Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Agibagi2 - bardzo się cieszę, żexw końcu są od Was wieści.
Już odpowiadam - Chłopcy mają 3,5 miesiaca ( są z 2.01.16 , waga po urodzeniu 3 kg i 2,86 kg ) i u Nas wszystko jest w porządku tzn byliśmy 2x na usg buoderek i jest ok i jesteśmy po 3 szczepieniach. W ostatni piątek byli ważeni i ważyli 6,7 i 6,8 kg. Nam się udało bo urodzili się w 1 dniu 38-ego tygodnia. Michał nadal jest bardziej sztywny - lekarze twierdzą, że nie odbiega od normy ( martwiłam się o napięcie mięśniowe i asymetrię ).
Agibagi2, żeby Cię uspokoić poznałam 2 mamy bliźniaków wcześniaków Ich Dzieci już mają po 2 i 3 lata, ale urodziły się jako wcześniaki i powiedziały mi Obie, że co miesiąc biegały do kontroli do neurologa, okulisty, rehabilitanta i za każdym razem słyszały, że jest w porządku, ale mają siè zgłosić na kolejną wizytę. Widocznie z wcześniakami tak się postępuje. Rozumiem, że dla Ciebie jest to stresujące takie " na razie w porządku, proszę przyjść za miesiàc wtedy zobaczymy ".
Także uszy do góry mimo, że to stresujące i uciàżliwe i zamelduj siè z Dziewczynami od czasu do czasu.
Bardzo miło widzieć wiadomość od Ciebie. Trzymajcie siè Dziewczyny. A waga Dziewczynek całkiem niezła.

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczyny!
Agoski jeszcze raz gratulacje dla Ciebie i Dzielnych maluchów:) Niech rosną zdrowo! Myślę, że wagę mają całkiem całkiem, a na pewno szybciutko teraz urosną:)
Twingo nie denerwuj się, na pewno dacie radę. Ważne, że jesteście pod dobrą opieką. Oby przepływy się poprawiły!
Margarita nie chcę się mądrzy, bo faktycznie tylko czas pokaże i nie ma innego wyjścia jak czekać, ale przy 2 komórkach jest taka możliwość, że drugiego pęcherzyka nie było widać. Mogło dojść do zapłodnienia później i był zbyt mały. Życzę, żeby wszystko się dobrze skończyło:)

Dziewczyny ja już się szykuję do CC. Mam założony wenflon i do południa jutro powinnam być po wszystkim:) Trochę się denerwujecie, ale też cieszę, że zobaczę moje motylki:). Tu mnie traktują jak ciekawostkę i też się dziwią, że tak długo donosiłam, ale co do wagi to trochę niedowierzaniem, że są takie duże. Jutro się okaże:).
Myślę, że chociaż to nie była ciąża planowana, to po prostu tak miało być i dlatego wszystko dobrze poszło. Trzymajcie kciuki, dam znać jak już będziemy razem. Buziaki :*

Odnośnik do komentarza

Goyka a planujesz po 4 mcu rozszerzać już dietę? Waga Twoich chłopaków to dopiero robi wrażenie:) jesteście na mm?
Jakoś tak nie byłam przygotowana na te wszystkie wizyty u różnistych specjalistów, zwłaszcza że dziewczyny urodziły się po skończonym 36 tyg, więc to nie takie wczesne wcześniaczki. No ale jak trzeba to trzeba.
Postaram się częściej skrobnąć co u nas

Odnośnik do komentarza

Wow dziewczyny ile tu sie ostatnio dzieje! :)
Sopfie Trzymam jutro kciuki!

Powiedzcie mi bliźniakowe mamy. Uzywalyscie monitorów oddechu? Większość blizniat to wcześniaki a przy nich teoretycznie się to zaleca. A znowu wyczytałam, xe wtedy dzieci trzeba rozdzielić i każdemu kupić dekektor osobno. Macie jakieś doświadczenia? Ja zastanawiam się nad zakupem.

Odnośnik do komentarza

Agibagi2 tak, jesteśmy na mm praktycznie od powrotu do domu - próbowałam pokarniać piersią przez pierwsze 1,5 m-ca - laktacja się nie rozkręciła.
Czytam o tym jak wprowadzać pokarm i chyba zacznę mniej więcej za m-c. Jem przy Nich i widzę, że interesuje Ich to a pojoć to jedna z oznak, że Dziecko staje się gotowe do rozszerzenia diety. Chcę gotować sama i zgodnie ze standardami żywienia niemowląt obowiązującymi w Polsce. Nie twierdzę, że nie podam Im słoiczków bo pewnie to zrobię.
Zacznę od warzyw - gotowanie na parze i przecieranie i potem zgodnie z zasadami rozszerzania diety.
Spodobał mi się też sposób karmienia BLW - ale wtedy trzeba byłoby się wstrzymać z papkami i podawać pokarmy w miarę stałe.
Sama jeszcze jestem zakrècona bo czytam różne i sprzeczne opinie dlatego zdsm się na nasze standardy.
Pozdrawiam.
Sopfie - wszystko bèdzie dobrze. Dziś zobaczysz Maluszki.

Odnośnik do komentarza

Agoski -gratulacje! Dużo zdrowia życzę dla Ciebie i dzieci :-)
Agibagi my z chłopakami nie jeździmy na konsultacje, urodzili się jako donoszeni. Jedynie USG bioderek ,już po 2 jesteśmy no i dodatkowo mamy chirurga dziecięcego u jednego synka ,ale to zupełnie coś innego.
Jutro idziemy na drugie szczepienie, będą też wazeni, jestem ciekawa ile już te moje klocki ważą ;-) . We wtorek będą mieć 3 miesiące! Jak ten czas leci!
Sophie -trzymam mocno kciuki! :-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z Warszawy.Ze względu na to że jestem w szpitalu, mam do odstąpienia wejściówkę z osobą towarzyszącą na warsztaty we wtorek.Jezeli któraś chętna, proszę o informację przekażę co należy zrobić, aby wejść za mnie. Oczywiście za free ;)
Już 26.04 (WTOREK) spotykamy się na Warsztatach "Mamo, to ja". W związku z powyższym chcielibyśmy przekazać Wam kluczowe informacje dotyczące naszego spotkania dedykowanego rodzicom spodziewającym się dziecka, w bloku Będę Mamą.

Kiedy się spotykamy?

26.04 (wtorek) o g. 17.00 startują Warsztaty Mamo To Ja. Od 16.30 zapraszamy Was do punktu rejestracyjnego, w którym dostaniecie od nas poczęstunek: wodę, baton i wafelek. Planowana godzina zakończenia Warsztatów to 20.30.

Gdzie się spotykamy?

Spotkanie odbywa się w Golden Tulip Warsaw Center mieszczącym się przy ul. Towarowej 2, piętro 1.

Organizacja warsztatów

W punkcie rejestracyjnym jesteście przydzielani do 3 różnych grup. Każda grupa realizuje ten sam program.

W trakcie Warsztatów realizowane będą następujące zagadnienia:

Rytuały w życiu mamy i maluszka.
Żywienie niemowląt.
Bezpieczeństwo mamy i dziecka w podróży.
Wielozmysłowa pielęgnacja dziecka - kąpiel to znacznie więcej niż mycie.
Czy Twoje dziecko potrzebuje szczepień?

Odnośnik do komentarza

Jak ten czas szybko leci... Moje maluchy (1.04) a tu rok już minął :) Gratuluję wszystkim mamą dubeltowym które przez ten czas się rozpakowały i tym które czekają na swoje pociechy... Powiem tak bliźnięta są niesamowite.... Pierwszych 3 m-cy się nie pamięta (przynajmniej ja tak miałam)... i niech nikt nie wmówi wam, że nie jesteście w stanie wykarmić maluchów piersią... ja do 6 m-ca karmiłam tylko piersią, a dopiero od 8 m-ca wprowadziłam mm ale w nocy do dnia dzisiejszego jeszcze daję pierś... A mam pytanie do obecnych już mam bliźniąt czy któraś z was nie miała podanych sterydów na płucka bo ja nie miałam i zachodzę w głowę czy tylko ja....

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yd2d6aw8se.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, pewnie niewiele z obecnych tu mam teraz mnie pamięta ;) taka kolej rzeczy, ze nie ma czasu na zaglądanie za wiele na forum. Moi synowie dk do urodzeni 10.08 w 37 tc dzis prawie 9 mcy... Nie wiem kiedy i jak to zleciało. Pamietam swoje wpisy i strach w ciazy, pamietam ze znalazłam tu wsparcie i dobre słowo widze, ze tak jest nadal! Wszystkim mamom rozpoznawanym gratuluje a tym w 3paku życzę dotrwania jak najdłużej :) dziewczyny nie martwcie sie ciąża to dopiero początek wspaniałej drogi

Odnośnik do komentarza

Cześć Karolinathetwin:-) faktycznie dawno cie tu nie było.ja też mam mniej czasu żeby tu zaglądać :-( pamiętam cie doskonale :-) Leżałam w szpitalu..jedna z dziewczyn mniej rosla.. Wspierałas mnie bardzo.ja urodziłam 27 sierpnia, więc troszke po tobie.moje dziewczyny Jk Do:-)
Dobrze że było to forum,dzięki niemu mię zwariowałam ;-)
Pozdrawiam was wszystkie.trzymajcie qie ciepło i głowy do góry i brzuchy do przodu :-D

Odnośnik do komentarza

Julia i ja Was pamietam :)) u nas tez była hipotrofia mimo, ze dk do. Przy urodzeniu waga 2100 i 2580 dzis juz ponad kg różnicy, ale w długości jedynie cm tak wiec mamy Tadzia zwanego pulpetem i Oleńka zwanego szparagiem. Czy sa inne mamy z 2015 wiosna/lato? Co u Was? Z JJ, Kociam i Gosia mam kontakt takie nasze forumowe znajomosci! Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza

U nas i TTTS i hipotrofie pod koniec wykluczyli. Ale Antosia i tak urodziła się pół kilo lżejsza w cm były takie same. Antosia 1900 Ola 2400.Dokładnie dziś skończyły osiem miesięcy i pół kilo różnicy nadal się utrzymuje. Ola ma 9kg Antosia 8.5. TO TYLKO POL KILO s czuć różnice i widać również że Ola to waga ciężka

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczyny!
Z lekkim opóźnieniem informuję, że 21.04.2016r przyszły na świat przez CC w 38 tyg ciąży Kasia (2740g/51 cm) i Ania (2840g/52 cm). Obie dostały po 10 pkt Apgar. Jesteśmy już od kilku dni w domu. Dziewczynki są bardzo grzeczne i przekochane. Widać jak bardzo już teraz są sobie bliskie. Zawładnęły już Naszymi sercami bez reszty:). Cieszę się, że ciążę i poród mam już za sobą. Jestem zmęczona, ale nie tak bardzo jak przewidywałam. Bliźniaki na prawdę są do ogarnięcia;).
Kasiu29 - Ogromne Gratulacje!
Wszystkim mamom w trójpaku życzę szczęśliwych rozwiązań:*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...