Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny mimo ze nie odzywam sie na forum a jedynie podczytuwalam stane w obronie Szusterki. To nie jej wina ze zostala adminem i miala tak niewdzieczne zadanie aby zmniejszyc grono osob na fb. Bylo tam juz ponad 100 osob i nie dziwie sie ze mogla nie wiedziec kto jest kto i przez pomylke kogos usunac. Nikt nie dzieli osob na gorsze lub lepsze. Zaszla zwykla pomylka. Na fb zaczelt dolaczacm osoby nie wiadomo skad. A przy takiej liczbie osob ciezko spamietac i skojarzyc nazwiska z nickami z forum.
Nie obrazajcie sie i odpusccie Szusterce.

Odnośnik do komentarza

A co do FB, dziewczyny, jak już ktoś napisał chodzi o to, żeby nie wchodził ktoś zupełnie obcy, albo o zgrozo, co by ktoś kogo nie chcemy. My tam często narzekamy na facetów i teściowe, nie zdzxiwiłabym się jakby moja specjalnie założyła sobie fikcyjne konto i próbowała tam nas podczytywać, a by coś znalazła :D

Ciotka jednej z wrześniówek wysłała prośbę o przyjęcie, łatwo się zamieszać.

Susu

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, ja myślę że ta burza nie jest potrzebna.. czytam tu i tam, ale np wole się udzieląc na fb, bo zanim tu się zaloguje to mam takę nerwy, że telefonem rzucam.. I uważam że trochę niesprawiedliwie rzucać hasłami o gorszych i lepszych wrzesniowkach.. po prostu chodziło o to, żeby zrobić selekcję na osoby 'z forum' i 'spoza forum'.. widocznie nastąpiła pomyłka i juz.. moim zdaniem Szusterka nie jest w ogóle winna..

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

joasiaG
Szczęśliwa dziękuję, poszukam u siebie tego mleka. A w lidlu faktyczxnie teraz fajnie bezlaktozowe produkty będą. Stronę też obczaje:-)

O ile dobrze pamiętam, chciałaś przejść na dietę bezmleczną. Nietolerancja laktozy i alergia na białko mleka krowiego to są dwie różne sprawy. To drugie jest znacznie częstsze i to jest właśnie ta nieznośna skaza. Na tej diecie eliminuje się wszystkie przetwory mleczne + te z mlekiem (np. Serwatką, mlekiem w proszku, mlekiem odtluszczonym - cała masa wariantów jest na etykietach) w składzie. Niestety często przy skazie uczulają jaja kurze (przepiorcze są ok), wołowina i cielęcina.
Jest trochę zamienników mlecznych produktów (sery, mleka, śmietany), ale faktycznie są sporo droższe :-( Polecam produkty wegańskie - w nich na pewno nie będzie mleka i jaj :-) W internecie można znaleźć przepisy na wegańskie ciasta i łakocie nawet :-)

Odnośnik do komentarza

Jak widzę ile tu jadu to aż nie wierzę.
Szusterka nie chciała nikogo urazićrozi miałam prawo powiedzieć że nie chce słuchać o poronieniach na początku ciąży (zdążają się najczęściej w tym okresie) gdyż sama drżałam o życie mojej kruszynki jak ktoś tego nie rozumie to mam go głęboko...
Nie wiem tylko po co to wywlekałaś.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Uf nadrobiłam...
My na chrzest zapraszaliśmy osobiście lub telefonicznie.

Chani to musi bardzo fajnie brzmieć i pewnie te okrzyki wywołują u Was masę radości.

Maja dziękuję za rady, muszę trochę pobuszować po sklepach.

Matka wariatka ze mnie...Szymek dziś płacz a ja śmiech...a wiecie dlaczego? Jedliśmy obiad, mój G trzymał Szymka na kolanach więc gapił na jedzenie i wodził wzrokiem za widelcem. W pewnym momencie chwycił za talerz i coś tam palca ubabrał sosem więc mąż zabrał mu rączki....a ten takiego wrzasku narobił jakby się paliło:-) nic tylko czekać do tego 6 miesiąca a później to mi chyba łyżeczkę z ręki będzie wyrywał.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Jeju co tu się dzieje? :-) Dajcie spokój, szusterka na bank nie chciała zrobić nikomu krzywdy. Trzeba było jeszcze raz napisać do Niej i się upomnieć, bo nie każdego może kojarzyć :-)
Natomiast myślę, że nie ma wśród nas gorszych i lepszych, ale są takie które były od początku ciąży jak ja, Catarisa, Klarita,mycha,Joanna89 jak i wiele innych oraz te, które dołączyły w trakcie trwania ciąży i my poprostu myślimy, że tak grupa jest dla dziewczyn z tego właśnie okresu, bo znamy siebie dosyć dobrze. Ja na swoim prywatnym fb nie pokazuje nic natomiast w grupie takiej, która poznałam mogę coś pokazać, bo czuję się z dziewczynami zżyta. Jak ktoś się nie ujawnił w trakcie to niech się udziela na forum i po sprawie nie każdy chce się ujawniać i ja to rozumiem. I nie chodzi tu o mamy, które były tylko o takie, które teraz mogą się w każdej chwili ujawnić lub zarejestrować tylko po to by dołączyć do grupy na fb. Szczerze mogą to być nasze ciotki, teściowe, pseudo przyjaciółki, bo coś podsłuchają i będą czytać i opowiadać, a tam już jesteśmy z imienia i nazwiska.Natomiast jeśli chodzi o mamę Zuzanna, animamolka czy Ania.r napewno zostały przez pomyłkę usunięte, szusterka z Witkiem na ręce to wszystko obsługuje dajcie jej spokój.... bo ja bym się mega wkurzyła gdybym coś założyła, a potem po dupie dostawała.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv099vvj7ylq8gte.png

Odnośnik do komentarza

Ojoj, ale się narobiło z tym fb. Jeśli tyle osób tam się zrobiło, w tym i ciotki, to ja się nie dziwię, że poszła selekcja (swoją drogą, trochę nie pomyślałam, a tu ktoś z rodziny może czytać... :)). Z drugiej strony sito selekcji trochę za surowe i dziewczyny poczuły się urażone. Ja też poczułam się jakby gorsza, bo nawet nie byłam na tej grupie :/ w każdym razie chwilowo odechciało mi się fb.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

JoasiaG smiesznie musialo to, wygladac, Szymciu juz chcialby sprobowac tego co rodzice:)
Ost zauwazylam, ze Antek jak sie czegos wystraszy albo mu sie cos nie podoba to, robi minke w podkowke i zaczyna charakterystcznie plakac. Na poczatku bylam przerazona, a teraz tez chce mi sie z tej minki smiac, czasami dziecko placze, a matka sie smieje :)
Antos od rana robil wiecej kupek, ok.15 zadzwonilam na pomoc dorazna oczywiscie nic nie podpowiedzieli tylko kazali przyjechac. Pojechalismy, z malym na szczescie wszystko dobrze, tylko obserwowac. Pani doktor bardzo dokladnie go osluchiwala i po skonczeniu powiedziala, ze wszystko dobrze, na to maz zapytal czy slyszala jakies szmery, wiec powiedziala, ze minimalne...w srode mamy echo serca to sie wszystkiego dowiem.
Dziewczyny, moze to glupie, ale jak jest z tymi kupkami przy kp. Bo u nas w zasadzie od poczatku sa te kupy rzadkie, takie wylewajace sie, troche takie lekko ciagnace. Jak bylam u pediatry, powiedzial, ze tak wlasnie wygladaja przy kp, a dzisiaj pani stwierdzila, ze sa nawet bardzo wodniste. Juz sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza

JoasiaG Maja dobrze Ci radzi, bo samo bez laktozy nie wystarczy, chodzi o białka mleka, czyli ogólnie produkty mleczne. Dlatego też wołowina, cielęcina mogą szkodzić, w końcu to też krowa. Ciasta idzie zrobić i bez mąki, ja robiłam np. z czerwonej fasoli :) oczywiście, gdyby jajka były ok, to dużo by Ci ułatwiło :)
Te krzyki przy jedzeniu to słyszałam u mojego kuzyna. Muszą jeść obiad w ukryciu, bo mały dostaje szału :)
U nas jeszcze nie ma zainteresowania jedzeniem, ale niestety, pokazałam mu podnoszenie za rączki, bo od tygodnia bardzo dźwiga głowę. No i teraz ręce w górę i krzyk! Podnoś mnie! :)

chani, szkoda, że babcia napsociła. Ale chyba ulżyło Ci, bo wygląda na to, że znalazłaś wyjaśnienie. Oby tak było i udało się na powrót rozkręcić laktację.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Dopiero nadrobilam zaległości. Wróciliśmy z weekendu u babci, Igor bardzo grzeczny. Rodzinka moja nie mogła się nadziwić, że on taki spokojny i w ogóle nie płacze. Ale lepiej nie przechwalac, bo mi zaraz da popalić hihi.
Zakupiłam małemu hipcia z projektorem z Fisher Price i muszę powiedzieć, że jest rewelacyjny. Po kąpieli walczyłam projektor i muzykę, malutki chwilkę się powpatrywal i zasnął. Także gorąco polecam.
Szczesliwa będzie dobrze, u nas po urodzeniu Igor miał robione usg serduszka i ma drozny otwór owalny, w kwietniu kontrola, ale ja wierzę, że już będzie zarośnięty i to samo może być u ciebie i stąd szmery.
Któraś z dziewczyn pytała o smoczek, u nas akceptowalny tylko z nuka reszta beee.
Co do fb , ja też zostałam usunięta pomimo podania nicku z forum. Ale co tam , ważne, że tu możemy pisać.

Angelika, 10.10.2001, 3030g, 54cm
Igor, 15.09.2015, 3500g, 54 cm

Odnośnik do komentarza

szczesluwa u mnie też ciągle rzadkie kupki,ja kp tylko na noc 1butla.lekarz też stwierdził że ok. A jak śluz to coś nowego wprowadzone albo mleczne przetwory (gorzej tolerowane)pytał czy daje probiotyk -daje bo gamę ale nie pomogło.koleżanka zaczęła dawać enter prz rzadkich kulach(ale miała już i krew)i mówiła że kupkigestsze były.
Co do smoczkowpolecam ten ortodontyczny z wąska końcówka przy pladtiku-minimalna wada zgryzu później no i dziecko ma zamknięta buźka i rzadko wypada(bynajmniej u nas)

Odnośnik do komentarza

Hej kobitki :)
Ale mieliśmy dzień... Urodziny teściowej i obiad dla całej rodziny wyżerka nie powiem niezła :) ale Laura w gościach nieodkladalna :/ nie wiem co jej nie podpasowało bo w sumie duzo osób do nas do domu przychodzi i cieszy sie do każdego a tam jeden wielki lament...nie tolerowała żadnych rąk oprócz moich mało tego nawet jak ktoś na nią spojrzal i próbował zagadnąć to tez ryk :( jeść nie chciała rownież . Za to jak tylko wróciliśmy pochłonęła porcje mleka zrobiła kupę i śpi jak aniołek :) chyba tamtejszy klimat jej nie służył :p
My w środę druga dawka szczepienia mam nadzieje ze sie uda bo jeszcze dwa trzy razy na dobę zdarza jej sie zakaszlec po tym przedświątecznym przeziębieniu, zastanawiam sie czy to nie przez zbyt suche powietrze w mieszkaniu :( po szczepieniu bioderka wiec mamy obfity w lekarzy dzień :) poza tym ciekawa jestem ile wazy bo dziś usłyszałam od teściowej ze jest z niej niezły pulpecik :///
Laura mi sie kilka dni temu tak zadrapala w nocy na policzku ze do dziś ma strupek mam nadzieje ze jej zejdzie do środy bo obawiam sie reprymendy od naszej pani
pediatry ;)
Dziewuszki trzymajcie za mnie kciuki bo od jutra ruszam z ostrą dietą pierwszy tydz prawie sam kurczak z brokułami :p
Ćwiczenia na razie chyba odpuszczę bo po ostatnich brzuszkach coś mi strzeliło w prawej strony szyi i dwa dni nie mogłam odwracać głowy w te stronę :/ głupia ja chciałam raz dwa sie wyrzeźbić ale chyba najpierw muszę sie nauczyć prawidłowo te ćwiczenia wykonywać :p
Chani to skoro znasz juz przyczynę problemów brzuszkowych maluszka to tym bardziej trzymam kciuki za kp :)
JoasiaG Szymus rzeczywiście chyba juz koniecznie chce poznawać nowe smaki :)
Miłego wieczorku wszystkie mamusie :)

Odnośnik do komentarza

rozi teraz doczytałam, ja pamiętam te "awanturę " na początku na forum, kiedy też trochę mam odeszło. Ale potem nasze forum wyróżniało się spośród innych, podobnych, spokojną atmosferą i brakiem jakichś takich wzajemnych żali. Szkoda, żeby się to popsuło! Aha, i ja czytałam od początku, ale ujawniłam się gdzieś w kwietniu-maju, bo na początku bałam się, że mogę coś pójdzie nie tak.
Szczesliwa, poszukaj ba blogu hafiji bodajże, jest spis kupek, jakie mogą być i wychodzi na to, że przy kp jest dużo możliwe. Dlatego mnie np. przestały straszyć te zielonkawe.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...