Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

olga ale ja mówie o zaległym urlopie - czyli tym z 2015, a mam 19 dni :) i tak naprawde nie chciałam tego brac i wrócic 15 sierpnia,ale mi kazali wybrac, skoro musiałabym i tak do konca wrzesnia to zrobic.
Plan masz dobry na jutro ale czy to nie za duża ilość na raz? Dacie radę tyle wsunąć?:) ile teraz dajesz warzywek plus mm na obiad?
Ja tez chciałabym od weekendu dac same wawrzywko ale obaiwam sie czy Krzys zje na raz cały słoiczek 125 g, a gdzie potem cały słoiczek owoców? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Misiaczek dziękuję za informację co do glutenu. Od poniedziałku spróbuj podać Kubusiowi.
Piszecie kiedy wracacie do pracy ja od 1 października.
Któraś pytała ile pampersow na dobę u nas różnie bywa od 4-6 a czasem więcej ktoś tu pisał że jak jest siusiu w pieluszce to wymienia ja tak samo jakoś dziwnie bym mi było nie przebrać. A używamy pampersy tych pomarańczowych lub dady rozmiar 3 i jest ok.
Bashia to prawda Lanka to nasza bohaterka i jaka slodziutka i już nadrabia wszystkie umiejętności, zaraz dogoni nasze dzieci.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

cześć Dziewczynki,
dziękuję Wam za życzenia zdrówka i innym chorowitkom również go życzę!!!
Na szczęście Synuś dziś spokojny, ładnie spał, więc w zasadzie nie namęczyłam się jakoś, choć głowa i tak mi pęka, słaba jestem, itp., itd. Teściowa oferowała się z pomocą, ale póki nie jestem umierająca, to dam radę :) Wiadomo boli to dziadostwo, mam ochotę zadrapać, albo choć delikatnie drapnąć:), ale nie ruszam, by nie pogorszyć wysypki, nie przenosić i nie zarażać.... Zobaczymy jak to będzie.
Nadrabiam teraz czytanie od wczoraj, trochę się tego nazbierało, ale to dobrze :)))
Rewolucja mój chrześniak ma skończone lat 7, waży 19kg, ubranka mu kupuję na 122cm/128cm, więc pewnie coś koło tego ma. Żebra mu widać, chudzielec, ale taki jego urok:)
Bashia Lenka mistrzyni :)
Ania hahaha gratulacje!!! :D że nie jesteś w ciąży jak nie chcesz:))) ciekawe jak z tym implantem, może po drugim dzieciątku się zdecyduję.....
Justynka87 ja poproszę o tym srebrze.
Nie pamiętam, co miałam jeszcze pisać.....hmmm
Co do pampersów to my jakoś dużo zużywamy, coś koło 6-8 sztuk. Czasami tyle co zmienię na nowego,a tu słyszę charakterystyczny szumik.... zawsze pytam wtedy młodego, czy mam udawać, że nie słyszałam:) ale nie udaję, szkoda mi go i zmieniam znowu :)
Współczuję pobierania krwi, za pierwszym razem u nas było podobnie, synuś płakał, ja płakałam, babka od pobierania cała mokra igłą żyłki szukała....
Rozkojarzona coś jestem, mąż wrócił z pracy, to zajmie się małym, a ja poleżę, bo coś zamulona jestem.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny!
Nie odzywalam się przez kilka dni przepraszam i mam nadzieję, ze mnie jeszcze pamietacie. A nie odzywalam się bo trochę się stresowalam wczorajsza kontrolna wizyta u neurologa. Nie wspominałam o tym, ale Lidzia miała stwierdzone nierownomierne napięcie mięśniowe. Objawialo się głównie problemami z lezeniem na brzuszku. No ale dzięki rehabilitacji jest już dobrze... uff. Mamy kontrolna wizytę na kwiecień, ale nie trzeba już Lidzi rehabilitowac. To dobrze bo nie przepadala za tym, aczkolwiek nadal zamierzam ćwiczyć z Nią w domu. Również polecam metodę Bobath tak jak jedna z mamus przepraszam ale nie pamiętam która.
Mimo że nie pisałam, to czytałam wszystko na bierzaco. Życzę więc wszystkim chorym maluszkom jak rowniez chorym mamusiom szybkiego powrotu do zdrowia.
Co do pieluszek, to u nas idzie 6-8 na dobę. Używamy pampers zielone 3, ale zastanawiam sie nad wiekszymi, bo Lidzi juz odciskaja sie na nozkach, a jak luzniej zapne to z przodu odstaje.
Przypomniało mi się jeszcze ze wczoraj neurolog pytała się o obroty. Kiedy powiedziałam, ze tylko na boki, to zazartowala ze Lidka jest małym leniuszkiem, ale ma jeszcze czas. Tylko ja głupia nie spytałem do kiedy. Poza tym powiedziała żeby nie zmuszać jej do siadania, ze ma sama z siebie zacząć podobnie z chodzeniem stanowczo odradzila chodzik. Stwierdziła tez ze nie należy też "pozwalać się dziecku wyplakac" . Generalnie miałam podobne poglądy, ale fajnie ze mnie w nich utwierdzila. Jeszcze tylko dodam, ze na wizycie byliśmy w Toruniu, bo też jesteśmy z kuj- pom (pozdrawiam Ania i Olga). Toruń to w ogóle moje ukochane miasto:)
Zmieniając temat, to my szczepimy 6w1, pneumokoki i rota. Uważam ze podstawowe szczepienia powinny otrzymywać wszystkie dzieci.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny nie wiem, czy któraś z was już widziała na fejsie wędruje filmik rodziców którym zmarło dziecko na krztusieć, apelują żeby szczepić. to straszne ;/

a kiedy najlepiej zaszczepić na pneumokoki? byłam tydzień temu u dr i zapomniałam zapytać. a dzisiaj też mi to do głowy nie przyszło. ile u was kosztuje ta szczepionka ile dawek?

Oluś wyjątkowo głody zjadł 160ml mleka z kleikiem i 20ml samego :D teraz śpi, ale na pewno się obudzi i do 23 będzie szalał :D

Odnośnik do komentarza

Joanna staram się nie nakręcić no ale Lenka od twojej Laury o miesiąc starsza zobaczymy co na usg wyjdzie. KP może mój pokarm jakiś lichy sama nie wiem. Wiem na pewno że mała ma alergie zielone kupki ze śluzem robiła przeszłam na dietę i kupki ok ale waga nadal licho.
wczoraj Lena szczepienie miała i dziś kupa brzydka luzniejsza i temperatura 38.4 i nie wiem czy zbijac? Pierwszy raz temperaturę ma.
my dziennie ok 4 pieluch zuzywamy dady Dają radę.

Odnośnik do komentarza

Kadaga, swietnie ze wszystko ok i ze juz nie masz powodu do zmartwien. Ja tez mam podobne zdanie nt chodzikow choc mnie juz pytaja znajomi, na szczescie moge sie wytumaczyc brakiem miejsca w domu na kolejne gadzety Niuni.

Ania, moze jednak z zyly beda lepsze, a co to wogole moze oznaczac? Musisz myslec pozytywnie, sierpniowe fasolki radza sobie ze wszystkim ;)

Mamuska,kuruj sie kobito i pozwol sobie pomoc jak jest okazja. Twoj synus potrzebuje silnej zdrowej mamy. Przepraszam jesli przeoczylam ale jak Twoj maluch ma na imie?

Odnośnik do komentarza

Izkuś u mnie podane myśli odnośnie kp bo jak do tej pory mój syn przybieral pięknie nawet po 35g dziennie a teraz na kontroli u neonatologa wyszlo ze tylko 800g przez 6tyg. I nie wiem czy to przez pokarm czy to nieszczęsne żelazo które spowodowało śluzowe kupy a może jeszcze jakas alergia???
Narazie dalam malemu smecte i probiotyk i czekam moze mu się polepszy.
Moze twoja mała jest bardzo aktywna i większość spala jak pisaly dziewczyny to sensowne, a jak wprowadzicie inne pokarmy to nadrobi:)
Czy wasze dzieciaki tez maja taki kiepski tydzien?
U mnie od poniedzialku problem z zasypianiem tzn ryk jak bym synka obdzierala ze skory nic nie pomaga -łóżeczko, nasze lóżko, raczki nawet cyc. A karmienie w ciagu dnia to walka o kazda krople żeby coś zjadł.
Sama nie wiem gorączki brak, dziąsła nie zaczerwienione i niebolesne, brzuszek miękki juz nic mi nie przychodzi do głowy :(

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fp07wfgo3xo9c.png

Odnośnik do komentarza

Ania szkoda ze wyniki nie wyszły i musicie powtarzać. Gdyby od razu pobrali z żyły to przynajmniej nie musielibyscie 2razy jeździć i niepotrzebnie Krzysia stresować. Trzymam kciuki oby teraz wyszły i żeby wszystko było w porządku.

karolek_sz u nas tydzień jak zawsze. Jedyne co zauważyłam to mała domaga się żeby jej poświęcić jak najwięcej uwagi. I to nie wystarcza być przy niej ale najlepiej to patrzeć jej prosto w oczka i zabawiac- taka wymagająca się moja Księżniczka zrobiła :-)

Tak w ogóle jak czytam czasami o Waszych problemach z jedzeniem to tfu tfu (żebym nie zapeszyla) cieszę się ze u nas tak nie ma. Wystarczy tylko nie dopuścić do tego żeby z jakiegoś powodu Ewa się bardzo nie rozpakala (czyt. nie wpadła w histerię) i wszystko jest ok.

Pisalyscie o urlopach i aż ja się zalogowalam do mojego konta z pracy żeby sprawdzić urlop i tu mam pytanie. Czy jak byłam na l4 w ciąży to też mi się urlop liczył? I czy będąc teraz na macierzyńskim też mamy urlop?

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Ewulka 1 dawka szczepionki na pneumokoki kosztuje około 250zl zależy gdzie kupisz, potrzebne są cztery dawki. Piszę teraz o dzieciach w wieku naszych maluchów. U starszych dzieci wygląda to inaczej. Na pneumokoki szczególnie powinny być zaszczepione dzieci, które mają kontakt z dziećmi przedszkolnymi albo same pójdą do przedszkola lub żłobka.

MamaEwy za okres, w ktorym byłaś na chorobowym i teraz jak jestes na macierzyńskim należy się urlop w pełnym wymiarze.

Odnośnik do komentarza

Ania, brzmi powaznie ale moze tez okazac sie ze to inna przyczyna. Trzymamy kciuki z Ala aby wyniki okazaly sie bledne. Sciskam Kochana i buziaki dla Krzysia :*

Doczytalam o skoku 22-26 tydzien, czyli u nas jak zwykle ksiazkowo. Moje dziecko to zywa reklama teorii skokow. Mam tylko nadzieje ze nie ma zamiaru przez cztery tygodnie nie spac :/

Odnośnik do komentarza

Justynka, my też korzystamy ze srebra koloidalnego. Ma niezwykłe wartości przeciwbakteryjne. Gdyby nie srebro, Jaś wylądowałby na pewno na dermatologii z gronkowcem.
Wiem, że można go również pić, ale z umiarem, bo w smerfa można się zamienić... hehe

Izkuś, mam rodzinę bliską koło Kazmierzy. Konkretnie w Topoli.

Mamuśka, hm...jak to się robi...? No, byle nie przez prześcieradło :)
Ja też zawsze marzyłam o starszym bracie ( koledzy brata i te sprawy...:)
A mam starszą siostrę ( teraz nawet lepiej )

Czytam i odpisuje na raty, bo Hanuś dostała dziś strasznego kataru po spacerze ( była cieplutka, nie zgrzana i tylko 40 min...a może aż? )
Od godziny budzi się co 10 min, a wieczorna drzemka również przepadła. Biedna. Coś ten miesiąc niedobry dla naszych Fasolek.
Teraz śpi ze mną w łóżku, na mojej poduszce ( mam nadzieję, że jej kręgosłup nie nawali)

Bashia, brawo dla Lenki :)

Ania, Ty nic już nie pisz o tym skoku, bo poprzedni Hania miała bezpośrednio po Krzysiu. Także, ciiii...

Dobra, czytam dalej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...