Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

BabyBlue - ja mam ten leżaczek Tiny Love, kupiłam 2,5 roku temu dla synka. Jest rewelacyjny. Na początku służył mi jako przenośne łóżeczko dla maluszka, póżniej jako leżaczek-bujaczek, a do mniej wiecej roku jako krzesełko do karmienia. Mój synek jeszcze jako dwulatek lubiał sobie w nim usiąść i włączyć wibracje :) Polecam. Naprawdę warto :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70051.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70052.png

Odnośnik do komentarza

Moniaaa dzięki właśnie mam wybrac prezent, żeby firma męża zakupiła i pomyślałam o tym leżaczku. Powiedz mi tylko, czy maleństwo nowo narodzone nie przyzwyczai się do niego, żeby nie spać później u siebie w łożeczku?

Odnośnik do komentarza

BabyBlue ja mialam dodatni GBS I zawsze planowalam ze bede pedzic na porodowke przy pierwszych regularnych skurczach co 10 min ale ze moj porod byl blyskawiczny nie bylo mi to dane .Przy pierwszych dwoch skurczach 20 -15min stwierdzilam ze sie wykapie ..podczss kapieli byly juz co 7 min I zaczelam sie spieszyc ..naszykowalismy die w pospiechu .I fru.w aucie juz co 3 min a na ip co 2 min .na porodowce pospieszslam polozne aby mi podaly predko ..one na to ze to nic strasznego ten GBS .od momentu podania nie minela nawet godzina . Nastepnego dnia zrobilli malutkiej badsnie krwi I CRP wyszlo 39 ale na szczescie z dnia na dzien spadalo I po 6 dniach (tyle spedzilysmy w szpitalu) bylo ponizej 5 I moglysmy wyjsc .Jedynym stresem bylo to ze kazdego dnia pobierali jej krew z glowki..

Czy wasze dzieci mialy moze robione USG glowki ? (W szpitalu w ktorym rodzilam mieli jakas akcje gdzid robili jak najwiekszej liczbie noworodkow nawet bez wskazan medycznych I tak bylo u nas,jednak wykryli jakies liczne torbiele podwysciolkowe I za 4 tygodnie mamy to badanie zrobic jeszcze raz poxobno moga sie wchlonac same ?przyznam ze mnie to stresuje. )

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Pateczka gratulacje :)
Wlasnie myslalam o tobie pare dni temu :)

Mloda fasolka
Wypychaj twojego szkraba :) pora na Ciebie :)
Marta a
Fajnie ze u ciebie to tak latwo idzie u nas czasami sie uda ze rano colin zasnie biore go do maxi cosi i ze mna do lazienki wtedy moge smialo sie ogarnac ale niestety tak jak wczoraj i dzisiaj dopiero teraz mialam na to czas bo tatus wziol malutkiego na brzuszek i Zasneli

Baby blue
Ja kosmetykow z hipp totalnie nie polecam kupilam plyn do kapieli i syn mial wysypke na calym ciele najlepiej woda i pare kropli oliwki koniec. Lezaczek bujaczek mam wczoraj zakupipny narazie nie zdal egzaminu bo synus ma skok rozwojowy i tylko raczki i raczki. Ale ogolnie fajny z muzyczna wibracjami chusta sie . Mielismy tey kosz wiklinowy ktory sie wieszalo Na suficie ale juz poszedl do sprzedania u nas sie nie sprawdzil

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23154.jpg

Odnośnik do komentarza

Ojj a ten Hipp ma ogólnie dobre opinie, zobaczę może nie będzie po nim tak źle. Kupiłam tylko żel i oliwę z Hipp. Na początek zastosuje Emolium emulsję do kąpieli. W ogóle polecacie kosmetyki Linomag (chodzi mi o maść, krem z cynkiem i emulsję do kąpieli)? Nie kupowałam sudocremu tylko Bepanthen - maść, właśnie na odparzenia i też podobno na podrażnione brodawki. Szpital w którym rodzę nie ma listy co zabrać, a jak tam byłam to powiedzieli, że podstawy .... łał wyczerpująca odpowiedź. Chodzi mi o to, czy jest sens brać tyle kosmetyków dla dzieci, przecież w czymś moje maleństwo musza wykapać. Dostaliście jakieś próbki kosmetyków w szpitalnej wyparce? Czy któraś z Was stosuje Mustela do kąpieli dla dzieci czy jakiś Olejek mleczny do kąpieli Polecacie? A co lepiej na popękane brodawki: bepanthen, maltan, medela, mustela. Kupiłam huśtawkę hybrydową bright starts - używaną. Działa bez zarzutów, fajne melodyjki, delikatne wibracje i stan jak nowy ;-) Ciekawe czy mała ją zaakceptuje, jak nie to bede musiała odsprzedać. Ogólnie ma działać uspokajająco-usypiająco ;) Na mnie działa ;-))) I właśnie dotarł wózek jedo memo fly, jestem ciekawa jak się sprawdzi.....

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23163.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23164.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23165.jpg

Odnośnik do komentarza

Nadrabiam z Colinem na brzuszku zaleglosci :)

Marta a
Uzywamy czopkow kropelki sa do dupy :) ale to tez nic nie daje. Dzisiaj mu zrobilam oklad na bezuszek ta poduszka nagrzana z wisniami i zasnal.

U nas nosek czysci sie sam maly jak placze albo psika to mu zawsze cos wylatuje.

Temperatura w salonie 24 a na noc 18 w sypialni.

Odnośnik do komentarza
Gość Megiii1992

Fasolka
Za malo przekonujaca jestes :)
Jak sie trykacie z mezem 4 razy dziennie to go wbijacie do srodka jeszcze bardziej . Nie no oczywiscie zarty nie :) juz dzisiaj dostaje do glowy caly dzien leze wazne ze dziecko zadowolne spi :)

Ah do mamusiek ktore urodzily macie juz miesiaczke ? Bo u mnie juz nic nie lecialo w sylwestra z mezem zrobilismy balange :D wkoncu... I od wczoraj znow krwawie i albo cos uszkodzilismy albo miesiaczka ?

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny gratuluje nowym mamusią .
Do tych ktore czekają życzę cierpliwosci i odwagi Mloda Fasolko nie boj sie wywolywania ja ze swojego doswiadczenis moge Cie tylko pocieszyć że kazdy porod poza oststnim mialam po terminie a jeden po oxy i powiem Ci ze ten z kroplowka byl jakby najmniej bolesny i najszybszy więc naprawdę nie nakręcaj się na zapas czym dluzej wszystko dojrzewa tym potem latwiej i szybciej idzie. Przy pierwszym tez mnie po masazu szyjki ruszyło ale to bylo chyba jeszcze za wczas i strasznie sie meczylam aby rozwarcie postępowało wiec jesli się da zaufajcie naturze jak oczywiście mogę coś doradzać.

Odnośnik do komentarza

A teraz w wolnej chwili troszkę o nas
Mała jest przeslodka grzeczna je i śpi prawie cały dzień. Jedynie wiecxorem jest troche marudna i do 23-24 troche trzeba ja ponosić. Ja bardzo uważam na to co jem bo każdy bardziej nieodpowiedni produkt wywołuje u niej stany niepokoju i płaczlitości oraz zaparcia.W nocy budzi sie raz do jedzenia i zasypia zaraz a potem dopiero ok 7 .
Kapiemy ja w zwyklym krochmalu co dwa dni i nie stosuje żadnych kremow szamponów ani płynów staramy sie do min ograniczac te wszystkie chemie i nie ma problemów
pepuszek tez smarowalismy zwyklym fioletem i za tydzien pieknie odpadł wiec nie dajmy sie dziewczyny zwariowac z tymi wszystkimi cudownymi specyfikami
Na nowym Roku zycze Wam samych cudownych chwil w gronie najblizszych oraz naszych skarbów.

Odnośnik do komentarza

Hej,
troszkę nie pisałam.
Pateczka - gratulacje!!!
MłodaFasolka, KariKari - obyście już nie pozostawały długo w stanie 2w1.

U nas były dwa dni sielanki kiedy Antoś nawet przesypiał po każdym karmieniu 2-3 godzinki. Ale nie było nam się długo tym cieszyć.
Przeziębiłam się :/// Wczoraj leciało mi z nosa, dzisiaj w ogóle czuję się do d...., wszystko mnie boli. A Antoś daje dzisiaj czadu. Co go karmię to przy cycku zasypia, to akurat norma. Ale go tylko odłożyć.... O spaniu wtedy nie myśli tylko w płacz. Zasypia tylko ululany długo na rękach albo na chce na mnie. A ja dzisiaj nie mam do niego siły. Dobrze, że mąż w domu się nim sporo zajmował i nosił na rękach a ja w tym czasie pod kocem z bólem głowy i dreszczami. Strasznie się boję, że go zarażę swoim choróbskiem. Myję co chwilę ręce i staram się na niego nie chuchać. Zobaczymy.

Mówiłyście coś o kosmetykach do kąpieli. Ja używam oliwki z Hippa i jestem z niej zadowolona. Do tego szampon jakiejś nieznanej mi firmy który dostałam w aptece (niby bez szkodliwych dodatków). I na odparzenia maść Bepanthen.
Łuszczyła się waszym maluchom skóra? Antoś ma łuszczący się naskórek w zgięciach (pachy, pachwiny, kark), na dłoniach i stopach. Nie wiem czy smarować to po prostu oliwką? Szczególnie ręce które co chwila przecież pakuje do buzi.
No i jeszcze proszę te mamy które miały nacinane krocze o wypowiedź jak to wyglądało z tym gojeniem, ile to trwało.
Dużo tych pytań, heh.
Dobranoc! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Pateczka wkoncu ! Gratulacje!!

wisia fajnie ze sie odezwalas!

Megi ladnie to tak po pijaku?Moze znöw cnote stracilas he...he... Ja juz z mezem na biezaco! Okres chyba juz mialam bo krwawilam sporo tydzien temu.
Megi skad ty pochodzisz bo nie raz musze sie zastanowic nad jakims slowem ktöry piszesz co to moze oznaczac? No prosze nawet u was sa salony a u nas duze pokoje he....he..
Jak sie sprawöje bujaczek?

Fasolka röznie bywalo möj byl aktywny ale mial dni lenia.

BabyBlue ja jestem z Hippa zadowolona. Ale ty rozgadana! Nienadazam! Wözek fajny!

Odnośnik do komentarza

Witajcie Kochana:) mam nadzieje,ze dzis ostatni dzien w dwupaku:p po 10jedziemy do szpitala. Mala nie chce wyjsc sama to trzeba jej jakos pomoc. Troszke sie boje wywolywania,ale najbardziej tego,ze zakonczy sie cesarka:( ale ciesze sie,ze juz tylko kilkanascie godz dzieli mnie od spotkania z coreczka:)
MlodaFasolka,KariKari trzymam kciuki zeby u Was obylo sie bez wywolywania:)

Odnośnik do komentarza
Gość Fasolkaaaaa

Hej. Wczoraj już miałam nadzieję że coś się dzieje... Mialam 3 skurcze co 5-6 minut poszlam pod prysznic i po kąpieli nastała cisza... Położyłam się spać ale do 4 nie mogłam zasnąć bo mały tak szalał. I brzuch bolał cały czas jak na @. Juz totalnie jestem załamana... Nawet nie licze na to że dziś coś się wydarzy. Szczególnie że od rana ciiiiisza. Siedzę dziś cały dzień w domu i nawet nie myślę gdzieś wychodzić...
A jutro rano do lekarza. I zobaczymy co będzie dalej.

Madziara- Powodzenia kochana aby wszystko szybko Ci poszło!!! :*

Wisia- Oby w razie czego było tak jak mówisz. Szybko i malo boleśnie :-) Cieszę się że u Was wszystko ok :-)

Kari- Jak dzisiaj u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...