Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Nuria a ty karmisz piersia ???? Ten probiotyk Ci przepisała ci lekarka czy sama od siebie dajesz?

Marta89 mi tez połozna mowiła zebym tresciwie jadła bo inaczej klapa bedzie jem duzo indyka kurczka dusze na oliwie z oliwek z ziołami prowansalskimi buraki potarte bez niczego i ziemniaki tak wyglada moj obiad plus zupy nasniadania jem banany serki danio bułka z wedlina dobrej jakosci drobiowa ser zołty twarog kolacje lekkostrawne bo mam refluks i wieczorem daje najbardziej o sobie znac soki wyciskane z jabłek i marchewki ....

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Agnesmagnes śliczna córeczka i co za włosy, zaraz warkocze będziesz czesać ;)

Mimi gratulacje dla stycznióweczki;) życzę żebyś i ty i córeczka szybko doszły do siebie po tak ciężkim porodzie.

Vanesa super zaproszenia, chyba je ściągnę od ciebie ;)

Pateczka śliczna córeczka i poród tez ok tylko zazdrościć ;)

Mae powodzenia w karmieniu oby Antek przestał być takim spiochem i zaczął ładnie jeść. Mi tez polozna powiedziała żeby wybudzać dzieco albo nie pozwolic mu zasnąc po karmieniu ale to jest całkiem nie mozliwe jak Kuba pada to pada i koniec dyskusji nawet woda z wisly nie pomoże ani szczypanie ani przewijanie raz nawet przespał mi kąpiel. I jedyne co pozostaje to uczucie bezsilności niestety. Mój próblem z snem Kubu sie rozwiązal i oby twój szybko przeszedł do historii;)

larissa85 zdrówka dla malej ;)

Kurcze tyle mówicie o tym że połozna waży dzieci a moja była u mnie już 2 razy i Kuby nie ważyła, tylko ja wchodze na wagę łazienkową a potem z kubą i spr czy jest wzrost. Co prawda mam blisko ośrodek zdrowia ale ie chce tam iśc bo teraz taki okres że boję się z nim do chorych i przeziębionych ludzi wychodzić:(

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

Wlasnie wlasnie jak tam fasolka :) pewnie juz tuli malutkiego :)

Vanessa
Jak tam dajesz sobie rade?
Kiedy masz czas na to gotowanie i wszystko? Ja to jem jedynie wieczorem z mezem obiad a rano to nigdy na nic czasu nie ma.

Marta 89
Ja od poczatku karmie mm . A dlaczego ty sie tak przed tym bronisz? Wiem cycek jest najlepszy ale jak nie ma wyjscia to tez jest ok. Przez to ze dostaje mm nie podaje mu zadnych witamin nawet D bo wszystko jest tam

Larisa
Jak ty dajesz rade z dwojka dzieci ja przy jednym nie wiem za co sie zabrac.

Kari
Glowa do gory polowa dziewczyn przenosila ciaze. Wszystko to przez to ze nastawialas sie ze predzej urodzisz a tu psikus. Tez chodzilam zla.

Reszta mamusiek jak tam? Dawac relacje jak sobie radzicie :)

U nas od 2 dni spokoj :) Colin spi SAM w ciagu dnia w maxi cosi . Ostatnie 2 tyg to byla masakra cale dnie na raczkach.

Odnośnik do komentarza

No to byliśmy dzisiaj na kontroli wagi i jest sukces! Mały przybrał przez te niecałe cztery dni aż 130 gramów! Umówiliśmy się na następne ważenie za tydzień, żeby zobaczyć czy ta dobra tendencja się utrzyma.

Marta89 - jak dokarmiałam młodego mm przez kilka dni to dostałam zalecenie od położnej, żeby najpierw nakarmić z obu piersi a na koniec dać do picia mleko z butelki. Dzięki temu pobudzasz ciągle laktację. Mój Antoś bardzo mało przybrał na zeszłej kontroli jak pisałam. Karmiłam go więc teraz max co 2h z obu piersi, zaczęłam pic herbatkę laktacyjną i ogólnie pic więcej płynów. Wygląda na to, że pokarmu przybyło no i mamy w końcu efekt. Może któraś z tych metod Ci pomoże?

Fasolka, madziara - mam nadzieję że już wasze maluszki są na świecie.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!

Megi mojego tez prawie nie slychac je,spi,robi kupki i tak w kölko,codziennie wychodzimy na 3 godz spacery chyba mu to pardzo dobrze robi bo bedac na dworze odrazu zasypia jak przychodzimy do domu je i pada ze zmeczenia. Kolek nie ma.Dzis eksperymentuje z lözeczkiem,otörz maly jak wiesz nie lubi w nim spac i sypia calymi cocami na mnie! Ja juz mam dosc bo Bola mnie strasznie rece (nadgarstki) od trzymania i spi mni sie niewygodnie bo w jednej pozycji.W dzien maly spi na tapczanie w duzym pokoju wiec lözeczka w sumie wogöle niezna jest mu praktycznie obce,wiec wzielam lözeczko do duzego pokoju przed telewizor bo uwielbia go ogladac i go tam wlozylam,poplakal.buntowal sie ale po chwili jak zobaczyl telewizor byl spokojny i zasnal!! Pözniej po karmieniu wlozylam o znöw dawal znac by go wziasc na rece a ja twardo nie! i przegral ze mna zasypiajac tak bede go przyzwyczajac do lözeczka juz nie bede kladla na tapczanie niech zna tylko lözeczko bedzie mi latwiej. Bylam na paznokciach maly przespal w maxi cosi,zaraz po paznokciach mialam ginekologa tez przespal 4 godz bez jedzenia! W domu nakarmilam,do wözka i na spacer!

marysia ja sobie kupilam wage i waze w domu.
http://www.ebay.de/itm/Design-Digital-Led-Babywaage-Baby-Waage-20kg-10g-Stillwaage-Geschenkidee-NEUWARE-/121534428349?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Kleinger%C3%A4teWellness_PM&hash=item1c4c0434bd

Vanesa ,Marta89,Mae nie martwcie sie maluczki napewno przybiora nie raz tak jest ze w ciagu paru dni przybieraja szybko niekiedy wolniej,jak jedza to jest wszystko ok gorzej by bylo jak by nie jadly.

Larissa wspölczuje ci i zycze wam wszystkim zdröwka!

Mae jak maly zasypia przy jedzeniu musisz go pogilgotac albo poruszac w uszko albo stopke to odrazu zacznie ciagnac dalej,möj prynajmniej na to reaguje.Moze to tylko taka faza napewno bedzie dobrze.

Aleksandra to mialas naprawde przeczucie i dobrze ze poszlas do lekarza. A ze ten pierwszy nic nie zauwazyl? Co to za lekarz!

Bylam dzis u Gina,pipka ok zagoila sie,rozmawialam o antykoncepci wiec sa tabletki i szczykawka dla karmiacych na 3 miesiace i 2 rodzaje spirali na 3 albo 5 lat. Ja wzielam strzykawke i wstrzyknela mi odrazu na te 3 miesiace,niby po tym nie ma sie okresu. Zobaczymy jak to bedzie,teraz mozna znöw leciec na calego!!

Odnośnik do komentarza

Czytając w necie artykuł o ciuszkach dziecięcych natknęłam się na info o takim serwisie wymiany ubrań.
http://pl.kiciuszek.point.fm/

Może się komuś przyda link więc wklejam. Ja do tej pory mam nakupowane większość ubranek rozmiar 62 i 68. Za jakieś 3-4 miesiące zacznę się rozglądać na zapas za ubrankami 74 na giełdzie. Postanowiłam, że kolejne ubranka kupię w większości używane bo np. raz dostałam 2 torby ciuszków w cenie 2 sztuk ubranek ze sklepu ;> Tylko, że to trochę potrwa bo trzeba po ludziach jeździć i przebierać.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Do mam karmiących piersią. Co jaki czas dostawiacie swoje dzieci do piersi i ile czasu ciągną cyca? Moja córa jutro kończy miesiąc i karmie ją na żądanie bardzo często. Na początku ściągałam dużo pokarmu i podawałam jej z butli szczególnie nocami bo bylo szybciej i wygodniej ale po wczorajszej drugiej wizycie położnej staram się przystawiać tylko do piersi no chyba że mam naprawdę nadmiar to raz odciągam. Powiem wam dziewczyny ze dla mnie karmienie piersią wcale nie jest przyjemne bola mnie sutki i strasznie mnie dołuje. Jeszcze w dzień da się przeżyć ale w nocy czesto chce mi się płakać. Mam wrażenie ze zmęczenie jest juz tak duże ze czasami robi się smutno i nic nie cieszy. Moja mala budzi sie co 2-3 godz takze ja juz leze w łóżku i postaram się zasnąć bo lada moment będzie pobudka.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie:) i ja dzis nia zostalam. 13dni po terminie po 5 dniach wuwolywania udalo sie. Od 8.20 lezalam pod kroplowka,do 10 skurcze byly ok,pozniej zaczely sie z krzyza:( bolalo jak cholera. Na szczescie P. Byl ze mna i jego mama tez. On masowal mi plecy bo nie szlo wytrzymac. Bole parte zaczely ssie gdzies po godz 12. Siedzialam juz wtedy na stolku bo po 11odeszly wody. Ppzniej przyszedl lekarz,przebil jeszcze dolny biegun. No i tak parlam do 14.28 bo o tej godz urodzila sie Vanessa 4190 i 58cm. Niestety zostalam nacieta i jeszcze sama popekalam az do odbytu.. troche pomieszalam,ale zmeczona juz dzis jestem. Zaraz musze nakarmic Moja Krolewne:) zdjecie wrzuce jak bede w domu.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny na ktorej stronie materaca najpierw powinno lezec malenstwo? Gryka czy kokos?????
Madziara gratuluje coreczki, duza :) Niech zdrowo rosnie a Ty szybciutko wracaj do siebie
Magnoliam nasze sloneczko jutro skonczy miesiac. Jak ten czas leci. Karmie piersia co 2-4h przez nakladki, przez co nie mam problemu z bolacymi brodawkami. Musze zakladac bo mam za male sutki. Co do czasu karmienia to bywa roznie. Czasem jest 20 min a czasem 1h wisi mi na jednej piersi. 1-2/24h dokarmiam mm bo niestety nie mam tyle mleka

Odnośnik do komentarza

Madziara serfecznr grratulacje!;) magnolia mam tak samo mala wisi na cycu czasem i 2 -3 h w nocy w dzien co 2 godz sie budzi do karmienia trz czasem szczypia mnie sutki az! Ale narszie do 2 miesiecy chce dotrwac by katmic ssa piersia potem na noc wlacze butle. Megii ja zamiast w dzien jak spi mala wykorzysyac tten czas i dzemki walic to gotuje sprzatam piore ogarniam siebie co 2 dzien gotuje zupy by miec na 2 dni a 2 danie szybko jest gotowe jestem zmeczona spie dziennie po 4 h ciekawe ile jeszcze wytrzymam. Gabi na kokosie do 8 miesiaca pozniek gryka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza
Gość Fasolkaaaaa

Cześć wszystkim! Jestem największą niespodzianką moich rodziców!
Nazywam się Julia urodziłam się 9.01.2015 roku o godzinie 20:43 przez cc ważyłam 4070 i mam 56cm.
Bo niespodzianki są fajne! :-)

Zdjęcie jest na Facebooku bo nie mogę się zalogować na tablecie i dodać zdjęcia :-( Jak wrócę do domu to wrzucę sesje naszej niespodzianki. :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Fasolkaaaaa

A teraz coś o moim porodzie... Z ręką na sercu nie życzę tego co przeszłam najgorszym wrogom!
Od dwóch dni męczyli mnie oksytocyną która oprócz cholernie bolesnych skurczy nie dała nic! Po baloniku rozwarcie zatrzymalo się na 3,5cm i nie postępowało. Wczoraj od godziny 8 dawali mi oksytocyne jedynie ból. W końcu po godzinie 12 lekarz przebił mi pęcherz i miałam zielone wody ktoruch dodatkowo było mało. I wtedy zaczęła się jazda! Bole jakby mnie ktos rozrywał od środka a na ktg prawie żadnych skurczy. Ogólnie wpakowali we mnie 4 kroplowki i chyba 5 zastrzyków przeciw bólowych, w końcu po 19 przyszła moja położona i zobaczyła jak cierpę wezwała innego lekarza który mnie zbadał i od razu bez gadania kazał szykować blok. Brak jakichkolwiek postępu. Zaczęłam wymiotować po lekach i straciłam przytomność z bólu. Nie wiem nawet kiedy znalazłam się na bloku. Mialam znieczulenie tylko od pasa w dół. 35 monut i lekarze pokazali mi moją Julię gdybyście zobaczyly moja mine gdy dowiedziałam się że to nie jest Piotr tylko Julia :-) A mąż się popłakał ze szczęścia :-) Ogólnie gdyby nie było go przy mnie nie wiem jakbym dała sobie rade...

Okazało się że moja królewna napierajac główką w dół odginała główke w drugą stronę a jeszcze gdy zeszły wody to w ogóle nie było by szans na naturalny poród. Więc męczyłam się od 6 rano do praktycznie 19:30 w ogromnych bólach, które zakończyły się tym czego najbardziej się bałam a w ostateczności błagałam juz o cc już i z bólu i ze strachu o dziecko. I takim właśnie sposobem mamy piękną córeczkę :-)
Ja czuję się dobrze chciałabym już wstać i do Niej lecieć ale jeszcze nie jestem w stanie...

Mała mimo wszystko dostała 10pkt. Dziś czeka nas pierwsze karmienie :-)
Pozdrawiam Was cieplutko :-*

Odnośnik do komentarza

Gabi
Z materacem nie pomoge

Mea
Ja mam zamiar jak Colin wyrosnie z 56 i 62 wystawic na ebay ubranka i za ta kase kupowac nowe i tak w kolko moze troche mi sie zwroci kasy

Marta a
Ja tez musze isc wkoncu do ginekologa okres sie skonczyl. E wogole dosstalam pismo w sprawie u4 przypominaja zeby isc jak nie to mi pomoga haha ale fajnie dyplomatycznie napisane :) gdzie ty z malym chodzisz 3 godz na spacerze ? U nas tak dlugi to trwa jak jedzie ze mna na zakupy . Wogole zastanawiamy sie zeby idc na basen z malym obok domu mamy dla baby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...