Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny fajnie ze u was wszystko sie unormowalo i maluchy sa zadowolone,widac na zdjeciach ze rosna i maja sie dobrze.

Aleksandra widzisz wszystko wymaga cierpliwosci az poskutköje!
Kurde ja nawet nie wiem kiedy jest dzien babci.
Jak przeglad?

AgaPo,Marta slodziaki z waszych maluchöw!

Lenson fajny bujaczek a malenstwo cudne! Ja poluje tez na bujaczek z Fisher Price ale ten duzy co sie w 3 strony buja,poluje na ebayu bo sa strasznie drogie nowe kosztuje ponad 200€ a uzywany okolo 80€ i tez sa jak nowe bo tylko do 9 kg takze szkoda wywalac tyle kasy na pare miesiecy,möj juz wazy 5.500 kg

marysia ale ci dobrze juz jestes na nowym!

Mae chyba wszystkie nasze dzieciaczki to przeszly a my razem z nimi ale to taki okres u nas bylo to samo a teraz Semi spi spokojnie tylko je,lezy sobie sam w lözeczku nie placze nie marudzi,jakby dziecka nie bylo a mialam takie z nim problemy ze spaniem,tylko na rekach albo na mnie.Mysle ze to z wiekiem dziecka sie zmienia ze do 2-3 miesiecy najwieksza meka pözniej przechodzi.Ja wczesniej nawet bym niepomyslala ze möj sam lezac w lözeczku zasnie,nienoszac go na rekach! Moje rece odpoczely juz nie bola,maly naprawde jak aniolek,sam sie juz do nas przytula i usmiecha,glowe podnosi wysoko i obserwöje co sie dzieje w kolo a najbardziej lubi karuzele nad lözeczkiem mögl by sie caly dzien wpatrywac i usmiecha sie do tych teletubisiöw,normalnie jest przeslodki.
Takze jeszcze troche cierpliwosci to sie i u ciebie zmieni ja nie moglam sie nawet ubrac bo spanie bylo na 15 min placz,na rece,kolysanie,karmienie itd teraz znöw dluzej spi jest bardziej samodzilny i nieplacze.

Szkoda ze duzo dziewczyn od nas juz niepisze!

Pytanie z innej beczki! Od Jakis 3 tyg pstryka mi w kolanie,nie moge nie raz nogi wyprostowac albo wstac z wyra trzymajac noge,boli to troche i jest nieprzyjemne bo jakby kosc na kosc nie wchodzila stad te pstrykanie,nawet pocwiczyn sie nie da,wiecie co to moze byc? Meniskus?

Megi u mnie zostalo 6 kg ale i tak jakos tego nie widze,brzusio odstaje,uda grube,biodra szersze! Waze teraz 68 kg walcze by z przodu bylo 5 ! Przed ciaza przytylo mi sie 4 kg takze mam do nadrobienia jakies 10 kg,kurde jak ja to zrobie jeszcze w dodatku z zjebanym kolanem!

Milego dnia kobitki!

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23735.jpg

Odnośnik do komentarza

Mae
U nas skok rozwojowy wygladal tak samo caly dzien na raczkach nawet nie moglam go do maxi cosi wsadzic w domu gdzie normalnie spi jak zabity bo od razu placz nie mialam czasu na nic obiadow to nie bylo przez ponad tydzien pod prysznic szlam jak udalo mi sie malego dac mezowi i nie plakal czekalam kazdego dnia az bedzie ok 24 wtedy zasypial ale oczywiscie z nami w lozku jak mocno go przytulilismy z dwoch stron. Mialam juz dosc az wkoncu przyszedl dzien gdzie wsadzilam do maxi cosi i przespal 4 godz sam jezu jaka ulga od razu pamietam wziolam sie za sprzatanie domu :) co chwile chodzilam do niego i sprawdzalam czy oddycha bo bylo nie mozliwe dla mnie ze on spi sam :)

Marta89
Ja nie mam chusty ale mam te szelki malego po jedzeniu nosze w nich zeby sie beklo i daja rade ale wiecej niz 20 min nie daje rady

Marta a
Mi wlasnie tez brzuch tak brzydko odstaje przed ciaza byl plaski nawet kosci wystawaly a teraz wygladam jak grubas. Od paru dni robie cwiczenia zobaczymy czy cos daja.
A co do bolu to mnie jedynie kregoslup boli i promieniuje w posladek i noge ale to od tego tyg gdzie nosilam cale dni colina. Moze idz do lekarza niech sprawdzi ?
Co do bujaczka to my tez kupilismy nowy dalismy 160€ a i tak maly zaraz wyrosnie a na ebeyu byly o polowe tansze.
Dzisiaj jest dzien babci a jutro dzien dziadka

Progosia
My poprostu czekalismy az przejdzie sam ten tradzik. Jakos po 3 tyg akurat mielismy wizyte u lekarza i dal mi masc posmarowalam i za 2 dni nic nie bylo od tego czasu nie ma nie wiem czy to przez masc czy poprostu przeszedl bo byla na niego pora :) a co do rytmu to u nas niby jest ale nie do konca kazdego dnia maly inaczej w dzien spi jedynie zawsze to samo ze zasypia ok 00:30 budzi sie o 9:00 butla i o 10 dalej spi w bujaczku tak godzinke 1,5 :)
Wiec spokojnie cierpliwosci kiedys i u ciebie sie ulozy :)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Lenson
No zegarek jest mega :-) ma oko twój G :)

Nuria
A powiedz jak dziś po delicolu?? Mam nadzieje że to nie był zbieg okoliczności i wreszcie coś działa:-)

Marysia
Super że kuba tak spi i mozesz tyle rzeczy zrobić, u nas nieraz takie dni że podstawowe obowiazki kuleja;/

111magda
My też kupilismy nawilzacz i bardzo jestem zadowolona, lepiej síe oddycha. Amakon czy jakoś tak...

Gabi
No my ledwo wskoczylismy w "2" i mam wrazenie że już czas na "3" :-) rosną te nasze dzieci... A Dopiero co brzuchy rosły... ;)

Martaa89
Też nie jestem twarda:p to megi mnie zmotwowala i jakoś poszlo... :) Co do chusty to pożyczyłam od kuzynkg na sprobowanie chustę TULA bardzo síe napalilam ale jakoś te nasze próby nie kończyły síe zadowoleniem ani moim ani tym bardziej witka. Może za szybko síe poddałam.-nie wiem

Marta a
Co do kolana to nic Ci nie poradze bo nie znam síe... Dzień babci dziś a jutro dziadka ;). Przegląd mam dopiero po 15:) i wlasnie histeryzowalam przy szafie że síe nie nieszczę w nic :/ ja zawsze aż za chuda teraz wciąż nie mogę dopiąć spodni. I nie wiem czy to brzuch tak odstaje i tylko dlatego czy to biodra...

Progosia
U nas trądzik síe tak rozbujal że lekarz myślał już że to poczatek azs.. Bo nosilam malego na rękach bez pieluszki (ale bezmyślna bylam) a to był czas 10h na dobę na rękach i sobie buzię odparzyl od mojej skóry... Więc na ten trądzik przyszło to odparzenie i przesuszenie:/ w szpitalu dawali nam masc sterydowa(punktowo) i jeszcze jedną taka tłusta.
Ale ogolnie trądzik powinien zniknąć sam :)

Megi
Colin jest ślicznw!! :) ucałowałam witka :D

Mae
Trzymam za Was kciuki.... U nas przy skoku rozwojowym podobnie...no jakby ktos dziecko podmiemil...

Odnośnik do komentarza

STasznie ciężko mi Was nadrobić i chyba nawet nie będę próbować

delicol ciężko powiedzieć-wydaje mi się że działa ale powiedzieć na pewno będzie można po 4 dniach dopiero-ja widzę poprawę albo chcę widzieć

na trądzik położna poleciła lotion tanno hermal ale to jak będą bardzo ropno wystające krostki-narazie przemywam wodą przegotowaną

od dzisiaj w związku z lepszym samopoczuciem Dawida zaczynam walczyć o spanie w łóżeczku. Jak narazie po półtoragodzinnym usypianiu śpi już 45 minut i oby jka najdłużej zobaczymy :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Czyli z tego co piszecie to wygląda jednak na ten skok rozwojowy. Nawet nie mogę powiedzieć, że ktoś mi dziecko podmienił bo do tej pory nie było jakoś bardzo łatwo. Ale było jakieś kilka dni, że się dawało Antosia odłożyć obok na kanapie i spał. Z tego co czytałam to nie jest za wcześnie na jakieś próby regularności. Więc spróbujemy.
W ogóle jesteśmy po wizycie u położnej i załamka :/ Antoś przybrał przez 5 dni tylko 80 gramów :/ Mam przez tydzień powalczyć z karmieniem. A jak za tydzień brak poprawy to dopajanie mm. Nie wiem czemu znowu taka porażka. W zeszły piątek go ważyliśmy i wtedy nabrał 240 g w tydzień... Ehh...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Nuria, 3mam kciuki by Dawidowi poprawiło się z brzuszkiem :)
Kawał chłopa z tego Twojego synka a jaki przystojniak :D

marysia super, że już na swoim !! :)

111magda, my dostaliśmy nawilżacz od teściów. Przydatna rzecz w okresie grzewczym

Megi1992, czyli Colin przesypia już całe noce??
extra ! sliczny jest! :D taki duzy juz!
U nas wczoraj 3tygodnia i waga ok3700g, więc też drobni jestesmy. A ubranka na 56 zaczynają być dobre :D

My sie dziś z tatuśkiem zastanawialiśmy ile czasu minie zanim Jahuu będzie przesypiał całe noce. Jak to u innych jest??

Marta89, zegarek wybrał inny, podobny, ale bransoleta mi nie pasowała, więc podjechaliśmy wymienić. Bałam się, że nie pozwolą, bo każdy apart ma swoja polityke zwrotów i wymian, ale się udało :D

Marta A, może kolano po prostu przeciązyłaś? i maź stawowa jakby sie przetarła? mi zawsze na problemy ze stawami polecali duzo galaretki :D

Progosia ja słyszłąam, żen a trądzik niemo najlepsza przegotowana woda.

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie ; )

Gabi ja na bliznę używam Scagel, zaczęłam używać w sylwestra czyli ok 3 tygodnie po porodzie, cena 50 zł za 50g. Dość wydajny.

Progosia my na trądzik używamy bepanthenu, polecila nam go znajoma i ja widzę poprawę, wiec za każdym razem gdy przewijam Kubę to smaruje mu najpierw buzię a potem pupę;) i będę tak robić do wizyty u lekarza 27 stycznia a jak trądzik nie minie to może lekarz coś doradzi.

Mae życzę żeby Antek zaczął ładnie przybierać, bo szkoda dawać mm, u nss jak Kuba raz na tydzień czasem na dwa dostanie trochę , mleka mm kiedy jest bardziej marudny i nie chce ciągnąć cyca to ja nie mogę patrzeć jak mąż ho karmi, od razu wkrecam sobie ze mam pokarm wiec to ja powinnam go nakarmić, ogólnie cos okropnego;/

Co do rozmiarów to młody wychodzi z 62, fakt że to był jego pierwszy rozmiar bo 56 praktycznie nie zakładałam mu, a pieluszki mamy jeszcze jedno opakowanie 2 chyba 52 czy 54 szt i to będą jego ostatnie 2, mam już kupione 3 i nawet raz mu założyłam i są ok;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
U nas zaczyna się powoli 'stabilizować' mała od 2 dni robi 2-3 nawet jednego dnia zdarzyło się jej zrobić 5 kupek. :D Dzisiaj jest coś nie spokojna...
Zaczęłam sobie zapisywać pory karmień i z dumą stwierdzam, że mamy już jakiś swój rytm! :D
Malutka ogólnie jest cudowna!!! Na prawdę nie mogę na Nią narzekać, czasami po płacze ale to z reguły domaga się jeść (jeśli mam poślizg w robieniu mleka) :) Lub z powodu kolki a wtedy masujemy, masujemy, masujemy...
Dalej podaje sab simplex i acidolac. Chciałabym już zrezygnować z tych wspomagaczy boję się, że jej organizm się przyzwyczai do nich i później może być ciężko?
Z kąpaniem póki co wielkich problemów nie mamy.
Już nie mogę się doczekać aż wyjdziemy na spacerek!!! :D
Wczoraj odpadł nam pępek. :D

Wczoraj była położna, malutka ma już 4050 czyli do wagi urodzeniowej brakuje nam tyci tyci. :)Wciąga 100ml mleka co 3-4h i dodatkowo herbatka rumiankowa, koperek nam nie wchodzi... :)

Zamówiłam jej ubranka niestety na Allegro bo wyjście z domu na zakupy jeszcze dość odległe.. i czekam, no z wiadomych powodów muszę jej wymienić całą garderobę żeby w końcu wyglądała jak mała królewna. :D

Pisałyście o szczepieniach ja chyba zdecyduje się na 'standardowe' szczepienia NFZ. Jakoś przekonania nie mam do tych 5w1...
We wtorek mamy wizytę u naszego pediatry jeszcze się jej zapytam co ona o tym myśli.

Co do seksu, ranyyyy kobiety! Jestem tak 'stęskniona' męża, że patrzę na Niego codziennie jak na najpyszniejszy kawałek ciasta!!! :D W ciąży nie miałam takiej ochoty na Niego jak teraz... Niech no tylko przestanę krwawić... :D

Rana po cc swędzi mnie jak diabli, masuję ją codziennie po kąpieli ręcznikiem, dziwne uczucie, ale jeśli ma pomóc? Marysia, a ta maść działa? Też muszę nad jakąś pomyśleć...

Cudowne są te Wasze wszystkie dzieciaczki!!! :*

Aa i dzisiaj weszłam na wagę! 2 tygodnie od porodu mam 95kg (wieeem, dużo za dużo. :) ) Dzień przed porodem miałam 108. Więc wróciłam do swojej wagi z przed ciąży.
Cel: Do 9.01.2016 Mieć conajmniej 75kg!
Strasznie żałuję, że nie karmię piersią bo to też by mi w tym pomogło... Ale trudno.

Dzisiaj biorę ostatnią dawkę zastrzyków i leków. Jupi!
Może w końcu zacznę jeść jak człowiek, bo póki co odżywiam się płynami... Dosłownie. Herbata, woda, jogurty. Cała reszta mogłaby nie istnieć. Nie mam ochoty dosłownie na NIC! Jestem blada jak ściana i zła sama na siebie... Ale nie mogę się zmusić do jedzenia bo automatycznie robi mi się nie dobrze. Mam nadzieję, że to z czasem minie...

Znów baaaaaardzo chaotycznie napisałam co u Nas. Przepraszam, że nie odpiszę każdej z Was, ale mam nadzieję, że niebawem się to zmieni. :)

BUZIAKI :*

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23781.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za odpowiedź w sprawie trądziku - chyba trądziku, bo może to potówki. Muszę ogarnąć sprawę, jutro mam położną więc się jej zapytam co to konkretnie. Mała nie nie jest mokra czy coś, ale może rzeczywiście jest jej za ciepło.

Tak piszecie o tym jak wasze maleństwa rosną. Ja muszę odłożyć już na bok część ubrań na 56. Body jeszcze spokojnie wchodzą, ale pajace są już ciasnawe.

Straszną mam ochotę na spacer z małą, ale na razie werandujemy. Myślałam że spacery zaczniemy w przyszłym tygodniu, no ale podobno ma przyjść ochłodzenie po weekendzie i nie wiem co z tego będzie.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Widzę że ostatnio forum trochę ożyło bo jakiś czas temu weszlam to cisza jak makiem zasiał :-)
My jesteśmy po szczepieniu 5w1 w poniedziałek. Hubek jedynie co to spał więcej tego dnia i miał drażliwe miejsce ukłucia. Poza tym nic. Waży 5 kg. Wszystko jest super.
Ja juz po przeglądzie. Powrót do normalności z mężem :-) był bardzo miły. Aż sama nie pamiętam że może być tak przyjemnie :-) tylko teraz trzeba uważać żeby za szybko nie zajść w kolejną ciążę :-)
Mi waga też stanęła i narazie nie da rady nic wiecej zrobić. Tak się zastanawiam kiedy po cc mogę brzuch ćwiczyć. Ginekolog mówił żeby siłownię odpuścić. Jestem 7 tyg po porodzie.
Co do pieluch jesteśmy na pampersach 2 i narazie są w sam raz.
Pozdrawiam wszystkie mamusie i nasze listopadowo-grudniowo-styczniowe maluszki :-*

Odnośnik do komentarza

A propos szczepionek, bo poruszałyście ten temat. Też się zastanawiałam nad tymi skojarzonymi, ale stwierdziliśmy z mężem że bez sensu kasę wydawać, pozostaniemy przy szczepionkach z NFZ. Przy tych 5w1 i tak 2 razy kłują, a te 6w1 to już większy wydatek. Pytałam też położnej co sądzi o tych skojarzonych, ogólnie mówiła że wszystko ok, ale że jak już się zacznie z takimi to później trudniej jest wrócić do standardowych co oni mają, bo w życiu różnie bywa, czasem może kasy zabraknąć.
Ale wiadomo, ważniejsze żeby tych szczepień pilnować, nie olewać, bo coraz więcej rodziców na szczepienia z dziećmi nie przychodzi, albo się spóźnia.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

I Hubert i Juleczka cudowni :-) uwielbiam zdjęcia Waszych maluszkow! Jeden slodszy od drugiego... I tak rosna... ;)

A my po szczepieniu. Maly ma lekką gorączkę. Jest strasznie ospaly i marudny. I na pewno boli go nóżka bo jak síe ja ruszy przy zmianie pieluszki albo zmianie pozycji to reaguje płaczem. Szkoda mi go strasznie.... Mam nadzieje że szybko ten stan minie.... Ale szczepienie samo w sobie zniósł dzielnie, choć zupełnie bez płaczu síe nie obyło.

wczoraj nie wiem czy pisalam, w każdym razie po kontroli u gina wszystko ok :) macica wróciła do stanu sprzed ciąży i kolejny lekarz nie mogl síe nadziwic jaka ona mała... ;p podobno z mała macica można mieć problemy z zajściem w ciążę, ale jak widac jest to zupełnie możliwe :D.

A nasz maluszek w 8 tygodni urósł 10 cm (64 cm) i przybrał niecałe 3 kg ;).

Odnośnik do komentarza

Witajcie Kochane,
czytam Was codziennie, kiedy Pola cyca, ale nie lubię pisać z telefonu.
Piękne są te Wasze skarby, rozpływam się za każdym razem, kiedy wrzucacie zdjęcia.
Poruszałyście tyle tematów, że nie sposób odpisać na wszystkie.

1/ szczepienia- Polcia będzie szczepiona w poniedziałek, zdecydowaliśmy się na szczepionkę 6 w 1 + pneumokoki.
2/ trądzik niemowlęcy- walczymy z nim od trzech tygodni. Niestety u nas Marysia1002 bepanthen krem spowodował, że Mała miała jeden wielki strup na twarzy. Wyglądała bardzo brzydko, trochę mi zajęło pozbycie się tego strupa. Przemywamy buziaczka tylko przegotowaną wodą.
3/ kąpiel- uwielbiamy! Polcia w wanience czuje się jak mała rybka. Uwielbia kąpiele i wcale nie płacze.
4/ blizna po cc- nie smaruję niczym, ale chyba czas najwyższy zacząć.
5/ odchody poporodowe- przestałam plamić jakieś 2 tygodnie temu, od tego czasu jest jedynie gęsty, brązowy śluz. Duuuużo śluzu.
6/ karmienie- Polcia jest tylko i wyłącznie na piersi mimo wielkich początkowych trudności. Nie poddałam się, fakt, że niestety bez nakładek nie daję rady, ale najważniejsze, że Polusia jest na cycu. Nie przepajam Małej. Dla niej butla jest feeee...
KariKari, jak Ci się udało wypracować brodawki?
Gabi, jak Ci się udaje karmić bez nakładek?
7/ Przyrost wagi- w 5 tygodni Pola przybrała 1200 g, mlenio mamy służy (:
8/ ubranka- Mała urodziła się długa na 56 cm. Z tego rozmiaru tylko pajace są za małe, reszta dobra. Powoli zaczynamy też nosić rozmiar 62.
9/ skok rozwojowy- chyba zakończył się dzisiaj. Od soboty Pola była nie do zniesienia, jakby inne dziecko. Nie chciała spać ani w dzień ani w nocy. Całymi godzinami płakała, a ja nie mogłam nic poradzić.
10/ kolki- na szczęście nas nie dotyczą. Nie mamy z nimi problemów. Polcia gazuje jak stara, kupki też są regularne, brzuszek mięciutki.
11/ pieluchy- mamy jeszcze 3 opakowania pampków w rozmiarze 2. Jak się skończą przejdziemy na 3. Używamy na zmianę biedronkowych Dada i oryginalnych pampersów. Takie dostawaliśmy od gości, którzy przychodzili w odwiedziny do Poli. Sami jeszcze nie kupowaliśmy pampersów od wyjścia ze szpitala. Pozostaniemy przy Dada.
11/ spanie- Pola od początku śpi sama w swoim łóżeczku w swoim pokoju. Wieczorem usypia przy cycusiu, kiedy budzi się w nocy na karmienie, biorę ją do naszego łóżka, nakarmię na leżąco i odnoszę. Po porannym karmieniu ok. 6-7 godziny, zostawiam ją w naszym łóżku, kiedy już mąż do pracy wychodzi. Uwielbiam patrzeć jak leży koło mnie i robi słodkie minki, przeciąga się.
12/ niespokojny sen- Mała często płacze przez sen. Kręci się, napina, wymachuje rączkami i nóżkami. Wasze Maluszki też tak mają?
13/Leżaczek- my mamy leżaczek bright starts (lew). Jestem z niego zadowolona, jednak Polcia jest bardzo ruchliwa i nie usiedzi w nim dłużej jak kilkanaście minut. Z perspektywy czasu wiem, że kupiłabym jednak taki, który ma huśtawkę.
14/ chusta- mam, pożyczyłam, Pola za nią nie przepada. Lekarz na usg bioderek, polecił, aby zacząć stosować, jak mała skończy 3 miesiące.

Polunia ma już 6 tygodni i 1 dzień. Bardzo szybko ten czas mija. Mała rośnie w oczach. Duża panienka z Niej rośnie. W poniedziałek zostanie zważona, obstawiam, że waży już jakieś 4800 g.

Pozdrawiam wszystkie mamy :)

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23795.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23796.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23797.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23798.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Martaa chusty nie mam. Nie podpowiem Ci
MaryaA super ze unormowalo sie u Ciebie. U mnie tez w kolanie pstrykalo, jakos w 4 tyg. Trwalo to przez ok tydzien. Najgorzej bylo.jak wchodzilam po schodach. Samo przeszło
Megi cudoooo
MlodaFasolka slodka. Ciesze sie ze z kupkami unormowalo sie. Nasza ostatnio tyle robi ze cala pieluszka jest pelna. Dzis lacznie z bodami haha.
IzaMajka z mila checia poszlabym na aerobik. Gin powiedzial ze 2-3 mies po cc dopiero. Mi gin polecil plastry silikonowe na blizne ale nie ma ich w aptekach. Dzis kupilam krem z masy perlowej-zobacze czy zdziala cos. Slicznosci
Progosia my werandowalyśmy sie przez 2 tyg bo pogoda nie sprzyjala :( Teraz chodzimy codziennie no chyba ze pada. A propo opadow to pada teraz u nas snieg.
Aleksandra wow 10cm. Rosnie jak na drozdzach ;)
Soqlka caly czas cwiczymy karmienie bez nakladek. Czasem bardzo ladnie ssie sama piers, a czasem marudzi i nie obedzie sie bez nakladek. Zdarzy sie ze sama ladnie chwyci brodawke a niekiedy wkladam jej na sile. My tez uzywamy dady, te najlepiej pasuja. Od czasu do czasu spi niespokojnie. Slodka Polcia
U mnie chyba kolejny skok rozwojowy. Mala w dzien wogole nie spi. Tylko je, marudzi i placze. Nic nie pomaga. Po karmieniu oczy ma jak 5zl. Rece i kregoslup bolą, a ja zalamuje sie. Przechodze kryzys.
Poza tym stopa strasznie mnie boli. Jak nosze coreczke to zaciskam zeby i placze z bolu. Nie wiem co to moze byc. Boli mnie juz od poltora tygodnia. Czuje jakby mi kosci strzelaly i przesuwaly sie. Najblizsza wizyta u ortopedy za 2tyg :(
Zaczelam zakladac 62 i powiem Wam ze niektore ubranka sa juz na styk.
Kapiele-uwielbia, lejemy pol wanienki i jest szczesliwa
Niestety ma ciemieniuszke na brwiach. Smaruje oliwka, wyglada ze pomaga
Mnie od kilku dni lapie uczulenie. Nie wiem od czego. Alergolog przepisala mi leki ktorych nie stosuje sie podczas karmienia piersia. Nie bede stosowac. Co tu poczac???
Przepraszam ze tak chaotycznie ale mam chwilke

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki śliczne wasze bobaski :)

Co do szczepien wahałam sie mieddzy 5w1 a zwykłymi ale pani dr poradziła ze 5w1 sa lepiej oczyszczone moja mniej syfu i sa zalecane dziecia ktore miały jakies wylewy itd ... wiec wziełam 5w1 mamy szczepienie za 2 tyg 3 lutego :) dzis moj klopsik ma misieac :)
U nas bez zmian spie po 3 godz ! budzi sie co 2godz do picia i tak do 6 rano potem potrafi nie spac do 12 czasem polezy godz grzecznie a tak to tylko cyc i cyc masakra :)

Kupki robi raz dziennie ale pampers przebiera albo jedna taka duza i 2 maluckie :) kolek nie mamy odpukac baki puszcza tez jak stay heheh we wtorek bylismy u pani dr klopsik miał juz 4100 wiec ładnie przybiera na cycu na spacerki chodzimy odrazu zasypia tak samo w aucie :) pozzdrawiam wszytkie mamusie :) i całuski dl a dzidziusiów :)
Co do kg 5 jest stoi w miejscu ale to dlatego ze duzo jem zeby pokarm był tresciwy ...

Wstawiam fotke klopsika i zaproszenie jakie mamy na chrzciny mariettka jest na zdjeciu :)

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23826.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23827.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

Vanesa
Ale twoj skarbus rosnie i bardzo ladne zaproszenia :)
Lenson
Jeszcze calej nocy nie dajemy rady przespac jak maly dostanie np jedzonko o 1 w nocy i klade sie wtedy z nim spac to o 6 jest znow i potem ok 9 . Ale to i tak dla mnie super w porownaniu z poczatkiem gdzie cale noce na raczkach :)

Gabi
My karmimy jak maly juz jest glodny co ok 3,5 godz w dzien

Aleksandra
Jak tam dalej Witus spi w bujaczku? Duzy juz jest u nas przez 8 tyg ma 6 cm wiecej. Musze Ci sie pochwalic ze Colin jak jest zmeczpny nie zawsze albo wieczorem jak poloze go na lozku i dam smoczka leze obok niego i nie dotykam go nawet to sam zamyka oczka i zasypia od 5 dni tak jest wlasnie wieczorem az sama sie dziwie i nie wiem czy tak zostanie czy to chwilowe ha ha :)

A tak co do szczepionek to nic dziwnego ze po tym dzieci sa marudne maja goraczki itd wiecje co to jest? Co jest w takich szczepionkach? My idziemy w przyszlym tyg ale decyzja jest taka ze nie pozwolimy na te 5 w1 czy 6 w 1 chcemy kazda osobna nie pozwole zeby Colin potem sie meczyl.

Dzisiaj o 6 byl alarm i Colina obudzil sie z calym noskiem zatkanym robil jak swinka zjadl 30 ml mleka i dalej nie potrafil wiec szybko wpadl maz na pomysl ze zrobimy mu saune ha ha do lazienki prysznic goracy na maxa i 15 min posiedzielismy pelno pary kropelki juz po scianach splywaly i jaki efekt wszystko przeszlo nosek czysty :) dziecko dalej szczesliwe je i spi :)

Ah jeszcze pokonalismy kolki :) od tyg zero nic ;) Colin szczesliwy zadowolony nic nie boli smieje sie do lampy do sciany do drzwi do wszystkiego co sie da :) a wiec jak pije to co 10 ml przerwa pol minuty a co 50 ml biore go na prosto i jest wielki bek :D cale powietrze wychodzi i na koniec tak samo chodzimy az nie beknie . Problem rozwiazany :)

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23831.jpg

Odnośnik do komentarza

Megii tez nie jestem przekonana na 100% do 5w1 pytałam dr i stwierdziła ze to lepsze wiec dlatego to wybrałam chociaz zadałam połoznej pytanie jakie szczepionki by wybrała dla swojego dzieck a powiedziała te na Nfz wiec metlik w głowie !

Colinek widac zadowolony :) Sliczny :)

Mała własnie chyba zasypia wiec tez ide w kimonko na godz :) Pogoda dzis fatalna a chciałam wyjsc na spacer strasznie mglisto chyba snieg bedzie padał moze popołudniu sie wypogodzi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa - piękna ta twoja Marietta :) Bardzo ładne zaproszenia. My nie będziemy takich szykować, tylko zapraszamy rodzinę telefonicznie.
Megi - wesoły chłopak z Colina widzę ;) Dobrze, że sobie poradziliście z kolkami. Oby tak dalej!
soqlka - miło, że się odezwałaś. Dawno nic nie usłyszałyśmy od Ciebie. Słodka dziewczynka z Poli. Nasz Antek też uwielbia kąpiele. Aż żal go wyciągać jak widzę, że się dobrze bawi. A jak było ze spaniem w łóżeczku u was? Obyło się bez większych protestów? O której kładziesz ją spać? Bo ja się przymierzam do nauki spania oddzielnie i próbuję sobie plan w głowie pookładać.
Gabi - paskudnie z tą stopą :/ Mam nadzieję, że to nie okaże się nic poważnego. A bierzesz chociaż paracetamol, żeby trochę ulżyć?
Aleksandra - no to niezła kluska z Witka. Aż tyle urósł chłopak, niezłe tempo!
MłodaFasolka - dobrze słyszeć, że kupkowy problem znika :) Nas to na szczęście ominęło, nadal jest kilka kup dziennie i problemów z bąkami tez nie ma.

Co do szczepionek to u nas jest tak, że mamy za darmo coś takiego jak 5 w 1 i jest to obligatoryjne (w pakiecie są pneumokoki). Natomiast będziemy dokupywać szczepienie na rotawirusy.
Dziewczyny, nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale już 3 dzień udało mi się Antka odłożyć do kołyski i śpi!!!
Mamy ustalone dwie drzemki w ciągu dnia, przed południem około 10-11 oraz popołudnie około 16. A pomiędzy jest spacer, który tez oczywiście przesypia. Teraz już śpi 1,5 godziny i słyszę, że się powoli przebudza.
Cudowne uczucie móc coś w domu zrobić i ze sobą.
Natomiast gorzej jest wieczorem, bo wtedy chłopak ani myśli o spaniu gdzie indziej niż przy cycku. Więc od godziny 18 do 24 cyc albo rączki. I nie wiem jak tu zacząć go kłaść do łóżeczka... Póki co śpi z nami i jest tylko jedna pobudka w nocy.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Progosia ja nic nie uzywalam na tradzik,sam przeszedl.

Megi Colin bedzie czarowal laski swoimi pieknymi oczami!

Aleksandra dzien babci i dziadka juz niepamietam bo dziadek zmarl jak mialam 9 lat a babcia ponad 10 lat temu dlatego juz niepamietam ale zapisalam teraz bede pamietac,wyslalam mmsa babci czyli mojej mamie ze smiejacym sie Semim. Chociasz tyle.
A co do ciuchöw mi tez jeszcze nie wszytko pasuje,ale damy rade do lata pewnie wszystko spadnie!

Mae Antos napewno nadrobi,nie martw sie!

Lenson moze masz racje z tym kolanem bo juz lepiej a ja sie tyle zawsze nadzwigam! Maly w maxi cosi ponad 10 kg na jedna reke do tego zakupy w drugiej i do tego torba z malego rzeczami no i ja nie raz do tego na obcasach,czyli jak osiol!

marysia ja zrobilam wczoraj pozadek w ciuszkach i juz nazbieralam reklamöwke zamalych ciuchöw,zbieram dla szwagra zony bo bedzie w maju rodzic, teraz lecimy na 62 i to tez juz powoli za male.

Fasolka super ze u ciebie sie normalizuje!
Na 100 % w ciagu roku dasz rade zgubic te kg,zycze powodzenia!
Mala cudowna!

Progosia czemu niewychodzisz z mala? Chora?

iza-majka,soqlka slodziaki z waszych maluchöw!

Gabi ciekawa jestem z kad i dlaczego pstryka to kolano skoro ty tez mialas? Mi tez juz przechodzi.
Ja karmie röznie w nocy coraz mniej bo spi a w dzien raz co godz raz co 3 röznie jak zawola to daje.

Vanesa piekna kruszynka!

Möj maly od 2 dni jest niespokojny i spi malo w dzien jest marudny strasznie,nie wiem co jest ale od 2 dni nie robil kupki,masowalam brzuszek,dalam czopka i nic.Co mnie niepokoi wpycha caly czas raczke do buzi i sie slini,nawet po jedzeniu! Czytalam troche na internecie ze niby to teraz wlanczyl sie "odkrywca" swojego ciala i wszystko co w okolo a niektörzy pisza ze moga bolec dziasla bo moze cos juz tam rosnie,ale tak wczesnie?
W nocy spi fajnie od 23 do 3 rano pözniej o 7 po przebraniu,jedzeniu zasnie jeszcze na troche a pözniej trzeba na rece bo marudzi,jak wyjde na dwör to by spal po 5 godz! Staram sie codziennie wyjsc nawet jak pada,chociasz do sklepu by lykna swiezego powietrza.Teraz zasnal,jestem ciekawa na ile.Pisze tego posta od wczoraj wieczorem bo zawsze mi przerwal.

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23844.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23845.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23846.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23847.jpg

monthly_2015_01/grudnioweczki-2014_23848.jpg

Odnośnik do komentarza

MartaA mój też od jakiegoś czasu wkłada rękę do buzi i się ślini.

Megi1992 zazdroszczę Ci tego braki kolki. Ja jak by Małego odciągnęła od butelki w trakcie jedzenia to by spazmów dostał. On ciągnie jednym tchem całą butlę. Chyba że robi w trakcie kupę to wtedy robi przerwy.

Ja swojego karmię od początku co 3 godz, a nie raz nawet co 2,5 bo już krzyczy, że głodny. Wyjątek robi w nocy przesypiając 5 godz.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...