Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziewczyny,
Kukurydza123 - poszłam za radą koleżanek i nie kupowałam wiele zupełnie małych ubranek. Moi Chłopcy urodzili się 2 stycznia tego roku i kupiłam Im po kombinezonie na duże 56 cm - służyły mi do połowy marca. My kupowaliśmy głownie śpioszki i zaczęłam od rozmiaru 56 dosłownie po 3, 4 sztuki dla każdego z Nich. Ja nie musiałam Ich często przebierać - z reguły w jednych śpioszkach wytrzymywali 24 godziny czyli od kąpieli do kąpieli. Chociaż było może kilka sytuacji kiedy przebierałam Ich po 2, 3 x na dobę. Ale to myślę zobaczysz i w razie co wyślesz Kogoś na zakupy. Mam też kilka spodni i bodziaków nie zakładanych przez głowę. Dzieci bardzo szybko rosną - moi nuż nie mieszczą się w niektóre ciuszki na 62 cm - ale rozmiar rozmiarowi nierówny. Także moim zdaniem nie warto kupować tego za dużo bo po prostu szkoda pieniędzy. Jeśli chodzi o pieluchy zaczęliśmy od Dadda i nic Im nie było zatem nie inwestuje w pampersy. Jeśli chodzi o środki do kàpieli to kupiłam kosmetyki z serii Baby dream, ale wysuszała sie Im po nich skóra. Po oliwce natomiast robiły się krostki po konsultacji z lekarzem, który stwierdził, że nie ma problemów ze skórą i nie musimy kupować wysokiej klasy emolientów zdecydowaliśmy siè na Dermike - też lecznicza, ale cena przystępna.
A i jeśli chodzi o ubranka to moim zdaniem ważny jest skład, żeby Dzieci nie zapociły się bo przecież głównie leżą. Mam nadzieję, że troszkę pomogłam.
Pozdrawiamy wszystkie Mamy.

Odnośnik do komentarza

kukurydza123, ja kupowałam ciuszki w rozmiarze 56 i 62. Czasem coś większego na zapas jeśli była dobra promocja ;)
Miałam po dwa zestawy (kaftanik plus śpiochy) w rozmiarze 50 i 4 szt body w tym rozmiarze na sam początek. Później po urodzeniu się dzieci M kupił jeszcze po pajacu tez w rozm 50. Nie ma sensu kupować dużo ciuszków tych najmniejszych 50 bo szybko z nich dzieci przynajmniej moje wyrosły. A wbrew pozorom jest ich sporo na rynku (smyk, tesco f&f).
Aktualnie noszą 68-74cm maja skończony 7 miesiąc. Chociaż mają jeszcze kilka sztuk body na 56, w które się mieszczą ;)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny !! :) jestem przyszła mama bliźniąt jednojajowych dwuowodniowych obecnie jestem w 20 tygodniu . Proszę o wsparcie mam bliźniąt w podobnej sytuacji . Kiedy rodzilyscie? ? Jak przebiegała ciąża ? U mnie na razie jest wszystko ok czuje się dobrze chodź ma początku było dużo męki z nudnościami i wymiotymi. Moje dziewczynki wagowo jak na razie mają mała różnice bo tylko 7 % . Czy otrzymam jakieś dobre rady bo pomimo dobrego samopoczucia mam też obawy.. pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza

Ilonaa ja też jestem w 20tc. Spodziewam się chłopców :) Zapraszam Cię jeszcze na forum: Sierpniowki 2016, jest dosłownie zatrzęsienie bliźniaków :)
U nas tez wszystko póki co przebiega sprawnie, odpukac bo jutro połówkowe. Rad dla Ciebie nie mam, bo jesteśmy na tym samym etapie ale na pewno życzę pomyślności i zdrówka dla Was!

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, mam pytanie czy pod koniec ciąży mialyscie rozwarcie, z ktorym jeszcze troche pochodzilyscie? Ja obecnie mam 33tc+4dni, w piątek lek stwierdził rozwarcie 2,5cm, wyslal mnie do szpitala, na ktg brak skurczy więc wczoraj pozwolili mi wyjsc do domu. Lek powiedział, że to jest taka sytuacja, że poród może nastąpić dziś, jutro lub za 3tyg. Ciekawa jestem czy któraś z Was miala podobną sytuację i jak długo udalo sie utrzymac ciaze?

Odnośnik do komentarza

Kasiu29, tak było w moim przypadku. Miałam rozwarcie i lekarz tak jak Ciebie wysłał mnie do szpitala w 33 tygodniu. Wcześniej bo od 30'ego tygodnia miałam krótką szyjkę macicy i zalecenie, żeby jak najwięcej leżeć. W szpitalu wylądowałam drugi raz w 35 tygodniu z białkomoczem i rozwarciem bez skórczy. Sprawdzili czy to nie zatrucie i wypuścili do domu na święta z zaleceniem, że wracam jak zacznie się akcja i z wyznaczonym terminem stawienia się na cc. Wytrzymałam do tego tetminu tj. Chłopcy urodzili siè w pierwszym dniu 38-ego tygodnia.
Odpoczywaj i jeśli tylko możesz staraj się co jakiś czas poleżeć.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Ilonaa kiedy masz połówkowe? :)
My czujemy się dobrze, brzuszek całkiem spory,ale jeszcze całkiem dobrze sobie radzimy. Czasem pobolewa mnie kręgosłup i ostatnio wróciła mi koszmarna senność, a poza tym jest ok!
Mam nadzieję, że Ty znosisz ciążę bez problemów:)
U mnie też ciągle z tyłu głowy jakiś stresik czy niepokój, ale trzeba mieć pozytywne nastawienie. :*

Odnośnik do komentarza

Kukurydza . Dokładnie 20 tydzien skończymy w sobotę :) ogólnie ja dobrze się czuje chodź jak dużo mam ruchu to odczuwam tez ból kręgosłupa :/ brzuszek tez juz spory . A u Ciebie kiedy dokładnie połowa ?? Tez masz wizyty u lekarza co dwa tygodnie ??

Odnośnik do komentarza

Ilonaa ostatnie usg miałam 4 tyg temu, dzieci były dosłownie IDENTYCZNE rozmiarowo i wagowo wiec lekarz zarządził kolejne usg dopiero połówkowe.
Ja dziś 20+2 :)
Mam nadzieję, że teraz już wizyty będą częściej bo niepokoje się, jak musze tyle czekać.
Jutro napisze jaka masa i długość, jeśli znowu gdzieś nie pominę tej informacji w emocjach ;)

Odnośnik do komentarza

Twinsy daj znać, jak po wizycie...

Dziewczyny dajcie znać, czy którąkolwiek z Was miała taką sytuację. Jestem w 20tc. Między chłopakami nie ma dużej różnicy, zaledwie 38g, przepływy i owodnia sprawdzone, oboje mają takie same pepowiny. Lekarz powiedział, xe bez istotnych odchyleń i wyznaczył kolejna wizytę.... za 4 tygodnie.
Tyle się naczytalam o tym, ze po 16tc wizyty powinny być co 2 tyg a on uparcie ustala mi co 4. To dla mnie wieczność. Popłakałam się bo martwię się, że przez ten czas różnica może się jakoś znacznie zwiększyć.
Czy któraś z Was miała na tym etapie wizyty co miesiąc?
Rozważam zmianę lekarza.

Odnośnik do komentarza

Najdłuższą przerwę jaką miałam to 2,5 tygodnia.Moze powiedz lekarzowi, że chcesz częściej.
Po wizycie wszystko w porządku :-) Chłopaki ważą po 1100 każdy, waga się wyrównała ;) Lekarz podejrzewa, że ten który był większy - ma pepowine dwunaczyniowa - stanął troszkę że wzrostem, bo powinienem być mniejszy.Zobaczymy jak dalej, aby dobrze.Doktor powiedział, że przy blizniakach jest wszystko super i aż się tego boi,że bez żadnych komplikacji....

Odnośnik do komentarza

Kukurydza jak masz obawy to sama skróc okres między wizytami..jak gin będzie coś mruczal to powiedz, że coś się działo. To ty jesteś mama i wiesz najlepiej co jest dobre dla ciebie i twoich dzidziolkow. Z ciekawości zajrzałam do swojej karty ciąży i do 25 tc miałam wizyty co miesiąc..później już co dwa tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie :-D

Odnośnik do komentarza

Monis mi kolejna wizyta wypada w 24tc. Zastanawiam się czy nie iść za dwa lub max trzy tygodnie albo czy nie iść za dwa do jakiegoś innego lekarza na konsultacje. Niemniej ciesze się, ze napisałaś, ze miałaś co 4 tygodnie do 25 bo wg tego ja też mam jeszcze czas.
Pytałam go o to już na ostatniej wizycie, dziś jak wyznaczył termin to tez byłam lekko zmieszana, zaczęłam dopytywac o badania a on ze spokojem powiedział, "na wszystko przyjdzie czas". Dotychczas byłam z niego bardzo zadowolona i wszystko było ok dlatego nie chciałam zmieniać a teraz już mam w głowie namieszane. Ale skoro tez tak miałaś to może tak też może być. A jaka ciaza była u Ciebie? Jedno czy dwukosmowkowa?

Twinsy najważniejsze, xe jest ok. Piękna waga, u mnie dopiero ok. 300g wiec Wasz wynik mnie fascynuje! :)

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, ja jestem w 24 tc ciąży jedno kosmówkowej, dwuowodniowej i mój lekarz też wyznacza mi wizyty co cztery tygodnie. We wtorek u Niego byłam i następną wizytę znów mam za miesiąc, badania robi mi co drugą wizytę. Z kolei drugi lekarz wyznacza mi wizyty co 3 tygodnie od samego początku ciąży. Z tym, że są to wizyty prywatne. Jeśli coś Cię niepokoi, to zawsze możesz iść wcześniej, nikt nie ma prawa odmówić Ci opieki. Sama byłam na takiej wizycie na cito po dwóch dniach od poprzedniej. Także głowa do góry, nie martw się na zapas

Odnośnik do komentarza

Dzięki Karmila, Monis uspokoiłyscie mnie. Dużo czytałam na początku ciąży o tych wizytach co dwa tygodnie i się nastawialam, ale widzę, że nie jestem jednak jedyna czyli nie muszę się martwić, ze mój lekarz mnie olewa ;) Po prostu sądziłam, ze po 16tc wszyscy maja wizyty co dwa tygodnie i ze tylko ja jedna nie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...