Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

U nas 22'C jest przy zakreconych grzejnikach. Caly dzien wietrze sypialnie i mimo to jest 22. Dla mnie jest za goraco a dla meza chlodno. W ciazy caly czas marzl bo mi bylo za goraco :) Niestety nie moge ustawic temp bo mieszkamy w bloku z plyt i mamy albo za zimno albo za goraco :((( polozna powiedziala ze powinno byc 20-21 do spania
Co do minek to coreczka wynagradza nam swoim usmiechem te nieprzespane noce. Czasami smiejemy sie z jej minek. Jest taka slodka
Progosia pilnuje przerw pomiedzy posilkami. Max 4h, chociaz czasem jest 5h jak nie slysze budzila w nocy. Mala mnie budzi na papu
MartaA mamy tego samego dnia szczepienie
AgaPo nasza czasem jak pusci baka to jak stara. Mamy ubaw
Martaa duze dzieciatko, slicznosci. Dobrze ze przeszlo po kropelkach i nie musieliscie jechac do szpitala. Jeszcze nie mamy lezaczka/bujaczka. Dopiero bede sie do niego przymierzac. Musze go kupic bo mala coraz wiecej wazy, reka od noszenia boli. Poza tym boli mnie prawa strona brzucha (nie wiem od czego???), nie wspomne o plecach. Jaki polecacie??
MlodaFasolka my terax uzywamy bebilon 1 comfort. Pomaga na wzdecia. Teraz z raz dziennie ma kolke. Co do ilosci kupek na poczatku to nie podpowiem Ci bo nie liczylam. Kilka razy na dobe robila
Aleksandra super. Ile radosci sprawil Ci :)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Hej sorki za ten spam wczoraj ale telefon mi się zawiesił.
Co do przerw miedzy karmieniami to u nas w nocy ok 3 h, ale trochę się wydłużają. Np ostatnio dwa razy ponad 5 h przerwy :) ale nie wybudzam małego.
Miłego dnia mamy :d

Odnośnik do komentarza

witajcie... dawno mnie nie było...
otóż 11 stycznia o 17.04 przyszła na świat Majeczka. Ma 51 cm długości i waży (ważyła) 2770 bo ładnie mi przybiera na wadze mój smakosz kochany :)
poród bardzo lekki - z soboty na niedziele pisałam wam, że już miałam mocne skurcze ale nieregularne, rano w niedziele mąż mówi nie ma co czekać jedziemy - pojechaliśmy a lekarz do mnie - pani rodzi :) od razu uśmiech na twarzy ;) no i się zaczęło.... obecność męża i wykupionej położnej nieoceniona.... także to wydarzenie wspominam bardzo miło... nic nie pękłam, ale mam jeden szew tak dla komfortu :)
Niestety dopiero wczoraj wyszłyśmy do domku a więc w 8 dobie bo przez moje przezieienie i to ze lekarz ogolny u którego byłam nie dał mi antybiotyku Maja miała początek infekcji - wysokie crp- ktorą wkryto przypadkiem badając krew na bilirubinę bo nikt nie chciał uwierzyć, że ona nie ma żółtaczki tylko ma taką karnację...
przez 5 dni brała antybiotyk...
od wczoraj jesteśmy w domku i jak na dzieciątko po antybiotykach pięknie przybiera na wadze
w nocy aniołek w ciągu dnia musi się troszkę porozglądać popatrzeć i pouśmiechać... no cudowna jest
jedyne co to nie sie cyca - muszę odciagać a mam mega dużo pokarmu, no ale jej malusia buzia nie chwyta moich pieknie wyćwiczonych sutkow... laktator tak je pięknie wyrzeźbił, że aż sie prosi o ssanie... no trudno... będziemy próbować nie poddajemy się

miłego dzionka - niestety nie jestem na razie w stanie was nadrobić - musze nacieszyć się domkiem... w wolnej chwili siąde i popatrzę co się działo

pozdrawiam wszystkie mamusie i bobaski :)

Odnośnik do komentarza

Kari fajnie ze sie odezwalas,gratuluje jeszcze raz!

Megi ja bede szczepic na Pneumokokken i ten te n 6 fach Impfstoff czyli Wundstarrkrampf,Diphtherie,Keuchhusten,Hib-Erkrankungen,Kinderlähmung i Hepatitis B a Rotaviren chyba sobie daruje.
Wczoraj z mezem przezylismy szok,maly pöznym wieczorem spiac zerwal sie takim wzaskiem i placzem ze niewiedzielismy co jest ,tak krzyczal ze niemoglismy go uspokoic az niemögl zlapac oddechu,maz przytulil mocno i glaskal po paru minutach zasnal.Ale takiego krzyku jeszcze nieslyszalam az sie przerazilam.Chyba mial jakis koszmar,jest to mozliwe?

Odnośnik do komentarza

Karikari gratulacje :) ja też po porodzie musiałam siedzieć dłużej w szpitalu bo mała miała wysokie crp, ale u mnie wybadali to od raz więc skończyło się tylko na 5 dobach w szpitalu, no i uniknęliśmy antybiotyku bo po tych 5 dobach crp doszło do normy.

Marta A gdzieś czytałam że takie małe dzieci mogą mieć koszmary więc wszystko możliwe.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Marta A u nas było to samo tylko powodem był brzuszek. Po dwugodzinnych zmaganiach z kolką Mały smacznie sobie spał. Nagle obudził się z takim piskiem jakiego jeszcze u niego nie słyszałam. Cały czas miał brzuch twardy jak skała. Nie przestawał płakać. Nawet dźwięk suszarki nie pomagał co zawsze skutkowało, dopiero kiedy skierowałam ciepły strumień na jego brzuszek uspokoił się. Aż mu się cała główka spociła. Straszne to było. Mam nadzieję, że już nigdy taki napad go nie spotka. Serce mnie boli jak widzę, że on cierpi.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Progosia u mnie crp wykryli u Majeczki przy rutynowym badaniu morfologii i bilirubiny bo nie mogli uwierzyć, że Maja ma taka karnację... 5 dni antybiotyku... ale dałyśmy radę, najważniejsze, że Majeczka była pod dobrą opieką...

tak patrzyłam w tabelkę i widzę, że moja Pszczółka najdrobniejsza ze wszystkich maluszków się urodziła....

dziewczynki czy wy też miałyście tak, że wasze Maleństwa nie chciały cyca tylko butlę a o jakimś czasie się przekonały do cycocha... strasznie ubolewam nad tym, że muszę bawić się w laktator odciągać zamiast karmić piersią co bym bardzo chciała.... owszem miałam płaskiego sutka... moja Maja ma tak malusią buziunię, że nie chwyta całej piersi.. codziennie próbujemy mimo, że nie mam sumienia jej złościć...
próbowałam nakładek na brodawki, laktatorem wyćwiczyłam sutki... no różne metody... żadna nie skutkuje... ajjj

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Megi twarda bylam tak jak radziłap i wreszcie síe udało :-)

Kari dobrze że już w domu jestescie:-) trzymam kciuki żeby malutka zalapala piersi, a Tobie życzę wytrwałości:)

Marta a
Witek też przez sen nieraz tak ma, co prawda z krzykiem síe nie obudzil jeszcze, ale placze często i nieraz to moze brzuszek ale czasem widac że przeżywa emocje

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Co do szczepień tych skojarzonych jednak nie bierzemy. W ten czwartek mamy te podstawowe a za tydzien rotawirus i pneumokoki.

Ja mam jutro wizytę u gina, wreszcie po tych 8 tygodniach.. Mam nadzieje że wszystko ok i że po "przeglądzie" wreszcie z mężem síe poprzytulamy ;D hehe

Odnośnik do komentarza

My szczepienia mamy najszybciej 16.02. i chyba jednak zdecydujemy sie na podstawowe NFZ.

Dziś kończymy 3tygodnie, ale ten czas leci :))

Kari, super, ze już w domku. Mój Jasiek mimo, ze po terminie tyle czasu tez drobny się urodził 3030g i 51cm, ale ssie jak dojarka aż zeby zaciskam ! Mam nadzieję, że Majeczka też zakuma o co kaman :)

Przyszedł dziś do nas leżaczek z fp. Bałam się, ze Jasiek nie bedzie chciał w nim siedzieć, ale bardzo mu się podoba :))

Megi miałam się pochwalić zegarkiem :D

http://cdn.watchshop.com/profiler/thumb_cache/additional/87087_v_1398776083.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23708.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23709.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej

My kończymy dzisiaj miesiąc. Jak ten czas leci. Podczytuję Was cały czas ale jakoś czasu brakuje na pisanie.
Walczymy z brzuszkiem. Dzisiaj odstawiłam wszystkie leki i przeszłam na delicol. Po drugiej dawce podanej po kąpieli poraz pierwszy młody zasnął bez krzyków. Może to zbieg okoliczności ale mam nadzieję że nie.
Pierwsze szczepienie mamy 04.02 5w1

super Wasze dzieciątka i tak szybko rosną

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23716.jpg

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny;)
Kuba śpi juz 4,5 godxiny wiec szybko coś napisze.

Kari Gratuluję Majeczki;) super że jesteście w domu;) co do karmienia to nie pomogę Kuba chętnie pije z piersi i jak raz na wielkie święto dostanie butlę to też chętnie pije;)

Nie msm czasu tu często zaglądać ale nie prze Kubusia który naprawdę jest super grzeczny;) ale wreszcie jestem u siebie i jeszcze sprzątam rozkłada m rzeczy po szafach, piore i rozwieszam wiec ogólnie zabiegana jestem na maksa;)

Fasolko Powodzenia z małą, trzymam za was kciuki;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Nuria słodki Twój Maluch. Mieliśmy takie same śpioszki i do tego kaftanik. Bardzo je lubiłam, niestety już dawno odeszły do rzeczy nieużywanych. Teraz nosimy 62, ale jeszcze ze 2 tyg i trzeba będzie wyciągać 68. Niesamowite jak te dzieci rosną.

Dziś kupiłam nawilżacz powietrza. Będę go używać przez sezon grzewczy na noc, bo Fabian strasznie charczy w nocy przez suche powietrze. Mam nadzieję, że dobry model wybrałam, bo ja zielona jestem w tych tematach.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

KariKari jeszcze raz gratuluję! Gabrysia od samego początku je przez nakładki, bo mam za małe brodawki. Tak naprawdę dopiero teraz zaczyna jeść bez, przystawiam ja, próbuje, chociaż nie odbywa się bez grymaszenia. Przyzwyczaiła się do plastiku, bo jest jej łatwiej. Niestety nie mam aż tyle mleka wiec dokarmiam mm
Marta A moja czasami budzi się z płaczem, utulę ja i wycałuje i zasypia z powrotem, też myślałam ze może jakiś zły sen śnił się jej
Aleks4ndr4 słodziak. Ja tzn Gabrysia da dziadkom i pradziadkom kalendarz ścienny ze swoimi zdjęciami i ciasto :)
Lenson, Nuria śliczności
Gabrysia dziś kończy 40 dni, ale ten czas leci, dopiero co ją urodziłam. Odstawiam ubranka 56 i zaczynamy pieluchy 2. Mały pulpecik

Odnośnik do komentarza

Aleksandra
Super ekstra sie ciesze ze sie udalo :) u nas juz jest standard ze Colin wstaje ok 9 rano potem jedzonko i idzie do bujaczka i spi godzinke jeszcze. Ucaluj Witusia od Cioci Madzi i pogratuluj ze jest super dzielny chlopak :)

Lenson
No to twoj alejandro poszalal bardzo ladny zegarek :) ja mam za miesiac urodziny i tez juz napominalam o zegarku i o bransoletce na reke z dwoma serduszkami na jednym Colin a drugie Daniel zobaczymy czy bedzie pamietal tatus :)

Sliczne te wasze bobaski :) a dopiero wstawialismy zdjecia z porodu :) u nas za pare dni juz 2 miesiace :) myszka moja urodzila sie mala wiec teraz mamy dalej ciuszki na 56 i pare na 62 ale musze rekawy podwijac :) moja klusia wazy juz 5500 :)

Odnośnik do komentarza

Hej,
KariKari - gratulacje! Widzisz, w nagrodę że tak długo musiałaś czekać na królewnę miałaś szybki poród :) Miło, że się w końcu odezwałaś. Dobrze, że z Majeczką już w domku. Z karmieniem łatwo niestety jak widac nie ma, ale popróbuj jeszcze z tym cycem, może mała załapie co i jak.
Nuria - i jak tam ten Delicol? Dzisiaj też pomógł?
Aleksandra - super, że sobie poradziłaś z Witusiem.
Lenson - świetny zegarek :) Może też powinnam mojego przycisnąć :p
Gabi - no my mamy w sypialni około 18 stopni a położna nasz powiedziała, że może być nawet 15 stopni do spania dla malucha o.O To uważam za przegięcie...
Progosia - ja nie pilnuję przerw w karmieniu bo Antoś sam się domaga jeść. W ciągu dnia karmię i tak praktycznie co 1-1,5 h a w nocy jest pobudka co 3-4 godziny.

Nie wiem czy to ten skok rozwojowy czy nie ale mam już dość. Od kilku dni nic nie mogę zrobic w domu, sterta prasowania czeka a ja jestem uwiązana z małym. Jak nie je to płacze że do cycka. Ciągle jest to samo, ciężko go odłożyc żeby pospał dłużej niż 5 minut. Za to jak leży na moich kolanach albo klacie to pośpi i z półtorej godziny.
Chciałabym wprowadzić jakąkolwiek rutynę dnia żebym mogła coś zrobić, a nie tylko wciskać Antosia tacie i wymykać się na szybciocha na prysznic. Kołyska jest beee, w łóżeczku ani dnia nie przespał. A nawet odłożony na kanapie obok mnie potrafi marudzić. W nocy śpi ze mną w łóżku więc z przesypianiem ich nie ma problemu.
Od dzisiaj zaczynamy wprowadzać program dnia. Naczytałam się od groma w internecie wczoraj o usypianiu niemowlaków i spróbuję wprowadzić mu w miarę stałe pory drzemek i rytuały. Teraz odłożyłam go do kołyski (nie bez protestów i cycka na pocieszenie) i śpi 20 minut! :D Trzymajcie za mnie kciuki, żeby się udało bo ja zaczynam już psychicznie nie wydalać.

Btw czeka nas dzisiaj szczepienie na wzw B i ważenie. Zobaczymy jak to zniesie. A pozostałe szczepienie za 2 tygodnie. Pneumokoki i tak mamy w pakiecie obowiązkowych szczepień a do tego zdecyduję się na rotawirusy.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :-)
Kari super ze się odezwałaś :-) to miałaś szybki poród maseczka urośnie. A z karmieniem to nie pomogę, u mnie mała z jednej piersi je przez nakładki bo mam pęknięta brodawke.
Lenson przystojniak z twojego Jasia, ładny zegarek twój sam wybierał?
Nuria fajnie, że się odezwałaś. A jak sprawa z pępkiem sam odpadl? Jak kolki?
Gabi na bliznę nie poradzę nie miałam cc
Mae fajnie ze chcesz wprowadzić rytm dnia, tez bym musiała. Wczoraj mała spala w ciągu dnia może dwa razy po 30 minut. A tak to cyc albo placz,ale za to wieczorem zasnęła juz o 21.
Aleksandra podziwiam ze jesteś twarda ja tak nie umiem
111magda ja mam nawilżacz ultradźwiękowy, korzystaliśmy juz z niego w czasie ciąży ale na nas odpowiednią wilgotność nie służyła bo rano budzilam się z bólem głowy i kaszle teraz nie uzywamy.
Marysia fajnie ze Kubuś grzeczny

My na dzień babci i dziadka dajemy ramkę ze zdjęciem, u nas w szpitalu był po porodzie fotograf i później można było sobie wykupić zdjęcia i po bombonierce. No i kupiliśmy małej body z napisem kochana wnuczka w pepco były takie fajne. A co wy dajecie w imieniu dzieciaczków?
Dziewczyny co sądzicie o chustach?korzysta któraś z was? Co polecacie?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...