Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

iza-majka möj tez "dzieciol"! Nie raz strasznie krzyczy przy tym,chyba ma wtedy wzdecia,nie wiem!

Ada gratulacje,Jasiu cudowny!

marysia möj tez ma tradzik niemowlecy w dzien sa te pryszczyki czerwone a jak wyjde na dwör to cieliste,same znikna.

Kari z tesciowymi chyba tak juz zawsze bedzie ze sie beda wtracaly,ja ostatnio myslalam ze wybuchne z agresji jak podeszla i nic mi nie möwiac wyrwala mi malego z reki! Gdyby powiedziala to nie ma sprawy ale zeby niespodziewanie wyrwac to juz szczyt beszczelnosci,niech jeszcze raz spröbuje!

Lenson trzymam kciuki,trzymaj sie mocno!

Reszta mam odezwijcie sie!

Odnośnik do komentarza

KariKari daj znac jak po wizycie. Jeszcze pare dni.
Lenson kciuki zacisniete, niech akcja rozkreci sie
Mae ja od samego poczatku karmie w nakladkach bo mam malutkie brodawki :( Slodziak.
Czasem wystarczy piers, 1-2 na dobe daje mm bo za malo mam swojego. Jak mam chwile to odciagam by zobaczyc ile mam mleka. Nawalu nie mialam. Wazne ze jest
Vanesa slicznosci :) Od porodu caly czas jestem nie wyspana. W nocy malo spie a w dzien nie potrafie. Poza tym nie ma kiedy.
Monikam coreczka tez czasem spi nie spokojnie. Dzieje sie to jak poloze ja do lozka. Moja metoda to: caluje w jeden policzek pozniej w drugi, nastepnie w czolko, nosek i brodke. Poglaszcze po glowce i juz jest spokojna.
Marysia moja zlosci sie jak nie moze trafic do cyca i klupie jak kurka. Smiesznie to wyglada :)
Ada kapiemy codziennie. Pare razy zdarzylo sie nam pominac. Poprostu zbraklo sil. Slodziak
Dzieki dziewczyny za odpowiedz w sprawie kremu
Zmienilismy metode kapania. Wybudzilismy coreczke miedzy karmieniami tak m/w po srodku. Udalo sie. Dzis podczas kapieli byla spokojna i zaciekawiona. Po kapieli piers i spanko.
Ide spac

Odnośnik do komentarza

Mały nakarmiony i śpi:)

Gabi82
ja też zamierzałam kąpać codziennie, ale teraz zastanawiam się, żeby nie co drugi dzień, różne są kwestie na ten temat, moja znajoma ma drugie dziecko i pierwsze kąpała codziennie, mówiła, że strasznie skóra mu się wysuszała i teraz przy drugim, co drugi dzień.

Janek:) Mój Skarb
http://www.suwaczek.pl/cache/d6ff3e8e20.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie! Jestem mamą 9-cio miesięcznego Radka, a w kwietniu pojawi się na świecie jego młodszy braciszek. Gratulacje dla tych, które już się rozpakowały i powodzenia dla tych, które jeszcze rozwiązanie mają przed sobą! Będzie dobrze! Siedząc ciągle w domu z małym znalazłam fajne zajęcie, którym jest haftowanie metryczek. Jest to bardzo fajny, a zarazem oryginalny prezent dla nowo narodzonego dzieciątka. Można wpisać imię, wagę, dokładną date, godzine urodzenia. wklejam kilka przykładowych zdjęć. Można też wpisać w google "metryczki haft krzyżykowy" i wyskakuje dużo obrazków. Jeśli ktoś byłby zainteresowany zapraszam do kontaktu mailowego - maugosiasz@gmail.com - podam więcej informacji i przykładów. Pozdrawiam :)

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_23012.jpg

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_23013.jpg

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_23014.jpg

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_23015.jpg

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_23016.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/211xe6ydgbjiep0h.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Jak czytam opisy zachowań waszych dzieci to przed oczami widzę mojego synka który ma identycznie .
I robi dzięcioła i rusza głową na lewo i prawo jak go przystawiam do cyca.
Steka i prezy síe.
Też ma trądzik niemowlęcw.
Kapiemy co 2 dzień.
Z ubranek 56 wyrasta. Zaczynam mu ubierać 62. Tych mniejszych połowy nie ubrał. I to fakt wiele ubranek jest pieknych ale nie praktycznych.
Smoczka tylko raz załapal a tak nie chce. Ale za szybko bym nie dawała bo moim zdaniem lepiej żeby stymulowal pierś a nie sylikonowy uspokajacz.
W dzień witek coraz mniej spi przez brzuszek chyba.
Megi my też używany te rurki windi czasami. Jak już nic nie działa.
Zasypia nam albo bujany na rekach u mnie lub u k. Albo przy cycu albo na brzuchu u mnie. Ale coraz częściej jak odkładanw go do lozeczka to automatycznie síe budzi.

Ogolnie mam wrażenie że odgryzie mi suty bo jak síe probuje cyckiem uspokoić to ciągnie je i z zassanym cyckiem odchyla z nienacka głowę do tylu. Alaaa
Jest bardzo silny. Tydzien temu u poloznej przekrecil síe sam. Lubi cwiczyc na brzuszku.
Jutro będzie mial 5 tygodni.
Kikut odpadł po tygodniu. Używalipsmy octenisept.
Ale np mojej siostrzenicy dużo później i nie wiem czy to przez to ale miala mega grubą pepowine.
Dziewczyny ją też bym chciała zebysmy nadal pisały, bardzo síe z wami zzylam.
Naprawdę przepraszam że tak chaotycznie i ogolnie wam odpisałam. Maly od ok 4 nie spi.. I tak pisze na jednej ręce on a w drugiej komórka.. :p

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry mamusie :)

Czytam was w ciagu dnia a teraz dopiero odp dlatego nie jetem w stanie kazdej z osobna i nie pamietam ktora co pisala i pytala ok wiec ogolnie odp :)

Co do tradzika to u nas tez jest i dokladnie tak samo w dzien sa czerwone punkty a na dworze robia sie ladne blade ale lekarz mowil ze to nornalne i zniknie :)

Kapiel :) u nas naly musi byc najedzon rqz zrobilam to na glodnego i szybciej go wyciagalam niz wsadzilam do wanienki :) i szmatka misi byc obowiazkowo na brzuszku ktora caly czas polewam woda

Na poczatku jak chcialam karmic cycem i nie mialam za dizo pokarmu to maly wisial godzine i potm mial kolki bo sie powietrza nadwychal za duzo

Smoczek my uzywamy ale dopiero jakos od 5 dnia i tylko jak idziemy nq spacery albo awaryjnie przed jedzeniem . I mam streylizator wiec do niego daje z butelkami

U nas Colin jak nie umi kupki zrobic to pomagamy mi termemetrem wklada sie i kreci jak wskazowki zegarka :) tak robia q szpitalach i tam to nam pokazali.

Ja wczoraj wziolam malego na zakupy pelny wozek rzeczy a tu nagle placz przy kasie juz nie wiedzialam co robic pojechalam jeszcze raz do okola sklepu i na cale dzczescie zasnal ;) i walczylam o miejsce dla matki z dzieckiem jaki ciul se stanal i palil zaczelam titac i dobrz ze ludzie zareagowali i facet odjechal :)

Odnośnik do komentarza

Moja wyjątkowo marudna jest. Zaczęło sie o 4 rano. Poje trochę, zaśnie, pokrzywi się itp itd. Uspakaja się jak wezmę ja na rączki, albo położę na brzuszku. Jak wytrzymam dzisiejszy dzień
Kupując pierwsze ubranka zwraca się na wygląd, nie na funkcjonalność. Ja używam tylko pajace, body z krótkim rękawkiem, śpiochy i kaftaniki. Półśpiochy i body z długim rękawkiem leżą.
Do kikuta też używaliśmy octeniseptu, mimo, że na wypisie ze szpitala było napisane pielęgnacja na sucho.

Odnośnik do komentarza

Aleksandra
No windi dokladnie a u nas tez jest ze maly jak klade to od razu wstaje. Uspij na rekach i wsadz do maxi cosi zobacz moze to podziala jeszcte chwile pobujaj i zostaw jak zasnie.

Wlasnie z tym forum to fajnie jak tu bedziemy jednak sie znamy dlugo

U nas ubranka na 56 sa jestcze dobre jeszcze wczoraj nawwt kupowalam dwa zestawy bo sa fajne przeceny :)

Mimi
Jak bylam w ciazy to trudno moglam stac w kolejkach itd ale teraz nie bede latac w zimnie z dzieckirm przez caly parking bo jakis stary ciul musi stac blisko wejscia

Odnośnik do komentarza

My pierwsze dni kapalismy mała co 2 dni, teraz codziennie. Kikut pepowinowy przemywamy jałowym gazikiem zamoczonym w wodzie, później octaniseptem plikami, tak nam położna mówiła.
Wasze maleństwa tez tyle kupek robi? Mojej się zdarzy z 5 na dzień.
Moja ma większość ubranek na 56 za dużych, wisi to na niej, wiec jeszcze troche w tym pochodzi.
Meggi podziwiam, że sama na zakupy jechałas, ja na razie nie mam rytmu dnia ustalonego i ciężko coś zaplanować.
Mam pytanie wasze maleństwa śpią z wami w łóżku?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Marta
Spokojnie zlapiesz rytm. Mi tet bylo ciezko ale jestem zmuszona jezdzic na zakupy z malym bo maz ma ciezko z uspokojeniem malego jak cos jest a zreszta maly lubi i maxi cosi i auto i spacerki :)

Ada
U nas pierwszy spacer byl jak colin mial 10 dni

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_23035.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej.
U mnie nadal cisza. Kilka skurczy wieczorem i w nocy, ale żadnych konkretów. Ogólnie zaczęła mnie boleć pochwa i to tak mocno, że czasami chodzić się nie da...
Miałam mieć wczoraj wizytę, ale lekarz miał nagłe wezwanie i mam być dzisiaj o 19:00
Szczerze to nawet mi się nie chce do Niego jechać...
Ogólnie to nastawiłam się już, że rozpakuje się po Nowym Roku.
Nawet na jutro zrobię zupę gulaszową i gyrosa. :)
Jak małemu się do tej pory nie spieszyło to i ja już nie naciskam, wyjdzie kiedy będzie uważał za słuszne.
Tylko to samopoczucie 'psychiczne' mam takie 'zmęczone' Nawet z domu mi się nie chce wychodzić bo wszędzie pytania 'a Ty jeszcze w ciąży' 'jeszcze nie urodziłaś' bla bla bla. No, ale trzeba przeżyć. :)

Co do kremu na 'wyjście' ja kupiłam Nivea krem na każdą pogodę.

Bardzo się cieszę, że u pełnoetatowych mamuś wszystko układa się jak trzeba i, że Wasze maleństwa rosną zdrowo! Tak ma być :)

A nam nie rozpakowanym życzę jeszcze więcej cierpliwości.

A co do forum ja też uważam, że nie powinnyśmy z tego rezygnować. W końcu przez te kilka miesięcy się zdążyłyśmy trochę 'poznać' :) Jakieś rozwiązanie się znajdzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Marta89 Kuba śpi w kołysce, biorę go do łóżka tylko na karmienie.

Gabi a ja np używam pół śpiochów i body na długi rękaw na krótki wcale nie zakladam;) kazda robi trochę inaczej zależy od upodobań maleństw.

Byla u mnie właśnie położna i na trądzik zalecala przemywanie w kalii spróbuję zobaczymy co to da. Powiedziała też że kubus nie ma kolek tylko zbyt lapczywie je i z pośpiechu źle łapie pierś i często wypuszcza i przy tym łapie za dużo powietrza i mu to przeszkadza.
Co do kupek na szczęście robi kilka dziennie od rana juz chyba z 3 lub 4 porządne kupki poszły;)

Megi podziwiam że wzielas malego na zakupy js bym się nie odważyła.

Co do ubranek jestem mega wdzięczna teściowej że na mówiła mnie ns ubranka rozmiar 62, na 56 miałam dosłownie kilka sztuk i to głównie pożyczonych a Kuba od razu wskoczył w 62;)

Ada piekny Jaś Gratulacje;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
korzystam z chwili kiedy Antoś oderwał się od cycka (nie bez protestów) i buja się w ramionach taty.
Ciągle nie miałam się jak zabrać za odpisanie więc teraz nie wiem co komu.
Marta - u mnie mały śpi ze mną w łóżku. Chciałam na początku go odstawiać do swojego ale wtedy jest dużo wstawania w nocy i marudzenia. Jak śpi ze mną to budzi się w nocy 1-2 razy tylko zjeść i śpi spokojnie. Dzięki temu ja sama mogę w ogóle się wysypiać.
Gabi - ja akurat używam body z długimi rękawami. A do tego spodnie i ew. kaftanik. A że śpi w łóżku ze mną to tylko ma body na sobie i zakryte nóżki bo tak to moje ciało go grzeje.

Co do kąpieli my dostaliśmy instrukcje żeby kapać małego 2-3 razy w tygodniu. A nasza położna środowiskowa twierdzi, że wystarczy raz na tydzień. Od powrotu ze szpitala była do tej pory tylko jedna kąpiel w sobotę i dzisiaj będzie znów. Jeśli chodzi o samą kąpiel to my robimy tak jak nam pokazano czyli nalać pełną wanienkę wody i zanurzyć malca w całości (tylko twarzyczka wynurzona). No i do tego pieluszką tetrową dociskać klatkę piersiową żeby czuł się otulony. Podczas swoich dwóch pierwszych kąpieli był chłopczyk zachwycony takim swobodnym pluskaniem się. No i o dziwo właśnie kikut pępka oczywiście był też zanurzony i tak miało być. Potem tylko wysuszyć go tak jak całe ciałko.
Pępek odpadł w 6. dniu i nie stosowaliśmy do niego absolutnie niczego, żadnego spirytusu ani w ogóle mycia. Obyło się bez problemów.
Ostatnie 3 dni to jest ciągłe karmienie. Moje brodawki są w nieco lepszym stanie ale zassanie nadal jest bardzo bolesne. Ale Antoś nie chce się w ogóle w ciągu dnia odklejać od cycka. Odłożę to jak przyśnie przy piersi to nie minie 5 minut (a czasem nawet i nie jedna minuta) a już jest ryk i wpychanie sobie piąstek do buzi. Ciągle tylko cycek i cycek. Nie jestem w stanie nic robić ;/ Sterta rzeczy do prasowania leży i rośnie a ja nie wiem kiedy znajdę na to chwilę. Dobrze, że jest mąż w domu to po prostu czasem wcisnę mu malucha na ręce żeby chociaż prysznic wziąć albo wstać w ogóle z sofy. Czy to normalny etap który trzeba po prostu przetrwać? Nie daję mu smoka i nie dokarmiam bo chcę pobudzić laktację. Już sama nie wiem czy on jest wiecznie głodny czy też mój cyc to dla niego smoczek. Albo jedno i drugie...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Lenson trzymamy kciuki :)

kari oby i u ciebie juz cos ruszyło :)w koncu
Wczoraj była połozna i pobudziła odbyt małej czopkiem mała zrobiła 5 kup naraz !
A dzis juz 3 razy sama wiec sie cisze bo sie martwiłam .
Cuj e sie słabo to ze neiwyspana to raz a dwa mam jakies dziwne uderzenia goraca ah za duzo latac jeszcze nie umie dzis rowny tydz od porodu ....

Dziewczynymacie tez jakies dolegliwosci poporodowe???

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny jak u każdej mamy mało czasu na wszystko,mały niestety nie najada się cycem wiec trzeba go dokarmiać Nan pro ale zauważyłam ze jak mu mieszam te mleka w ciągu dnia to niestety wieczorem mały robi rewolucje boli go brzuszek niestety na samym cycu nie dajemy rade bo mały głodny zaraz po godzinie a w cycach pusto wiec sie złości i wtedy wkraczam z butelką,i wtedy jest ok śpi 3 godziny mierzy czasie herbatka koperkowa hipp by go dopoić i po to by mały puszczał bonki,czasem się krzywi przy kupie ale to tylko jest chwilowe aż zrobi niespodziankę ,na razie zostaniemy przy mleku Nan ale myślę o zmianie na hipp na kolki zobaczymy jak będzie .
Co do ubranek to jeszcze rozmiar 56 jest za duży będzie na dłużej,do spania ubieramy pajacyki bawełniane a w ciągu dnia body długi rękaw i pół śpiochy lub pajacyki śpiochy ,niestety welurowe na spacer bo w domu jest za ciepło wiec wygodniej w bawełnie.
Dziewczyny polecam kosmetyki hipp są świetne pięknie pachną i nie uczulają mały po kąpieli pachnie jak najsłodszy cukierek.
Pieluchy Dada tez polecam sprawdzają się bez zarzutu.
U mnie już coraz lepiej brzuch nie boli jedynie rana jeszcze jest trochę kliwa na dotyk i czuje zgrubienia mam nadzieje ze to wszystko minie szybko.
Tryb dnia już ustawiony mały w ciągu dnia śpi w łóżeczko w nocy w kołysce koło mojego łózka, nie chce by z nami spał bo to najgorsze przyzwyczaić dziecko do spania z rodzicami.

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_23040.jpg

Odnośnik do komentarza

Aleksandra ,Megi to tak jak u mnie!
Möj budzi sie tez od razu jak go poloze do lözeczka a w maxi cosi tez nie chce spac tylko na mnie!

Ada mysmy byli na pierwszym spacerze jak maly mial tydzien,na zakupy latam z nim tez caly czas bo maz w pracy i na budowie a ja musze kupic zawsze cos na obiad,dzis wsadzilam go do nosidelka (takie na szelkach,na brzuch) poszlismy sie przejsc,sniegu co niemiara,sypal tez snieg ale malemu nic nieprzeszkadzalo spal jak susel!
Kupki robil z 5-6 razy dziennie ale teraz od 3 dni ledwo co robi,prawie wogöle kupy nie ma. Niby organizm wchlania teraz Cale wypite mleko. Krem do twarzy mam z Bübchen (nie wiem czy wam cos to möwi) ale jest swietny,natluszcza i swietnie pachnie nagietkiem.
Fasolka biedna jestes az mi ciebie szkoda chyba jednak bedziesz styczniöweczka!
Megi Colin jest Taki slodki,maly aniolek!
A to möj grubasek!

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_23041.jpg

Odnośnik do komentarza

Mae mam ten sam problem z cycem co ty pozłozna twierdzi ze nie mam nawału mleka i dlatego i ze to nie jest dobre zeby dziecko tak wisiało na cycu tyle czasu ze do pooł godz karmic i koniec max co 2-3 godz ale jak tu nie da jak mala ryczy ;/ dzis moja jak zassała o 9-30 to skonczyła 12-45 tyle dobrze ze potakim długim karmieniu spi 3 godz potem juz in cyc to w tym czasie jem myje sie i troche leze ale zasnac czasem nie umiem ...zobacze jak to długo bedzie trwąło bo jak cos to bede w dzien cyc dawac a wieczorem butle bo połozna powiedziała ze sie inaczej wykoncze jestem jak zombie niewyspana spie po 2-3 godz i to czujnie jeszcze !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa möj tez tak czasami dlugo je nawet zasnie w trakcie a jak go chce odlozyc wyje i chce dalej jesc.Teraz chyba potrzeböja wiecej.
Ja po porodzie jestem ponad miesiac i jeszcze cos tam brazowego wylatuje,nie raz cos kluje tak jak bym miala skurcze. Do tego w nocy poce sie jeszcze strasznie,nie codziennie ale czesto.

Rudaopole nikt napewno z nas nie chce przyzwyczajac do czego kolwiek a tym bardziej do lözka ale czasami sie nie da jak wyje i nie mozna uspokoic trzeba wziasc.
Slodki twoj maluch!

Lenson czekamy,Kari powodzenia!

Megi jakich pampersöw uzywasz bo ja te z D&M sa super i jestem bardzo zadowolona wole te niz Pampersy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...