Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Lenson
Ja nie karmie piersia ale jak na poczatku to robilam pare razy to bylo dla mnie mile takie uczucie nie do opisania taka bliskosc z Colinem.

Aleksandra
Ja juz tez sie zastanawialam czy przypadkiem nie mamy skoku znowu. U nas wieczory to masakra. Maly caly dzien spi i je s przychodzi 22 to zaczyna sie placz nie wiadomo o co marudzenie tylko na raczkach . Dlatego tez sie martwilismy i bylismy na pogotowiu bo zglupielismy.
Jak tam walka z bujaczkiem?

Dziewczyny moj colin tez jest aniolek kochany spokojny caly dzien spi i je w nocy tak samo na spiocha je i nie ma problemu tLko wieczory cos jest, jak by nie bylo jest najlepszym dzieckiem na swiecie i nie mozna mu byc zlym ze placze albo go cos boli wiec nie moge powiedziec ze jest nie dobry :)

Odnośnik do komentarza

Megi mam to samo od wczoraj cały dzien spała o 23 do 7 nie spała zrobiła 3 kupki i wyła non stop cyca chciała widomo ze po pewnym czasie nic nie leciało juz i sie wsciekala zaowazyłam ze jak mała sie wyprozni to ma podwojny głod! masakra az sie boje co dzis bedzie bo znowu wiekszosc spi i nie mozna jej pobudzic spi i koniec dziewczyny czy wy tez tak macie !

Oczko dalej ropieje ale juz mniej po przemywam rumiankiem połozna kazała i faktycznie lepiej jak sola fizzjologiczna przemywałam to nie było zadnego efektu

MOj kapie mała razem ze mna :) fajnie :)

dzis spałam tylko 2 godz jak dzis bedzie to samo to nie wiem jak bede funkcjonowac jutro sama maz do pracy !

MArtaA twoj semi to niesamowity słodziak:)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Jeśli chodzi o karmienie piersią to faktycznie cudowne uczucie ale dla mnie jeszcze lepszym uczuciem jest to tulenie się synka po karmieniu. Wtedy jak widzę jak mu dobrze, błogo to sama czuje się błogo :-)
My też spacerujemy czesto i dość długo. Pogoda pozwala więc korzystamy.
A jak u was ze współżyciem podczas karmienia piersią, jeśli mogę zapytać. ...

Odnośnik do komentarza

iza-majka masz racje to najpiekniejsze co moze byc jak maly-a najedzeni sa,möj nawet po jedzeniu usmiecha sie no wymiekam po prostu!

Lenson uwierz ze to przejdzie to tylko tak na poczatkach jest,Jasiek przyzwyczai sie do chwytania piersi i z czasem nie bedzie juz cie bolec piers.Musimy wkoncu swoje cialo poswiecic niestety,piersi ucierpia z tego wszystkiego chyba najbardziej.Ja uwielbiam karmic piersia (gdzie mialam tez zcharatane,popekane,bolalo) teraz nic ,minelo.Odczekaj zobaczysz ze sie poprawi.

Dziewczyny powstawiajcie zdjecia maluszköw,pewnie urosly!

Aleksandra,Megi moze im za zimno? U mnie tez tak bylo ze 2 razy ubralam na ciuszki jeszcze gröbego misia i zasypial jak susel. Niewiedzialam co mu bylo po kroplach czy czopku dalej plakal az go ubralam jak eskimosa ,wtedy sie uspokoil,nie wiem to tylko tak na marginesie,warto wypröbowac.

Vanesa zycze spokojnej ,wyspanej nocy!

Kari cos nie pisze,jestem ciekawa jej porodu i jak mala wyglada.

Odnośnik do komentarza

Hej,
MartaA - jak się zmienił z buźki twój Semi :) Fajny chłopak!
Lenson - ja nawet lubię karmienie piersią, ale czasem jestem tym zmęczona dlatego, że mały wisi na mnie całymi dniami a brodawki ciągle jeszcze bolą. Nie noszę praktycznie stanika w ogóle bo jak go zakładam to ciągle czuję ból sutków są aż tak wrażliwe. Trochę mi pomagają nakładki z Aventa (takie muszle co się nakłada na cycki), wtedy nie dotykam materiałem bezpośrednio brodawek. I chociaż ciągle przy karmieniu na początku jest ból (już dużo mniejszy!) to jednak miłe jest takie przytulanie się dziecka, ta bliskość :)
Vanesa - u nas jest odwrotnie. W nocy pobudka na 1-2 karmienia ale za to w dzień tylko cyc albo ryk. Życzę Ci, żebyś trochę dzisiaj jednak pospała.
gabi - u nas kąpiele są wspólne. Tatuś trzyma główkę i ramiona a ja myję. Potem ubieram dziecko, a tata sprząta łazienkę po kąpieli.

Kiedy rozpoczął się u waszych dzieci ten pierwszy skok rozwojowy? Antoś skończył dzisiaj 4 tygodnie a od jakichś 3 dni jest tylko cyc albo ryk. Kiedy dossie się do piersi to od razu się uspokaja. A tak bujanie czy noszenie uspokaja tylko na momencik. Nie da się go nawet odłożyć od piersi bo od razu się budzi i znów płacz. Wcześniej było podobnie ale wtedy wyszło, że się nie najadał i mało przybrał. Teraz zważyliśmy go w piątek i ładnie przybrał (aż 240 gramów w tydzień), więc problem głodowania już za nami. Przez kilka dni ładnie spał w przerwach między karmieniami, tak po 1 - 2 godziny. Także już sama nie wiem. Nie za wcześnie to jeszcze na skok rozwojowy?
Inne pytanie. Mogę już mieć okres w 4 tygodnie po porodzie? Bo już prawie nic nie leciało na wkładkę a teraz znów krew...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa jak mija Ci nocka?
Iza-majka zgadza się uśmiech naszych maluszków wynagradza dosłownie wszystko. Jak uśmiecha sie do mnie to serce moje sie raduje. My na szczepienie idziemy 27 stycznia
Lenson może spróbuj nakładek. Ja wieczorem i w nocy odciągam mleczko i daje później z butli. Niestety z dociąganiem schodzi się, ale przynajmniej wiem ile zje
My też spacerujemy czesto i coraz dłużej. Mała lubi spacerki. Jak ubieramy się to juz nawet zbytnio nie protestuje.
Mae u nas skok rozwojowy był 4-5 tyg. Ledwo co przeżyłam. Obecnie bywa różnie, raz mi pięknie przesypia cały dzień i noc a czasem pobudka o 3 rano i jazda do 13. Nic nie pomaga. Mam takie noce, że nie mam siły wstać na karmienie. Jestem nieprzytomna.
No właśnie coś KariKari milczy

Odnośnik do komentarza

Mae u mnie krwawienie trwalo 30 dni, po czym pare dni byla cisza i przez nastepne pare dni mialam leciutko zabrudzoną wkladkę.
Ostatnio dwa razy nad ranem coreczka miala zapchany nosek. Nie wiem od czego. Niby w sypialni jest 22-23'C, staram sie nieprzegrzewac. Wietrze i nawilzam. Psiukne woda morska i przechodzi. Ciekawe jak bedzie po dzisiejszej nocce? Dodatkowo na grzejniku powiesilam 2 mokre reczniki. Na razie nie ma :)
Czy wasze maluszki podczas snu wydaja odglosy? Moja slodycz pojekuje, marudzi czy leciutko zapisknie.

Odnośnik do komentarza

Mae u mnie krwawienie trwalo 30 dni, po czym pare dni byla cisza i przez nastepne pare dni mialam leciutko zabrudzoną wkladkę.
Ostatnio dwa razy nad ranem coreczka miala zapchany nosek. Nie wiem od czego. Niby w sypialni jest 22-23'C, staram sie nieprzegrzewac. Wietrze i nawilzam. Psiukne woda morska i przechodzi. Ciekawe jak bedzie po dzisiejszej nocce? Dodatkowo na grzejniku powiesilam 2 mokre reczniki. Na razie nie ma :)
Czy wasze maluszki podczas snu wydaja odglosy? Moja slodycz pojekuje, marudzi czy leciutko zapisknie.

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Mae
U nas 1 skok był ksiazkowo ok 5 tyg. Tylko źródła też podają że jak dziecko jest wcześniakiem lub przenoszone to síe dodaje lub odejmuje tygodnie.

Marta a
Dzieki za wskazówkę, ale to chyba jednak drugi skok, bo w ubiorze nic nie zmienilismy a zachowanie jest inne. I jest tak jak przy pierwszym skoku.. Semi jest uroczy naprawdę:-)

Megi
Probuje nadal, ale wciąż witek ze mna wygrywa. Jestem za cienka.. Ja mam wrazenie że u niego nie ma czegoś takiego jak "pasc ze zmeczenia".. Tak dlugo nie bedzie spal i bedzie marudzil i płakał aż w końcu i tak go ululam na rękach..

Co do karmienia i seksu to síe nie wypowiem bo my wciąż przed :-( przepadła mi wizyta u lekarza jak bylismy w szpitalu i dopiero w srode idę, równo 8 tygodni po porodzie.

Jeśli chodzi o kąpiel to wspólnie. Chyba że k w pracy no to sama kapie.

A karmienie to dla mnie naprawdę niewykle doswiadczenie.... Choć początki nie były łatwe i bezbolesne.

Odnośnik do komentarza

Mae
Moze byc u was skok u nas byl chyba po 5 tyg. U mnie okres byl po 5 tyg. 4 tyg krwawilam po porodzie tydzien przerwy i okres.
Marta a
Moge zobaczyc co z tego wyjdzie ale czasami jak otulilam Colina kocykiem to jedynie co byl to caly spocony na karku.

Gabi
Colin czasem wali miny przez sen ze az sie zniego smieje albo niby zaczyna plakaac a po chwili koniec wiec kazdy odglos to chyba normalne :)
Nie chce nic mowic ale w sypialni masz troche za goraco my mamy zawsze 18 stopni i predzej otwieram okno zeby bylo powietrze swieze. Tak nam tez lekarka kazala na zatkany nosek duzo powietrza co chwile swiezego .

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Gabi te odgłosy to normalne:-) a co do temperatury megi ma rację.. To jest moim zdaniem też za dużo. Nam pediatra zalecił w ciągu dnia 20-21 na noc 18.
Ja síe staram utrzymać taka temperaturę ale mój k który stał síe zmarzlakiem ciągle mi rozkreca gkaloryfery ;/ i dziś np rano wstajemy zgrzani, patrze a na termometrze 22 stopnie:/ a grzejnik na 4;/ i powiem wam że noc była straszna:/ A pierwsza noc gdzie skrecilam kaloryfery Witek spal od 20 do 2.45 :o Może to przypadek ale ja sama síe źle czuje w takiej wyższej temperaturze.

Odnośnik do komentarza

Mae zmienia sie strasznie,möwie ci ! Caly tato.
Moze niedlugo przejdzie u was ten przelom.

iza-majka szczepienie mamy 27.01
z sexem dziwnie, najlepiej po karmieniu, to tak albo wcale z piersi nie leci ale wiadomo to nie to samo jak bez mleka.

Gabi möj tez przez sen cos tam gaworzy .
Ja tez balam na 18 stopni nastawiona i tak zawsze mialam dopöki nieodkrylam ze malemu jest za zimno, spi w pizamce i na to pluszak taki pajacyk czy jak to sie nazywa do tego ( tylko w nogach) kolderka. I od tego czasu jest spokojny,spi dobrze i wcale nie jest nagrzany czy spocony,chyba ma to po mnie ja tez jestem piecuch i nawet w lato spalabym pod pierzyna!

Odnośnik do komentarza

Hej.
Odzywam się korzystając z okazji, że Julka spokojnie leży.
Z kupkami i bolącym brzuszkiem u nas nadal bez zmian... Pojawia się jedna dziennie i to w wielkich płaczach fakt, że ma już prawidłowy kolor ale mam wrażenie,że na taką ilość mleka jak wypija powinna zrobić więcej (pije już 90ml na 3 łyżeczki) czyli około 100ml mleka. Do tego dopajam ją wodą i herbatką.
Podaję jej ten Sab Simplex, ale mam wrażenie, że oprócz tego że lżej jej się po nich puszcza bąki efektu za wielkiego nie ma.
Już sama nie wiem... Szkoda mi tej mojej kruszynki. Z suszarką też próbowałam, uspokaja się to fakt. :) A i lecąca woda z kranu też działa cuda.
Dzisiaj mąż musiał już wrócić do pracy więc zostałyśmy same w domu do 12. :) W środę mamy wizytę położnej zobaczymy co powie...

Co do krwawienia, ja nadal krwawię raz słabiej raz mocniej.
Rana po cc wygląda nadal nie ciekawie, ale już nie boli i umożliwia normalne poruszanie. Szwy częściowo już odpadły, i swędzi! Mam ją masować ręcznikiem po kąpieli, ale jeszcze się na to nie odważyłam...
Psychicznie jeszcze mam takie dołki, że łzy lecą mi z niewiadomego powodu, ale na unormowanie potrzeba czasu.
Wczoraj odważyłam się wejść na wagę i mam -8kg. :D

A co do kąpieli u Nas teraz kąpie mąż a za tydzień będę kąpać ja bo mąż będzie w pracy. Ogólnie Julka lubi się kąpać pod warunkiem, że ma odpowiednio ciepłą wodę i ciszę w pokoju. :) Później ubieranie, smarowanie oliwką i butla.
Nie używamy chusteczek do pupy bo na psitce dostała strasznego uczulenia, odstawiłam chusteczki i używam zwykłej przegotowanej wody i Linomag i jest ok.

Co do spania, hm mam wrażenie, że jeszcze ten nasz rytm jest ciut zaburzony przez te kolki. W dzień śpi z przerwami na płacz i domaganie się jedzenia. Tak co 3-4h
Na wieczór po kąpieli o 19 wypije mleko i albo zaśnie albo tak jak od kilku dni zaczyna się maraton noszenia na rękach i tak aż do następnej butli 22-23 zaśnie w między czasie na chwilę, popije trochę wody lub herbaty. Dostanie mleko i powtórka z rozrywki. O 1 dostaje butle i z reguły zasypia na dobre i potrafi przespać do samej 8.
I tak jakoś wyglądają nasze dni...

Przepraszam, że tak strasznie chaotycznie napisałam co u Nas, ale jak jest chwila spokoju to robiłabym wszystko na raz.
Swoją drogą to prawda, że jak jest małe dziecko w domu to wszystko inne przestaje mieć znaczenie, wszędzie w domu panuje chaos! Co dla mnie która wielbi porządek powinno być katorgą, a nie jest aż tak źle, najważniejsze żebym miała czysto koło małej w kuchni i łazience. :)

Pozdrawiamy Was! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

U mnie też kąpiele we dwoje, ja trzymam małą a mąż myje:)

Karmienie piersią w porządku. Wiadomo sutki trochę bolą, mnie zwłaszcza jak się zasysa, ale później już jest ok. No i tak jak już pisałyście, ten błogi uśmiech jak już się naje jest cudowny :)

Ja na szczepienie idę dopiero 26 lutego.

Co do krwawienia, u mnie raz jest mniejsze raz większe. Czuję cały czas ranę po nacięciu. Położna kazała mi smarować ją rivanolem w żelu żeby się szybciej goiło. Najgorzej jak długo siedzę bo wtedy się obrzęk robi i jest nieprzyjemnie.

Ze spaniem u nas różnie w ciągu dnia, ale noce za to wyglądają raczej standardowo - 2 pobudki na jedzenie. Czy wy pilnujecie żeby dziecko nie miało długich przerw między karmieniami? Mnie dzisiaj dr na patologi noworodka pytała o najdłuższą przerwę między jednym a drugim karmieniem,która notabene nie powinna trwać dłużej niż 4 godziny.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie:)
Marta A
Śliczny ten twoj Semi:) widze ze szczepienie mamy tego samego dnia:)
Progosia
Ja pierwsze 3 tyg pilnowałem i budzilam co 3h ale po tym a juz Hania ma 7 tyg przestałam jak mała jest głodna to sie sama budzi i dopomina i jest ważona tak co tydzien dwa i bardzo ładnie przybiera fakt ze najdłuższa przerw to chyba z 4,5h miała ale ja dałam spokój z budzeni bo karmienie na śpiąco czasem było ciężkie co pokazywało ze niekoniecznie była tak głodna.
Fasolka
Spokojnie humory bedą bo wszystko nowe a hormony to dopiero robią nam bałagan w głowach ale niedługo sie unormuje i wróci dobre nastawienie
Lenson
No jak juz pisałam i ty tez o miłościach ja tez to mam przy odciaganiu i w ciagu dnia pare razy najpierw czuje mdłości a pozniej mleko napływające do piersi wiec rozumiem co czujesz i wiem ze masz duzy dylemat.
U nas kąpanie to oboje a raczej maz trzyma kąpie ja miejsca intymne ogarniam i pozniej cała pielęgnacje i ubieranie:)
Ja narazie ciesze sie i oby tak dalej bo Hanka z brzuszkiem nie ma kłopotów kupki ładnie robi a baczki puszcza baaardzo głośne czasem:)
Ciesze sie tez bo tradzik praktycznie juz znikł i od 2 dni oczka wyglądają duzo lepiej :)
Ja chyba mam za sobą pierwsza miesiączke od soboty miałam jakieś planowanie i nie wiem czy to była pierwsza miesiączka ale chyba tak:/
Mała chyba miała kolejny skok rozwojowy bo prawie cała sobotę była marudna i prEz cały dzien spała raz zobacYmy albo miała gorszy dzien.
Tu w uk ostatnie dni padał troche śnieg i bardzo niskie temperatury a w pl ładnie i ciepło. Ja zaraz zmykam na spacerek pochartowac troche Haneczke:)
Miłego dnia:)

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23636.jpg

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Hej. My mieliśmy szczepienie tydzień temu. Mały marudził do wieczora, miał trochę cieplejszą główkę, ale wysokiej temp nie było więc mu nic nie podawałam. I tyle.

Co do krwawienia ja miałam miesiąc po czym tydzień przerwy i znów. Myślałam, że to okres. Trwało to tydzień potem znów przerwa i znów krew. Byłam tydz temu na wizycie i lekarz powiedział, że to nie była @ i na USG wynika, że dopiero będę miała, także dziewczyny możecie się spodziewać jeszcze paru tyg lekkiego krwawienia zanim się wszystko unormuje.

Mój Fabian ma najdłuższą przerwę nocną 5 godz po czym wstaje głodny jak smok. Potem 4 godz, lub 3 i znów pobudka. Raz mu się zdarzyło spać dwa razy po 5h.

Co do kąpania jak jest mąż to on go kąpie, jak pracuje to ja. Dziś montujemy bieguny do łóżeczka. Dwie znajome tak bardzo je wychwalały, że nie trzeba wstawać w nocy tylko przyczepić pieluchę i bujać z łóżka a dziecko samo zasypia. Zobaczymy. Fabian lubi się bujać, więc mam nadzieję, że i ja będę zadowolona.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Aga po
Sliczne twoja lalunia :)
Ja tez wlasnie zastanawiam sie czy nie mamy nastepnego skoku juz sama zglupialam co pare dni Colin jest inny :)

Progosia
Nam nie kazali budzic jak bedzie glodny to sam wstanie ale prawda jest taka ze czasami wybudze bo Colin dostaje co ok 3 godz butle i celuje zeby dostal ostatnia o 24 i nyny :)

Mlodafasolka
90 ml? O mann... Duzo. Moj colin ma teraz pic ok 120 ml czasami wypije 150 ale gora raz na dzien. Kup sobie te windi i pomagaj malej puszczac baczki z 2 razy na dzien bedzie jej lepiej. Ah i u nas poprawa po radach pani doktor co 20 ml przerwa pol minuty zeby sie ulozylo w brzuszku i gdzies po polowie butli wziasc na ramie pochodzic az sie beknie i dalej na koniec tak samo chodzic i 20 min zeby powietrze wyszlo. Robi tak 2 dzien i colin jest jak zamieniony spokoJny nie ma problemu t brzuszkiem. On poprostu za duzo powietrza lykal
A z spaniem u nas tak samo dopiero po tej nocnej zasypia na dobre

Marta a
Zostalo mi jeszcze 7 kg :D poszlo az o jeden w dol. My tez mamy sie zglosic pod koniec stycznia do lekarza. Bedziecie mielo szczepienie na pneumokoki?

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :-)
Agapo śliczna twoja mała a jaka duża
Marta przystojniak z semiego
111magda a jakie wybrałaś szczepionki?
U nas mąż kapie mała, ja jestem od pomagania i podawania. Mała lubi się pluskać i jak się jej główkę wyciera.
Młoda fasolko a jakiego używasz mleka? są mleka comfort one są na wzdęcia itp problemy może to pomoże
My wczoraj mieliśmy już chrzciny. Mała była grzeczna całą mszę spala, nawet się nie obudzila jak ksiądz ja polewal woda :-)
W piątek mała obudzila się rano z opuchniętym okiem, wyglądała jak bokser po walce. Pojechaliśmy do lekarza, ten nas wysłał na izbę przyjęć do okulisty, miała ostre zapalenie spojówek i możliwe ze to przez zatkany kanalik lzowy. Doktor jeszcze nas postraszyl ze jak jej nie przejdzie do niedzieli to do szpitala do Katowic byśmy musieli jechać. Ale po kroplach do oczu przeszlo jej.

My mieliśmy kosmetyki do małej z bubchena ale sucha skóra się jej robiła i teraz Emolium używamy. A jak się nam skończyło to szare mydło

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Meggi- No 60ml przestało jej wystarczać, też się przestraszyłam jak położna kazała mi zrobić 90 ale mała wypija i z reguły od razu zasypia a jak dawałam jej 60 była niespokojna.
No poczytałam o tym windi może się na nie zdecyduje.
Niby dzisiaj te gazy lepiej z niej schodzą napina się i stęka, ale kupki ni widu ni słychu. :( Masuję ten brzuszek i nic.

Ile Wasze dzieciaki robiły kupek dziennie na początku?

Sama już nie wiem czy bardziej jej nie zaszkodzę tymi kroplami niż pomogę...

Marta89- Bebilon 1 położna kazała go używać przez miesiąc i obserwować.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...