Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Która z Was kupiła kocyk minky np na allegro i jest z niego zadowolona. Mozecie polecić jakiegoś sprzedawce
KariKari, Madziara jeszcze trochę, wytrzymajcie
Martaa89 my we wt idziemy na ważenie. Ciekawa jestem ile mój głodomorek przytył
Vanesa u mnie pediatra bardziej patrzyła ile mała przybrała po karmieniu piersią, 50g na plusie. Przerwy w karmieniu mam mieć max co 4h. Czasem budzi się sama co 2h a czasem jak nie słyszę budzika w nocy to karmię ją co 5h. Dziś od 11 do 16 cały czas wisiała mi na piersi, w końcu dałam mm, bo grymasiła jak odstawiałam ją. Jestem wypluta
Aasiak położna mówiła mi o odciąganiu laktatorem 7-5-3min. W nocy staram się odciągnąć chociaż jeden raz, chociaż ciężko jest bo najzwyczajniej zasypiam :) W ciągu dnia w zależności czy córeczka pozwoli mi to z raz odciągnę. Niestety mleka nie mam aż tyle (max 40-50ml), dokarmiam mm. Cudny Wituś
Agnesmagnes gratuluję rodzicom cudownej córeczki. Niech zdrowo rośnie, a Ty szybciutko wracaj do siebie

Odnośnik do komentarza

hej hej...
no czekamy dalej z madziarą
u mnie wywołanie dopiero jak coś 12 stycznia.... termin miałam na 31 więc jeszcze trochę muszę czekać... ale w duchu wierzę, że moją Królewna jednak zdecyduje się urodzić szybciej...
mimo to staram się o tym nie myśleć tylko żyć chwilą... może szybciej zleci i nie będę się stresować...

co do kocyka Minky to ja kupowałam ale nie pamiętam od kogo bo robiłam porządki na allegro i nie mam tej aukcji już... a czy fajny - mi się podoba materiał i wykonanie super, uprałam go w pralce nawet żeby był świeży i mimo obaw jest nówka bez żadnych mankamentów... hmmm no może w mailach poszukam tej aukcji i w razie co podeślę...

Odnośnik do komentarza
Gość Fasolkaaaaa

Hej.
U mnie cisza... Wczoraj byliśmy na ktg i niby skurcze byly caly czas ale max do 30. Lekarz zapewnił mnie że do poniedziałku na pewno urodzę. Jakoś póki co się na to nie zapowiada... Ogólnie wizja wywoływania porodu mnie przeraża :-( Przez co chodze jak struta... A jak nic do poniedziałku się nie ruszy to mam kolejną wizyte u lekarza i da skierowanie do szpitala... Nie sądziłam że to tak dlugo bedzie trwało :-(

Kari-Lepiej się już czujesz?

Madziara- To jest nas wiecej czekających ;-)

AgnesMagnes-GRATULACJE!!! :-*

Sqolka- Niezłą przygode miałaś z tym porodem :-) Na pewno do konca zycia będziesz go wspominać :-)

Lenson- Wazne ze wszystko dobrze się skończyło i Jasiek jest z Wami :-)

Dziewczyny nawet nie wiecie jak Wam zazdroszczę że macie juz swoje skarby przy sobie!

Odnośnik do komentarza

Fasolcia to u mnie poziom skurczy gdzie ja tego bym tak nie nazwala bo to standard u mnie to 30-40... wiec też cisza i też nie chcę wywoływania a na pewno już nie cc bo boję się tego, że naturalnie się nic nie ruszy i skazana będę na cesarę.... nawet nie dopuszczam takiej myśli

samopoczucie kiepsko, gardło odpuściło, ale zakatarzona jestem, z nosa leci i wyglądam jak z krzyża zdjęta.... chodzę obolała po tym masażu, który drugi raz nie przyniósł efektu...

Fasolcia jedyne pocieszenie dla nas to w końcu urodzić musimy - my nie słonice, że chodzą w ciąży 2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Gość Fasolkaaaaa

No ja już się pocieszam tym, że tak czy siak w następny weekend na 1000% będziemy już w trójkę. :-) Uwierz, że ja tez wolałabym zeby sie samo rozkręciło... Jak pomysle o cc albo o wywoływaniu to wpadam w panikę. Wiem, że jak nie będzie innego wyjścia to i to będzie trzeba przeżyć. Więc cały czas mam nadzieje :-) No wczoraj miałam chociaż JAKIEŚ skurcze bo na poprzednim ktg nie było ŻADNYCH kompletnie cisza. Więc już jakaś nadzieja sie pojawiła... :-)

Trzymam kciuki żebyśmy wszystkie urodziły bez problemu! :-*

Odnośnik do komentarza
Gość Megii1992

Gabi
Z kocykiem nie pomoge.

Dziewczyny cieszcie sie ostatnimi chwilami . Ja czasami bym chciala zeby colin wskoczyl na jedna noc do brzuszka zebym mogla sie wyspac i zeby moj kregoslup odpoczol jeden dzien. Kocham go nad zycie ale naprawde jest to czasem meczace .

Dzisij caly dzien mamy balange :) maly spi az po 15 min i to na rekach . Meza wyslalam wlasnie po elektryczny bujaczek i szelkii do noszenia malego przy sobie bo nic nie potrafie zrobic. Colin uwielbia byc w lazience jak woda z kranu leci na ful ijest wielkie swiatlo albo w kuchni przy okapie jak leci tez na ful :) wiec dam go do bujaczka bedzie bujac wibrowac i do tego okap moze uda mi sie zrobic obiad :)
Kupilismy ostatnio tez taka kolyske ktora jest przyczepiona do sufitu na takiej sprezynie fajnie sie buja przy kazdym ruchu ale niestety spal tylko w tym 2 razy wiec sprawdzamy dalej co by moglo dzialac :)

Marta a
Kindergeld przyjdzie ci w zaleznosci jaki Semi ma numer . Znaczy ostatnio cyfre. U nas jest 6 czyli okolo 15 jak masz 9 to na koniec misiaca a jak 1 to gdzies na poczatku :)

Odnośnik do komentarza

Po tym jak mała dzisiaj dała mi w kość z głodu dopadłam się do biszkoptów. Zjadałam całe opakowanie :) Patrzę a tu niespodziewanie wyskoczyło mi uczulenie na dekoldzie. Dałam teraz córeczce mm, by nie cierpiała. Dziewczyny po jakim czasie bez obaw mogę daj jej pierś????
KariKari dzięki za linka, siadam do przejrzenia strony.
Kowalcia, MłodaFasolka, Madziara, Monia09, Pateczka i KariKari - aby czas oczekiwania na maleństwa upłynął Wam jak najszybciej i aby porody były szybciutkie i bezbolesne. Należy Wam się za ten czas wyczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Hej:-) dziewczynki nierozpakowane już zaraz czekanie síe skończy:) i wynagrodza wam wasze Aniolki to czekanie:)

Gabi ja kocyk dostalam więc nie pomogę.

Megi u mnie znow identycznie jak u Ciebie! Za to po tym całym dniu od 20 odsypial do teraz prawie;p

Odnośnik do komentarza

Vanesa moja od paru dni oddycha jakby miala suchego glutka, slychac taki szelest. Kataru jako takiego nie miala. W jednej dziurce miala jakby zaschnietego glutka albo skorke. Probowalam wyciagnac gruszka. Nie udalo sie. Tez nie wiem co robic. Podpytam sie na wtorkowej wizycie u pediatry.
W sypialni mamy 21-22'C. W duzym pokoju gdzie siedzimy w ciagu dnia max 24'C

Odnośnik do komentarza

Dziekuje Kochane za dobre slowa:) mnie dzis czeka ostatnie Ktg i jutro na oddzial. U mnie po 8dniach od terminu trzeba sie zglosic. Troche sie boje wywolywania. No,ale mysl,ze moja mama z cala Nasza 5miala porody wywolywane i jakos nie szczegolnie zle je zniosla jest jakims plusem. Takze mam nadzieje,ze jutro a najpozniej w poniedzialek Mala bedzie z Nami:) ostatni dzien wolnosci!:)
KariKari,Fasolcia musimy jeszcze przez chwile byc cierpliwe. Nikt nie chce wywolywania przez x godz a poznoej cc... ale kazda zrobi to co jest najlepsze dla Naszych malenstw. Takze trzymam za Was kciuki zeby samo sie cos ruszylo:)

Odnośnik do komentarza

Vanessa mi Położna powiedziała ze nosek to tak czyścić, zwinąć kawałek wacika, żeby wyglądało to jak rulon zwilzyc solą fizjologiczna i tak tym czyścić, niezbyt przyjemne ale wyciąga. A tak to codziennie po kąpieli psikamy woda Morska.
Gabi ja nie ma takiego kocyka
Mam pytanie moja mała skończyła 2 tyg i robi mniej kupek to normalne? Karmie tylko piersia

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa ta gruszka jest do dupy! Ja kupilam waciki zwykle dla dzieci one sa troche inne niz dla doroslych ,z przodu chudsze a przy koncu grubsze i powiem ci ze tym najlepiej wyciaga sie wszystko z noska bo tez juz chcialam kupic to z rurka co sie wydmuchuje ale waciki sie super sprawdzily.

Marta bardzo mozliwe bo möj tez juz mniej robi raz na dzien ale to oznacza ze powchlania jego caly organizm twoje mleko.Wczoraj zrobil chyba z 5 na raz czegos takiego jeszcze nie widzialam az dalam go z mezem pod umywalke by dupsko umyc he..he..

Megi a pröbowalas dawac mu te czopki?(Carum carvi ) Te czopki sa o 100 razy lepsze niz te krople sabsimplex na bazie naturalnej nie chemicznej i möj jest po nich spokojniejszy i swietnie dziala na wzdecia i zatwardzenia. Namöwila mnie Pani w aptece powiedziala ze te czopki sa lepsze niz sabsimplex no i miala racje.
My wstajemy miedzy 7-8 nakarmie ,przebieram,myje malego i klade w duzym pokoju to pora dla niego na ogladanie tv (viva) wtedy jest bardzo spokojny i jedna z jego ulubionych rzeczy czyli TV wtedy ja robie sobie kawe,miedzy czasie zasypia wtedy biore sie za sprzatanie i za siebie, czekam az wstanie wtedy jestem juz ubrana i naszykowana.Jak wstanie daje mu jesc,ubieram cieplo i lecimy na zakupy ,maly zawsze przespi zakupy i spacery. Pözniej w domu spi dalej jak susel,powietrze dobrze mu robi ale tak od 18-19 do 1 w nocy trzeba sie nim zajac bo mu sie spac nie chce raczej chce tylko jakos nie moze. Sypia po 10-15min jest pobudliwy przy cycku,szarpie wierci sie i krzyczy to oznaka zmeczenia walczy sam ze soba,pada spi 15 min i tak w kölko! Jadl by tez co 20 min. Trzeba nosic na rekach.Okolo 1 pada calkowicie ale oczywiscie w lözeczku nie chce spac tylko mi na brzuchu moge go 10 razy spiacego polozyc w wyrku po paru minutach budzi sie i domaga by go wziasc.
Zauwazylam ze w nocy raczej nad ranem gdzies od 3 wogöle nie placze tylko jak sie przebudzi wydaje dzwieki rözne bym sie obudzila ale nie placze jakby mu sie nie chcialo i jest taki swietny,kochany krecik taki zaspany! I tak do 8 rano i zauwazylam wlasnie ze rano charczy jakby byl zatkany ale nie jest,szybko to mija i jest normalnie nie wiem czemu tak jest. To nasz dzien!

Gabi poczytaj w internecie cos na ten temat ja wiem tylko jak jest z alkoholem.

Fasolka Weekend sie zaczal!!

Kowalcia, MłodaFasolka, Madziara, Monia09, Pateczka i KariKari czekamy na was kochane!

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

My do noska najpierw psikamy wodę morska a po chwili czyścimy frida. Jestem zadowolona z aspiratora, witek też nie protestuje.
Marta a u witka też tak "charczy" czasem jakby nos był zatkany, ale podobno to zalega mleczko..

Kochane może ktoras z Was będzie w stanie pomoc.. Mamy taki problem- witek mial trądzik niemowlęcy (przynajmniej tak mi síe wtedy wydawalo). I od kiedy włączyła mu síe faza spanie na rękach to po paru godzinach noszenia, bujania i spaniu na jednej ręce jego buzka zaczęła wyglądać strasznie. Nie wiem czy síe odpazyla.. Z małych krostek zrobiły síe dość spore plamy czerwone;/ i do tego skóra strasznie síe wysuszyla. Już nie wiem jak to pielęgnować. :( i co to w końcu jest:/ gdyby to była skaza białkowa albo AZS to chyba byłoby na obu pultynkach albo by swedzialo. Mozecie coś podpowiedzieć? Mamy mało dostępnego pediatrę teraz. Gdyby dzialo síe coś pilnego to byśmy síe dostali a tak to trochę problem.

A dla niespokojnych dzieciaczkow polecam też krople viburcol plus. (nie wiem czy za granicą są dostępne i nie wiem czy u nas bez recepty też można). To są krople homeopatyczne ale naszego synka wyciszaja więc działają. Są na stany niepokoju u niemowląt przy kolkach, zabkowaniu itp...

Odnośnik do komentarza

Hej.

Madziara- No niby to wywoływanie to nie koniec świata, ale strasznie się tego boję... Nawet nie potrafię sobie uzasadnić dlaczego. Mam urojoną wizję wywoływania porodu który po męczarniach zakończy się cc. Po prostu wpadam w panikę jak pomyślę o poniedziałku i tyle... Wiem, że najważniejsze jest pozytywne nastawienie do sytuacji, ale jakoś zmotywować się nie mogę by myśleć chociaż troszkę pozytywniej. Wczoraj miałam AŻ 2 skurcze co 15 minut i to raczej po masowaniu brzucha... Od rana oprócz tego, że chodzę wściekła na cały świat i kilku napięć brzucha cisza...
Co raz bardziej myślę, że mój wszechwiedzący lekarz trochę przesadził z wizją, że urodzę przez weekend. :(

Gabi82- Moja położna co do temperatury w pomieszczeniu mówiła, że takie 22C to temperatura optymalna, ale jak to wiadomo kwestia upodobań. :)

MartaA- Moja cierpliwość wyczerpała już rezerwy. Ale do poniedziałku tylko 2 dni. I jakby nie było co raz bliżej do spotkania z naszym małym uparciuchem!

Przeczytałam właśnie opis pod moim suwaczkiem ciążowym 'Twoje dziecko ma widocznie jakiś powód, żeby jeszcze zaczekać'
Oby mały skubaniec miał konkretny powód. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny ! Gratuluje świeżo upieczonym mamą, mój termin koniec stycznia. Powoli zaczynam się denerwować.... czy dam radę, czy nie skonczy to się po kilku-kilkunastu godzinach CC ;/ więcej obaw i strachu niż radości z oczekiwania. Chciałabym się was zapytać czy waga dziecka w 38 tyg. ciazy jest oki - 3150 do ilu może "dobić". Ostatnio w ogóle nie mam potrzeby jedzenia, tak jakby wstręt, nie czuje głodu, jem z rozsądku. wyjściowa waga 48kg przy wzroście 157cm, teraz ważę 64 ;/;/;/ o boziu... dużo, co? czy to prawda, że małe dziecko rodzi się hmmm... może nie szybciej, tylko mniej boleśniej? Czy miałyście badania na paciorkowca? Niestety jestem nosicielem, moze ktoś się wypowie, kto też był/jest, czy muszę od razu zasuwać do szpitala, żebym miała podany antybiotyk? (4 godz,przed). Mam jeszcze pytanie odnoście produktów kosmetycznych dla dzieci: kupiłam bepanthen maś, linomag maś, krem linomag, emulsję emolium, oliwkę z hipp i zel do kąpania tez z hipp no i kremik na mróz do twarzy. Co zabrać do szpitala, tylko rzeczy na odparzenia czy też do kąpania? Papmersy kupujecie normalne new born zielone czy białe opakowanie? Kupiłam krem do brodawek maltan i mendeli, nie wiem ktory lepszy, ale chyba ich nie trzeba zmywac. Możecie polecić mi dobry termometr bezdotykowy? czy tantum rossa przyda się po porodzie do przemywania rany? U mnie będzie dziewczynka, ale imię wciąż nie wybrane. Myślimy nad igą lub lenką, macie jakieś typy? Z góry dzięki za odpowiedz, troche sie tego nazbierało Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gabi82 ja kupiłam kocyk minky i jestem zadowolona, tzn. jest spory, dwustronny, piękny i ciepły. Kupiłam nie na allegro, bo jakoś nie byłam przekonana, ale długo oglądałam inne na allegro. Z polecenia znalazłam belle-petite i zakupiłam u nich. Dodatkowa dostałam torbę gratis. Kocyk kupiłam jak z linka, tylko fuksję za 69zł - już z wysyłką, mieli fajną ofertę na mikołajki ale rozmiar 75x100. Jest na prawdę gruby i szczerze ci polecam. Podsyłam link i prywatne zdjęcia. Wydaje mi się być idealnym na zimę i wczesną wiosnę, a później posłuży jako mata. http://www.belle-petite.pl/kocyk-ocieplany-bawelna-minky-100x135-cm,3,999,82

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23143.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23144.jpg

Odnośnik do komentarza

mogę jeszcze polecić kocyk-kołderkę typowo do łóżeczka firmy C&A kubuś puchatek, były też błękitne, jest w realu piękna i delikatna, beżowo różowa. Cieplutkaaaaa. Kupiłam ją po rabacie za 70zł (kosztuje ok 100zł). Brałam online, koszt już z wysyłką. Mam jeszcze kocyk dwustronny minky babyone, jest on nowy w oryginalnym opakowaniu- ze zwierzątkami, dostałam do w pracy. Chętnie mogę odsprzedać, bo mam już za duzo różu ;) cena proponuję 40zł z wysyłką.

Kupował ktoś z was 3w1 bujaczek-lezaczek i kolyskę Tiny Love? Lub coś z Fisher price i moze polecić?

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23147.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23148.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23149.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23150.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...