Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciliśmy z rehabilitacji, tzn., z konsultacji. Pani Witusia obejrzała, posprawdzała i ogólnie jest super, minimalnie ściąga boczek i ma napięcie w rączkach i nóżkach, ale to tylko do obserwacji. W sumie mogłaby nas naciągnąć na wizytę, a nie namawiała. :)
No i mamy ćwiczyć brzuch! On oczywiście u pani ładnie łapał zabawkę leżąc na brzuchu. W domu jakoś nie chce... W ogóle to nie ma takich zabawek, które na długo go przyciągną, grzechotek prawie w ogóle nie kuma... Najlepsi są ludzie do obserwacji i wygłupów :)

Macie może jakieś zabawki, które możecie polecić, jakoś szczególnie się sprawdzają? Pisałyście np. o projektorze. U nas przebojem jest książeczka dwustronna Tiny Love. Ale to nie do końca taka typowa zabawka :)

Ollika witamy! Czemu miałaś cc bez znieczulenia? Dobrze, że po takich przeżyciach masz takie pozytywne relacje z dzieckiem, bo różnie mogłoby być.
JoasiaG już za późno, bo miałam Ci napisać, żeby dać pół saszetki na początek, bo mojemu trochę w brzuchu jeździło, jak dałam mu od razu całą. Ale był też dużo mniejszy. Mam nadzieję, że u Was obędzie się bez sensacji. :)
dzasti mój ostatnio tak banana pożerał wzrokiem, jak koło niego jadłam. Więc mówię, a spróbuj sobie, niedługo już będziesz go jadł. I on tak śmiesznie języczkiem oblizywał :) widać, że mu smakowało! Oczywiście, nie zjadł nic, bo bym mu nie dała, ale pierwszą zapowiedź już miał.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Nora i widoczna jest jakas poprawa po stosowaniu Disnemar czy to zwykłą sol fizjologiczna? Mam opakowanie nasivin... Hmmm...
Szczesliwa84 cudowna wiadomość ze wszystko jest okej. Echo na pewno tez będzie pozytywne. Wiem co czujesz bo my idziemy na usg brzuszka w czwartek. Skierowanie mamy (podobno taki wymóg żeby USG robić w szpitalu, po drugim miesiącu i po trzecim - albo ja trafiał ba nadgorliwe doktorki;-)) bo bylo jakies poszerzenie miedniczki nerkowej i trzeba to skontrolować.

Dzis Kubuniek nie był aż tak marudny, mimo ze jest po szczepieniu. Zauwarzylam tez ze wiecej próbuje przekrecania sie na boczek. Teraz juz śpi oby obudził sie juz jutro;-)
Dziękuje za powitanie stałym bywalczyniom i również witam nowe mamusie.
Miłego wieczorku i spokojnej nocy:-*

http://s10.suwaczek.com/201509191756.png]Tekst linka[/url]Kubusiek 19.09 sn, 3000g, 55cm

Odnośnik do komentarza

szusterka
Przy skazie uczula mogą też jaja kurze, także te przetworzone jako składnik czegoś innego np. pod postacią masy jajecznej albo suszu. Nam pediatra zalecił je też odstawić i po ustawieniu objawów ewentualnie spróbować te jajka znów wprowadzić. Ja jestem na diecie "od zawsze" a wciąż się nie odważylam spróbować.

joasiaG
lekarz Ci zalecił taka kombinacje dieta bezmleczna + bezglutenowa? Ja bym chyba najpierw spróbowała z nabiałem, ewentualnie jak nie pomoże to szukała dalej. Bo serio prawie nic zjeść nie będziesz mogła :(
Skaza bardziej niż gluten prawdopodobna, nam lekarz powiedział, że dotyka nawet 70 proc. maluchów.
Słodycze dozwolone przy skazie: toruńskie pierniki (nie wszystkie, czytać skład trzeba), ciasteczka korzenie dzwonki Tago dostępne tylko w Tesco, takie ciastka z ziarenek różnych z Biedronki, żelki, ciasto francuskie (do upieczenia np. z jabłkiem), chrupki kukurydziane, kisiel.

Odnośnik do komentarza

kolczykM super wiadomość! :) Ucałuj Witusia:* a z zabawek mogę polecić takiego węża niby na pałąk do fotelika..ja wieszak na łóżeczku s mały się ładnie bawi i jak na brzuszku leży to go ciągnie :)

sowiankaja mam. Wrażenie ze nasz skok trwa od początku grudnia jak poszliśmy do szpitala.dziś kończymy 15 tygodni tak w ogóle :)

maja Dzięki i Tobie ! :) a słodycze no cóż toruńskie uwielbiam tak jak c francuskie i te ciastka tago :D
A żółtko tez uczula?

Ja mam jednak nadzieję że to jednak nie skaza a ja za dużo zjadłam nabiału ...
W czwartek na szczepienie idziemy to się do pytam jak będzie ten lekarz co ostatnio a nie nasz durny pediatra.

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Karmienie
Ja miałam cesarkę więc pokarm pojawił się później i nie było go za wiele. Udało mi się jednak przez 4 miesiące karmić w ciągu dnia piersią a na noc Malutka dostawała 1 butelkę mm. Teraz niestety mleka mam bardzo mało, praktycznie karmię tylko rano, później już dostawiam do piersi ale Zosia płacze bo pokarm nie leci i dostaje butelkę. Czuję że za kilka dni już w ogóle go zabraknie. Dlatego w tym tygodniu już wprowadzimy marcheweczkę :).

Zabawki
Niedawno kupiliśmy Zosi matę edukacyjną. Pierwszego dnia gdy ją na niej położyliśmy nauczyła się przekręcać z pleców na brzuch i teraz co ją położę na plecach, przekręca się. Także polecam matę.

Skok rozwojowy
Jutro magiczne 19 tygodni. Od kilku tygodni czujemy, że Mała przechodzi skok, ale nie jest aż tak bardzo uciążliwy.

Problem
Jak Malutka miała 8 tygodni wyczułam u niej powiększone węzły chłonne na potylicy, z tyłu głowy za uszami. Ma je do teraz, nie są jakieś duże, wielkości groszku, ale nie znikają. Zośka nie miała żadnej infekcji. Pediatra powiedziała, że będziemy obserwować. Tak się zastanawiam, że może miała je już wcześniej i po prostu taka jej uroda, czy u Waszych dzieci też coś takiego zauważyłyście?

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49jw4zekd5zhak.png

Odnośnik do komentarza

Kolczyk M to super wiadomości. Latopic mój mały chyba dobrze przyswoił, podałam rano i do tej pory w brzuszku rewolucji nie było. Tez polecam matę, Szymek leżąc na brzuszku wyciąga ręce żeby dostać zabawki a na plecach to zaczął ostatnio głowę dźwigać żeby złapać maskotki. Mamy jeszcze taką maskotkę ośmiornice z dużymi oczami. W kazdej macce ma coś innego- piszczek, szeleszczącego coś, lusterko itp i jak kładziemy ją obok Szymka to on ciągniee ciało w jej stronę.

Maja pediatra zalecił diete bez nabiału ale gdzieś przeczytałam że prxy azs może też uczulać gluten. Ja od 3 lat praktycznie mąki pszennej nie jem wiec jakoś zdążyłam znależć sobie zamienniki. Ciekawe co powie nam alergolog.

Zuzka witaj, pewnie że Cie przyjmiemy:-)

Nora u nas jest węzeł chłonny powiększony ale tylko z prawej strony. Mamy obserwować bo jeśli się nie powiększa to może być od ząbkowania lub alergii.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

O kurczaczki ale ruch na forum :) witamy sie ze wszystkimi mamusiami i ich maluszkami :)
U nas dzień z niespodzianką pojechałam z Laurą rano po recepty na szczepionki a pani doktor mówi ze mam rozbierać mała do ważenia mierzenia i jak będzie Oki to zaszczepimy sie zaraz... Mała waży prawie 6900 i mierzy 65,5 cm :) a z racji szybkiej akcji ukłucia właściwie nie zauważyła :) jutro jeszcze druga kontrola bioderek i na jakiś czas spokój z odwiedzinami u lekarzy ( mam nadzieje )
Widzę ze marchewka w menu maluszków króluje u nas tez dziś była :)
Ja dziś pierwszy dzień na diecie, kurczak plus brokuły jeszcze 6 dni potem jakieś inne smakołyki :// głodna jestem i zła nie wiem czy to wytrzymam :(
Co do skoku to u nas chyba juz po :) w tym tygodniu kończymy ich juz 19 :) Laura nauczyła sie chwytać stopki i pcha je do buziaka, przekręca sie na boki ale na brzuszek jeszcze nie daje rady moze raz czy dwa sie udało... Za to strasznie dźwiga głowę jak tak dalej pójdzie to wyrzeźbi szybciej brzuch niż matka leniuszek :)

Odnośnik do komentarza

Hej!! Kurcze ale wy piszecie ja normalnie nie mam czasu. Coś więcej się tu nas zrobiło super że nowe mamy piszą i witam je.
Sowianka ale mi zrobiłaś smaka tymi kopytkami a ja na diecie masakra.
joasia.G ja właśnie czekam kiedy ten mój mały zrobić przewrót z brzuszka na plecy.
A u nas dziś magiczne 4 miesiące i mały zjadł pierwszą marchewkę oczywiście nie dużo ale parę łyżeczek chyba mu smakowało.
Żebym mogła się logować przez telefon tutaj to bym więcej pisała a nie mam cały czas dostępu do kompa. Teraz akurat udało się przez telefon ale to rzadkość nie wiem od czego to zależy.
Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaki.
Chciałam dodać fotkę ale nie dam rady przez telefon.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doi09koq1kgtjd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/svchgywl6nk32snd.png

Odnośnik do komentarza

JoasiuG nie wiem czy lekarz Tobie zalecil odstawic gluten, ale jezeli nie to, nie wykluczaj calkowicie na wlasna reke, moze tylko ogranicz bo pozniej Szymek moze miec problemy z tolerancja. Tak gdzies czytalam, ale dla pewnosci zapytaj pediatre. Ja bede w czwartek u pediatry i jak nie zapomne to, zapytam jak jest z tymi alergiami i glutenem.
A co do wafelkow to sa ryzowo-kukrydziane firmy chaber to moje ulubione i w dobrej cenie :)
Jezeli chodzi o zajecia na basenie, tez bardzo chcialam, ale przy tej infekcji ukladu moczowego chyba lepiej nie bedziemy ryzykowac, zreszta zapytam lekarza.
Ide spac bo pewnie ok. 24 pobudka.
W radosci, ze dzisiaj dobre wiesci moze bedzie latwiej mi zasnac. Jeszcze, zeby jutro dobrze poszlo.
Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza

Szczesliwa84 trzymam kciuki za jutrzejsze badanie serduszka :)
dzasti u mnie mała też uważnie obserwuje jak coś jem, zresztą nawet jak coś pije to mam wrażenie, że każdy łyk jest odnotowany ;)
A już myślałam, że tylko ja tak długo zwlekałam z napisaniem, witajcie Nora i zuzka_1 :)
Co do mojej cc to niestety lekarz zaczął nacięcie zanim zadziałało znieczulenie. Stwierdził później, że wymagała tego sytuacja. Jak tylko mam gorszy dzień i wracają wspomnienia to powtarzam sobie, że najważniejsze, że mała urodziła się zdrowa :)
Kolczyk M u nas na chwilę sprawdza się mata, a tak to najlepsze wygłupy rodziców. Też jeszcze nie trafiłam na zabawkę, która by na dłużej ją zaciekawiła.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9zbmh1xzq48fw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...