Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczynki.

Ewulka, dzięki za fajne przepisy na deserki.

Mamaama, mamy skazę białkową, dlatego bebilon pepti.

Mam nadzieję, że na skazie się skończy, że żadna tam celiakia nas nie dopadnie, co prawda ryzyka nie ma, ale nigdy nic nie wiadomo, szczególnie, że problemy brzuszkowe są spore. Po glutenie niby nic się nie dzieje, ale skaza też wyszła jak Zuzia miała ponad 4 miesiące. Nie zakładam jednak scenariusza jakoby celiakia miała się pojawić.

Mamuśka01, gratulacje dla maluszka drugiego zębolka.

Ewelad, deserek wypróbujemy, pewnie będzie młodej smakował, bo ona je wszystko i nie ma problemu.

A ja zastanawiam się nad powrotem do diety cukrzycowej, którą musiałam stosować będąc w ciąży. Powiem wam, że na tej diecie straciłam coś koło 4 kilo i tym sposobem przez całą ciążę złapałam tylko 4 kilo, choć niestety przed ciążą duuuuużo złapałam, brałam tabletki antykoncepcyjne, co było błędem dla mojej wagi, poza tym rzuciłam palenie w tym samym czasie i tu akurat jestem z siebie dumna, że się udało, choć najgłośniej krzyczałam, że palenia nie rzucę, bo lubię palić i takie tam, a tu, paradoks, rzuciłam.

Teraz tylko jeszcze pozbyć się zbędnych kilogramów i będzie ok.

Odnośnik do komentarza

mmadzia ja też podaje tylko wodę.

K.karolcia my chrzcimy w Rotundzie św. Franciszka. Dzieczyy a jakie czapki dajecie? Jakieś specjalne?

Wczoraj byliśmy u neurologa i na razie jest wszystko ok. Neurolog zwróciła mi uwagę, że Janek ma alergię. Głupia ja zauważyłam, że ma bardziej suchą skórę na brzuszku ale to zaczęło się po wizycie w aquaparku i myślałam, że to od basenowej wody ale fakt, że trzyma się to do teraz i muszę wymyślić od czego to. Miała któraś z was problem z suchą skórą na brzuszku i klatce piersiowej? Wszędzie indziej jest ok i wysypki brak.

K.Karolcia a jak u was z nocnym spaniem ? Poprawiło się?
Janek też w zasadzie wypija mało ale na wadze przybiera. Je maksymalnie 120 ml czasami kolo 22/23 wypija 150 ml.A już był czas, że wypijał 210 ml.

Wczoraj byłam na regulacji brwi i hennie. Chciałam się tylko umówić ale ciężko było z godzinami popołudniowymi a jak przyszłam z wózkiem to była luka. Syn spisał się idealnie, leżał w wózku i się uśmiechał i rozglądał.

Kowalska w powiedz ile razy biegasz w tygodniu?

Odnośnik do komentarza

Mar86ta, u nas też był, a właściwie nadal jest problem ze suchą skórąi jest to w naszym wypadku objaw skazy białkowej. Sucha skóra początkowo pojawiła się na nóżkach, później suche place pojawiły się na brzuszku i klatce piersiowej i te akurat zeszły po zmianie mleka i zastosowaniu emolientów, ale nóżki i rączki to masakra, został też niewielkiplacek w górnej części klatki piersiowej, dokładnie na mostku.

Mmadzia, ja też do picia podaję głównie wodę, zaczęłyśmy naukę picia z kubka niekapka, ale póki co Zuzia gryzie ustnik, poza tym ogólnie mało pije, bo nie chce za bardzo, tylko po obiedzie potrafi wypić koło 100 ml a tak w ciągu dnia to muszę wciskać każdą kropelkę.

Odnośnik do komentarza

kasia8309 ja o tym samym pomyslałam, też miałam cukrzycę i trzymałam sie diety co w efekcie dało mi -5 kg przy wyjściu ze szpitala w porównaniu do wagi na początku ciązy! Niestety po urodzeniu Krzysia wróciłam do słodyczy i juz te 5 nadrobiłam... a taka byłam zgrabna we wrzesniu :/
Wiec zastanawiam sie czy nie jesc tego samego- jadłospisy mam bo mi kazali wszystko zapisywać na początku.
Krzyś pije wode ale niewiele, ok 50 ml dziennie. Czasem herbatkę zaparzę ale efekt ten sam. On jakos chyba pragnienia nie ma.
Dziś pojawiła się druga dolna jedyneczka- mamy więc już dwa ząbki - mam nadzieję zę problemy ze snem i kupkami przejdą po tym.

Jutro w południe idę na metamorfozę do fryzjera, ale się boję! Ale włosy nie zęby... jakos to będzie :)
A hennę nauczyłam się sama robić i powiem wam że to proste i szybkie, a ja naprawdę mam problem z wyrwaniem się do kosmetyczki...
ewelad a do kościoła na chrest opórcz wspomnianego ubrania zakładasz kurtkę? No bo kurtki na tyle eleganckiej to raczej nie mam :/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

No więc właśnie, słodycze bywają zgubne niestety i mnie dokładnie to samo zgubiło. Może gdybymjeszcze karmiła piersią to nie byłoby problemu, bo połowy i tak nie mogłabym jeść, ale niestety pokarmu nie miałam, więc karmiłam krótko.

Mam jeszcze do was pytanie, gdzie wrzucacie zdjęcia waszych niuniek, żeby się pochwalić?

Ja ostatnio dorwałam taką fajną aplikację na iphone'a, która ułatwia niewidomym robienie zdjęć, więc trzaskamy z Zuźką foty do oporu. :)

Odnośnik do komentarza

MADZIA dziękuję dopiero się zauważyłam że jest taka opcja wiadomości... no i zaproszenie jest. No ale głupich pytań ciąg dalszy...co mam zrobić żeby teraz wejść na to forum na bo jak klikam w nazwę to wyskakuje komunikat że strona o podanym adresie nie istnieje. ? Przepraszam za moją niewiedzę. .. No i zajadam słodkie przysmaki myśląc o Tobie.
W ogóle przed Świętami byłam trzy tygodnie bez słodyczy, na swiateczny czas sobie opuściłam i trudno znowu mi się zmobilizować, obiecuję sobie ze od poniedziałku.
My po spacerku, u nas chłodno ale słonecznie, od niedzieli zapowiadają taką ładna pogodę, oby się sprawdziło.
Mój Piter kończy dzisiaj 8 miesięcy, kiedy to zlecialo... No i po cichu żeby nie zapeszyc od wczoraj jest grzeczniejszy, trochę sam posiedzi, pobawi się, śmieje się i robi kosi-kosi, moj skarbus kochany. Lecę szykować obiadek. Pa.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ostatnio ktoras z Was pisała oczywiście nie pamiętam która o biciu przez dziecko. Ciekawa jestem czy to minęło? Bo Żaba weszła właśnie w tą fazę i łata wszystkich równo :/ I teraz nie wiem czy to minie czy jakiś sposób na to jest :) bo samo mówienie nie wolno nie skutkuje niestety :)

KASIA na prywatnym forum wrzucamy zdjęcia. Wyśle Ci później zaproszenie :)

Dziewczyny jakby coś komuś nie pasowało to piszcie bo generalnie kto prosi to wysyłam zaproszenie a to ja przecież nie sama decyduje. Więc piszcie proszę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Dziewczyny, czy dajecie do obiadkow taką np kalarepke albo cukinie ze sklepu ?
Bo ja cały czas trzymam się tych mrozonek hortex Ale to już taka trochę monotonia:/

Mmadzia, mój Mały nadal bije ;-) Ale teraz już bardziej kopie haha ;-) i naprawdę namiętnie robi foczke jak leży na macie. :)))

Odnośnik do komentarza

MISIACZEK właśnie wczoraj kupiłam cukinię z myślą o obiadku dla żaby. Przy czym ja mieszam warzywa ze sklepu i mrożonki hortexu.

REWOLUCJA jak gotuję Żabie jabłko to też się zastanawiałam czy dac jej ten kompot co się z tego robi. Jeszcze nie próbowałam.

Ja się staram dawać albo koperek albo rumianek ale myślę czy tak można np codziennie dawać takie ziolka?

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Mmadzia ja Tosi daje głownie wodę której nie kocha zbytnio ale jak bardzo zależy mi zeby coś wypiła to daje soczek do wody zeby lekko podrasować smak. Ogólnie musiałam wmusić w nią cokolwiek kiedy miałyśmy te problemy kupkowe. Cieżko u nas z wypiciem czegokolwiek, niestety.

Misiaczek ja czasami Tosi gotuje zupkę z kalarepka i cukinia. Kalarepkę miałam ekologiczna a cukinie zwykła kupiłam w lidlu. Zupka z kalarepka to hit u nas:)

Ewelad ja tez proszę o dokładniejsza instrukcje Twojego deserku:) Będę zapodawac Tosi.

Ania koniecznie pokaz nam sie po powrocie. Jestem bardzo bardzo ciekawa efektu:)! Gratki zabka:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

No to ja też kupię taka zwykła cukinie w sklepie i dodam.
I kalarepke też :)

A tą cukinie normalnie ugotować w wodzie z resztą warzyw?

A miałam pytać-Ewulka jak dobrze kojarzę Ty dawalas już ryż do zupki? Jak wrażenia?;)
Ja wczoraj ugotowałam makaron i rozgniotlam widelcem trochę. Dodałam do zupki i Mały wcinal ;) moj Smerf nie ma problemów z grudkami. Ale balabym się dac cokolwiek w całości... nawet jak c hrupka Mu daje to cały czas patrzę ;) jakoś nie wyobrażam sobie jeszcze żeby Mu podać np miękkiego brokuła albo ziemniaczka ;-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki! U nas pieknie i slonecznie :) malutki drzemke ma a ja zbieram sily bo na weekend przyjezdzaja znajomi ktorych poznalismy na wakacjach w Egipcie i odwiedzamy sie juz 4 lata. Wspaniali ludzie i super znajomosc :)

Aniu, Kasiu co to jest ta dieta cukrzycowa? Macie jakies menu? Mozecie wstawic na prywatnym? Moze zrobimy sobie te dziewczynki, ktore chca schudnac takie wyzwanie i bedziemy dazyc do swoich wymarzonych liczb na wadze?

Madzia u nas malutki tez kopie, bije a jak mu powiesz "ojoj" to on sie cieszy :) przewijak na wysokosci brzucha mam to zawsze mnie wykopie :)

Kasiu, Agnez czekamy na Was na prywatnym :)

Aniu bedzie napewno piekna Twoja metamorfoza :)

Ja podaje tylko wode malutkiemu bo nie lubi herbatek ani sokow. Ale i tak malo wody pije :(

Marta ja chodze raz na mc na henne brwi. Wyrywam sobie sama te wloski, ktore widze i zaczelam brwi malowac lekko cieniem i odrazu jeszcze lepiej wygladaja :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczęta :)
Tak na szybciutko tylko napiszę bo mam w planach sprzątanie, a Bartula długo nie pośpi więc:
Bartek bił bardzo teraz znacznie mniej ale kopie okropnie tak jak Olga pisze na przewijaku w brzuch :/
Ja podaję Bartkowi do picia tylko wodę dwa razy dostał rozcieńczony soczek z Hipp ale nie widzę potrzeby bo pije tak samo jak wodę czyli ok 50-100 ml na dobę.
Obiadki ostatnio robię bardzo mieszane, np. Bartek uwielbia młodą marchew z ziemniakami z hippa więc dodaję mu do tego kawałek kurczaka przetartego i ma obiadek, albo np. z dużego słoika zostaje mi trochę to dodaję inny mały cały słoiczek- takie miksy mi wychodzą ale je wszystko tylko bez grama grudek. Deserków nie robię sama bo... mi się nie chce. Obiadki prędzej- ugotuję pomroże i zawsze mam kilka słoiczków. Robię zawsze bezmięsne a mięsko mrożę ugotowane osobno w porcjach i dodaję wg uznania.

Gratuluję Maluszkom ząbków i nowych umiejętności a Piotrusiowi 8 miesięcy :)) Masakra jak to leci :))

U nas dziś leje i jest zimno więc wpadliśmy przed południem do sąsiadki Bartuś ślicznie się bawi z koleżanką co prawda o rok starszą (dokładnie rok bez tygodnia) ale drobniutką i odrobinę opóźnioną z powodu Zespołu Downa. Śliczna dziewczyneczka :) Tak że szykują nam się fajne wakacje bo obydwoje prawdopodobnie zaczną chodzić a mieszkamy obok siebie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

W końcu się zarejestrowalam, ale zamiast Mamaama musiałam wpisać Mamaamaa bo zarejestrowalam Mamaama na innego maila, który jest nieaktywny...
Mmadzia w takim razie poproszę zaproszenie o które prosiłam chyba miesiąc temu... Tak miałam zjeść czekoladę ale przez ten miesiąc nie zlicze ile słodkiego zjadłam....
Dziewczyny czy te dziąsła na zeby są miękkie? Bo moja córka ma twarde ale czerwone jakby.
Jak ubieracie maluszki do snu?

Odnośnik do komentarza

Mamaama Bartek śpi w pajacu cienkim bawełnianym i tylko pod cieniutkim polarowym kocykiem przykryty tak, żeby mu stopy wystawały bo inaczej budzi się co chwilę z krzykiem :P kołderek przerobiłam 3 i nie ma szans. w śpiworku nawet raz nie usnął... taki egzemplarz po tatusiu :)) A fotelik teraz mam caretero scope 0-25 kg ale Bartek się nie pocił więc nie wiem czy to dlatego, że materiał przewiewny czy po prostu tak ma...

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Mar86ta my w kościele na jagodnie bo to nasza parafia. A przyjęcie u moich rodziców bo oni maja duze bardzo mieszkanie bo 110m kwadratowych, i na 12 osób to taniej zrobię w domu, bo knajpa tyle sobie rzyczy ze ja za 700 zl to mam imprezę taką mega.
A ty gdzie robisz?
Dziś zrobiłam zupkę sama Kubusiowi ale szału w jedzeniu nie było, ktos pytał jak z jedzeniem u nas to od tygodnia w ciagu dnia masakra cycka tylko pociumka, obiadu zje niewiele, butelką również gardzi. W nocy zje dwa razy z cycka i raz butelka 210 i to by było na tyle przez 24h, troszkę sie tym martwię bo kubus waży zalewie 7kg i jak sie napnie to widac mu wszystkie żebra. :-( co tu robić ?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...