Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Skrzat gotuje bez laktozy"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Świąteczne przygotowania? Ech... Jak zająć czymś dzieci, aby pomogły, a nie przeszkadzały?

Może warto zatrudnić je do pomocy w kuchni! Niech się wykażą :-)

Do wygrania mamy 5 książek "Skrzat gotuje bez laktozy" Barbary Barszcz i Marty Barszcz od Wydawnictwa Skrzat.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/logo_skrzat.jpg

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/skrzat-gotuje-bez-laktozy_217391.jpg

Zadanie konkursowe brzmi:
Przygotujcie ze swoim dzieckiem dowolne danie (śniadaniowe, obiadowe, kolacyjne), które maluch samodzielnie przystroi.

Zdjęcie gotowej potrawy prosimy wstawiać w wątku konkursowym. Należy również podać imię i wiek dziecka, które przyczyniło się do powstania kulinarnego arcydzieła :-)

Konkurs trwa od 10.04.2014 roku przez całe Święta aż do 21.04.2014 roku do północy!

Regulamin konkursu

Czekamy na Wasze zdjęcia!!!

Odnośnik do komentarza

To śniadanie zapewne zainteresuje nawet największego niejadka. Parówkową ośmiornicę nacinamy na 2/3 długości i rozciętą stroną wkładamy do gotującej się wody. Wyścigówkę zrobiliśmy ze słodkiej małej pomarańczowej papryczki nadziewanej jajecznicą na masełku, a do tego bułeczka z makiem, z masełkiem i serem marmurkiem:) Było wesoło, zdrowo, smacznie, odżywczo i pysznie :-)
Pomocnik kucharza: Szymon, 6 lat.

monthly_2014_04/konkurs-skrzat-gotuje-bez-laktozy_10239.jpg

Odnośnik do komentarza

My przedstawiamy kilka propozycji, co można zrobić m.in. z jajek, parówki, pomidora, sera, groszku. :) Niektóre z propozycji (jak np. jeżyk) było dość ciężko dokończyć, gdyż mała tak bardzo chciała go zjeść. Najbardziej się niecierpliwiła, gdy robiłam zdjęcia końcowe, bo przecież jeżyka zrobiła, no i chce go zjeść. :) Ale miała dużo frajdy przy tworzeniu tych jadalnych zwierzątek i pisanki. :)

Niestety nie mogę dodać zdjęć, bo nie mam takiej opcji. :( Dodam, gdy tylko będzie to możliwe.

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się funkcja dodawania zdjęć (na innej przeglądarce), więc próbuję. :) Ja pokroiłam skłądniki, a Kinia (2,5 roku) wszystko układała w odpowiednim miejscu, robiła oczka, wbijała wykałaczki, nabijała groszek itp. :)

monthly_2014_04/konkurs-skrzat-gotuje-bez-laktozy_10259.jpg

monthly_2014_04/konkurs-skrzat-gotuje-bez-laktozy_10260.jpg

monthly_2014_04/konkurs-skrzat-gotuje-bez-laktozy_10261.jpg

monthly_2014_04/konkurs-skrzat-gotuje-bez-laktozy_10262.jpg

monthly_2014_04/konkurs-skrzat-gotuje-bez-laktozy_10263.jpg

monthly_2014_04/konkurs-skrzat-gotuje-bez-laktozy_10264.jpg

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza

Z niektórych zdjęć ucięło mi część opisu. Zatem miało być tak:
Zdjęcie 1 - motylek z parówki - "Motylek został wykonany z parówki, oczka z ziela angielskiego, czułki z wykałaczki i groszku, a skrzydełka z plasterków pomidora. Mała ułożyła jajko i skrzydełka na swoim miejscu, w otorkach na oczka i nosek włożyła ziele, sama wbiła wykałaczki i nabiła groszek"
Zdjęcie 2 - myszka i kurczak - "Myszka została wykonana z jajka, oczka z ziarenek ziela angielskiego, wąsy i uszy z sera żółtego, ogon z parówki, nosek z pomidora. Kurczak powstał z jajka - jego głowa z samego żółtka, oczka, dziubek i skrzydełko z pomidora, a nóżki z parówki. Kinia wszystko ułożyła, wkadała uszy, układała oczka, skrzydełko, nóżki, ogonek i pozostałe elementy."
Zdjęcie 3 - pisanka - "Z sera mama wycięła kształt jajka, a Kinia go samodzielnie ozdobiła plasterkami parówki, groszkiem, paseczkami z pomidora i jajkiem. :)
Zdjęcie 4 - jeżyk - "Jeżyk powstał z jajka, igły z wykałaczek i groszku, oczka i nosek z ziarenek ziela angielskiego. Kinia zrobiła go sama - ja przekroiłam jajko i zrobiłam dziurki na oczka i nosek nożem, a ona umieściła w nich ziarenka ziela angielskiego, sama wbiła wszystkie wykałaczki i nabiła na nie groszek"
Zdjęcie 5 - motyl z jajka - "Motylek powstał z jajka (mama przekroiła, a Kinia ułożyła), skrzydeka z pomidora, oczka z ziarenek ziela angielskiego, czułki z wykałaczek i groszku. Ja pokroiłam składniki, a córka ułożyła skrzydełka, włożyła oczka, sama wbiła wykałaczki i nabiła na nie groszek"
Zdjęcie 6 - Zajączek - "Zajączek powstał z jajka. Jego uszka z parówki, Oczka z sera i pomidora, wąsy ze sera żółtego. Ja składniki kroiłam, a Kinia je układała w odpowiednim miejscu. :)"

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza

Nie można wstawiać zdjęć :( , więc na razie tylko opisze. Moja córka Iga lat 3,5 samodzielnie ozdobiła babeczki oraz stworzyła kolacyjkę przedstawiającą motylka. Babeczki ozdobiła niebieskim kremem oraz przystroiła jadalnymi kamyczkami, kolorową posypką i udekorowała lukrowymi pisakami. Motylek powstał z parówki, czułki miał zrobione z wykałaczek i groszku. Skrzydełka były ze środków kromek chleba posmarowanych masełkiem. Na jednych skrzydełkach jest serek w plasterkach, natomiast na drugiej parze skrzydełek jest szyneczka. Skrzydełka motylka córa ozdobiła plasterkami: jajka, kiełbaski, ogórka, rzodkiewki oraz pomidorkiem. Później został zjedzony przez Igusię ze smakiem :)

Odnośnik do komentarza

A tu jeszcze nasze śniadanie Jest bułeczka i parówki Mamusia pomogła przyodziać parę w szaliki Tylko daliśmy spokój z rączkami bo Kuba nie mógł ich umieścić więc tak zostało Kuba nie mógł się nacieszyć tym widokiem ale i nie mógł też długo wytrzymać i począwszy od kółek kiełbaskowych samochód szybko odjechał do jego żołądka :)

monthly_2014_04/konkurs-skrzat-gotuje-bez-laktozy_10274.jpg

monthly_2014_04/konkurs-skrzat-gotuje-bez-laktozy_10275.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...