Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Marta A na razie chciałam ją przyzwyczaić do niższej temperatury podczas werandowania. Dzisiaj była u mnie położna i powiedziała mi żeby na razie się wstrzymać ze spacerami bo jest sezon grypy. Tak więc zobaczymy jaki będzie przyszły tydzień, jak się zwali śnieg to się jeszcze wstrzymam a jak nie to zobaczymy, sama bym sobie już pospacerowała. A mała zdrowa oczywiście :) Dowiedziałam się że potówki i trądzik to praktycznie to samo (według położnej) i tak jak pisałyście, przemywać wodą, ja dolewam jeszcze odrobinkę oilatum.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u mnie termin na 26.1 i nic sie nie dzieje. Dziecko nie wchodzi w ogole w kanal rodny. Rozciaga sie niesamowicie, gwaltownie sie rusza, przy czym sprawia mi bol, zwlaszcza noca. Nie spie od 4 dni. Ktg wyszlo oki. Usg robione wczoraj. Podaje wyniki. Czy tak powinno byc z obwodem brzuchem a ob. glowki ? Małogłowie? Jak miałyście?
Bpd 94mm 38+5
Hc 338mm38+2
Ac 356mm 39+5
Fl 75mm 38+1
Waga 3700

W 37dn.+3
Mialam ac i hc 333mm a waga 3150
A teraz taka roznica miedzy glowka a brzuszkiem.
Pomozcie!!!!!!!!!

Lekarz mowi ze jes ok a urodzic moge za 14dni po terminie i daje skierowanie na pon.26.1 na patologie. A i CC nawet nie ma mowy, albo sam sie bujnie albo bedzie wywolywany.
Oczywiscie przechodze zalamanie nerwowe i od wczoraj nic nie jem tak juz mam.

Odnośnik do komentarza

Vanessa śliczna Twoja Marietta, a w wózku tak grzecznie śpi.
Też chciałam zaproszenia, ale że robiliśmy tak szybko chrzciny to nie zdążyłyby przyjść i musiałam zadowolić się sklepowymi.
Martaa moja też dzisiaj zmierzła w ciągu dnia robiła sobie drzemki po 15 minut i ryk, teraz zasnęła i śpi 20 minut ciekawe jak długo pośpi. Moja też zaczęła wpychać rączki do buzi.
Karolina8723 nie pomogę ja nie miałam takich badań, albo lekarz mi o tym nie mówił
Progosia Ja w tym tyg nie chodzę na spacery, w zeszłym tyg nie wiem czy po spacerze dostała zapalenia spojówek może ją przewiało, nie wiem w tym tyg dmucham na zimne i siedzimy w domu. Pogoda zresztą też nie jest zachęcająca do spacerów.
soqlka fajnie, że napisałaś, Pola rośnie jak na drożdzach. Podziwiam, że odkładasz małą po nocnym karmieniu do łóżeczka. Ja zasypiam i mała śpi z nami :)
Moja od kilku dni w ciągu dnia to non stop by cyca chiała. Czyżby to był skok?
Młoda fasolko dobrze, że u was się poprawiło z kupkami.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Karolina8723 z tego co wiem ob główki i brzuszka ma być podobny. Ja z tych parametrów wnioskuje, że są bardzo dobre. Mało odbiegają od siebie. Wyobraź sobie że ob główki mojego synka był o 3 tyg mniejszy od reszty, a urodził się normalny. Dla mnie te wyniki są idealne. U mnie naprawdę dużo bardziej odbiegały od siebie. Pamiętaj, że to tylko przybliżone wartości. Dwa dni przed porodem mój synek ważył 2700, a urodził się 3060 także widzisz jak to jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Witam,

Marta a
Jak Twój synek?
Fasolka
Jak tam noszenie w chuście?
To prawda, uśmiech dziecka wszystko może nam wynagrodzić.
Mae
Jak u Ciebie problemy z zastojem? Udało Ci się na to wizytę do ginekologa dostać?
MłodaFasolka
u mnie była siostra przez 1.5tyg, teście nas odwiedzają, ale stawiamy na swoim, nie ma przyzwyczajania do rączek, synek w dzień leży w łóżeczku i w nocy też, czasami tylko leży po karmieniu przy mnie, albo przed, a tak ładnie śpi od samego początku w łóżeczku.
Oj u mnie to synek znów je aż za dużo:) co chwilę chciałby do piersi.
Głowa do góry- dokładnie tak jak napisała AgaPo- hormony, wszystko jest dla nas nowe i nie możemy się obwiniać- dziecko uczy się i my się uczymy dziecka.
Cieszę się, że nastrój lepszy.
iza-majka
Ja na szczęście nie mam problemów z wypróżnieniem.
Na spacer zakładam na pajace dodatkowo kombinezon albo cieplejsze pajace- takie większe i czapeczkę, na to lekki kocyk i zasuwam wózek i już. Czasami jeszcze na wózek kładę dodatkowy kocyk.
magnoliam
przykro mi, mój synek też czasami je na raty, ale w większości 1.5-do 3h przesypia między jedzeniem.
Uszek na razie nie czyszczę. Tylko po kąpieli wycieram starannie.
Gabi82
Ja jestem po cesarce, ale niczym nie smaruje blizny, sama ładnie się zagoiła.
U mnie mały też bardzo lubi się kąpać.

Mój synek też tak robi- jak są goście jest bardzo spokojny a jak odejdą to zaczyna świdrować, ale nie narzekam, bo i tak jest bardzo spokojny.

Mae
Ja karmię piersią i u mnie tak wychodzi od 9 do 11 karmień, mój synek to taki głodomorek.

Lenson
Ja nie mam problemu z karmieniem piersią, chociaż sutki mnie bolą, ale używam nakładek, bez tego chyba nie dałabym rady, mały lepiej łapie i sutki mniej bolą.

Martaa89
Ja mam bujaczek, ale na razie bardzo rzadko używam.

Karolina8723
też takich dokładnych badań nie miałam podanych.

My na dzień babci dziadka, daliśmy po bombonierce, nie było czasu na nic innego, w przyszłym roku to będzie już laurka.

Śliczne zdjęcia.

U nas powoli zaczynamy odkładać ubranka 56, niektóre 62 są już dobre.

My już jesteśmy zapisani na szczepienia i bioderka.
Nie wiem czy szczepić na pneumokoki, Wy szczepicie? Chyba się zdecyduję, ale trochę kosztuje ta szczepionka.

U mnie jest problem z noskiem, albo to normalnie i ja jestem przewrażliwiona. Czyszczę nosek gruszką i daje sól fizjologiczną. Często, zwłaszcza w nocy mały pochrapuje i nie wiem czy mu to dokucza, Jak czyszczę, często nic nie wychodzi.

Janek:) Mój Skarb
http://www.suwaczek.pl/cache/d6ff3e8e20.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa
Jaka mala ksiezniczka jeszcze ten wozek jaki cool :) ale mama rozpieszcza :)

Marta a
Zadne laski jak mi Colin przyprowadzi jakas do domu to oszaleje :p
Semi jaki stylowy dresik ma :) rosnie w oczach. A jego miny sa najlepsze :)

Magda
Wlasnie colin tez dorywal sie do butli jak pirania i ciagnal az bylo slychac takie syczenie moze daj mu chwile przerwy po np 30 ml wtedy troche glod zaspokoi i doslownie pol minutki.

Mae
U nas wieczory tez przewaznie tylko raczki i zabawa.

Ah chyba u nas zaczyna sie cos od popoludnia jest marudny placze chce butle i wyplowa zjada po 40 ml i koniec spi po 10 min . Maz zaraz sie ubiera i jada na wycieczke autem to napewno pomoze ja musze chwile odpoczac jedno takie popoludnie i znow jestes wyrabana.

Odnośnik do komentarza

Ada, nikt nie "zarządza" listą :) Możesz się spokojnie sama dopisać na końcu tabelki.
Zastój minął po kilku dniach. Teraz jak tylko poczuję, że gdzieś pierś jest bolesna to działam. A do gina ostatecznie udało mi się zarejestrować bez skierowania i idę do niego za 2 tygodnie. Opinie w internecie ma różne ale i tak nie mam wyboru.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Megi w poniedzialek bedzie Babywaage w Kauflandzie za 19.90 ! Macie Kaufland czy musisz znöw wioslowac?
No na ksiedza Colina chyba nie wyslesz? he...he

Möj wkoncu zasnal jak go z mezem zapoakowalismy i pojechalismy na zakupy,tylko poczöl swieze powietrze to zasnal i spal do powrotu i moze jeszcze ze 30 min w domu,wstal najadl sie,zrobil duza kupe (wkoncu) i jak odmieniony nawet niezapisnal! Sam lezal sobie w lözeczku bez zadnego A czy B i usnal sam od siebie! Nierozumiem go,dal mi dzis tak popalic ze teraz zrobilam sobie lampke wina by sie odprezyc bo bedzie spal dobre 5 godz. Juz dawno nie mialam takiego stresujacego dnia przez malego.Jednak go chyba brzusio bolal moze nie mögl sie wypröznic. Po kupie jak Aniolek. Chyba jak bedzie marudzil wystawie go na balkon by zasnal.

Odnośnik do komentarza

U nas zaczal sie wczoraj nastepny skok.
Maly nie do poznania. Placz placz i jeszcze raz placz . Samochod go uspokoil na chwile przYszedl czas karmiemia znow to samo wypil 30 ml i placz o co nie wiadomo az wkoncu padlbw kuchni obok okapu .w nocy wstaje mi co 3 godz je 30 i zasypia zmiana pieluszki go nawet nie budzi. Biedactwo moje malutkie znow sie meczy. Ciekawe jak nastepne dni beda.

Marta a
Ha ha no do kauflandu musze wioslowac a z Colinem ciezko bo mu sie nie chce i musze za oby dwoch machac :)

Odnośnik do komentarza

Piękne są Wasze maleństwa ;-)

Już bym chciała mieć swoją Igusię ;-)

Dzięki dziewczyny za otuchę! Byłam dzisiaj u innego gina i on stwierdził, tak jak wy, że USG nie jest b.wiarygodne i że to może odbiegać, a różnica w ob.główki i brzucha to pikuś i jest wszystko ok. Mam dużo wód i na pewno u mnie w brzuchu nie ma dziecka 4 kg. Bardziej martwi go ułożenie dzidziusia. Tzn. jest ułożone główkowo, ale nie weszło w kanał rodny, bo główka jest wysoko, odgięta. Mówi, że jak na pocz. 40tyg ciąży, to nic się nie zmieni, może skurcze by to zmieniły, ale poród będzie trudny i dla dziecka i dla mamy, i nie rokuje szans ze przejdę go normalnie. Nie wiem jak fachowo nazywa się takie ułożenie, ale badając mnie stwierdza, że cytuje "ciąża nadal wysoka, nie wyczuwalna szwa czaszkowa w kanale rodnym, główka wysoko ustawiona, odgięta". Z punktu medycznego mówi, że 99% CC, najlepiej już w sobotę tzn. planowana bez akcji porodowej. W poniedziałek badania KTG, USG. Czy takie ułożenie dziecka może ulec zmianie, czy dziecko przez odchyloną głowkę będzie musiało być rehabilitowane po porodzie. Dopiero to do mnie dotarło jak wróciłam do domu. Czy którąś z was tak miała, kurcze myślałam ze urodzę SN. Boję się cesarki, a wy jak ją przeżyłyście? Pewnie któraś miała.

Dodał jeszcze, że termin jest nieprawidłowo wyliczony (26.1) bardziej fikcyjny. I ze jak pojadę do szpitala, to pewnie będę miała wywoływany, a tak naprawdę powinna rodzić za 10dni. Z moją szyjką nic się nie dzieje, brak skrócenia, zmiękczenia jest b.twarda. Moj lekarz prowadzący oczywiście, tez stwierdził, ze poród moze byc dopiero za 12 dni plus tydzien po terminie, bo tez mu sie coś nie zgadza - maskara!!! Również wspomniał o odchyleniu główki i wysokiej ciązy, ale kazał jechac do szpitala z tekstem "przetrzymają panią tydzien i beda wywoływac" nic o CC. I jak tu wierzyć lekarzom. Byłam 2.1 już dziecko miało się wpasować w kanał, minęło 20dni i nic nadal to samo. ;/

Odnośnik do komentarza

Karolina8723, ja miałam taką sytuację jak Ty. Mimo to podjęłam próbę porodu naturalnego, niestety po godzinach męczarni skończyło się na cc, bo główka nie chciała schodzić niżej. Cc nie jest takie straszne. Głowa do góry, będzie dobrze.

marysia1002, ja niestety nie wypróbowałam kremu wcześniej i od razu wysmarowałam całą buzię. Więcej tak nie zrobię.

Marta89, nie miałabym szansy na jakikolwiek sen, gdybym nie odkładała Polci po nocnym karmieniu do łóżeczka.

Mae, Małą odnoszę po karmieniu do łóżeczka. Zazwyczaj usypia przy piersi więc nie protestuje. Muszę zacząć odkładać ją do łóżeczka kiedy jest marudna, żeby sam zasnęła. Niestety to nam się jeszcze nie udało, ale będę próbować :)

A teraz o nas.
Dziś Pola obudziła się z opuchniętymi i czerwonymi powiekami. Od trzech tygodni walczymy z trądzikiem, jednak dzisiejszego ranka buziunia córeczki wyglądała kiepsko. Cała buźka się łuszczyła. Pojechałam więc na prywatną wizytę do lekarza, a on stwierdził, że Polcia najprawdopodobniej ma AZS. Mówił, że zazwyczaj objawia się ono ok. 3 m-ca życia, i zdziwił się, że u Poli już wyszło. Na poniedziałkowym szczepieniu poproszę panią dr o skierowanie do dermatologa.
Najprawdopodobniej Pola jest ostatnio płaczliwa, bo ją buziunia swędzi. Jestem załamana.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Karolina mneij więcej miałam podobną sytuację, tylko jeszcze zero akcji zero rozwarci zero czegokolwiek i bez sensu kilka dni mnie idiotycznie indukwoali a i tak sie skonczylo cc
wiec jesli mialabys mozliwosc odrazu dostac cc to super
cc bezproblemowo u mnie-odrazu bylam w formie i zajmowalam sie dzieckiem-pokarm tez mialam odrazu
powodzenia

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Megi nie ma! Gdzie?

soqlka przykro mi ze wzgledu twojej malutkiej,mojemu juz tradzik mijal a dzis rano patrze a tu jeszcze wiecej niz przedtem do tego robi mu sie caly czas na ustach banka taka z woda i nie raz peka ale jak peknie pojawia sie znöw i tak w kölko,tworzy sie to od ssania.We wtorek mam wizyte i szczepionki,musze sie poradzic. Zycze malej by szybko poprawila sie jej buzka.

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny!
Nuria identycznie jak ty, nic się nie dzieje zero rozwarcia, wszystko tak samo jak przed zajściem w ciąże tylko duży brzuszek ;/ Kładę się do szpitala w pon. i niech mnie umawiają na CC, lekarz mówi,że nawet nie ma sensu wywoływać porodu, bo mam niewspółmierność porodową, miednica nie współgra i można czekać na poród a i tak dupa. Nigdy nie myślałam o CC, zawsze byłam pewna ze urodzę szybką, bezboleśnie SN ;-) i teraz mam pietra. Jeszcze wszyscy mówią,że tylko SN jest zdrowy, szybciej się dochodzi, wieź z dzieckiem itp. wręcz mnie krytykują, a ja nie mam nic do gadania, bo lekarz mówi, że nie będzie wyjścia i chce mi odpuścić niepotrzebnego bólu i przede wszystkim zdrowie dzidziusia, mojej kochanej Igusi, która jest już duża 3700 jak usg nie fałszuje ;). Lekarz jest dobrym znajomym mojego ojca. Mama mi zaś mów, że jak nie rodziłaś SN to nie wiesz co to jest bol przede wszytskim z krzyza i zebys lepiej nie wiedziała. Jak mnie urodziła to miała traumę. NuriaDoszłaś do siebie po CC w miarę szybko, coś trzeba mieć na gojenie się rany, a jak z karmieniem, miałaś pokarm? Powiedz mi cewnik jest zakładany przed czy po znieczuleniu, a znieczulenie miałaś w kręgosłup czy narkozę. Dziecko od razu zobaczyłaś? Jejciu jak ja się boję!! Najgorzej tej rany, tego cięcia po mięsniach. Duże jest to cięcie? Brzuch kiedykolwiek wróci do formy? Od poczatku dbam o brzuch elancylem, jest bardzo elsatyczny, nie ma rozstępów tylko teraz jest mega napięty.

Odnośnik do komentarza

dziecko dostałam nie wiem chyba ze dwie h po operacji i miałam odrazu masę pokarmu
moja cc była cieżka i skomplikowana ale to przez poprzednia operacje
operacja o 15 a na drugi dzien rano wstałam do mycia i po południu chodziłam także luz
odrazu zajmowałam się dzieckiem, po powrocie do domu również
cewnik zakłąda się przed znieczuleniem ale to nie boli
znieczólenei w kręgosłup-narkozę przy specjalnych wskazaniach tylko dają
cały czas widziałam dziecko po wyjęciu w trakcie łatania mnie
rane psikasz np octaniseptem dwa razy dziennie
nie słuchaj ludzi, ja sie tyle należałam w szpitalu, naczekałam i umęczyłam również psychicznie że szok
dziekuj bogu ze masz myslacego lekarza ktory chce ci zaoszczedzic traumy ale to pewnie przez znajomosc
bo nomalnie to obowiazkowo musza wymeczyc najpierw i sie zyc odechciewa
cięcie u mnie 18cm ale mieli problem z wyciagnieciem małego więc nie wiem czy normalnie nie jest mniejsze
jesli masz zadbany brzuch i wycwiczony wroci ci do normy błyskawicznie a blizna to małą kreseczka nisko położona więc w niczym nie przeszkadza
nie przyjemnie jest tylko to że wszystko słyszysz co robią ale jak jest dorby anestezjolog to potrafi uspokoić i odwrócić uwagę
jak się nasłuchałąm darcia rodących leżąc w szpitalu to modliłam się o cesarkę

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa śliczne zaproszenia. Jak słodko śpi w wózeczku, a wózek super. Mariettka ładnie przybiera. Moja ostatnio daje mi w kość. Wczoraj jak obudziła sie o 6 to zasnęła o 14. W tym czasie spala tylko godz a tak to marudziła, płakała a to pielucha a to cyc. Także śniadanie zjadłam w obiad :( W sumie od 6 do 22 spala aż 5h.
Megi super metodę Twój mąż wymyślił na katarek.
Mae musisz być dobrej myśli. Jeszcze trochę i wieczorem tez się unormuje.
MartaA matka Polka haha. Jakbym widziała siebie, u mnie jest tak - wozek pcham jedna ręką w drugiej nosidełko plus dwie torby z ubrankami i zakupami plus moja torebka :) W ramach ćwiczeń i relaksu to wszystko biorę pod pachę i na plecy i schodzę/wchodzę po schodach w bloku. Tylko czekać jak mi garb wyrośnie. Słodziak
Ada u mnie bardzo ładnie i szybko zagoiło się po cc. Mam tylko taka jasno różową kreskę. Chce by zjaśniała. Takie pocharchiwanie to po jedzeniu mleka, moja też tak ma
Karolina8723 ułożenia takiego nie miałam, za to jestem po cc i jest ok. Najgorsze było pierwsze 8h jak macica obkurczała się, ale da się przeżyć. Rano wstałam i latałam z córeczką po szpitalu :) Po tygodniu ściągają szwy i jest super. Brzuch szybko mi spadł. Obecnie minimalnie odstaje. Rana szybko zagoiła sie. Blizna jest jasno różowa i jest niewidoczna pod bielizną. Kupiłam na nią maść perłową i smaruję 2xdziennie, o ile mała pozwoli mi :) Nie denerwuj sie, będzie dobrze. Poza tym jak Ty się stresujesz to twoje dziecko czuje to. Odezwij sie po porodzie i napisz jak było
Soqlka i Marta A współczuję problemów z dzieciaczkami. Oby szybko zakończyły się te dolegliwości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...