Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mamusie,
odzywam się po prau dniach, bo nerwowo u mnie troche było.

Mały ma problemy z brzuszkiem :( cały napiety, bąków nie może puszczac i sie napina cały, płacze.

No i przy okazji mam nieciekawą sytuacje w domu, bo nerwy puściły i pokłóciałm z G.

Dziś jeszcze kolęda ;/ ale powiedziałam, ze albo wyjdę albo zamknę się w drugim pokoju, bo nie będę ściemniała i uśmiechała się jaką cudowną, wzorową rodzinką jesteśmy.

Jutro mamy wizytę patronażową w przychodni i chyba odwiedzi nas położna :))
Ja muszę zrobić kontrolne wyniki krwi i iść do internisty, bo po porodzie miałam hemoglobinę 7,3 ;/ i cały czas mi słabo.

Aleee pogoda nam morzem masakryczna !!!! wieje tak, że się aż boję !!

Fasolka Kochana jeszcze raz gratuluje Pio... pfiii Juleczki hihi :) a to niespodzianka !!!! :) musiliście z mężem mieć świetne minki hihih :)

Megi, Marta A mi polozna powiedziala,ze na basen tak po 6m-cu, ze wzgledu na szczepionke na ramieniu, ktora moze ropniec itd.

Mae, mnie boli jak cholera, bo Młody zasysa jak stary :P nawet kapturki nic nie dają. Zaciskam zepy i oczy zamykam a potem juz ok.

Kari rodzisz??????

Gabi82 dzieciatko moze nawet pare dni nie robic kupki i jest ok :) spokojnie. Ja w szpitalu tak mialam jedengo dnia zadnej a nastepnego dnia 5 :D

Aleksandra, 3mam kciuki by wszystko było ok i abyscie do domku szybko wrocili, zdrówka !

Odnośnik do komentarza

Gabi
http://www.rodzice.pl/niemowle/zdrowie/Uff-ta-kupka.html

möj raz niezrobil przez 3 dni,jest to normalne dopuki robi czesto siku. Ja wkladam mu czopek i za 5 min mam 10 kup na raz!!!!!!!!!! Niesamowite co z takiego malucha wyleci!

Wczoraj byla wiosna 15 stopni,dzis rano lalo ale to jak lalo,po 12 sypal snieg a teraz swieci slonce! 4 pory roku na raz.

Lenson a wy co znöw na sciezce wojennej?

Progosia no wlasnie ty jeszcze zostalas,gratulacje! Wysoka bedzie.

Megi 10 kg hurrra.... 1 kg (ale sie ruszylo kur...)
Porobalo mi sie ja dostalam Kindergeld.

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Lenson
Ja kupilam windi na allegro ale nie wrzuce linka bo pisze z telefonu, na początku síe bałam tego użyć ale nie taki diabeł straszny... Jak już maly naprawdę mial problem żeby samodzielnie zrobić kupę i płakał dlugo to po windi jak ręką odjął;) czytalam chyba z milion opini i same dobre, poza tym moja siostra i kuzynka też używały przy swoich dzieciach przez pierwsze tygodnie. To síe nazywa kateter rektalny (co za nazwa :D). My kupilismy całą paczke ale można kupic na sztuki i to wyparzyc i użyć ponownie. Kiedyś tak jak megi mówi-termometr síe wkładało, też o tym slyszalam... I faktycznie w szpitalach ta metoda funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza

Aleksandra mój też nie ma gorączki i ładnie przybiera na wadze, a problem jednak jest. Ciekawe ile jeszcze razy będzie na to chorował. Też mi wszyscy mówili, że się czepiam dziecka jak zaczęłam zauważać że coś się dzieje, a potem okazało się, że miałam rację. Lepiej dmuchać na zimne. Ty też nie zwlekaj za długo z tym zagęszczaczem. Jeśli zacznie Ci ulewać od razu go podawaj. Noś też dzidzie w pionie. Mi nawet kazała wyciąć ze styropianu jeszcze jeden taki klin pod ta poduszkę o wysokości ok 3-4cm żeby miał jeszcze wyżej.
Podobno z tymi ulewaniami dzieje się tak do pół roku. Mam nadzieję, że obie uporamy się z tym wcześniej. Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

hejka mamusie no juz prawie bo chyba jeszcze KariKari została.
Jak ten czas leci dopiero pisalysmy o ruchach zacgciankach itp a juz nastał czas kupek i nieprzespanych nocy.
Nasza mala miala trzydniowy bunt caly czas marudzila i nie spala tylko ręce juz sobie wkrecalam ze cos jej dolega ale na szczęście przeszlo wiec chyba to byl skok rozwojowy albo cos zjadlam.
Z tymi kupami i ulewaniem to jest jazda tak mialam z moja starsza córka masakra tylko termometr rurka i caly czas tez ulewala az nie wprowadxilam jej faktycznie gestszych posiłków a dawniej to wszystko trzeba bylo samemu odkryc lekarze przynajmniej ci do ktortch chodziliśmy nie umieli nam pomóc czy coś mądrego doradzic.
Współczuję Wam dxiewczyny trudnych porodów ale na szczęście mamy to juz za sobą.
Za dwa tygodnie szczepienia a ja dalej jestem glupia jakie wybrać s wy jak sie na ten temat zapatrujecie?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny napiszcie jakie były u was objawy zapalenia uszu. Zaczynam sobie wkręcać że może my też ale jakoś nieswoiście i bezobjawowo.

Megi mały cały czas ma problem z brzuszkiem więc staramy się z tym uporać różnymi metodami i raz jest lepiej raz gorzej.

Vanesa rumiankiem sie nie przemywa oczu bo on z zasady może uczulać ale jak u was jest dobrze to dobrze

Lenson my tez problemy z brzuszkiem i włączyłam biogaie oraz espumisan i zamierzam jeszcze wypróbować windi. Jest raz lepiej raz gorzej-ale jeszcze nie opanowaliśmy sytuacji.
Jak z pępuszkiem?
Przykro mi że sie żrecie, co nie pomaga kiedy z maluchem są problemy.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa - my mieliśmy zupełnie inną szkołę obchodzenia się z pępkiem. Zanim odpadł nie mieliśmy nic z nim robić. Żadnego mycia, pryskania itp. Był też normalnie moczony podczas kąpieli i było ok. Po odpadnięciu tez w ogóle pępka nie ruszaliśmy i jest w porządku. Był na początku strupek który już odpadł.

Oj za nami z Antosiem ciężki dzień. Dzisiaj z bardzo krótkimi przerwami wisiał mi na cycku. Dosłownie było tylko lewa strona, prawa, lewa, prawa, siku, lewa, prawa itd... Masakra po prostu. A spał tylko w ciągu dnia około 1,5 godziny które spędził na mnie bo odłożony się po chwili budzi i dalej woła jeść. Cierpliwie go karmiłam, ale teraz powiedziałam sobie, że dość na dziś. Dostał przed chwilą butelkę i wypił aż 90 ml... Ehhh... mam nadzieję, że po tym maratonie przybędzie mi jeszcze mleka w piersiach.

KariKari - nie wiem czy tu zajrzysz ale gratulacje!!!! Doczekałaś się swojej Majeczki.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Kari gratulacje jeszcze raz:-)

A my w czwartek wychodzimy ze szpitala.... Dziś już tydzien minal.
Najgorszy był pierwszy dzień jak dostalam reprymende od pielęgniarki że za dlugo karmie (siedział przy piersi z 40 minut) ale przecież musiał jakoś síe uspokoić po tych wszystkich badaniach, iglach, obcych rękach, ubieraniu i rozbieraniu co rusz..

Odnośnik do komentarza

Lenson
Ah i nie ma co robic wojny w domu wiem zr poczatki sa nerwowe u mnie tez tak bylo ale wtedy patrzelismy na Colina i pytalismy sie wzajemnie ze gdyby Colin wiedzial ze to przez niego tak jest to napewno bylo by mu smutno i jakos dalismy rade i jest ok :) rozmawiajcie duzo :) powiesz co ta mloda mi tu gada ale serio nie ma nic lepszego niz pogadac otwarcie co lezy.

Marta a
Dostalas teraz za 3 miesiace to mozesz szalec ja ci pisalam ze pod koniec grudnia dostalam za listopad i grudzien teraz ju normalnie poleci.
U mnie tez z 15 stopni nagle wczoraj 4 . Dzisiaj juz 7 wiec pakuje Colina i jedziemy na wycieczke mam karte podarunkowa do h&m wiec moze cos znajde fajnego :)

Aleksandra
Jak ja na poczatku chcialam karmic cyckiem to w szpitalu pielegniarki mi tez mowily ze nie dluzej niz 15 minna jednym cycku ale wtedy moze chodzilo o to ze jeszcze nie mam mleka i maly by powietrze polykal.

Vanesa
My niczym nie robilismy pepek sam odpadl a potem zostals taka sucha krew i przy kapieli samo sie wymylo

Wisia
Wczoraj akurat wysylalam zdjecia di wywolania i mialam zdjecia brzuszka na poczatku pierwsze usg i tez poptarzalam na Colina i mowi nie mozliwe dopiero co kopal robil balange w brzuchu a tu ma juz 1,5 miesiaca i smieje sie do mnie :)

Progosia kari kari gratulacje
Ciekawe jak tam mloda fasolka :) kiedy zdjecie da malej julki

Odnośnik do komentarza

fatalna noc za nami i nienalepszy dzień
tak się nakręciłam tymi uszkami ze poleciałam dzisiaj do lekarza i wbiłam się bez zapisu
na szczęście w uszach czysta, w oskrzelach też i tylko brzuszek brzuszek brzuszek
jak lekarz zrobił mu konkretny masaż to odrazu gazy puściły
w środę znowu badania pod kątem żółtaczki istanów zapalnych
tym razem jeszcze mocz musze pobrać do badania i ważenie
masakra ale uspokoiłam się że to jednak nie uszy

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Fasolko ale ci Piotrek niespodziankę zrobił;) a nawet myslę że wszystkie grudnióweczki zaskoczył ;) Gratuluje córeczki. Szybko wracaj do fory i powodzenia z karmieniem;)
Megi zazdroszczę że masz blisko basen dla dzieci ja bym się nie zastanawiała tylko chodziła bo to super sprawa, trzeba tylko dobrze maleństwo wysuszyć i nic nie powinno się dziać ;)
111magda powodzenia z Fabianem;) oby szybko humor mu się poprawił;)
Progosia gratuluję narodzin córeczki;)
Lenson trzymaj się mam nadzieje że z małym lepiej i że bączki już idą a jeśli chodzi o G to wiadomo facet, mój niby mi bardzo pomaga ale prawda jest tak że żaden facet nie zrozumie jak to jest być w ciąży i żaden nie zrozumie młodej matki;/ mój ostatnio zabił mnie tekstem „ to teraz go uśpij i idziemy” jasne tylko jak uśpić malucha który spał 6 godzin z krótka przerwą na jedzenie i teraz się obudził i spac już nie chce.

Kari Gratulacje;) Super że jesteście już razem;) Napisz jak było.

Kurcze u nas tez ciężka noc co prawda Kuba nie płakał ale obudził się o 23 z minutami i nie było siły go uśpić padł dopiero przed 3, a tak to tylko zabawa w głowie jeszcze najlepiej ponosić, lub w fol teku się bujać.

Ja karmię Kubę max 15 minut z piersi potem odbijanie i następna.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...