Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Kosmetyki kupiłam na allegro od jednego sprzedawcy i do tego herbatki ale widziałam tez kosmetyki i herbatki w super pharm nie wiem czy u ciebie jest ???
tu masz linka na sprzedawce na allegro ma kosmetyki niemiecki hipp i herbatki oraz jedzenie.
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5093051&order=m&string=hipp&search_scope=userItems-5093051&bmatch=seng-v6-p-sm-4-dz-1209

Odnośnik do komentarza

Megi nie boisz się o kręgosłup swojego maluszka w tym maxi cosi?? Czytalam, że powinno się uzywać nosidełek tylko do jazdy samochodem i ewentualnie na krótkie zakupy bo bardzo to męczy kręgosłup. Pewnie różne opinie są na ten temat ale ja pobyt maluszka w nosidełku będę ograniczać do minimum.

Fasolka ja też pomału się godzę z tym, że Karolcia będzie noworocznym prezentem. No ale kto wie jeszcze jutro jest dzień ;))

Mamusie jesteście naprawdę dzielne :) Podziwiam was jak czytam wasze opowieście o maluszkach :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja powiem szczerze że czasu mam bardzo dużo. Mój synek je z reguły 10-30 minut częściej 10 :-) potem albo usypia albo leży, troszkę się przytulamy i głaszczemy ...
Kolek narazie nie ma :-)
A co do kupek hmmmm.... no robi kilka w ciagu dnia, ale zdarza się u i tak że potrafi 3-4 razy w ciągu godziny.
Kąpiel- początkowo była codziennie ale i położna i pediatra zalecali co drugi dzień. Może przez zimę tak będę robić ale potem oczywiście będzie codziennie.
Jeśli chodzi o ubranka 56-62. Część pasuje mniejszych ale powoli wchodzimy w rozmiar 62.
Hubek ma 4 tygodnie, waży 4, 5 kg a długość 58. Używamy jeszcze pampersów 1 ale to już będzie jego ostatnia paczka. Wydaje mi się że na nóżkach za mocno się odgniata.
A teraz moje pytania :-)
jak u waszych maluchów z leżeniem na brzuszku?
Mój Niunio ma straszne zimne ręce,wiem że sprawdza się na karku i tam jest ciepły ale nie wiem czy mam mu niedrapki zakładać bo szkoda mi tych łapek?

Odnośnik do komentarza

Iza moj Kuba ma dziś równo 3 tygodnie i zaliczył dziś pierwszy sen na brzuszku równe 3 godziny spr czy ma ciepły kark, nie wybudzil się wcześniej wiec myślę że mmu się podobało.

Dziewczyny pisałam wczoraj o kolkach i dziś położna powiedziała ze mały nie ma ich tylko zbyt lapczywie je, częstoa mu się brodwaka i on przy okazji łapie. Dużo powietrza i dlatego płacze. Od dziś poprawiamy technikę karmienia i są już widoczna poprawa. Już w nocy zaczęłam karmić na leżące i maly ladnie zasysal i karmienie z przewijanie zajmowało nam 30 minut i tak co 2,5 godziny jak dla mnie sukces bo niby wcześniej przesypial 3 godziny ale karmienie z przewijanie i płaczem zajmowało dobrą godzinę a teraz zero prawdziwe zero płaczu:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megiiii1992

Marta a
Nasz maly spi z nami w lozku wtedy mamy spokoj mozemy sie wyspac a malemu jest dobrze bo ma cieplo i jest ciagle przytulony i tez nie sadze ze to cos zlego
Uzywamy pampersow 1 chcialam ostatnio kupic takie z rosmana ale jakos pampersy mam sprawdzone

Rudaopole
A ja calkowiecie nie polecam kosmetykow z hipp! Uzylam raz plynu do kapieli i maly mial wysypke na calym ciele od razu poleciala do smietnika najlepsza jest woda i kilka kropli oliwki.
Mleko z hippa anty kolik mialam maly byl tak samo nie spokojny jak po zwyklym a kupki mial zielone wiec tez nie polecam druga rzecz kazda zmiana mleka a szczegolnie na takie z mniejsza iloscia laktozy powinna byc uzgadniana z lekarzem. Dostalismy tez jedno mleko ktore jest bez mleka krowiego ale te za to smierdzi jak Cholera
Herbatki sa ok dla nas i wody do malutkiego

Vanesa
Wszystko schodzi ja tez po porodzie pare dni mialam takie w nocy np naüady ciepla albo zimna jak przy goraczce to Normalne :)

Mimi
Mamy maxi cosi cabrio fix ma poduszke pod pupka i do tego oslonke do okola glowki kregoslup jest prosty jedynie nozki troche wyzej wiec nie mysle ze to cos zlego dla malego ;)
Ja czytalam ze mozna smialo uzywac nic sie nie dzieje tylko robic przerwy male ah i colin w maxi cosi ma glowke na prosto to jest plus bo i tak ma juz krzywa

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Lenson trzymam kciuki:)
Kari daj znac jak po wizycie i juz nadchodzi i Twoj czas na pewno niebawem Majeczka bedzie z Tobą :)
Młoda fasolka
Wiem czekanie meczy ale dzidzia moze zaskoczyć cie i mozesz miec niezapomnianego sylwestra :)
Ja byłam wczoraj z Hania u lekarza dał kropelki na ropiejace oczka a na trądzik jakis krem do smarowania taki nawilżający chyba bardziej ale jak każda mówi samo z czasem minie.
Piszecie o ubraniach ja juz tez moge powoli chować 56 jakieś pare miałam i zakładałam jako pierwsze bo jak widze miała raz na sobie i juz raczej nie zaloZe. Jak sie kupuje ubranka to cZlowiek kupuje wszystko bo ładne a teraz wie ze najlepsze body pajacyki jeszcze rozpoznane z przodu;) reszta jak prEz głowę trzeba to dziecko nie przepada za tym a i czasem gimnastyka przy ubieraniu.
Moja Hania kończy dzis miesiac i juz na pewno ponad 4.5kg wazy bo tydzien temu 4460 ważyła :) mała kluseczka z 3 podbrodkami:)
Hania robi czesto kupę na pewno z 4-5 razy a czasem moze więcej nawet juz nie liczę. Czy wasze maleństwa tez tak maja ze jak przewiniecie to wtedy w czysta pieluszke robią kupę? Moja Hania uwielbia czesto odczekyje po jedzeniu i tak najcześciej kupa jest jak przewinę:)
Ja mała zazwyczaj rano biorę do łóżka zeby z namibpolezala a tak to mam koszyk i stoi koło łóżka i mam ja zawsze przy sobie:)
Teraz zastanawiam sie jak bedzie za tydzien bo podobno w 5 tyg dzieciaczki maja skok rozwojowy i rożnie reagują moze byc i tak ze bedzie ok a moze byc i noc nieprzespana nie ma co na zapas sie nadstawiać .

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_23054.jpg

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki melduję się po wizycie w dwupaku.
Pani doktor wprost zapytała kiedy chcę urodzić, a ja, że 1 stycznia to zbadała mnie - rozwarcie bez zmian, łożysko się starzeje, Maja naciska i waży 3189g. Dziś pierwszy i ostatni rz na usg była grzeczna - spała :)
Pani doktor tam mi pobudziła wszystko i mogę plamić ale na razie jest ok.
Kazała współżyć i 1 stycznia jesteśmy umówione w szpitalu zrobimy ktg i znów zbadamy i jak się ruszy to rodzimy... tak więc męża w obroty i nie ma co siedzieć z założonymi rękami.
Tyle, że mąż boi się dziś zaszaleć by jutro do szpitala nie jechać?
a powiedzcie mi czy jest jakiś czas kiedy się coś zaczyna dziać po współżyciu?
jestem pełna nadziei....
mimo, że wszystko mnie boli i czuję że jest wszystko poruszone to wierzę że będzie tak jak chcę.

Odnośnik do komentarza

Lenson kibicuję gorąco i mam nadzieję, że pójdzie szybko i łatwo:)

Kari, Młoda Fasolka ehh możemy podać sobie rękę...

U mnie koniec spokoju. Zeszłej nocy pojawiły się skurcze, po godzinie 4 z częstotliwością co 10 min przez 30 sekund i przy oddawaniu moczu zauważyłam, że mam brązowo czerwoną wkładkę. Babcia naszej jeszcze nienarodzonej córci stwierdziła, że to raczej już! Więc jedziemy na szpital a tam wypisuję te wszystkie papierki, położna ogląda wkładkę (ciągle coś się wydzielało) i stwierdza, że to najprawdopodobniej czop ale przyjdzie lekarz to zbada. Zanim lekarz dotarł zrobili mi ktg. Mała wciąż uciekała więc wciąż je poprawiali a spokojna przy tym była jak trusia! Jeden marny skurcz...JEDEN! Lekarz określił wagę dziecka na 3400g i rozwarcie jedynie na jeden palec, czop faktycznie odszedł....a potem wróciliśmy do domu...i coś czuję, że będzie jak zwykle czyli spokojnie w dzień a w nocy znowu mnie złapie:(

I niby fajnie przez te spokojne dni bo mogłam się przespać jeszcze trochę i to bez bóli ale aż boję się nocy znowu:( teraz skurcze pojawiają się ale może co 20-30min i są krótkie. Lekarz powiedział żeby wziąć no spę jeśli bardzo będą dokuczać i jeśli po niej nie przejdzie i ciepły prysznic tez nie złagodzi bóli to znaczy, że trzeba się zbierać

A teraz mówcie jakie miałyście sposoby na łagodzenie takich własnie bóli przepowiadających? Będę próbować chyba wszystkich bo czasem te skurcze są naprawdę silne, że aż ciężko złapać oddech...

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Lenson
Gratulacje! Super ze masz juz Jasia przy sobie:) teraz odpocYwajcie i jak wrocicie do sił to czekamy na foto:)
Kari
Mi położna jak mi wody odchodzily powoli i skurczy nie miałam mówiła ze sex pomaga a raczej sperma ze tam ponoszą ale nie sprawdziłam tego bo sie same pojawiły. Trzymam kciuki zeby wszystko było po Twojej myśli :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
Jestem po wizycie. Ogólnie? Bez zmian.
Nie miałam ANI JEDNEGO SKURCZU! ZERO! Szyjka zgładzona miękka właściwie jej nie ma. Rozwarcia brak.
Lekarz powiedział, że w ciągu 3-4 dni urodzę. Zobaczymy. :) W każdym razie mam się pojawić u Niego 1.01 i zobaczymy co dalej. Nie zdecydowaliśmy się na masaż szyjki bo po rozmowie z lekarzem doszliśmy do wniosku że ze względu na to, że mały ma prawie 3900 'pospieszanie' go nie było by dobrym pomysłem. Lepiej poczekać te parę dni aż samo się ruszy. Spokojna jestem, że mam te wizyty co 2 dni bo lekarz kontroluje wody i łożysko. Jeśli nie urodzę do 4.01 mam dostać skierowanie na wywołanie lub ewentualne cc jeśli w szpitalu zdecydują, że mały jest za duży...

Kari- To dzisiaj działajcie z mężem. My codziennie od 3 dni działamy, ale oprócz marnych 2-3 skurczyków nic się nie dzieje... Jedynie obolała później jestem. :) Ale oby u Ciebie zadziałało. :*

AgnesMagnes- Ja na skurcze nie biorę nic. Mimo, że czasami zdarzają się mocniejsze, ale nie chcę nic brać bo po prostu boję się, że za mocno się znieczulę. :D Tobie chociaż czop odszedł, u mnie raczej odejdzie przy porodzie tak twierdzi lekarz...
No, ale jak już coś się zaczęło u Ciebie dziać to może Cię ruszy na dobre. :)

Lenson- I masz swojego Jaśka przy sobie i to jeszcze w tym roku. :D :* GRATULACJE!

Wszystkie te Wasze kruszynki są takie słodkie, już się nie mogę doczekać spotkania z Naszym synkiem. :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Rudaopole dzieki za linka ja dawałam tylko 5 dob po 20 ml i nie miała kolEK ale nie wiem czyto nie było przyczyna zaparc u małej bo jak przestałam dawac to wczoraj z pomoca połoznej zrobiła 5 pampersow kup! dzis normalnie sama 3

Lenson serdecznie gratuluje synusia :)

Megiii te uderzenia goraca i zimne poty to straszne ! mam nadzieje ze minie niedługo :)
MOja mała ma dzis tydz jak zleciało :) Niewierze że jutro sylwester juz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

mężuś się boi dziś fiku miku... w sumie to i ja przy takich bólach dziś się boję.... więc dziś sobie darujemy za to jutro działamy.... niech on mi pomoże urodzić skoro ja i moje dziecko nie radzimy sobie z tym

nospę biorę sporadycznie jak już wytrzymać nie mogę - więc bardzo rzadko. A żeby dziś spać spokojnie i dotrwać do 2015 roku wezmę dziś.... czuję się fatalnie.....

już kilka dni miałam spokoju ze zgagą tak wczoraj i dziś pali mnie niesamowicie

Odnośnik do komentarza

Lenson wkoncu sie doczekalas! Gratulacje! Jak dojdziesz do siebie napisz jak bylo.

Kari fajnie ze po wizycie wszystko dobrze mam nadzieje ze w upragniony Termin urodzisz,zycz milej zabawy jutro!

Fasolka przynajmniej jestes spokojna wiedzac co 2 dni co i jak.

Agnesmagnes to ty chyba bedziesz nastepna!

Megi to zalezy chyba od dziecka czy na niektöre produkty bedzie uczulone czy nie chyba to nie ma nic wspölnego z marka.
Dostalas juz Kindergeld albo Elterngeld?

marysia nie boisz sie klasc na brzuszek?

iza-majka tylko pozazdroscic spokoju! Möj tez ma zimne raczki przewaznie w nocy dlatego na noc zakladam mu rekawiczki.

AgaPo az milo popatrzec !

Odnośnik do komentarza

Kurdę dziewczyny od 2.27 aż do teraz mam skurcze co 3 minuty trwające około minuty ale wody mi nie odeszły...co ciekawe wzięłam no spę!!! Myślałam żeby się zdrzemnąć choćby w spokoju bo strasznie śpiąca jestem ale nawet położyć się nie mogę bo wtedy bardziej boli!!! mam plan zaczekać do wczesnych godzin porannych jeśli dam radę ale sama już nie wiem...mam wrażenie, że te skurcze coraz mocniejsze są...
odezwę się za parę godzin pewnie a Wy śpijcie smacznie:)

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Megi dzielna jestes. Tez bym wyrwala sie z domu. Niestety w ciagu dnia siedzimy same, a za oknem brrr
Martaa trudno zliczyc ile kupek robi, raz ok 6-7/24h a czasem 2 w ciagu godziny. Ogolnie to wiecej niz 5. Ostatnio robi coraz wieksze i coraz bardziej zapachowe haha Smiejemy sie i zadajemy pytanie gdzie Ty sie stolujesz :) Ogolnie to idzie 11-12 pieluch. Slodziak, tylko schrupac ;)
Ada my jeszcze nie bylismy na spacerku bo za niskie sa temp i pediatra zabrania. Do -5'C mozna, mowi. Werandujemy sie codziennie.
Rudaopole jak slodko spimy.
MartaA ojoj ale cudny jestem
IzaMajka na brzuszku spi na mnie, nawet lubi to. Mala tez czasem ma zimne rece, zakladam jej jeszcze niedrapki. Czy jest jej cieplo to sprawdzam karczek i stopki
AgaPo slicznosci
KariKari nie zdarzylam wyprobowac seksu jako metody przyspieszajacej. Coreczka sama pospieszyla sie :)
Lenson gratuluje Jasia. Mocno sciskam rodzicow.
Agnesmagnes nie spimy, nie spimy. Pokarmilismy sie, mala spi a mi sen przeszedl. Dzieki temu moge Was nadrobic. Mi ani wody ani czop nie odszedl. Byly tylko skurcze.
Kurcze czasem w nocy budzika nie slysze i mamy dluzsze przerwy niz 4h :((
U nas ida pieluchy dada, polecam.
Dokarmiamy sie bebiko 1 od pierwszych dni. Dzis maz kupi bebilon 1 ha, polozna polecala. Zobaczymy
Z dolegliwosci to teraz mam zatwardzenie. Brzuch pelny :( Znacie jakies metody?? Rana po cc bolala dopoki byl szew, teraz ok. Ladnie goi sie. Mam tylko twarde w miejscu szwu. Ciekawe czy to z czasem zmieknie. Czasami poczuje klucie tam na dole.
W dzien spi w swoim lozeczku a w nocy z nami by mi latwiej bylo. Od jutra chcemy by w ogole spala w swoim lozeczku.
Zauwazylam ze ubranka 56 powoli robia sie ciasnawe a z malej mala pucka sie robi.
Co do trzymania przy piersi to polozna powiedziala ze po 10 min kazda i koniec. Ja trzymam 15-20min chociaz czasem trwa to dluzej :) Na sr mowili ze jak dziecko caly czas wisi na piersi to tatus zaprowadza mamusie do poradni laktacyjnej.
Jak zamierzacie spedzic sylwestra?
Kolorowych snow

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...