Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkie,na wstępie chciałam przyznać sie ze podczytuje Was od sierpnia kiedy to zaczęły doskwierac mi pierwsze skurcze. Szukalam informacji w internecie na ten temat i zlazlam Was. Ostatnio dalaczylam do grupy na FB ale po licznych sugestiach kto kim jest, że są obcy, którzy tylko czytają itd sama odlaczylam się od tejze grupy i jak sie okazuje dobrze zrobilam bo jeszcze tego samego dnia zostalambym usunięta a tak to mam poczucie ze sama podjelam ta decyzje. W każdym razie żebym nie była juz "ta obca" podczytujaca postanowilam sie ujawnić. Oto jestem. Mam na imię Aska i jestem mama dwoch chłopców, niespelna 3letniego Mateuszka i Kubusia urodzongo 19.09. Tak jak wszyscy mi sugerowali drugi poród był zdecydowanie szybszy. Mateusza rodzilam 22godziny a Kubusia tylko 2 godziny i 30min.:-) Wierze, ze nie bez powodu poród przebiegał tak szybko. Kubusiowi spadało tętno podczas porodu ale na szczęście wszystko skończyło sie dobrze. Dostał 10\10 i jest slicznym chlopcem. Ehh ale sie rozpisalam. Obecnie jesteśmy w fazie skoku. Jest płaczący a nawet bardzo czesto wręcz drący;-) W nocy potrafił przespać juz 6-7h a potem zrobily sie niestety pobudki nawet co 1h:-( Teraz jest troszkę lepiej ze snem w nocy ale nie chwale, nie chwale zeby mu sie nie zmienilo. Karmie synka kp. Tyle na początek (nie odzywalam sie na forum bo myslalam, że nie mam za wiele do powiedzenia a tu prosze;-)) Pozdrawiam:-)

http://s10.suwaczek.com/201509191756.png]Tekst linka[/url]Kubusiek 19.09 sn, 3000g, 55cm

Odnośnik do komentarza

Moje dziewczyny juz śpią. Tola od dwóch dni zasypia po 19.00 i budzi się po 6.00 na karmienie i juz wstajemy. Tak akurat bo spokojnie starsza do szkoły szykuje:)
Idę pod prysznic i poszukać jakiegoś dobrego filmu. Wczoraj oglądałam cały czas trzymający w napięciu "godziny strachu" nie mogłam spać tak mi die ciśnienie podnioslo;)))

Dziewczyny wiecie może co może (masło maślane ) być powodem niskiego tętna 42-56 bo takie od tyg mam i kiepsko się z tym czuje?

Odnośnik do komentarza

Hejka mamuski :)
Kurcze od południa próbuje napisać i jakoś nie daje rady, a teraz już zapomniałam co komu miałam napisać. Faktycznie jakieś notatki przydałoby się robić ;p
My też już zaczelysmy rozszerzanie od zupki takiej ze słoiczka. Nam pediatra powiedziała ze sama marchewka może powodować zaparcia dlatego jeśli sama marchewka to tylko kilka łyżeczek lepiej dać w połączeniu z ziemniaczkiem i np burakiem. Kupiliśmy zupkę taka z marchewka ziemniakiem i pietruszka choć pietruszka podobno może uczulac. Natalce smakowało :) łyżeczkę łapała w obie rączki i do buzi :) słoiczek podzielilam na 3 razy. Chyba dobrze co? Nie za dużo na początek? Dojadla potem cycochem bo się zbulwersowała ze za mało ;p
Co do gadania Natalka ostatnio też coś mniej gada i mniej się śmieje chociaż dziś jak juz udało mi się ją rozśmieszyć to aż popiskiwała, a gada tez najwięcej po jedzeniu jak Szymek Joasi heh :)
Dziewczyny mam jeszcze jeden problem. Co na hemoroidy? Którąś z was też męczą po porodzie? Ja musiałam długo przeć i podobno to po tym, teraz ciągle nawracają :(
Może w końcu uda się fotkę załączyć :)

monthly_2016_01/wrzesniowki-2015_42249.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/939a4f1aa2.png
https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjorx9jkw6c.png

Odnośnik do komentarza

Was dziewczyny martwi chrypka a mnie dziwne furkanie, chrumkanie i sapanie w nosku Kuby. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby miał katar ale nic nie wypływa, nie kicha, nie kaszle, ssie piers i smoczka bez problemu. Zaczelo sie po 4 tygodniach podawania żelaza. Od odstawienia żelaza mija 3 tyg a w nosku synka nadal furczy. Jakby to byla jakas infekcja to juz dawno by sie rozwinela. Jutro mamy szczepie zobaczymy co lekarz powie.

Sowianka. Zazdroszcze przespanych nocy. Wypatruje z utesknieniem na czas kiedy to mój Kubuniek będzie przesypial całe noce:-)

JoasiaG dziękuje za powitanie:-)

http://s10.suwaczek.com/201509191756.png]Tekst linka[/url]Kubusiek 19.09 sn, 3000g, 55cm

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,
Fajnie, że tyle nowych Mamuś dołącza, o ile pamiętam ja zaczęłam pisać w 4 mcu ciazy, z przerwami po urodzeniu Malego.
Co do skazy bialkowej to mam problem i to duży. .., Nikus nie chce jeść nutramigenu, a swojego mleka nie mam na tyle dużo, żeby wystarczyło bez dokarmiania. Dziewczyny, macie jakiś pomysł albo może któraś z Was podaje inne mleczko ha, o lepszym smaku?
A i czy Wasze Dzieciaczki tez tak się drapia po buźce?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

Joasia G faktycznie te kupy mogą być na zęby. Moja starsza tak przechodziła. Po kilka ich było dziennie i dlugo to trwało niestety:(

Cantedesia dawałam jabłuszko wczoraj i dziś po pól słoiczka to dopiero dziś wieczorem wycisnął i to w bólach. A pierniczek soku nie chce pić. No to czekam na tą śliwkę.
Na pocieszenie powiem Ci ze u mnie na kolację grejfrut ;)

Blanka dobre pyt co dla siebie zrobiłam? Nic tradycyjnie ja na końcu ale mam obiady na zapas to może jutro cos zrobię ;)

Maria te inne mleka typu bebiko ha są słodsze i lepsze ale przy skazie to chyba tylko ten Nutramigen.

Odnośnik do komentarza

Mariia u Szymka ciągle zdrapana buźka pomimo że obcinam mu paznokcie dwa razy w tygodniu. Zauważyłam że najczęściej zadrapuje się przy usypianiu kiedy kręci się w łóżeczku i pociera rączkami powieki.

Kasiatko tak myślałam. Niby te kupy duże nie są ale takie rzadkie jak na biegunkę więc pierwsze co to pomyślałam o ząbkowaniu.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Piekne marchewkowe dzieci ja jutro wysle meza do sklepu po sloiczek i tez bedziemy kosztowac ciekawe jak to przyjmie.Joasiu moze sprobuj Szymusiowi smarowac lekka warstwa wazeliny buzie wtedy nie powinien tak sie drapac ja tak robilam ze starszym bo mial atopowe zapalenie skory i pomagalo.Dobranoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...