Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla nowych Mamusiek:)

A ja wracam z pytaniem o karmienie piersią. Powiedzcie proszę jak dlugo trwa u Was karmienie jednego malucha? Ile to może trwać przy miesięcznym dziecku? Ja przystawiam moje maluchy, potrafią ssać godzinę, a potem po chwili są głodne i jedzą normalną porcję z butelki...co jest nie tak? Ja czuję, że one ciągną pierś, pokarm też jest bo jak ściągam laktatorem to udaje mi się ściągnąć 200ml, tak bym chciała karmić piersią ... będę wdzięczna za podpowiedzi.

Poza tym, jutro kończymy miesiąc:) Dzieciaczki pięknie rosną i właściwie nie ma z nimi problemów, zdarza się, że po wieczornym karmieniu są marudne, czy to mogą być kolki?

Odnośnik do komentarza
Gość Dominika8777

Gratuluję i życzę powodzenia. Sama jestem mamą bliźniaków i przyznam, że potrzeba bardzo dużo cierpliwości, ale dzieciaki są cudowne. Ostatnio odkryłam personalizowane piosenki z dubi.com.pl i puszczam chłopakom nagrania o sprzątaniu, ubieraniu, uprzejmości itd, a przez to że słyszą tam swoje imiona to skupiają się i szybko uczą.

Odnośnik do komentarza

Dominika8777 - zainspirowałaś mnie stronką z personalizowanymi piosenkami ... naprawdę super, więc bardzo dziękujemy :)

Powiedź mnie jeszcze, czy można tego jakoś posłuchać w internecie - czy tylko opcja pozostaje do zamówienia ??? :)

Poza tym również megaśny prezent dla maluszka znajomych / przyjaciół / rodziny jak pomysły inne się ulotnią :)

Twinsy - gratulujemy ... maluszki postanowiły przyjść na świat trochę wcześniej, żebyś już tak bardzo się nie bała w oczekiwaniach :)

Kasia.29 - mnie się wydaje, że naprawdę dużo mleczka ściągasz jednorazowo nawet jak dla dwójki małych ssaków, więc raczej Twoje maluszki nie powinny być głodne ... może mają zwiększoną potrzebę ssania, ale jeżeli butelkę wciągają i mleczko w brzuszku się utrzymuje, to najwidoczniej tego potrzebują, więc sama się chętnie dowiem co dziewczyny doradzą w tej kwestii ... a powiedz mnie jeszcze, ile robisz mleczka dodatkowego do butelki ??? :)

Odnośnik do komentarza

Gratulacje, Twinsy!!!! Niech dzieci zdrowe i krzepkie rosną.
Kasia 29, Co do karmienia, ja miałam zasadę, że karmię każdą córeczkę po 20 min. Fizycznie nie dawałam rady dłużej. Jeśli się nie najadła, dostawała jeszcze moje mleko ( wcześniej ściągnięte) z butelki. Rzeczywiscie to może też byc potrzeba ssania. Od 6 tyg dawałam też smoczki, dziś już tylko na noc.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Twinsy, gratulacje. Niech Chłopcy rosną zdrowo i niech ładnie przybierają na wadze. Szybkiego powrotu do domu zapewne Ty po takim czasie o tym już marzysz.
Nie przejmuj się tym, że jeszcze nie masz pokarmu po cc trzeba troszkę poczekać. Przystawiaj Dzieci. Laktacja się rozbuja.
Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza

Twinsy- ogromne gratulacje i zdrówka :)

Kasia 29- moi chłopcy jak mieli koło miesiaca też sobie marudzili wieczorami, ale raczej nie były to kolki. Coś w rodzju kolki mielismy może z 3-4 razy ale pomagały rurki windi- polecam , u nas od razu było widac efekty. Nawet nie wiem kiedy z tego wyrośli.

Anielka - dasz radę , ja tez miałam cc w 38 tygodniu i też nie wierzyłam ,ze dałam radę tak długo się dokulać hehe

Jutro kończą 4 miesiące- czas leci mega szybko, dzieci są super, bywają dni ,że jest cięko,ale szczerze- myślałam ,ze bedzie gorzej ;)

Odnośnik do komentarza

Twinsy ogromne gratulacje:) duzo zdrówka dla dzieciaczków i szybkiego powrotu do domku:) buziaki dla dzielne mamy i dzieciaczków :*
Kochane mamusie wszystkiego najlepszego z okazji naszego swieta:) buziaki x 2:)
A przy okazji pytanko dotyczące szczepionek. Jest teraz tego wszystkiego tyle ze można się pogubić. Na co szczepiluscie dodatkowo swoje maluszki?

Odnośnik do komentarza

Anielkaa po cesarce nie jest mi łatwo, w poniedziałek w dniu porodu już wieczorem chodziłam,we wtorek doszedł ból brzucha - było gorzej, w środę doszedł ból kręgosłupa i ranę zaczęłam ostro wierzyć,gorąco jest a to nie pomaga gojeniu....i zobaczymy jak będzie dziś, ale przeprosiłam się z przeciwbólowymi... W nocy ciężko bybylo wstać do chłopaków...
;)

Odnośnik do komentarza

A my już pchamy 28tc do końca. W 24+1 wylądowałam w szpitalu na dwa tygodnie, szyjka 0.5cm z rozwarciem wewnetrznym i twardnienie brzuszka. W pierwszej chwili lekarze kazali się szykować na to,ze wkrótce urodze, poszły sterydy. To było kilka przerażających dla mnie dni. W ostatniej chwili założyli pessar, poki co odpukac przyjął się i trzyma, skurcze tez dość się uspokoily. Także teraz ja przejmuje leżakowanie i oby jeszcze kilka tygodni :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jestem tu nowa, z chęcią dołącze do Wasego grona. Obecnie jestem w 25 tyg ciąży bliźniaczej (dwukosmówkowa, dwuowodniowa). Wiem, ze to wcześnie myślec o porodzie, ale na ostatniej wizycie lekarz mnie zaskoczył i powiedział, ze skoro pierwsze dziecko urodziłam SN to przy bliźniakach (o ile bedą prawidłowo ułożone) też spróbujemy..
Jestem przerażona, jakoś wbiłam sobie do głowy, ze przy bliźniakach zazwyczaj jest cc.
Co sądzicie na ten temat, czy jest tu ktoś kto urodził /lub planuje urodzić bliźniaki naturalnie?

Odnośnik do komentarza

Majowa nie wiem, jak to wygląda przy drugim porodzie i przy ciąży 2o2k bo u mnie jest 2o1k i pierwszy porod, ale lekarze (rozmawialam z kilkoma) zdecydowanie odrazali poród sn. Oczywiście powiedzieli, że "można sprobowac" jeśli tego chce, ale jeden z lekarzy powiedział, że dla niego to jest jak eksperyment raczej. W czasie porodu często drugi dzidziuś się obraca i nagle trzeba na cito robić cc lub rodzi się posladkowo. Przy tym jest tez duze ryzyko niedotlenienia dla drugiego dziecka. Ja bym się nie odważyła i nie zgodziła lub zmieniła lekarza. Zresztą zamierzam wziąć do szpitala pismo, że jeśli każą mi rodzic sn to szpital ponosi odpowiedzialnośc za ewentualne komplikacje, tak doradzała tu kiedyś jedna z mam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...