Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mały nakarmiony i śpi, mam okazję więc napisać.

Leżenie na brzuszku:
na początku obawiałam się kłaść synka na brzuszek, ale mały jest bardzo silny i raz z boczku sam się przekręcił na brzuszek. Położna powiedziała, że przed każdym karmieniem można kłaść niemowlę na brzuszku i teraz tak robię, ta pozycja synkowi bardzo odpowiada:)

Niedrapki
Mój malec zawsze sobie zrzuca niedrapki i się denerwuje jak ma założone, nie męczę go więc. Ma 3 tygodnie i 3 razy obcinałam mu już paznokietki u rączek.

U mnie na szczęście nie ma kolek, ale mały je bardzo łapczywie i często ma czkawkę.

Nasz synek śpi w łóżeczku, nie chcemy go przyzwyczajać do spania w łóżku.

U mnie najlepiej sprawdzają się pajace.

Mały powoli wyrasta z ubranek 52:)

AgaPo- mój synek też najbardziej lubi w czystą zrobić kupkę, jak przewinę:)

Ja stosuję aspirator, ale też zamierzam sól fizjologiczną stosować, bo aspiratorem często nic nie daje, a nosek wydaje się zapchany.

Gratulacje dla wszystkich nowych mam.

Janek:) Mój Skarb
http://www.suwaczek.pl/cache/d6ff3e8e20.png

Odnośnik do komentarza

Marta A, my chyba tacy juz jesteśmy, jak jest dobrze to rzygam tęczą a jak już sie kłocimy to wojna po całości ;//

Megi dzis na szczescie spokój z brzuszkiem, zobaczymy jak bedzie dalej.

Aleksandra, widziałam, że w aptekach DOZ można kupić windi.

Nuria, mam nadzieje, ze cos u Was sie z brzuszkiem poprawi.
Nasz pepuszek juz ok, odpadł i teraz tylko przemywamy tam dokładnie :)

Karolina ja mam wodę morska nosefrida i aspirator canpola- używamy jednego i drugiego.

a teraz co u nas :
Generalnie jestem załamana, bo mieliśmy dziś wizyte patronażową. Mały w ciągu 10dniu przybrał tylko 100g przy karmieniu piersią a mleka mam tyle że aż tryska !

Mamy od paru dni problemy z brzuszkiem i bączkami, wiec to może stres według p.doktor.
Ja się zastanawiam czy to nie reakcja na witaminy DiK. Dostaliśmy na receptę kropelki z wit.D3, odstawiamy póki co wit. K i jeszcze dostaliśmy debridat, z którego brania rezygnujemy po tym jak przeczytałam o tym leku w internecie i nt. jego skutków ubocznych. Ponadto ja zdecydowałam się chociaz na 2 dni odstawić moje żelazo, bo może te problemy brzuszkowe to od niego,chociaz mój lekarz nie byłby zadowlony, bo po porodzie miałam hemoglobinę 7.3 i w sumie cały czas jestem słaba.

W czwartek idziemy się zważyć i zobaczymy co dalej. Nie chce dokarmiać mm! :( Aż się dziś poryczałam. Mleka mam tyle, że 3 bym wykarmiła a tu takie informacje !

Synek chyba poczuł, że mamie przykro i dziś kupki i bączki ida ładnie i nie ma płaczu. Tylko jemy i spimy.

Odnośnik do komentarza

Lenson co do wagi to się nie przejmuj, jest to inna waga niż ta w szpitalu. Mam położna na pierwszej wizycie powiedziała ze waga może być nawet niższa niż w szpitalu bo to jest inna waga. Na następnych wizytach było dopiero odniesienie czy coś przybrała.
Ja od piątku daje małej tez butelkę i przez weekend przybrała 90 g wiec w końcu się coś ruszyło. Wczoraj bylismy na badaniu krwi. Czy wasze dzieci też później spaly po badaniu.? Moja prawie całe popołudnie aż dziwne mi to było. Musieliśmy jej pobrać tez mocz ciężko było go zebrać, do pierwszej próbki zrobiła nam kupę i trzeba było jeszcze raz pobrać.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Tak poczytuje co się dzieje na forum ale jakoś nie mam weny pisać.
Mój Hubek wczoraj skończył 6 tygodni. Ale ten czas leci. Waży juz 5 kg! Dalej jest słodkim, bezproblemowym dzieckiem.
Waga zatrzymała mi się na -10 i ani grama mi nie zeszło już od jakichś dwóch- trzech tygodni. Karmię piersią więc jem dość lekkostrawnie, nie smażę, moje słodycze to herbatniki i biszkopty. Jestem trochę zła bo tak ladnie spadało a teraz lipa. A jak u was ze spadkiem wagi? Robicie już coś w tym kierunku?
Gratuluję wszystkim dziewczynom które urodziły w ostatnim czasie i tym samym zamknęły grupę ciąż ;-) teraz nie będziemy pisać o ruchach brzucha, dolegliwościach czy zachciankach ciążowych... hehe

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie teraz oficjalnie moge to powiedziec bo wszystkie maja juz malenstwa przy sobie :)

Iza
Takjak pisalam 8 kg i koniec. A juz ponad 1,5 miesiaca jest. U mnie dieta taka ze wlasciwie nic nie jem. Wiem nie mozna tak ale nie mam czasu zawsze jest cos innego do zrobienia. Chyba trzeba se dac czas. Wkoncu to trwalo 9 miesiecy nie da sie tego w miesiac nagle odwrocic nasze cialo potrzebuje czasu.

Kobitki ile wasze pociechy pija na dzien herbatki?
I jeszcze co do smoczkow to jest cos takiego ze nie mozna zmieniac na inny model? I np butelki mam od urodzenia z tommee tippee i jest smoczek jak sutek a teraz kupilam dwie nowe z nuka i tam sa inne smoczki ma to jakies znaczenie? Moze glupie pytanie ale jak by nie bylo dziecko sie przyzwyczaja a tu nagle dostaje inny i tez z niego leci ? Ah zgupialam

Marrta89
U nas po badaniu zawsze colin spi ladnie bo go wymecza i pada

Marysia
Musze sie opytac o te zajecia na basenie narazie wiem ze sa dwa razy w tyg po pol godz. Ale boje sie isc sama musze meza nakusic :)

Odnośnik do komentarza

Hej kochane mamusie!

Z góry Was baaaardzo przepraszam, ale nie jestem w stanie Was nadrobić. :(

Co u mnie.

Od wczoraj jesteśmy już w domku, z malutką jest wszystko w porządku pomijając fakt, że nie umiemy jeszcze karmić piersią. W szpitalu przeszłam piekło! Jedna na 10 pań położnych pokazała mi jak mam to robić a reszta miała w dupie. Mam zatory w piersiach bo pokarmu mam od cholery, ale mam strasznie wklęsłe sutki i mała nie umie ich złapać nakładki też nic nie dają. :( Dzsiaj przyjeżdża do mnie moja położna i będziemy walczyć. Bo sama nie mam siły mnie jeszcze boli rana po cc i ciężko mi leżeć a na siedząco nie ma szans. Więc mała wyje ja wyje i tylko nie potrzebna nerwówka się robi... Cierpię bo nie wiem jak mam nam pomóc. Cycki bolą jak diabli kapusta poszła w ruch.
Jak wróciliśmy wczoraj do domu od razu dałam jej butlę z mlekiem bo była tak głodna, że wchłonęła w siebie całe 60ml. i spała 5h! :)
Ogólnie jeszcze wczoraj na odchodne w szpitalu dostałam opieprz od pediatrów, że mam karmić piersią bo Julka spadła z wagi z 4070 na 3680 to już w ogole doła załapałam że nie umiem pomóc własnemu dziecku. A w szpitalu dokarmiają GLUKOZĄ! Więc wyobraźcie sobie jaka była głodna po 3 dniach...
Ogólnie moje dziecko póki co oswaja się z Nami a my z Nią. Noc calutką przespała z przerwą na jedzenie.
W każdym razie pierwsza noc za nami...
A tatuś pęka z dumy! :D

A jeśli chodzi o mnie, czuję się różnie wczoraj tylko czekałam by wyjść do domu, ale w domu rana zaczęła mnie tak boleć, że myślałam że oszaleję mam brać antybiotyk przez 10 dni. Nie krwawię mocno.
Tylko rana mogłaby goić się szybciej... Bo niektórych czynności po prostu nie jestem jeszcze w stanie wykonać... Dobrze, że mam do końca tygodnia teściową u mnie to mi chociaż w ogarnięciu posiłków i grzaniu w domu pomaga.

Pozdrawiam Was mocno! :*

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23451.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Mloda fasolka
Dacie rade :) dobrze ze juz w domku. Julka jest slodka :) a ty jestes najwieksza sensacja grudnioweczek :) jak sie czulas jak nagle mowia ze dziewczynka ? Teraz julka bedzie miala wszystko niebieskie :) serio nie potrafie se tego wyobrazic ze nagle nie byl by colin tylko dziewczynka

Odnośnik do komentarza

Meggi- Ja byłam już tak zmęczona po tych ponad 8 godzinach bez postępowego porodu i zdołowana tym czy będzie wszystko z dzieckiem dobrze, że myślałam tylko o tym żeby 'je' wyciągnęli. Leżałam na tym stole i czekałam na płacz... Zapytałam lekarza czy wszystko jest w porządku z moim synkiem, a On na mnie z głupią miną, że chyba z córką? Myślałam, że sobie jaja ze mnie robi! :D Ja mu mówię, że czekam na Piotrusia,a On zaczął się śmiać że chyba sobie jeszcze poczekam bo mam córeczkę! I jak mi ją wyciągnęli, pokazali i zaczęła płakać to pokochałam ją natychmiast i już nie istotne było, że miało być inaczej! Najważniejsze, że urodziła się zdrowa! :D Nasza mała niespodzianka :D Lekarze niezły ubaw ze mnie mieli. :D
Ja jak ja, ale mój mąż musiał mieć niezłą minę...
Ale po ciuchutku mi się przyznał, że gdzieś tam czuł,że to może być dziewczyna... :)

Teraz tylko musimy zakupić sukieneczki. :p :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. U nas z uszami chyba spokój. Mały dalej ulewa. Odstawiliśmy inny zagęszczacz i wróciłam do tego co na początku, bo Mały stracił apetyt, miał zatwardzenie i bardzo mało sikał! Aż się przestraszyłam.

Co do oczyszczania nosa używam najpierw wody morskiej Sterimar, a potem opróżniam aspiratorem Frida. jestem zadowolona i nie będę na razie tego zmieniać.

Lenson ja też podaje Debridat. Kazała mi go i moja pediatra i druga lekarka do której chodzę prywatnie. Co czytałaś na jego temat?

Mój Maluch po 7 tyg waży 5130 i mierzy 63cm, wcale nie widać po nim wcześniactwa. Dalej cierpimy na bóle brzuszka. Jeszcze tylko miesiąc i minie te cenne 3 miesiące po których bardzo możliwe że się wszystko uspokoi. Tydzień temu szczepiłam na rota i 5w1. Planuję jeszcze pneumokoki. Na szczęście Fabian był tylko marudny do wieczora, żadnych objawów poszczepiennych nie było.
Jutro mam też wizytę u gina. Ciągle mi coś wylatuje na wkładkę. Miałam już 2 razy miesiączkę! Nie wiem czy to normalne.

Życzę Wam powodzenia!

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie,

jesteśmy dziś po wizycie położnej. Mam Jaśka próbowac karmic co najmniej 15min, czyli karmic, odstawic do odbicia i dalej karmic. Niestety, mały w dalszym ciągu ssie pierś równe 5 min i nie ma mowy by po odbiciu chcial jeszcze, tylko sie denerwuje jak próbuje mu wcisnac brodawkę ;/ konczy sie tym, ze ja jestem zestresowana i zła i on tez ;/
Także chyba niemozliwościa jest u mojego syna aby jadl dłuzej niz 5 minut ;/
Spróbuje chyba odciagac czesc pokarmu, by dostal choc troche tego bardziej odżywczego a nie sama woda z cukrem jak to jest w tym poczatkowym mleku.

MłodaFasolka, super że jestescie juz z Julką w domu. Oby sytuacja z pokarmem się rozhulała !
Ps. akcja z porodówki megaśna :D :D :D

111magda, czytałam na facebooku m.in. "to lek na na poważne schorzenia jelitowe, ma szerokie spektrum skutków ubocznych: wymioty, bóle głowy, kolki, biegunki, zaparcia, rozszczelnienia jelit powodujące alergie, wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, mozg , świadomość, może powodować zapętlenie jaźni, koszmary senne, rozdraznienie, otumanienie"

progosia oo ile włosków ma Twoja córeczka :))

Odnośnik do komentarza

Lenson- Na rozhulanie sytuacji z karmieniem nie ma szans. Mąż kupił laktator odciągałam 6h! Całe 40ml! W dodatku z ropą i krwią, zadzwoniłam do mojej położnej, bo dostałam prawie 39c gorączki. Jutro mam zgłosić się do mojego gina po tabletki na zahamowanie laktacji bo uznała, że szkoda mojego zdrowia...
Mam z tego tytułu depresję, bo nastawiałam się od początku na karmienie naturalne, ale z drugiej strony jeśli każde karmienie ma zaczynać się rozpaczą i nią kończyć chyba nie warto? Szkoda mi mojej gwiazdki bo jak widzę jak się denerwuje przy próbach karmienia piersią to wolę odpuścić, jeszcze gdybym widziała, że są jakieś efekty, a sutki nawet po odciąganiu za chwilę wracają do środka i mała nie zdąży go chwycić. :( A nie pozwolę by się męczyła głodna bo ktoś każe karmić mi piersią na siłę!

Wy wszystkie karmicie piersią? Któraś miała podobną sytuację?
I mam jeszcze pytanie do mam po cc czy długo po Niej krwawiłyście? I ogólnie dochodziłyście do siebie?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Młoda Fasolka ja po cc krwawilam porządnie tak wlasciwie w szpitalu, a byliśmy tam tydzień. Potem z tydzień w domu taka ilość miesiączkowa a do 5 tyg takie delikatne podplamienia. A jesljeśli chodzi o ogólnie samopoczucie to po tygodniu było ok. A teraz to wogóle lajcik. Muszę powiedzieć że ten okres połogu właśnie się zakończył i chyba wszystkie dolegliwości mi odeszły. Gdyby nie mój brzuch i tory na nim :-P to nie powiedzialabym że tyle miesięcy chodziłam w ciąży i urodziłam dziecko...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam 3 pytania!
Po pierwsze jaki preparat stosujecie do gojenia się ran to CC?
Nie wiem czy będę rodziła siłami natury czy będzie CC. Kupiłam tylko tantum rossa.
Po drugie która z was stosuje sól fizjologiczną UNIMER BABY? czy polecacie inna?
Po trzecie hmm..... hemoroidy po ciąży, warto zakupić jakąś maść m.in. Posterisan. Czy któraś z was leczyła je już w ciąży?

Dzięki! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mloda fasolka
Halo mamo glowa do gory jak jestes smutna to Julka to czuje .
Ja karmie mm cyckiem karmilam tylko pare razy mam tez plaskie sutki i za kazdym razem maly chyba mial kolke wiec dalam spokoj. Mm nie jest takie zle. Colin rosnie jest zdrowy wytrzymuje i 4 godz tylko jedyny problem ze w nocy musisz wstac isc do kuchni zrobic i wracasz ale i do tego da sie przyzwyczaic . Kupilam sterylizator jest o wiele latwiej pare razy na dzien gotowac smoczki i butelko to lipa a tak myjesz wkladasz i gotowe wiec to polecam :)
Jedyny minus cena. U nas opakowanie 800 g schodzi w 6 dni czyli co 6 dni koszt 15€ plus wody specjalne dla baby.

Odnośnik do komentarza

Fasolka mimo twoich zmartwien mala nie wyglada na chuderlaka wrecz przeciwnie,wyglada zdrowo ! Takze nie masz sie czego martwic a jak sie piersia nie da to sie nie da,nie zawsze wychodzi po naszej mysli,wazne by mala byla najedzona i bylo jej dobrze.

Progosia,Fasolka ale male maja duzo wlosköw,mialyscie w ciazy czesto zgage?

Megi möj nie lubi herbaty i niecierpi smoczköw takze nie pomoge ale mi sie wydaje ze to wszystko jedno! Sutek jest tez inny niz smoczek czy butelka wazne zeby lecialo.

Musze sie z Duma pochwlic ze maly spi w lözeczku! Nauczylam go sila i spi cala noc ,2 razy wstaje do cycka,zasypia przy nim i wkladam do lözeczka i nie placze nie marudzi tylko spi! Ja sie wysypiam,dzis mnie w konia zrobil,obudzil mnie o naszej porze 8.30 to wstalam wzielam go i chcialam przebrac i polozylam na komodzie a maly w ciagu 1 sekundy zasnal! Usmialam sie bo bo to wkoncu on mnie obudzil by wstawac a sam zasnal,pospal na nim jeszcze ze 20 min. W ciagu dnia spi röznie,nieraz po 20 min i to mnie wkurza bo nic sie nie da zrobic a jak tylko wyjde z nim poza prög domu zasypia w ciagu sekundy i spi nawet 3 godz. Uwielbia spac na swiezym powietrzu,dzis bylo pieknie na dworze bylismy 5 godzin poza domem,troche na spacerze i w domu handlowym,pokupowalam malemu piekne rzeczy za grosze bo u nas duze przeceny sa.Sobie oczywiscie tez sporo ,wracalismy cali zaladowani.Mielismy super dzien,dobrze ze w tym domu handlowym byl poköj dla karmiacych mam to go tam nakarmilam i moglismy dalej ruszac.
Z jedzeniem u mnie tez tak jak u Megi nie ma czasu! Jak jest to na szybko owsianka albo szejk z owocöw,obiady gotuje tylko dla meza bo przychodzi pözno i ja niemam zamiaru o 21 jesc obidu. Nie raz zrobie sobie rybke albo Salate,szczeze möwiac to co ja jem powinnam juz dawno spasc z wagi a tu nic! Na cwiczenie w domu nie ma czasu nawet nie ma jak bo jak maly wkoncu zasnie jest tysiac rzeczy do zrobienia.Dzis gadalam z mezem ze przez niego nie moge chodzic na fitnes bo przychodzi pözno do domu i nie mam sie jak wyrwac i wiem ze dopöki budowa nie bedzie skonczona moge zapomniec! Ale sie dogadalismy ze w niedziele nie bedzie siedzial tam calymi dniami bym mogla chociasz te 2 godz isc co niedziele dopöki skonczy budowe a jak sie przeprowadzimy moge codziennie chodzic na godzine.Mam taka ochote i motywacje ze bym nawet teraz leciala by troche pocwiczyc!
Maly przybral wazy juz 5.300 gm ubranka robia sie male.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0ann156nl0.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, mała jest na prawdę słodka, wszyscy się nad nią rozpływają.
Włosków ma dużo, nawet na uszach ma :p a zgagę miałam praktycznie cały czas od 7 miesiąca.

Karolina8723 ja podczas ciąży już leczyłam. Stosowałam czopki posterisan a moja gin przepisała mi maść taką mieszaną w aptece. I przemywałam się naparem z kory dębu.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...