Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

madziara gratuluję:) Fasolkaaa wreszcie!! to Ci niespodzianka:D hahah

Dziewczyny ratujcie!!! Moja mała Nel po wyjściu ze szpitala była małym aniołkiem a teraz całą noc ssie cycka i pręży się niesamowicie:( zmęczona jest bo w międzyczasie przysypia ale zaraz budzi ją jakaś zmora i wtedy znowu chce pierś ale chyba żeby sie tylko uspokoić....je i je wciąż, nie chce jej się odbijać więc kładziemy ją wciąż na boczkach...próbowaliśmy dokarmiać sztucznym mlekiem ale nic to nie dało...wczoraj w nocy wylała z siebie wszystko co wlała chyba i dalej ssała pierś ehhhh co noc od 3-4 nad ranem nie śpię aż do 6-7 z rana... moja dieta nie zawiera żadnych wzdymających produktów, piję dużo wody już sama nie wiem ręce mi opadają:(
do tego dziś zauważyłam, że miała prawie sklejone oczko zieloną ropką...przemywam przegotowaną wodą ale matrwię się żeby to nie było coś poważnego...gorączki brak
macie jakies pomysły?

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

madziara gratulacje,wkoncu masz przy sobie swoja upragniona kruszynke!

magnoliam möj je tak co 3-4 godz w nocy karmie 2-3 razy. Karmie tylko jak sie domaga.Szkoda ze przyzwyczailas do butli bo do tej pory sutki by sie przyzwyczaily i by cie juz nie bolalo,bola tylko na samym poczatku bo malenstwo nie wie jak ma zlapac ale pözniej wszystko sie normalizuje. Cierpliwosci napewno sutki dojda do siebie,smaruj wlasnym mlekiem,z czasem przejdzie.

Fasolka to sie nameczylas kochana ale niespodzianke mieliscie! Gratuluje!
Ja bym tego prowadzacego twoja ciaze ginekologa chyba zjadla za falszywa informacje! Bo czlowiek nastawiony ze chlopczyk,kupöje wszystko dla chlopca,niebieskie,ciemnie itd... a tu sie pojawia dziewczynka! Szok!
Ale wazne ze zdrowe i twoje meki sie zakonczyly!

Kari jak u ciebie?

Megi sukces maly spal w lözeczku przez cala nocc!!!!!!!!!!!!!!! Wstawal tylko na jedzenie i ja go spowrotem do wyra i spal! Dzis znöw po obudzeniu wyjechalam lözeczkiem z sypialni do duzego pokoju i teraz tez spi! Tak sie nauczy,jestem dzis wyspana i wypoczeta juhu...
U nas jest ostatnio cieplo i slonecznie dlatego wykozystuje to i go zabieram na dlugie spacery po miescie czy parku. Nie raz sa w tym juz zakupy wliczone. Maly widocznie uwielbia spacery bo jest jak aniolek i coraz czesciej sie usmiecha.My tez chcemy isc na basen ale musze poczytac od kiedy mozna.

Odnośnik do komentarza

Agnesmagnes moja tez tak miala w tym tyg. Trwalo to 3 noce. Prawie cale noce prezyla sie i grymasila. Masowalam jej brzuszek okreznymi ruchami zgodnie ze wskazowkami zegarka i ruszlalam nozkami jakby na rowerku jechala. Pomagalo. Kupke zrobila i zasypiala ale nie na dlugo. My praktycznie w ogole nie spalismy. Ledwo co zylam. Jak juz padlam ze zmeczenia nie mialam sily wstac na karmienie. Maz budzil mnie :) W sekundzie zasypialam jak ja karmilam. Aby odbilo sie biore ja na rece w pozycji pionowej m.w. pod katem 45st, przytule i masuje po pleckach. Mozna powiedziec ze dzis nocka prawie przespana-po raz pierwszy
Co do oczek to nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza

Madziara gratulacje :) duża Twoja córeczka
Młoda fasolko gratulacje :) współczuje bólu, mieliście niespodziankę

Co do mojej laktacji, na pobudzenie jej zaczęłam też ściągać pokarm laktatorem. Jem normalnie w sensie na śniadanie najczęściej kanapki ciemny chleb + ser żółty i kiełbasa drobiowa, na obiad jem mięso gotowane najczęściej, zupy nie mam codziennie, a na kolacje serek wiejski albo jogurt naturalny z bananem. Może to też ze stresu, wczoraj się poryczałam że nie umiem jej wykarmić ale dzisiaj mam już lepszy nastrój :) dzisiaj ją ważyliśmy, bo położna nam zostawiła i od wczoraj przybrała 75 gram
Wczoraj byliśmy wybrać menu na chrzciny, mamy 18 stycznia, później jeszcze do sklepu na chwilę weszliśmy i tak dziwnie byliśmy z mężem sami a mała została z babcią. Tęskniłam za nią, a nie było nas 2 godz.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

agnes oczka przemywaj swietlikiem jak woda nie pomaga-bron boze rumiankiem
brzuszkowe sensacje ma-staraj sie odbijac jak najczęściej, włacz probiotyk -może pomoże ale napewno nie zaszkodzi, jak osobiście espumisan już włączyłam

martaa a nie jest tego jedzenia przymało?tak wyglada z opisu-pic musisz duzo a laktatorem pobudzaj metoda 3,5,7-działa

fasolka GRATULACJE!!!nareszcie-to mialas podobne przeboje-szkoda-ale najwazniejsze ze juz po wszytskim i to z jaka niespodzianka

madziara gratulacje!!!

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Agnesmagnes jesli Twoje dziecko miało zapalenie uszu przez ulewania nie kladz go na boku bo mu będzie znowu zalewalo. Mój Fabian znowu to ma. Po 2 tyg nawrót, tez kładłam na boku. Ta choroba często powraca. Kup poduszkę Klin i niech śpi na plecach. Porozmawiaj z lekarzem o zageszczaczu lub mleku AR. My leczymy się teraz homeopatią i poo jednym dniu jak ręką odjal.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

111magda
My jestesamy z małym w szpitalu przez to zapalenie ucha! Leczenie 10 dni antybiotyk. Ale pytałam laryngologa jak mogę zapobiegać to powiedział mi że nie mam na to wpływu ;/. A w ogole pierwszy raz bylam u lekarza po twoim wpisie o tych uszkach i mu tego nie wykrył. A później pojechaliśmy do innego prywatnie bo maly mial krostki i wtedy przez przypadek wyszły te uszka. I całe szczescie... Bo później byłoby gorzej. A powiedz mi co z tym klinem?? Bo ja bym síe bala trochę że síe może zachlysnac wtedy dziecko?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Fasolka - gratulacje!!! Współczuję tak długiego i ciężkiego porodu. Dobrze, że to już za tobą. Możesz cieszyć się córeczką. Mam nadzieję, że nie nakupiłaś za dużo niebieskich ubranek ;>
madziara - również gratuluję!!! To żeś kluseczkę urodziła. Ale tak długa indukcja, masakra. Teraz pozostaje tylko cieszyć się córeczką.
Agnesmagnes - mój Antek też ma zieloną ropkę w prawym oku. Szczególnie dużo pojawia się jak płacze. Położna powiedziała, że póki oko nie jest czerwone to nie ma się co martwic i że często nawet stosowanie maści nic nie daje. A przyczyną tego może być niedrożny kanalik łzowy. Ja przemywam mu oczy wodą przegotowaną.
Megi - ja chyba przechowam ubranka dla przyszłego dziecka. Btw fajne jest to, że Antoś urodził się tak mały, że wszystko założy co mu kupiliśmy :)

Czy jak karmicie piersią to dalej macie tak bolesne brodawki? Bo u nas już prawie 3 tygodnie i nadal boli. Jest o niebo lepiej w porównaniu z pierwszym tygodniem. Ale i tak w momencie zassania boli jak cholera, tyle że potem już jest ok.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae
U mnie tez Colin urodzil sie malutki 51 cm wiec do teraz nosi ubranka na 56 i jeszcze pare jest mu takich lekko na duzych np pizamki wiec nic sie nie zmarnowalo :) a w ciazy maz mi ciagle mowil nie kupuj takich malych itd a tu psikus :)

Aleksandra
Duzo zdrowka dla malutkiego

Nuria
Jak moge zapytac jak u Ciebie poprawilo sie cos z malutkim czy dalej zle ? Znalazlas juz sposoby zeby tyle nie plakal?

Marta a
Ha ha super Semi dorasta i zrozumial ze musi spac sam :) a wogole sie smialam jak przeczytalam ze lubi ogladac telewizje ma jakies ulubione programy ? U mnie dzisiaj wyjatkowo 15 stopni bylo wiec rano zapakowalam Colina i na zakupy z spacerem polaczone . I sukces juz 3 dzien spi sam w maxi cosi :) wkoncu moglam zrobic normalnie obiad i rece mi odpoczywaja :) a Colin tez sie usmiecha przy zabawie jak do niego gadamy laskotamy i takie rozne wyglupy. Tak se mysle ze szkoda ze tak daleko mieszasz bysmy razem robily wycieczki calo dniowe bo widze ze ty tez calymi dniami sama z synusiem.

Vanesa
Dlugo tak noe pociagniesz odpoczywaj ile sie da. Musisz byc wyspana dla laluni . Obiady nie uciekna . Jak mala spi w ciagu dnia kladz sie tez.

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam dziewczyny tyle. Byłam w środę na szczepieniu. Lekarka zaglądała w uszy Małemu i niby nic nie było. Wczoraj pojechałam prywatnie do lekarki z 40-letnim stażem do której pchają się ludzie z sąsiednich województw bo jej wiedza jest nie do opisania. Gdy tylko spojrzała na morfologię Fabiana ze szpitala stwierdziła, że będzie alergikiem. Fabian przez parę ostatnich dni chrapał w nocy, kasłał, ma szorstkie policzki - powiedziała mi, że to jest alergia pokarmowa. Zapalenie uszu ma przez ulewanie. Pani doktor kazała kupić taką poduszkę właśnie przeciw ulewaniu.
http://allegro.pl/poduszka-klin-do-lozeczka-60x36cm-juramba-i4901676619.html
Nie kłaść na boku. Przeszliśmy na mleko Nutramigen. Dała też syrop na to ulewanie. Czekamy na rezultaty. Na razie Fabian jest bardzo nie spokojny. Widać, że go jeszcze boli. Moja siostra miała ten sam problem. Przez te ulewania jej dziecko rok ciągle chorowało na uszy.

Aleksandra ten lek to Capsocum Annuum 9ch i chyba nie jest na receptę, ale ja bym go sama nie podawała dziecku.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny szkoda mi waszych maluszköw tych ktöre Maja problemy z uszkami,möj tez ulewa i boje sie by tez mu tak sie nie stalo,czy sa jakies konkretne objawy?

Megi no szkoda ze mieszkamy od siebie tak daleko ja dzis pöl dnia brykalam z malym bylo 15 stopni normalnie wiosna,po niedzieli ma byc tez cieplo.Ja calymi dniami sama dlatego nie siedze caly dzien w domu.
No möj naprawde gapi sie w telewizor i jest wtedy spokojny,nawet jak go wezme na kolana gapi sie w tv,rano wlanczam mu vive a pözniej patrzy to co ja ogladam,chyba mu sie tam rusza,swieci nie wiem czemu jest tak wciekawiony. Jak tam twoje kg? Mi stanelo na 9 i teraz nic!
Dostalam rodzinne nawet sporo! W poniedzialek lece na zakupy sa przeceny zimowe do 70% !

Mae mnie tez jakies 3 tygodnie bolaly ale to przejdzie!

Kari pewnie rodzi bo sie nieodzywa.

Odnośnik do komentarza

Mae co do brodawek to tez tak mam ! Szczegolnie jak piersi sa twarde i jak zassie to boli pozniej juz nie! Moja dzis ma jakis dziwne humorki od 13-19 nie spala potem po kapieli zasnela obudzila sie 22;30 i znowu nie spi jest 1 w nocy ! Tylko cyc i cyc i nie nadaza sie pokarm produkowac dzis bo wiecej nie spi niz spi! Oby to tylko jednorazowy wybryk byl. Martaa u mnie stsnelo na 5 kg wawaga;) stepper juz zakupiony minie 6 tyg odrazu wskakukje na niego ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Mae co do brodawek to tez tak mam ! Szczegolnie jak piersi sa twarde i jak zassie to boli pozniej juz nie! Moja dzis ma jakis dziwne humorki od 13-19 nie spala potem po kapieli zasnela obudzila sie 22;30 i znowu nie spi jest 1 w nocy ! Tylko cyc i cyc i nie nadaza sie pokarm produkowac dzis bo wiecej nie spi niz spi! Oby to tylko jednorazowy wybryk byl. Martaa u mnie stsnelo na 5 kg wawaga;) stepper juz zakupiony minie 6 tyg odrazu wskakukje na niego ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

111magda
Dzieki:) wczoraj na wieczornej wizycie trochę pomeczylam lekarza i mowil że mogę klasc malego wyżej do snu, już zamówilismy ta poduszkę. I dla dzieci karmionych piersią też jest zageszczacz także jak nadal bedzie ulewal to kupie.
No widzisz tak jest z tymi lekarzami;/ z dzieckiem to tylko do takiego isc do którego ma síe zaufanie... U nas ten dobry pediatra jest trudno dostępny bo pracuje w czterech miejscach więc czasem ciężko síe prywatnie dostać. I co, poszłam do innego pediatry to powiedział że maly jest zdrowy.-dodał jeszcze że jak nie ma gorączki i przybiera na wadze to na pewno mu nic nie jest;/ wszyscy na mnie że histeryzuje a jakoś wylądowalismy w szpitalu mimo że waga wciąż idzie w górę i gorączki na szczescie nie ma.

Przepraszam dziewczyny że więcej nie odp ale nie dam rady juz..

Gabi spokojnie może nie robić tyle czasu kupki. Najwazniejsze żeby było minimum 6 mokrych pampersów na dobę. Jest ?

Odnośnik do komentarza

Gabi
Colin czasem i caly dzien nie robi. Jak bedziesz sie juz za bardzo marzeic to pomoz termometrem wsadz 2 cm koncowki tego wyginajacego sie i lekko pokrec wtedy napewno zrobi. Jest to bezpieczne robia to w szpitalach i np moja mama to robila jak dziecko nie potrafilo.

Marta a
U mnie 8 kg i tez za cholere nic nie idzie dalej juz nawet sobie cwicze z malym na rekach i nic efekt taki ze bola mnie rece i nic ha ha. Ja na rodzinnr czekam jeszcze. Ale wiem ze sa przeceny bo to jest dla mnie najpiekniejszy okres uwielbiam :) ciesze sie jak dziecko na przecenach ;) u Ciebie tv u nas lampy w nie to Colin tez moze patrzec i godzine az zasypia

Vanesa
Nie chce straszyc ale przygotuj sie ze malutka bedzir co raz mniej spala bedzie chciala wszystko ogladac :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...