Troszkę się zmartwiłam, bo się okazało, że zrobił mi się mięśniak w macicy :( Lekarz powiedział, że trzeba go obserwować, ale mam się nie martwić.
W pracy wszyscy super przyjęli wiadomość o mojej ciąży, więc czuję się uskrzydlona :)
A do szkoły rodzenia wybieram się tutaj http://studionarodzin.pl/, ale to w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza

Obcasy: chodzę w obcasach i szpilkach od bardzo dawna. Pewnie przez to już mam skrócone ścięgna, dlatego jak zakładam baletki albo tenisówki to szybko bolą mnie nogi i plecy. Mam wrażenie, ze jak mam obcasy to trzymam się prosto, a na płaskich to jakoś miednica idzie mi do przodu i się garbię. W ciąży tez nosiłam i noszę takie buty, może ciut niższe. W zimie tylko jak leży dużo śniegu to wciągam oficerki. W lecie lubię koturny. Teraz tez już biegam w koturnach, są stabilne i mega wygodne. Wiadomo, ze jednym wygodniej tak, a innym w płaskich butach. Szczerze powiem, ze żyje już 37 lat ale o takim przesiądzie nie słyszałam, żeby obcasy powodowały niski wzrost dziecka. Nie potwierdzę tez z autopsji (córka 17 lat ma 180cm, córka 15 lat ma 168 cm wzrostu, 4-latka 120 cm). A może odwrotnie to jest z tym wzrostem? Teraz chciałabym wysokie dziecko bo to facet, hi hi:-)

Odnośnik do komentarza

O szkole rodzenia myślę, bo nigdy wcześniej nie brałam w tym udziału, a chętnie posłucham co się zmieniło przez te kilka lat. Mój mąż nie pójdzie ze mną na bank:-( twierdzi, ze będąc już przy 3 porodach niczym go tam nie zaskoczą. A ja mam ochotę pójść. Zresztą teraz będę miała na to czas, wcześniej to był główny problem...

Odnośnik do komentarza

lunaa ja mam identyczną jak w linku - z takiej samej aukcji zamawialam. Poducha jest rewelacyjna, polecę ja kazdemu, zarówno ciężarnej jak i nieciezarnej i juz teraz wiem ze nie będziemy jej sprzedawać bo uwielbiam na niej spać :) mój niemaz zresztą też bardzo często mi ją podkrada :p

Co do tej szkoły rodzenia to faktycznie może jeszcze się zastanowię.. coprawda kwestie "obróbki" niemowlęcia jeszcze pamiętam ale o porodzie wiem tylko tyle, ile naczytałam się u majowek i kwietniowek :D a zawsze chociaż porodówkę można obejrzec :)

Odnośnik do komentarza

Ja się do szkoły rodzenia wybieram, tylko się zmotywować do zapisania jakoś nie bardzo mogę.
Zapowiada mi się fatalny dzień, bo jak się obudziłam o 4:30 tak do teraz nie śpie, więc przewiduje "zjazd" koło godzin popołudniowych, a mam dzisiaj tyle do załatwiania :(

Zastanawiają mnie te wasze poduchy. Jak to z nimi jest nie uziemiają was w 1 pozycji na całą noc? Bo ja to się wiercę strasznie i zamiast poduszki mam takiego wielkiego psa maskotke, na którym się spieram po prostu.
Coś w tym stylu tylko jest gruszy i ma krótsze łapy

Odnośnik do komentarza

Ja do szkoły rodzenia przy szpitalu zapisuję się od dwóch tygodni ;) ale iść chcę głównie ze względu na informacje o porodzie i połogu. Mój napewno nie będzie ze mną na każdych zajęciach bo pracuje na 3 zmiany ale to nie problem bo albo pójdę sama albo z mamą albo z siostrą i tyle. Dzisiaj wziął wolne, chce znowu zobaczyć syneczka ;) w końcu zapisze mnie na połówkowe i liczę że potwierdzi płeć (ale nic mu nie powiemy poczekamy na jego opinię).
A co do witamin to czy bierzecie jeszcze kwas foliowy dodatkowo jeżeli nie ma go w witaminach?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Usagi86
Agatka83
A ja planuję :) wiem, że u mnie w Łodzi na pewno są dwie i którąś z nich wybiorę ale bliżej lipca

Agatka a gdzie te szkoły są? Masz je polecone od kogoś? Pytam bo ja w końcu też muszę ogarnąć ten temat. Jak tam przeziębienie?

Jedna jest w Medeorze na ul. Ciesielskiej a druga przy szpitalu Madurowicza (www.centrum-mam.pl). Tę drugą poleca moja ginekolog ale pewnie dlatego, że pracuje w szpitalu.
I dziękuję za troskę :* wygrywam walkę z przeziębieniem :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22089

Odnośnik do komentarza

Widze ze juz na powaznie mysliscie o porodzie :) Fajnie chociaz sie jakos psychicznie nastawicie. Mowie ze wy sie nastawicie bo ja mam planowana cesarke wiec problem z porodem mam z glowy. Ale w pierwszej ciazy mialam rodzic normalnie i nie szlam na szkole rodzenia. Jakos nie mialam checi i potrzeby tam chodzic. Wierze w to ze dam sobie rade i jak cos to moge liczyc na pomoc rodziny i poloznej.

A wlasnie motyleczek glowa do gory nie ma sie co na zapas martwic. Wiem ze latwo sie mowi, ale nie mozna przewidywac najgorszego odrazu.

A co tam u osłona jak tam po baadaniu serduszka?
Jak pomylilam ktoras z was to przeprazam ale tak nas tutaj duzo :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej, ja też już upatrzyłam sobie tę samą poduchę Lunaa :) Wszyscy ją zachwalają, ja jestem pewna ,że mi będzie ją podkradać mama więc chyba od razu zamówię dwie,hehe.
Ja do szkoły rodzenia się wybiorę na pewno, już zdecydowałam się na Medeor, bo tam będę prowadzić ciążę i ewentualnie rodzić. Mówię ewentualnie, bo od dłuższego czasu myślę nad porodem w domu, czytam bardzo dużo na ten temat i coraz bardziej skłaniam się ku tej decyzji. Co o tym myślicie? Wszystko na ten temat jest tu Tekst linka

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Co do obcasów ja np nie chodzę w takich butach wgl tylko na ślub będę miała. Jeszcze 17 dni :D
Jutro idę na 3d więc mam nadzieję się dowiedzieć czy wszystko ok no i kto mi tam w brzuszku pływa.
Co do poduchy to baaardzo bym chciała ale z funduszami gorzej więc się wacham cały czas. Ja mam ogólnie problemy z kręgosłupem i ostatnio coraz ciężej mi się ułożyć do smu wię może by było lepiej.
Co do niewyspania to świetnie rozumiem, dzisiaj w nocy co chwilę się budziłam bo mi się pić chciało i tak do 4 w nocy wypiłam 2 litry wody O.o

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlk6nl24kqgggb.png

Odnośnik do komentarza

justyna12315
Ja do szkoły rodzenia przy szpitalu zapisuję się od dwóch tygodni ;) ale iść chcę głównie ze względu na informacje o porodzie i połogu. Mój napewno nie będzie ze mną na każdych zajęciach bo pracuje na 3 zmiany ale to nie problem bo albo pójdę sama albo z mamą albo z siostrą i tyle. Dzisiaj wziął wolne, chce znowu zobaczyć syneczka ;) w końcu zapisze mnie na połówkowe i liczę że potwierdzi płeć (ale nic mu nie powiemy poczekamy na jego opinię).
A co do witamin to czy bierzecie jeszcze kwas foliowy dodatkowo jeżeli nie ma go w witaminach?

Mi lekarz powiedział że skoro mi jeszcze został kwas foliowy to mam zużyć opakowanie do końca.Mimo że biorę też witaminy.

Odnośnik do komentarza

Z lekarzem dopiero będę rozmawiać, do tej pory moja ciąża przebiega prawidłowo, ale jest to dopiero 17ty tydzień, więc jeszcze wszystko może się zmienić. Miałam podejrzenie dwurożnej macicy i lekarz powiedział,że w takim przypadku zazwyczaj ułożenie dziecka jest pośladkowe co kończy się cc, ale do tej pory jest ok.
Jeszcze mam trochę czasu na podjęcie decyzji i jeśli ze względów zdrowotnych nie będzie przeciwskazań to będę chciała urodzić w domu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...