Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Megi to ja mam z jedzeniem tak że raz po 8 minutach zaśnie młody przy cycu i nie ma szans obudzić a czasem jest tak że je 10 minut zaczyna puszczać bąki i przy tym płacze więc do odbicia jak odbije próbuje dać druga pierś ale chwile poćumka i koniec utulam też nie za długo raz na rękach raz w kołysce i młody śpi 3 godziny. Kurcze największą wada karmienia piersią jest to że nie mam pojęcia ile on wypije;/ czuję tylko że pierś robi się miekka i lekka i koniec.

aasiak ja w ciagu dwóch tygodni schudłam 12 kg czyli a w ciązy przytyłam 11 kg, teraz prawie 4 tygodnie mam 12,5 później już mi tak nie leciała waga a szkoda bo bym jeszcze z 4 kg chciała;) ale do wiosny jeszcze jest troche czasu ;)

Megi spoko nie będziesz grubasem nawet się nie obejrzysz jak jeszcze zlecisz tylko trzeba chwile poczekać a później dwugodzinne spacery i pa pa zbędne kilogramy ;)

Kari trzymam kciuki żeby coś się ruszyło;)

Marta89 my myślimy o chcrzcinach na świeta wielkiejnocy ale jeszcze zobaczymy jak nie ten termin to czerwiec żeby już było cieplutko ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

KariKari,Fasolka prosze bardzo mozeny rodzic razem:) ale ja to pewnie Mala za 3dni bede miala. Rozmawialam z dziewczyna,ktora od wczoraj jest i dzis rano globulke dostala,jak nic nie ruszy jutro tez dostanie i jak 2nic nie da to na nastepny dzien dopiero oksytocyna. Masakra. Jutro tesciowa przyjdzie i ma nadzieje,ze bedzie ginekolog,ktorego zna to ma z nim pogadac zeby szybciej mnie zrobili. No,ale na nic sie nie nastawiam.. kilka dni przed porodem i po porodzie spedze w szpitalu...
KariKari moja dzis szaleje. Kazali liczyc i zapisywac kazdy ruch i do tego 3ktg dziennie..

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie jeden dzień a tu tyle do czytania. Jak miło :)
Aleksandra niestety nie pomogę ws trądziku niemowlęcego, córeczka nie miała
BabyBlue http://www.kalendarzciazy.com/kalendarz/waga-dziecka-w-ciazy-tabela.php
wyprawka do szpitala, gdzie ja rodziłam.
- body z krótkim rękawem - 3 szt
- body z długim rękawem - 3 szt, w tym 1 na wyjście cieplutkie
- kaftanik - 3 szt
- pajacyk/śpioszki - 3 szt
- skarpeteczki - 3 szt
- rękawiczki niedrapki - 1 szt
- czapeczka letnia - 1 szt
- kocyk do przykrycia - cienki i gruby (na wyjście)
- rożek - 1 szt
- kombinezon gruby na wyjście
- chusteczki nawilżone - 1 op.
- linomag
- pampersy - 1 op.
- pieluszki tetrowe - 5 szt
- pieluszki flanelowe - 3 szt
Używam maści linomag, sól fizjologiczną, mydełko i oliwkę bambino do kąpieli.
W szpitalu nie była kąpana. Zakładam dadę 1. Kupiłam maltan, ale jeszcze nie używałam. Mam termometr bezdotykowy Microlife, NC 150, jestem z niego bardzo zadowolona
Pateczka GRATULUJE JAGÓDKI. Niech zdrowa rośnie, a mamusia szybciutko wraca do siebie
mamaMa córeczce w szpitalu nie robili usg główki
Megiii jeszcze nie miałam, jak na razie mam końcówkę po porodzie.
MłodaFasolka pamiętam, że ostatniej nocy przed porodem była bardzo aktywna. W dzień był spokój
Mae jak się czujesz? Już lepiej? Malej rączki na początku przez jakieś 2-3 dni łuszczyły się, po kąpieli smarowałam oliwką i teraz jest już ok.
Vanesa w środę idziemy się zważyć. Co do szczepionek, to sama nie wiem czy 5w1 czy 6w1.
Marysia ostatnio zauważyłam, że córeczka je m/w o podobnych godzinach. Oczywiście przy piersi usypia, ale ssie :) Czasem wystarczy tylko pierś, a czasem muszę dać jeszcze mm (zjada od 20ml do 60ml). Jak jest samo mm to je 80ml-90ml. Zdarza się jej jeść bardzo łapczywie, albo marudzić jak nie może trafić w cyca? Nie zawsze bekamy po jedzeniu. Nie wiem czemu
Aaasiak jak na razie schudłam 9kg i stanęłam w miejscu, bo od kilku dni mam straszny apetyt i cały czas coś podjadam :) Zostało mi jeszcze 5, by wyjść na 0. Brzuszka praktycznie już nie mam. Szybciutko schudłaś.
Marta89 planujemy chrzcić w czerwcu
KariKari, MłodaFasolka i Madziara trzymam kciuki żeby coś się ruszyło;)
Nasza malutka coraz bardziej robi się aktywna, na szczęście w dzień. wpatruje się w sufit czy choinkę :) Noc przesypia. Robi się coraz silniejsza.
Są takie dni, że nakarmię ją, zasypia a ja mogę coś porobić w domu, a czasem zje, pośpi 10 min, po czym robi oczy jak 5zł, znowu possie chwilę, zaśnie, marudzi i tak noszę ją na rękach z 3-4h.

Odnośnik do komentarza

Aleksandra
U nas dalej tradzik jest i sucha skora na czole ale zostawiamy to i samo sie luszczy.

Marta a
Raczki to pewnie o rączki chodzilo :) dzisiaj malutki spi juz 4,5 godz sam w bujaczku widzisz zapytalas i Colin posluchal :)

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23179.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie po krótkiej nieobecności. Przedwczoraj popołudniu wypuscili nas do domku i musieliśmy się ogarnąc. W ogóle nie dochodzi do mnie, że mamy styczeń, rok 2015 itd :P
Już nadrabiam zaległości :D

Dziękuje wszystkim za gratulacje !
Jasiek jest cudowny ! Śpi i je, je i śpi, także mam sporo czasu dla siebie. Śmieje się, że taką interaktywną lalkę mam w domu :D

Pateczka gratulacje ! :) szybkiego powrotu do siebie po porodzie zyczę !

Co do szczepień to ja jestem przeciwniczką tych wszystkich skojarzonych. Nie ma się pewności czy wszystkie sie przyjmą no i nie chciałabym nawet do swojego organizmu wpuscic naraz 5 czy 6 wirusów, ale szczerze jeszcze o tych nie czytalam za duzo, wiec nie mówie nie tej 5w1, skoro ma dobre opinie i ma mniej rtęci i "syfu" .
W szpitalu szczepiliśmy własną szczepionką, bo niestety szpital szczepił koreańskim euvaxem ;/

Asiak ciesze się, że kg leca w dól ! Ja jutro na czczo sprawdze :) niestety ciągle mam problem z opuchniętymi stopami ;/

Kari, Młoda Fasolka, Madziara jak tam u Was ??

Marta89, ja na rota strota i pierdota (jak się śmieje) nie zamierzam. Kiedys takich rzeczy nie było a teraz tylko te koncerny farmaceutyczne napędzają kase na tych szczepionkach. Ja bym w ogóle ten kalendarz szczepień rozstrzeliła w czasie. A co do chrzcin, to my chyba na Wielkanoc :) albo jakoś na wiosnę.

Mamusie już rozpakowane zakrecona jestem : co musimy ogarnąc po narodzinach ?
Wiem o :
zarejestrowaniu w USC,
podaniu wniosku o PESEL,
zapisaniu w przychodni dziecięcej
na becikowe mam rok, wiec na spojkojnie,
wniosek do pracy o macierzyński

Coś jeszcze ??

Odnośnik do komentarza

Gabi82, ja robiam wczoraj pulpeciki w sosie koperkowym i dałam świezego koperku :)

Dziewczyny miałyscie na początku problem z przeciekaniem pieluszek ?
Przetestowałam pampers new born, pampers premium care, rossmann, dada, tesco. Wszystkie rozm. 1
Mały jest drobny waży 3kg przy 52 cm.
Pieluszka (i ubranka ;/) przemakają zawsze na boczku, na którym kładziemy naszego maluszka, bo przecież niemowlę kładzie się na boczku w razie ulania czy zadławienia,no nie?
Mamy już dośc przebierania co godzine jak tak dalej pójdzie to codziennie będzie pralka pełna prania i bedziemy zużywać 20 pieluszek dziennie.

Tak samo mam stresa, bo Mój Żuczek ssie pierś 3 do max 5 minut ;// i tak co godzine czasem nawet dwie. Boje się, że to za mało i krótko. Chociaż od przedwczoraj wieczora mam nawał i mam tyle mleka, że mi rzeką wypływa. Wykarmiłabym chyba 5 niemowląt !

Generalnie moje dziecko je i śpi. aaa no i słucha Mozarta, bo mu tata puszcza i spi jak zabity :P

Zaraz czeka nas pierwsza kąpiel a dokładnie to czekam aż się królewicz obudzi, bo śpi już chyba 2godziny. 3majcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Lenson ja jeszcze składałam wnosiek do ubezpieczenia na życie bo tam przysługuje świadczenie z urodzenia dziecka.
Mi zeszło 10 kg do świąt i dalej waga stoi :-( zostało jeszcze 3 a chciałabym jeszcze z 10 zgubić...
Ja karmi3 synka max 10 minut na raz ale czasem przez godzinę lub dwie. Choć dziś pół godziny wisiał bez przerwy :-)
Hubek ma już miesiąc i zauważyłam u niego pierwszy kontrolowany uśmiech :-) !!!!!!
Dziewczyny powodzienia!!!!

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamuśki. Bardzo dużo tematów poruszyłyście, nie jestem w stanie odpisać na wszystkie.

Moja Polcia jest tylko i wyłącznie na cycku. Jutro mamy pierwszą wizytę u pediatry, zobaczymy ile przybrała. Jej waga urodzeniowa wynosiła 3320 g, ze szpitala wyszłyśmy w 5. dobie z wagą 3180 g, a we wtorek- 20 dni po urodzeniu ważyła już 3785 g, więc pewnie przekroczyła już 4 kg. Zrobił jej się drugi podbródek i z nóżek serdeleczki :) Nasze karmienie trwa zwykle ok. 20 min. Bardzo martwiłam się, czy będę miała wystarczającą ilość pokarmu, bo moje piersi to flaki, ale najwyraźniej Mała nie głoduje. Nocą budzi się średnio co 2-3 godziny, w dzień przesypia 3-3.5 godzinki.
W ciąży przytyłam duuuużo, 22 kg, na szczęście po 2 dniach od porodu zostało już tylko 2.5 kg do osiągnięcia wagi sprzed ciąży.
Co do szczepień, jutro podejmiemy decyzję po wizycie u pediatry.
Chrzcić chyba również będziemy w Wielkanoc.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Fasolka i Madziara u mnie bez zmian, bóle coraz silniejsze ale nadal nieregularne.... liczę, że do jutra się rozkręci do ktg..
wściekłabym się jakby do badania się wyciszyło...
tak więc u mnie bez zmian...
Fasolcia i Madziara wy jesteście na grudniówkach na facebooku? bo gdybym was tu nie dostrzegła to prędzej tam bo tu na parenting mogę odpisać z kompa a na fejsie też z telefonu więc tam szybciej w razie co byłaby informacja

Odnośnik do komentarza

gabi - dzięki za pamieć. Dzisiaj już jest lepiej ze mną :) Przynajmniej byłam w stanie coś w domu zrobić a nie tylko leżeć i dogorywać.
madziara, Kari i Fasolka - trzymam kciuki za wasze porody aby były łatwe i szybkie!
Lenson - ja testowałam z tych pieluch co wymieniałaś tylko Pampers Premium Care i nie jestem nimi zachwycona. Częściej tak jak piszesz wylewała się bokiem zawartość. Teraz używam innych. Zwróć uwagę czy dobrze te falbanki przy nóżkach wywijasz dobrze na zewnątrz.

Pięknie schodzicie z wagi dziewczyny. U mnie waga stoi od tygodnia. Łącznie w ciąży przytyłam 17 kg, zrzuciłam tylko 7 kg. No i te 10 kg co pozostało to ani drgnie a tu już 2 tydzień od porodu minął.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Lenson masz 14 dni od urodzenia na zlozenie w pracy o macierzynskie. Testowalam dade i pampersa i lepsza jest dada. Nie ma potowek w nich. Ostatnio policzylam ile idzie nam pieluch, zuzyla az 15 szt w ciagu doby. Jak po pierwszej kapieli? Moja na poczatku wisiala nawet 2h na piersi. Teraz max 40min. Piers traktuje jak smoka, bo nie dajemy jej. Poza tym jak zasnie to tez ssie. Musze wyciagac jej bo powietrze ssie, uzywam nakladek.
my juz po kapieli i z pelnym brzuszkiem spie na brzuszku mamusi.

Odnośnik do komentarza
Gość kristafowna

Lenson i pozostlale mlode mamusie, po porodzie kilka dni z dzidzia jesli nie jest problematyczna, to jest super, potem ok 4 doby wwzyz przychodzi baby blues, moj maz mial miesiac wolnego, a mimo to nas obojga ten stan nie ominal, mimo, ze sie bardzo kochamy, we trojke jestesmy zdrowi i finansowo nie jest zle. po prostu zmeczenie i hormony. dziewczyny pisze to po to zebyscie wiedzialy ze takie cos jest, ze to minie i zebyscie nabraly do tego dystansu. potem tylko lepiej

Odnośnik do komentarza

Gabi to duzo idzie ci pieluch u mnie tak z 6 w dzien i 2 w nocy.Teraz robi tylko 1 raz dziennie kupke,wczesniej robil z 5 dziennie,duzo sika.Gabi ja od samego poczatku jem wszystko co sie da opröcz cebuli,czosnku i fasoli .

Mae dopiero 2 tyg jestes po porodzie daj sobie czasu na schudniecie! Schudniesz napewno!

Soqlka a ty jak to zrobilas ze juz tak szybko zlecialo ci 20 kg?
Daj znac po wizycie.

iza-majka ty tez jeszcze schudniesz,musimy miec wiecej cierpliwosci to przeciesz wszystko jeszcze przed nami.
Möj sie dosyc czesto smieje,przewaznie po jedzeniu i jak zasnie przez sen.

Lenson musisz te skrzydelka wywijac na zewnatrz i pampersa czyli te przylepce bardziej scisnac. Na boku albo pleckach. Jest malutki dlatego teraz moze tak duzo nie potrzebuje jedzenia ale z dnia na dzien bedzie mial wiekszy apetyt

Odnośnik do komentarza

Megi widzisz glupia pipa jestem niedoczcilam sie!
To fajnie ze Colin wkoncu zaakceptowal bujaczek.
Ja wczoraj gotujac obiad wlozylam go do maxi cosi wzielam do kuchni ,patrzyl sie rozgladal i usnal! Sukces ze sam od siebie! Ten poprzedniejszy post pisalam wlasciwie wczoraj wieczorem ale nie moglam dokonczyc bo maly sie budzil, musialam isc juz do sypialni i 5 razy w ciagu calej nocy pröbowalam go wlozyc do lözeczka,5 razy zasnal mi na rekach,klacie piersiowej ale jak tylko wlozylam do lözka to sie budzil i plakal! Takze znöw spal na mnie cala noc! Juz nie wiem co am robic! On nawet nie chce z boku mnie spac w lözku tylko na mnie! Ja sama musze spac prosto jak 1 ! Nie mam sie jak obrucic. Co tu robic?

Odnośnik do komentarza

Marta ja mam podobnie do ciebie mała śpi z nami ale kolo mnie, w łóżeczku się jej nie podoba
Kristafowna mnie chyba dopada baby blues a jestem ponad 2 tyg po porodzie :-/ dobija mnie siedzenie w domu
Ja użyłam pamperow premium całe, a teraz zwykłych zielonych i zwykle pampersy są lepsze. U mnie się nie wylewa nic.
A trzeba zameldować dziecko czy z automatu dziecko melduja tam gdzie matka?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...