Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mamusie. Bardzo rzadko tu zaglądam bo zwyczajnie nie mam czasu, czytam zawsze ostatnie strony także nie ze wszystkim jestem na bieżąco.
Ja karmię tylko piersią, mam sporo pokarmu ale przyznam, że czasami mam już dość. W dzień jeszcze jest ok, ale jak nadchodzi wieczór to Marta wisiała by non stop na cycu. Czasami przystawiam ją po 10 razy zanim się naje. Zwyczajnie lubi jeść na raty, pociumkać, pospać, pooglądać. Najgorzej w nocy. Dziś miałam kryzys i się popłakałam. Zmęczenie dało o sobie znać, mała nie chciała zasnąć. Mój W na 6 do pracy więc nawet go nie prosiłam o pomoc. Czasami noce są super obudzi się o 1 pociągnie cyca 30-40 min i zaśnie, następnie budzi się po 5 i to samo. Ale tych nocy jest mało, że przechodzą tak sprawnie.
Dziewczyny jak czyścicie uszka??
Moja Marta ma już miesiąc i pięć dni. Tydzień temu ważyła 4420 g.

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23508.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Magnoliam
Sliczna ta twoja lalunia :)
My myjemy uszka przy kapieli lekko mokra szmatka ale tylko tak z gory nie wpychamy nic dalej. A z nocami to chyba kazdy ma czasem ciezko :) glowa do gory bedzie lepiej nasze dzieci urosna i beda spaly po 12 godz bez przerwy

Fasolka
U mnie jak byla mama na 2 tyg to z rana jak tylko uslyszala ze Colin sie obudzil to juz byla w sypialni juu go calowala i mnie wyganiala sie ogarnac taki urok babci :) zakochane do szalenstwa

Aleksandra
My specjalnie kupilismy te szelki do noszenia z przodu albo z tylu i co jedna wielka dupa... Placz. A jak witus zasnie na raczkach dawalas go moze do maxi cosi? Daj mu pod gloqke twoja koszulke taka w ktorej chodzilas zeby byl twoj zapach. Musze sie pochwalic ze teraz znow zasnal sam w bujaczku. Ale tak samo to wygladalo placz marudzenie nyny ciagle wypluwane a ja tylko wkladalam i mowilam i glaskalam. Ah i glaskanie po czole i nosku . Padl.

Odnośnik do komentarza

MMea i co w tym kierunku bylo robione jakis zabieg? Megi super zrobilas ;) ja robie tak samo ;) mala je i sama zasypia malo ja nosze jedynie do odbicia ;) narazie z cyccycem daje rade ale jak do konca stycznia dalej nocki beda nie przespane tzn spanie po 3-4 h to dam butle na noc w dzien cyca ;) we wtorek mamy wizyte u pediatry wiec zapytam co z tym oczkiem jest nie teges ;/ dzis bylismy na pierwszym godz spacerku mala spala i spi nadal 2 godz

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa - radziłam się położnej co do tego oczka to mówiła, że często niemowlaki mają takie problemy z ropiejącymi oczami. Jakby było czerwone oko to trzeba by antybiotyk włączyć w maści do oka lub krople. Ale mówiła, że często bywa tak że i długotrwałe leczenie nic nie daje bo nawraca problem a potem dziecko z tego jakoś samo wyrasta. Także radziła tylko przemywać wodą i obserwować. U Antośka ta ropa się zbiera głównie po płaczu, wtedy jest cały zaklejony. A tak poza tym tylko trochę. No głównie w jednym oku.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :-)
Vanessa, mae tez mam problem z ropiejacym oczkiem, wtedy jak płacze. Przemywam solą fizjologiczna.
U nas mała nawet daje nam pospać zasypia kolo 23 i budzi się raz kolo 4, ciągiem do 5 godzin, ale na noc dokarmiamy ja mlekiem. I w nocy śpi z nami bo oo butelce jeszcze jest cyc. Nie wiem kiedy mala spala w swoim łóżeczku bo w ciągu dnia spi w kołysce. Chodzimy na spacery i małej się bardzo podoba od razu zasypia.
Vanessa i gdzie chodzisz do przychodni?
Magnoliam śliczna twoja mała :-)
Młoda fasolka na początku wszystko jest nowe dojdziesz do wprawy. Ja mam butelki z aventu. Tez po porodzie wyskoczył mi hemoroid nic z nim nie robiłam i się stracił.
Aleksandra moja czasem też na dni ze chce spać na mnie w ciągu dnia.
Meggi super ze Colin tak zasypia :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny chyba dopadł nas konkretny ból brzuszka...
Kupy oprócz tej jednej rano nie robiła...
Macie na to jakieś rady?
Mam Sab Simplex ale od kiedy można go podać?
Masuje brzuszek małej, odbija się jej po piciu i jedzeniu.
Ale strasznie łyka powietrze, nawet po płaczu.
Już jestem przestraszona jak zaczyna tak nagle łykać powietrze.

W dodatku złapał mnie chyba baby blues...
Od rana chodze po kątach i płaczę.
Wkręciłam sobie, że jestem złą matką bo nie potrafiłam urodzić mojej królewny a teraz nie jestem nawet w stanie jej nakarmić piersią i być może t przeze mnie ma problemy z brzuszkiem bo nie umiem się Nią odpowiednio zająć.
Wszystko mnie boli, nie chce mi się w ogóle jeść...

Brak słów...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Ale mamy dzisiaj dzień. Mój synek skończy 4 tyg w sobotę. Noc przespał jak anioł pomimo ogólnie problemów brzuszkowych. Rano w normie, ok 13 przyszła położna. Mój co pani chce od tego dziecka-to anioł-wystarczy robić masaż brzuszka. Zdążyła wyjść a anioł w płacz. Ale spoko dał się uspokoić i pojechaliśmy na spacer. Po 45 minutach pobudka i spazmy. normalnie przy jakiśatakach kolkowych płacz 20minut do 2 h i długi mocny sen ze zmęczenia. Dzisiaj 4 godziny marudzenia, płaczu, spazmów. Zasnął na 15 minut, karmienie, 10 minut karmienie 10 minut karmienie 5 minut karmienie,5 minut karmienie... czekam co dalej...załamka

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Fasolka
Jak mala nie potrafi zrobic kupki to termometr. Masz taki moze w ktorym koncowka sie wygina ? Wsadz do pupki tak 2 cm moze nie cale i krec delikatnie jak zegarek leci mala powinna sie wyprukac i pobudzisz to ze zacznie cis i powinna ci zrobic pare kupek na raz. Nie boj sie nic nie zrobisz. Nawet jak raz zrobo kupke to krec dalej tak zeby wyszlo wszystko.
Sab simplex podawalismy od tygodnia jak colin mial. A masz tez te czopki carum carvi?

Vanesa
Ze mnie cieklo miesiac potem tydzien przerwy i po tyg okres dostalam

Odnośnik do komentarza

Mamusie jestem spokojna i prze szczęśliwa !
Jasiek w poniedziałek na ważeniu miał 3065g a dziś 3710g !!! także nawet do p.doktor nie wchodziliśmy, bo przybiera !!!
:D ja z tego wszystkiego się poryczałam jak głupia..
Co prawda 3wieczór z rzędu daje nam bobu, bo zasypiać nie chce wieczorem ;/ ale przed chwila wpakowalismy go w kombinezon, do wózka i na balkon :D

Vanesa35, sola fizjologiczna. No i trzeba pamietac,ze jeden platek na jedno przetarcie oczka i koniecznie od zewnetrznego kącika do wewnetrznego.
Co do krwawienia, Jasiek ma 16dni i u mnie juz krwawienie bardzo skape :) do tego stopnia, że dziś troszke poszaleliśmy z moim :P hehe

Młoda Fasolka, spróbuj użyć suszarki ! ciepły strumień na brzuszek i masuj!
Głowa do góry !

Jenyy jak ja sie ciesze, ze mnie chyba baby blues ominął.
Czekam na kolki ;//

Nuria ! skąd ja to znam ?! Wczoraj miałam urodziny i miałam gości : przyjechały moje przyjaciółki i potem jeszcze mama. Jasiek cały czas spał a jak tylko zostaliśmy sami zaczęła się "jazda". A Ty próbowałaś suszarki na brzuszek ??

Odnośnik do komentarza

Na basen również będę chciała chodzić ze swoją córeczką. Obu nam to wyjdzie na dobre :) Mam nadzieje ze nie skończy sie to na obietnicach jak podczas ciąży.
Co do wagi to przez pierwsze 3 tyg ładnie spadła - 9kg, teraz praktycznie stoi w miejscu, zostało mi jeszcze 4,5kg. Jem lekko strawnie.
Pytanie do dziewczyn po cc, czy macie zgrubienie w miejscu zszycia? Czy robicie już z tym coś? Smarujecie bliznę by zbledła? Jeśli tak to od którego tygodnia
Dziewczyny czy oczyszczacie nosek mimo że nie maja katarku Wasze pociechy?
Córeczka waży już 3860g, w ciągu ostatnich 6 dni przytyła 230g :) mały pulpecik
Agnesmagnes uspokoiło się z Nel. Daje pospać Ci w nocy? Jaka masz temperaturę w sypialni? Moja przy 25'C grymasi strasznie i nie chce spać. Mieliśmy tak ostatniej nocy. Wczoraj cały dzień wietrzyłam w sypialni i mamy zakręcony grzejnik i jest ok
Aleksandra jak z maleństwem? Przechodzi zapalenie ucha? Nie mam doświadczenia z chustą.
Mae karmię przez nakładki, bo mała nie chwyta sutków, przez co nie bolą mnie. Ja też mam problem w wyjściem w ciągu dnia, dziś powinnam rano jechać i zrobić badanie krwi na czczo. Nie poszłam, bo nie mam jak. Mąż wraca późno z pracy, a ja siedzę całymi dniami sama w domu. Nie podpowiem ws zastojów. Do ginki chodzę prywatnie, bo nie ufam państwowej służbie medycznej
Vanesa ja tez zamiast w dzień odpoczywać i razem z córeczka oko złapać to ogarniam dom, gotuje itp. Nie umiem spać w dzień. Dokarmiam mm, 1-2 butle/24h. Jak pępuszek odpadł to jeszcze przez kilka dni przemywałam octaniseptem. Juleczka przecudowna. Rana bolała mnie dopóki nie zdjęli mi szwów. Czasami mąż pomagał mi wstać, bo nie dawałam rady. Bolało jak diabli, nie raz płakałam
111magda pomogła poduszka na ulewanie?
Progosia gratuluje córeczki, niech zdrowo rośnie.
Wisia my we wt idziemy na szczepienie i też nie wiem jakie wybrać? Zadam sie na pediatrę
Nuria jak z brzuszkiem Dawidka? Daj spokój, świat się nie zawali jak wszystkiego nie zrobisz w ciągu jednego dnia. Ja też jestem taka Zosia samosia, nie poproszę o pomoc a będę płakać. Np. teraz mała w ciągu dnia bardzo mało śpi, ciągle płacze. Nie mam kiedy zjeść czy zrobić 2. Jestem wykończona nerwowo. W nocy mało daje pospać, a w dzień nie umiem, bo ciągle cos jest do zrobienia. Mama strofuje mnie, np. że jeszcze nie wyszłam na spacer z małą.
Martaa89 moja po wizytach u pediatry śpi
Megi1992 na razie karmię butelką z aventu. Smoczka za bardzo nie ssie, nie podoba sie jej. Nie daje nic do picia, karmię też piersią
MłodaFasolka po cc krwawiłam równo 30 dni. Tak naprawdę to tylko w szpitalu więcej krwawiłam, przez kilka dni było jak podczas miesiączki, a później delikatne plamienia. Dopóki nie ściągnięto mi szwów to było bardzo ciężko. Z płaczem wstawałam z łózka, mąż pomagał mi. Najgorzej było jak byłam sama w domu, trzymałam małą na rękach i jeszcze rwała mnie rana. Teraz rana boli mnie jak coś cięższego dźwignę, np. znoszę po schodach wózek z małą. Nie stresuj się, że nie możesz karmić piersią. Mm tez nie jest takie złe, najważniejsze, aby Julka była zadowolona i przybierała na wadze. U mnie jak córeczka miała problemy z brzuszkiem to masowałam jej palcami brzuszek okrężnymi ruchami zgodnie ze wskazówkami zegarka, a nóżkami robiłam rowerek. Moja tez ulewa, zbyt łapczywie je
MartaA z kilka razy pod koniec ciąży miałam zgagę
iza-majka na problemy z wypróżnieniem u mnie działa filiżanka czarnej kawy z ekspresu. Na spacer ubieram bodziak pajacyk lub śpioszek, kombinezon, cienką i grubszą czapkę. Pod spód kocyk i na małą 2 cienkie kocyki, bo grubego nie mam. Na kocyki zapinam taki pokrowiec który jest w wózku
Magnoliam śliczna Martusia
Lenson spełnienia marzeń i sto lat.

Odnośnik do komentarza

Młoda fasolka
Ja pamietam ze mnie tez dopadalo ale to tez hormony robią swoje zanim sie unormują to robią zamieszanie płacze i doły . Ja tez sie czułam zła matka ze nie karmie piersia ale na tym świat sie nie kończy jesteś dla dziecka cały czas zajmujesz sie nia dajesz jej wszystko co potrzebuje wiec jest dobrze:) przejdzie jak sie juz człowiek przyzwyczai do nowej sytuacji:)
Vanesa
Ja od poczatku mam problem z oczkami Hani a ma juz 6 tyg. Byłam u lekarza z tym i dał kropelki ale pomogło na tydzien tak to od poczatku przemywam woda przegotowaną wiem ze sól gizjologiczna tez jak najbardziej jak juz było mówione od zewnątrz do wewnątrz. Ja jestem pewna ze to zatkane kanaliki lzowe bo od pierwszego tyg mała ma łzy w oczkach i czesto płyną jej po policzku i od tego tez ropa niestety. Wiem ze mozna masować kanaliki zeby je odblokować ale now znam sposobu musze gdzieś sie dowiedzieć jak dobrze to robić. Moja Hania to ma albo oba oczka zatopiłem albo jedno jest ok a drugie z ropka i zawsze więcej jest po placZu tak jak dziewczyny pisały :/ wiec widac pozostaje przemywac i czekać ze sie poprawi.
Teraz przerażają mnie troche szczepienia a racZej jak ja to zniosę bo serce mi pęka jak ona tak bardzo placZe no i jak pozniej bedZie sie cZula ale pierwsZe mam dopiero 27 stycznia i tu w uk jest tak fajnie ze rotawirusy, pneumokoki i meningokoki to sa równiez szczepienia podstawowe za ktore nie trzeba płacić :)
Dzis Hania była ważona i juz 5260g wazy moja kluseczka ale przybiera bardzo ładnie wg siatki jest cały czas na 75 centylu wiec sie ciesze ze karmienie odciaganiem i troche mm daje rade:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

IzaMajka czasami zdaza sie ze moja wymachuje raczkami i kreci glowka przez sen i to nawet bardzo energicznie. Zastanawiam sie czy to normalne, a moze snia sie jej jakiejs sny i dlatego??? Sama juz nie wiem.
Wczoraj jak obudzila sie o 7:30 to zasnela dopiero ok 13. W tym czasie spala tylko godz a tak to dawala czadu mamusi ze az sie zalamala i poplakala. Tam mam praktycznie codziennie. Nic nie da sie zrobic :( Wszystko robie na czas, w tym nawet 2 o ile pozwoli haha. Moze to smiesznie wyglada mam juz dosyc. Chce urlopu na 1 dzien!!!!!!! ;)

Odnośnik do komentarza

iza-majka möj tez czesto jest pobudzony szczegölnie pöznym wieczorem jak ma isc spac to ssie cycka placzac,krzyczac i ciagnie jak szalony,puszcza i tak na zmiane az padnie ze zmeczenia.

Lenson wszystkiego najlepszego!

Ja mam nawet nie raz do tej pory doly! Ja nie potrafie usiedziec w domu nigdy nie bylam kura domowa,cale zycie z ludzmi i poza domem,czyli praca,praca, teraz mi sufit na glowe spada siedzac w domu,dlatego wychodze z malym nie raz na pol dnia bo niepotrafie tak zyc! Ja musze byc z ludzmi w stresie ,musi sie kolo mnie cos dziac bo inaczej zwariuje siedzac w domu,pranie,sprzatanie ,gotowanie,owszem ale ile mozna,codziennie? To nie dla mnie! Kocham malego ponad zycie ale musze tez patrzec na siebie bo wpadne w jakas depresje! Ja musze pracowac i byc miedzy ludzmi!! Dlatego posiedze przy malym do roku czasu i bede dawac albo do tesciowej albo do zlobka i zapier....do roboty!

Widze ze kazda z nas ma jakies rosterki,depresje,obawy i problemy z dzieciaczkami ale niestety nas to nie ominie i musimy chyba to przezyc to dla kazdejz nas nowe doswiadczenie.

Co do maluchöw to suszarka sprawdzona,pomaga!
Sab simplex dawalam na lyzeczke 15 kropel do buzi pözniej popijal mlekiem.
Dobry sposöb na brzuszek jak Megi juz pisala sa te poduszeczki z ziarenek ale sprawdzilam tez 2 razy ta zwykla butle gumowa co sie goraca wode wlewa,otörz wlalam z kranu ciepla polozylam w lözeczku Kolo malego i byl bardzo spokojny i usnal,polecam!

Semi spi pieknie w lözeczku nawet juz sam tam usypia,smieje sie do krecacej karuzeli,nawet smieje sie do piecyka ktöry wisi nad przewijakiem nie wiem czemu ale zauwazylam ze to jego ulubione miejsce,jak placze i jest marudny,wlacze piecyk poloze go na przewijaku i staje sie spokojny! Wynika z tego ze naszym dzieciaczka brakuje ciepla w sensie piecyka,butli,poduchy itd wtedy sie ucisza,spröbujcie moze i wam pomoze.

Megi dobry sposöb masz,czytalam wlasnie ze tak trzeba ze nawet jak 15 min dziecko bedzie plakalo zostawic nie brac na rece tylko glaskac i uspokajac.Do wszystkiego mozna przyzwyczaic ja tez juz stracilam nadzieje jak Semi na mnie ciagle spal,teraz spi sam .

Fasolka glowa do göry dasz rade,badz mocna!

magnolia Martucha przecudowna!

Vanesa mi lecialo miesiac czasu a dzis dostalam okres a niepowinnam po tym 3 miesiecznym zastrzyku anty ale moze sie jeszcze niewyregulowalo.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0ann156nl0.png

Odnośnik do komentarza

Iza-majka moja tez czasem przez sen rusza rączkami i nóżkami.
Lenson wszystkiego najlepszego :-)
Marta ja też muszę z domu wyjść, idzie czegoś dostać, jak się siedzi tylko w domu.
Ja się rano obudziłam i mała ma całe oko opuchnięte nie umi go otworzyć. Kanału łzowy się jej zatkał, popołudniu dopiero do lekarza pójdziemy. Wieczorem nic nie było jej.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Nuria - no właśnie nie próbowałam kapusty do tej pory. Wiesz, ja nie miałam jako tako obrzęku ale wyraźnie wyczuwalne stwardnienie części piersi i miejscowa bolesność. Ale kapusta została zakupiona :) Dzisiaj jest lepiej, mały ssak się sprawdził.
MartaA - no właśnie mój też tak czasem niespokojnie je. Niby głodny i chce ssac, ale co chwila puszcza cycka i protestuje. Nie wiem z czego to wynika. Na ogół u nas pomaga przystawienie do drugiego cyca. Może mu za mało leci, albo za wolno to mleko, ciężko zgadnąć... A co do pracy to ja mam odwrotnie. Boję się na myśl o powrocie do niej i o 12 lub 18 godzinnych dyżurach które mnie czekają. I jak to będzie jak wrócę zmordowana do domu marząc po nocce o wyspaniu się a tutaj będzie maluszek na mnie czekał...

Mamy karmiące piersią. Ile razy dziennie wasze maluchy jedzą? Bo ja podliczyłam z ostatnich dni jak nam wychodzi i to jest każdego dnia około 11 karmień. Przy czym niektóre sesje karmienia które liczę za jedno trwają nawet do 2 godzin. A mały w niedzielę skończy 4 tygodnie.
Dzisiaj idziemy się zważyć. Mam nadzieję, że waga wyniesie 4 kg albo i więcej.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae akurat jestem w stanie dokładnie ci odpowiedzieć poniewaz od 4 dni zapisuje godziny karmienia i dłogość bo mi pamiec szwankował ;) my karmimy 7 razy przy czym nocne karmienia są co 3-4 godziny i zajmuja ok 20 minut a dzienne są częściej i czasme jest tak zaczyamy o 6:35 do 6:45 a potem jeszcze dojadamy o 7:12 do 7:24 to oba karmienia licze za jedno

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...