Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór :)
Kilka słów z wypadu :)
Zorientowawszy się w pogodzie, w końcu zdecydowaliśmy się pojechać w Beskid Niski, na Leskowiec. Wyprawa super :) Całą drogę szliśmy lasem, więc upał nam nie doskwierał. Nosidełko sprawdziło się w 100%, bo Hania grzecznie całą drogę siedziała ( nawet się troszkę przespała ). W schronisku zjadła przepięknie zupkę pomidorową, później dorwała się do borówek, których było mnóstwo i zjadła ze trzy garści :)
Na trawce ucięła sobie półgodzinną drzemkę.
Generalnie dzień zaliczam do cudownych :)
Jak dotarliśmy do auta, zaczęło kropić, więc Ktoś nad nami czuwał :)

Na razie tyle, bo nogi strasznie mnie bolą. Jednak noszenie prawie 10 kilogramowego bobasa jest dosyć męczące :)

Ewelad, jak podróż? Dojechaliście bezpiecznie?

Dobranoc :-*

Odnośnik do komentarza

Ewelad udanego wypoczynku!! niech słońce będzie z Wami!!
Rewolucja po cichutku czytam o Hani nocnych przygodach, co by mój Kazio przykładu nie wziął :P Rzeczywiście piękny dzień mieliście :))) Hanuś wzorowa turystka!
Justynka u nas też zupki już normalnie gotowane :)
Rose znam wiele par, u których pierwsza ciąża była natychmiastowo, a o drugą starali się dłuuugo, długo... ciekawe jak to będzie!! z tego powodu nie chciałabym zwlekać zbyt długo, no ale życie pokaże jak się wszystko poukłada.
Kasia gratulacje dla Zuzi :) no i świetnie, że daje mamie czas na naukę (swoją drogą ja też niedługo będę musiała zacząć moje nauki - przypomnieć sobie co nie co do pracy hihi lubię być dobrze przygotowana :)).
Mamamaaaa Kazio nie ma cały czas mokrej główki, ale ogólnie lepi się w te upały, ciałko ma spocone, tym bardziej - jak już pisałam - u nas przerąbane, bo duchota straszna :/

Nie oglądałam dziś całego meczu, bo mamy kopnięty telewizor ;) no ale na karne włączyłam Internet i..... no nieźle było :D

Spokojnej nocki, czytające i piszące Mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Hejka!

Dzieki za odp w sprawie mięska. Przymierzam sie wlasnie do gotowania wszystkiego razem:)

Ewelad udanego wypoczynku i duzo duzo słońca.

Rewolucja ciesze sie ze Wam wyjazd sie udał. Brawo dla Hanusi!:* Nic tylko podróżować z takim dzieciątkiem:)

Mamuśka nawet mi nie wspominaj wczorajszego meczu! Zafundowali takie emocje ze trenerzy chyba sie o kilka lat postarzeli:D Tyle zmarnowanych karnych to jesCze nie widziałam:)

Ja położyłam sie na popołudniowa drzemkę z Tosia ale oczywiście tysiące myśli co jesCze spakować i o czym nie zapomnieć wiev tyle z mojego snu. Nie wiem czy będę mieć na miejscu internet a dane pakietowe w tel wyłączam wiec może mnie nie być dłuższy czas. Chciałam Wam życzyć wiec udanych wypraw, tych dłuższych i tych krótszych weekendowych. Będę tęsknić:)! Trzymajcie sie cieplutko mamusie i dzidziusie!
Ps.
Inez?:) mamaewy?:) Gdzie Wy!? Co u Was?

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza
Gość ewulka8

Hey, a my dzis mielismy pierwsza przejazdzke rowerem. Kupilismy fotelik hamax z regulowanym oparciem jazda super, pod koniec Olek zasnął. Widziałam dzisiaj spacerówke quinny zapp i sie zakochałam w wyglądzie znalazłam na necie lepsza wersje z pozycja leżaca ale i opinie różne, co sądzicie i tym wózku. W sklepie oglądałam jeszcze espiro. Tak do 500zl max mysle nawet o uzywantm ale dobrym. Gratluje postepow, czas mnie goni to spadam. Buziaki kochane

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!

U nas po wizycie u neurologa wszystko ok. Nie było usg glowy no pani dr powiedziała ze jeżeli jej obwód się niepokojąco niewiedza i wszystko w rozwoju ok to nie ma sensu go męczyć.

Mamuska01 podoba mi się to nosidlo a szczególnie cena ale mąż marudzi ze się boi ze nie będzie bezpieczne o juz sama nie wiem... Masz rację ze ta niepewność w dzisiejszych czasach jest straszna. Bez mojej wypłaty pewnie damy rade ale stracili byśmy poczucie bezpieczeństwa i boję się że musielibyśmy dokładniej oglądać każdy grosz bo kredyt mieszkaniowy itp. dlatego mam nadzieję że wrócę do pracy i będzie gdzie.

Kasia8309 to chyba zaszalec iście w ra rocznicę ślubu;) Ja mam swoją drugą za dwa dni ale lepiej żeby obyło się bez późniejszych niespodzianek;) Trzymam kciuki żeby wszystko wyszło po waszej myśli.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!!!!

Maluszek spi, a ja Was nadrobilam.

Justynka szalejcie i bawcie sie super :) korzystajcie na maksa :) my jeszcze z 4 tyg i tez ruszamy w swiat - juz sie nie moge doczekac bo poza malutkim to podroze, wakacje moja druga milosc ;) czekamy na zdjecia po powrocie :)

Rewolucja super wycieczkujecie :) jestes super zorganizowana mamusia!!!!!

Ewelad duuuuzo sloneczka na wczasach!!!!!

Mamuska w koncu zawitala na stale do nas :*

Iwcia zycze duzo sil, cierpliwosci i zobaczysz, ze bedzie dobrze! Teraz szalej i skup sie na bobasku. Wiem co to znaczy strata bo tego doswiadczylam ale to tez robi czlowieka silnego i pozostaje nam pamiec i spojrzenie, ze mamy maluszki zdrowe i wspaniale. Ja o tamtej fasolce mysle codziennie.

Ewelajna sie zdziwisz jak wpadne do Ciebie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Witamy poniedziałkowo.
U nas był imprezowy weekend,ale kierowniczka spisała się na medal. Zbieramy się na badanie krwi.
W czwartek szef powiadomiony, więc niecały miesiąc i jestem bezrobotna ;-)
Jadę jeszcze do MOPS u zapytać o wychowawczy, bo moja kadrowa twierdzi, że płatny, więc chcę się upewnić.
Życzymy pięknych wakacji i bezpiecznych podróży.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Witam się poniedzialkowo :-)
Pomóżcie bo ja się nabawie jakiejś nerwicy lub depresji.... Otóż moja córka wypija bardzo mało płynów. Powodem jest zapchany nos, czyli brak możliwości ssania. Czasem uda się że wypije trochę ale to cud... Próbuję też łyżeczka ale broni się czasem. Macie jakieś sposoby na zapchany nos? Kataru jest trochę ale bardziej zapchany. No i tak, dziennie wypija łącznie tak 600 ml, to chyba za mało i głównym płynem jest mleko wody prawie nic...
Ile płynów piją Wasze dzieci i w jakiej formie? Boję się odwodnienia...
Jeśli chodzi o ćwiczenia to są rezultaty mała próbuje sama siadać :-)
Pozdrawiam i liczę na wsparcie jak zawsze :-*

Odnośnik do komentarza

Mamaama na zapchany noc wg. Mnie woda morska ktora rozrzedzi wydzielinę i ułatwi jej wypłynięcie plus inhalacje.
Mój Bartek wypija ok. 50 ml wody więc bardzo mało. Pije też mleko ale ja to traktuję jak jedzenie a nie picie. Przy zapchanym nosie woda albo łyżeczką albo strzykawką do leków. Po troszeczku na pewno uda wam sie uniknąć odwodnienia. Trzymam kciuki .

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Hej, ja też już się nie mogę doczekać podróży a to jeszcze ponad miesiąc a planujemy do Bułgarii wyjechać i mysle, że wyjdzie nam taniej niz nad polskim morzem a pogoda prawie gearantowans i mam tylko nadzieje ze nie będzie tam takich mega upałów.
Mamuśka -mój Patrysiek wypija tak ok 300 ml wody a mm nie chce pić wiec dostaje 3 razy dziennie kasze na mm ale taka gęsta. Wiec myślę, że 600 ml to jest ok.
Pytalyscie o nakolanniki, które zrobiłam Patrykowi ze skarpetek -nie ślizga się w nich aczkolwiek on już raczkuje na 5 biegu i on ich nie ściąga i chyba trudno byłoby to zrobić dziecku -na pewno trudniej niż zdjąć czapkę czy skarpetki.
Chciałam zapytać jeszcze o dzieci które juz prawie chodzą, bo Patryk teraz staje przy wszystkim i czesto puszcza się jedną a nawet dwoma raczkami i stoi bez podparcia, czy Wasze dziedzi najpierw chodziły do okoła pokoju a potem się puszczaly czy też od razu się puszczaly a chodzenie przy meblach to później?
Miłego dnia mamusie i fasolki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Kochane melduję się z Helu :)

REWOLUCJA no bardzo ani poczytać kiedy nie mam no ale już jestem :)

My jechaliśmy autem. Drogę mala zniosła dobrze. Pogoda pochmurna ale pierwszy dzień było ciepło więc i plaża i kąpiel zaliczone. Oczywiście piasek trzeba było spróbować a woda to super frajda :) ogólnie jest ok. Nawet Nowe miejsce nie jest problemem.

KAROLU najpierw powinno być właśnie wstawanie potem chodzenie przy meblach i n a końcu puszczanie się i chodzenie. U nas oczywiście było na odwrót :) bo najpierw wstawanie i puszczanie sie i chodzenie a dopiero teraz jest stanie i chodzenie przy meblach. No ale moje dziecko to wszystko od tylu robi :)

Jeszcze co do zupek to ja gotuję razem z mięsem.

Wody tak ze 120 dziennie nam idzie.

Nie odniosę się do niczego więcej bo czasu tu brak.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

hej mamusie!
Ewelad, Justynka, mmadzia - wypoczywajcie jak najlepiej i niech b edzie pogoda!!!
My w sb byliśmy nad jeziorem, woda super, kąpaliśmy się z mężem, za to Krzyś nie był zachwycony jak mu stópki zamoczyłam ;) piasek tez mu się nie podobał, a wręcz obrzydzał ;) dzięki czemu nie uciekał z kocyka i pięknie bawił się w cieniu. Bylo świetnie.
a wczoraj zostawiłam chłopaków i popłynęłam z koleżanką kajakiem, ponad 18 km! Wieczorem to mnie ręce bolały że coś strasznego, ale przez noc przeszło, na szczęście :) mogę się opiekować synkiem dziś :)
Znaleźliśmy fajną opiekunkę do dziecka, przyjdzie pod koniec sierpnia. Od razu jakoś mi łatwej myśleć o powrocie do pracy. I jakoś lżej. Pani pilnowała dzieci znajomym męża i oni są nią zachwyceni.
Marta czyzbyś ślubowała 5 lipca? Bo i ja mam jutro 2 rocznice :)
mamaama na katar koniecznie dużo wody morskiej, a na stany beznadziejne Nasivin, ja go dawałam Krzysiowi na noc jak miał zatkany nos żeby spał, bo było ciężko :( inhalacje też nie zaszkodzą. Zdrówka!
Krzysiowi, odpukać, wrócił apetyt więc mam zamiar znowu mu gotować zupki, też już na mięsku, wrzucę udko z kurczaka i warzywa, a potem podziabię widelcem, mam nadzieję że taką papkę już zje i nie będę blendować.
Czytalam że takie dzieciaczki jak nasze powinny jesć 4 jajka tygodniowo więc u nas 2 razy w tyg jajecznica z dwóch jaj :) Ale już nie na parze tylko na masełku :)

My za dwa tyg ruszamy w góry... już sie nie mogę doczekać! zastanawiam się nad nosidłem ale chyba zostaniemy przy wózku i pasujących do niego trasach :)
Rewolucja- fajnie macie że takie wycieczki robicie sobie! Super sprawa
Udanego tygodnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

Brak odpowiedzi, no trudno!
Mamaama - Olek wypija różnie ale prócz mleka to tak ok. 300ml więc z mlekiem to na cała dobę może koło 800-1000ml. to zalezy od dnia.
Próbowałaś coś innego do picia, może soki bez cukru najważniejsze żeby piło.

Olek zaczął wstawac już jakiś m-c temu nadal nie zaczął sam chodzic, puszcza sie opanował upadek do siadu na pupie robi to perfekcyjnie, i czasami przy czym sie przesuwac a tak chce żeby go prowadzać ... raczowanie z prędkością światła. też robiłam nakolanniki ze skarpet ale sie z czasem zsuwaly, małe siniaki na kolanach ale daje rade.

Słuchajcie Oli ma takie delikatniutkie krosteczki na policzkach w kolorze skory więcnie widoczne, tylko jak się zbliży albo dotknie, nie zauważyłam żeby wyszły po czymś konkretnym bo juz je wszystko czy może to być jeszcze trądzić niemowlęcy czy jakos tak, czy pójść do dr?

Poza tym 4 zęby już mamy, mówimy świadomie daj, mama, tata, baba(jak się uda),nie, idę :P
Robi papa jak chce, pokazuje nie kiwając na boki główką, tańczy, robi brrrryyy brrry jak widzi ciągniko-kosiarkę żeby z tata jeździć. Jak powiem, żeby poszedł po piłke to tak zrobi :D

Miłego dnia dziewuszki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...