Skocz do zawartości
Forum

wrześnióweczki 2011


irena34

Rekomendowane odpowiedzi

i ja na momencik :)
Irenko fajnie ze sie odezwałaś! zdjęcia rewelacyjne, Wiktorjanek uroczy, do wycałowania :) moj Franio tez mnie wczoraj podgryzał.. moze tez sam zrezygnuje? ale nie uśmiecha mi sie go karmic o 5 łyżeczką czy karmic kromką chleba...
Kama biedna ta nasza Lenusia! czy ona do swoich pierwszych urodzin postanowiła zaopatrzyć sie w komplet 20 ząbków??:whoot: powiedz jej, ze ma czas do 2. urodzin :D wierzę, że jest ci ciężko... poki co :36_1_67: i oczywiście :36_15_4: z okazji miesięcznicy.
Afi myślę, ze taki sok to odlać, do lodówki, pod przykryciem i będzie ok. :)

oj mały sie obudził, postaram sie doknczyc pozniej

edit.

pooki pamietam to dodam, ze Franio stoi chwile,a le generalnie sie trochę boi ruszyc sam :) jak spi w łózku w naszej sypialni, to wie, ze trzeba wołac mamę bo inaczej bedzie bam (tak mu tlumaczylam i poki co woła, siedzac na brzegu łózka :D)

Agus gratuluję kolejnych ząbków (wow juz u was 7 :D) i spania Julka- myślę, ze będzie coraz lepiej :)

wczoraj zaliczyłam wizytę u tesciów o 8 rano, a pozniej grila u szwagra do 18. było fajnie ale dzieci, bardziej Franio, kompletnie nie chcail tam spac, wrocil rozstrojony i nie dawal sie uśpic choc byl mega zmęczony... Marysia zalizyla 3 upadki, nasikała do basenu i nikt nie chcial z dzieci sie juz kąpac :D, kuzynka skoczyla na nia jak zasypiała. cały czas cos sie działo, a mama była ratunkiem na wszystko :D

edit
Yvone to na bank potówki, u nas są na szyi. ja po prostu dokładnie wieczorem myję szyję i tyle. nie widac zby Franiowi przeszkadzały. a Kalinka drapie sie?
Bugi życzę zastrzyku energii do kolejnej partii ogórków :)
Beata smaruj, smaruj do konca. oby pomogło :)
Rachotka ty tez mnie inspirujesz z twoja konsekwencja to w odstawianiu od cyca, to w usypianiu. a to w zrezygnowaniu z butelki u Marysi. za miękka jestem, nie mam jaj :/

dzis wybieramy sie do mojego rodzinnego miasta, ustaliliśmy, że m. jedzie na tą imprezę kolegi, a ja będę dwa domki dalej u mojego taty i brata z dziećmi. mam nadzieje, ze Franio jeszcze niedługo pośpi bo znow będzie rozstrojony. na szczęście Mari juz spi :) aha Agusmay, moja córka to sie boi panicznie odkurzacza od 2 m-cy jak niechcący sama go uruchomiła (lękliwa z natury, po mnie;) ) i odtąd chce na ręce do mnie albo siedzi za mną na sofie i obserwuje obiekt lęku :)

29.03.2010 g.11.45, 3150g, 54cm, cc
http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1bqfcvgma.png

15.09.2011 g.11.25, 2700g, 50cm, cc
http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ebr1nlspj.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/040/0403999d1.png?3770

Odnośnik do komentarza

hello:)

No coś sie ruszyło;)

u nas jakiegoś wielkiego słońca nie ma, ale w mieszknaiu jest tak gorąco i parno, ze ledwo co sie wytrzymuje:/

Lenko buziaki na jedynasty miesiąc skończony:*:*

Bugi to szykuj się na nasze odwiedziny na ostatnie dni sierpnia- będzie pasowało??;)
a z tym autem.. hmmm... jeśli tym nowym w ogóle pojedziemy.. a szkoda gadać. wiem, ze chcieli dobrze, ale nasz pech się odzywa i zamiast cieszyć się z auta od razu mamy problemy. a nie chce mis ie nawet o tym gadać:(

beata my mamy wszedzie sierść kota. Kalinka zjada i nic jej nie jest;)
a co do spotkania, to może udałoby się, zeby jakoś tak się u Bugi spotać, bo chyba ją będziemy mieli bliżej. jeśli nas Bugi oczywiście wszystkich przyjmie;)??

irena witaj kochana!!! Wiktorjanek cudny!!
przykro mi, ze spotkały Was takie nieprzyjemności z ta kradzieżą:( ale dobrze, ze urlop się udał:)
a co do fotelika, to my przesiedliśmy się z nosidełka 0-13 do fotelika 0-18 i jeździmy już przodem i ostatnio planujemy zakup nowego fotlekia i włąsnie od 9 do 36 kg. z tym, ze w tym co oglądamy zagłówek jest ustawiany również bardzo nisko i wydaje mi sie zę Kalinka , a przecież jest malutka jeszcze) będzie miała wygodnie. choć już teraz sama nie wiem.
udanej imprezy urodzinowej Wiktorjanka a jak przyjdzie czas to i życzenia będziemy składać:)
buziaki dla Was:*

agusmay no trzeba będzie pomysleć kiedyś o wyjeździe w Wasze strony- dla mnie to kompletnie obce i dziewicze tereny- nigdy tam nie byłam.
gratulacje nowych ząbków:)

Kama przetrwajcie to ząbkowanie, swoja drogą szalone ząbkowanie! mam nadziejęz ę niedługo odpoczniesz!

Afirmacja jeśli to jest kwestia kilku dni, to chyba lodówka najlepsza. tylko tyle mogę poradzić.

MartaMaria no właśnei Kalinka się nie drapie, nic jej to nie przeszkadza. dziś chodzi cały dzięń bez ubrania skórka oddycha i jest lepiej. a wczoraj wieczorem udało mi sie uchwycić. mam nadzieję ze tu bedzie coś widać. wrzucę zdjęcia.

a powiedzcie mi co z naszą hibiskus, bo dawno się nie odzywała.. ktoś coś wie??

miłego popoudnia:)

Odnośnik do komentarza

Yvone, nie znam się, ale to pewnie potówki. Dobrze, że Kalince nie dokuczają.

Zapraszam w moje strony :) poczytaj sobie w wolnej chwili necie. Np. Augustów :) cudowne miasteczko, chyba ze 3 jeziora w okół, w sezonie jak najbardziej turystyczne, oj gdybyśmy mieli auto bylibyśmy tam co tydzień. Albo Białowieża, puszcza, żubry (te prawdziwe ;) ), i inne miejsca....

zapraszam wszystkich :)

Ewa coś mi wcisnęła na klawiaturze i mam ogromne litery teraz. Nie wiem jak to "odcisnąć" ;)

a Julek zaliczył dziś ostry upadek na chodniku :( ma pobite czoło :( on chodzi i nie patrzy pod nogi .... dobrze, że tak sie skończyło a nie wybitymi zębami :(

U nas jest taka pogoda dziś że ciężko funkcjonować....

Kama, oj, to wytchnienia z ząbkami dla Was.

Marta, Tobie też miłego popołudnia, pomimo, że mąż sam na impreze idzie ;) ale będzie blisko jakby co ;) oj, ja do tej Julkowej butelki też jestem bezradna... ale chyba jakoś odpuściłam.... no przecież do 18 r. ż. nie będzie pił ze smoka :)) w końcu kiedyś ją odstawi ....prawde mówiąc pieluchy też odpuściłam, ale za to to musze sie zabrać w końcu!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60666.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60668.png

Odnośnik do komentarza

Kurde naskrobalam dluuuugiego posta, a potem mi go zżarło:/
Nie chce mi sie pisac od nowa calosci wiec juz w skrocie.
Mamy za sobą 5 calkowicie samodzielnych kroczków:) Jestem dumna z mojej pociechy:)

Chcialam dzis uspic malego w lozeczku ale niestety nic z tego nie wyszlo. Skakal po nim, robil sobie z niego trampoline, ale spac nie poszedl mimo zmeczenia. Wiec wyladowalismy w wozeczku:/ Podziwiam Rachotko ze ci sie to udalo.

Ogolnie z kUby zrobil sie straszny maminsynek od jakiegos tygodnia. Tylko mama i mama. musi mnie miec w zasiegu wzroku bo jak znikne to od razu mnie szuka nerwowo. Mam nadzieje ze to przejsciowe.
poza tym mamy problemy z jedzeniam. Mleko chetnie, ale wszystko inne jest fuj i tylko kęci glowa na "nie". Zadnych obiadków teraz nie chce. Nawet kupnych, o robionych juz nawet nie wspominam bo nie chce sie denerwować. Ostatnio zrobilam mu taka pyszną zupkę i zjadl...2 lyzeczki. Szkoda w ogole mojej roboty. Deserek zje, ale normalne owoce go wręcz obrzydzają. wystarczy ze dotknie ręką a juz sie krzywi, nawet do buzi nie musi brac zeby wiedziec ze to mu nie smakuje:D

Yvone do Bugi bedziesz miala 10 km blizej. Moze byc u niej, mi obojetne. Mam tylko nadzieje ze nic mi nie przeszkodzi w dojechaniu, ale stanę na glowie by byc:) Ostrzegam, ze Kuba moze byc przerazony taka iloscią kobiet w swoim otoczeniu:D Ale damy radę ;)
Te krostki to moim zdaiem potowki. Nam tez sie dzis pojawily. My dzisiaj spimy w samej pieluszce, bo duchota straszna

Irenko synio cudny. My mamy fotelik 9-36 od jakiegos czasu i jestem zadowolona. W tym malym bylo mu juz przyciasnawo i zbyt goraco. maly normalnie w nim spi podczas jazdy mimo pozycji siedzacej. glowke sobie oprze i zacina komara:)
Wspolczuje kradziezy:( Dobrze ze ja mam takiego gruchota ze nikt go nie chce:D Otwartego moge zostawic w srodku miasta i nikt nie tknie:D

Kama wspolczuje trudnego zabkowania. Buziaki dla Lenusi zeby lepiej to znosila:* Umeczycie sie obie niesamowicie. Az mi glupio ze ja czasem narzekam, u nas w sumie wszystko ok, a i tak zawsze znajde powod do narzekania ;)

MM ja tez nie mam jaj, brak mi konsekwencji i przez to czesto odpuszczam:( Nie jednokrotnie dla wlasnej wygody. czasem mam wrazenie ze zamiast robic postepy to sie cofamy z niektorymi sprawami. W zasadzie chyba jedyna rzecz jaka mi sie konsekwentnie udalo utrzymac od poczatku to to, ze nie pozwalalam malemu spac z nami. Przynajmniej jeden problem mniej.

Hibiskus widzę ze jestes zalogowana na forum. Odezwij się. Co u ciebie?
Jak u was z tym ropiejacym oczkiem bo chyba przespalam coś. Mialyscie zabieg?

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

ale masakra... jest nie do wytrzymania. Kalina cała mokra, a my wcale ie lepiej. cieżka noc będzie w takiej temeraturze..:/

agusmay no właśnie żubry najbardziej kojarzę;) pomyslimy kiedyś o tamtych stronach:)

beata to wszystko jest jeszcze do dogrania. będziemy sie dogadywać:)
Brawo dla Kubusia za pierwsze kroczki:) super! to musi być super chwila:) ciekawe kiedy moja zacznie chodzić;)
a z tym jedzeniem to moze tez przez te upały co? a moze ząbki mu idą?

Ja trochę w nerwach jestem.. bo dzis popołudniu zadzwoniła właścicielka mieszkania, zę jutro chcą z córka przyjechac. kkurczę mamy jakieś złe przeczucia, ze nam wypowiedzenie złożą:/ ale oby to tylko głupie przeczucie.
oczywiście wszystko musi się chrzanić:/

Spokojnej nocki!

Odnośnik do komentarza

Hej kobietami, dobrze ze tu dzielnie trwacie! U nas ciagle goście, codziennie ktoś, ale to fajnie boja nie lubię samotności... Ogólnie Leo chce biegać całe dnie na dworze za rękę ze mną więc szaleństwo, jak mi sie uda usiąść na chwile to cud:) ostatnio mielismy masakryczne noce ale sie normie powoli uf!
Beata gratulacje dla Kuby! Leon robi czasem taki jeden kroczek ale nie jest taki mega odważny:)
MM Agusmay to macie ze starszakami czas ciągłych negocjacji, walka o przetrwanie:) ja jestem typem mega upartym i jak sobie coś postanowie to sie nie złamie, ale muszę wiedzieć ze chce na pewno! Juz sie przekonałam ze z takimi odstawianiami to dopóki sie tego nie zrobi to człowiek wymyśla pełno trudności itd a potem to sie zawsze jakoś ułoży!
Yvone oby jutro było ok! Fajnie ze urlop sie wam szykuje, moj mąż ma swoją firmę i trudno o wolne, u nas na razie wakacje tylko weekendowe, ale nie moge narzekać:)
Irena fajnie ze jesteś, szkoda ze takie mieliście nieprzyjemności z kradzieżą, ale wakacji w hiszpani zazdroszczę!
Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvjcmqwvjnz.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny,
myslalam ze nie bedzie duzo do czytania a tu taki cos sie naszkrobalo przez caly dzien ;)
Kama do Lenki od forumkowej ciotki caluski z okazji 11 m-c.A od Wiktorjanka calusek w raczke dla Zebowej wrozki :) Cisnie malutka z tymi szczerbolkami ,szkoda tylko ze sie tak mecze sie....i ona i ty...
Afirmacja ja przychowowuje sok tylko jedna dobe on po dobie do niczego od razu widac i w smaku tez nie jest okej.Mozesz co drugi dzien robic,tak mysle...
MartaMaria wstaje wstaje o 5 i daje mu flache mleka 150 ml wiecej nie daj rady wypic. a moj juz raz zaliczyl upadek z lozka,ale taki delikatny,a tak to ucze go schodzic tylem
Yvone beata122a jaka nazwa fotelikow?jestes zadowolona?ja myslalam nad maxi cosi Yvone nie wkrecaj sobie filmu o przeprowadce,moze poprostu chce was odwiedzic.Beata122 a moj to czasami wstanie przez chwile bez trzymania ale jak kapnie sie ze sie nie trzyma to odrazu panika
Wiktorjan spi w lozeczku sam idzie o 20-20.30.Mama potzryma za raczke pozytywka kreci swiatelkami i muzyczka uspokajajacom sie.Czasami musze jeszcze raz puscic a tak to zazwyczaj raz.Dzisiaj jak nigdy spal tylko raz w dzien.Prawda wstalismy o 9.15, z ranca mleko, chwilka wariacyj w lozezcku,mama nie reagowala,bo siedzala wczoraj na forum,to i nie wiem kiedy odlecial w tym lozeczku.To fajnie pospalam.... dlugo ;) a tak to juz od tej 5 na nogach ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/74709vvj6ibyzb4c.png
mamy gwiazdeczki na ziemi

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz620mmlrnbde05.png [url=http://pierwszezabki.pl] http://s2.pierwszezabki.pl/047/047312990.png?7034
Ja jako pierwsza pod sercem Cię nosiłam
i o Twoje zdrowie Boga prosiłam
Jestem przy Tobie od pierwszego grama i dnia
Tyś moje dziecko,Mój synek
A ja - Twoja Mama

Odnośnik do komentarza

Iwonka, nie martw sie na zapas! i koniecznie daj znać,po co te Panie chciały przyjść:eee:

u nas cały dzień wczoraj straszna duchota. Poszliśmy wieczorem na te prezentacje drużyny, bo wcześniej sie nie dało,żeby Julek sie pobawił, szkoda mi go było w taką pogode. Byli też znajomi z dziećmi (6 i 2 lata) ale jak to z dziećmi... ten mały uciekał w tłum i nasze bycie sie skończyło dość szybko. Julek też marudził, że chce na skrzyżowanie :) on ma świra z tym oglądaniem samochodów...

Beatka, gratulacje dla Kubusia za kroczki. Też zastanawiam sie kiedy Ewa ruszy? ale myśle,że zrobi nam niespodzianke :) do raczkowania też sie nie przymierzała tylko zaczęła. Spotkałam wczoraj chrzestną Julka. Jej młodszy syn w lipcu skończył rok. I tak pięknie już chodzi. Od półtorej miesiąca! każdy ma swój czas po prostu....

a ja moje drogie będę chrzestną mamą Adrianka :) to syn brata męża - najmłodszy, ich 4 dziecko. Urodził sie w czerwcu. Wczoraj zadzwonili. Ależ sie cieszę, mówie Wam:yipi: zwłaszcza,że nie mam chrześniaka. szkoda tylko, że męża pominęli :( myśleliśmy po cichu, że poproszą nas oboje... ale oni wychodzą z założenia,że był starszym na ich ślubie... a co ma jedno z drugim wspólnego? Chrzciny za 3 tygodnie, 26. sierpnia :) cieszę sie i przeżywam ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60666.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60668.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:)

No ja czekam.. zobaczymy co z tego wyjdzie, ale ogólnie powiem szczerze, ze już mi wszystko jedno. tyle się wczoraj nadenerwowałam,ze dziś mam olewkę... przynajmniej jak na razie..;)

adarka Leoś taki biegacz?;) u nas tatuś bierze w końcu tacierzyński, wiec tego nie mogli mu odmówić, bo tak nie byłoby szansy na urlop, tlyko pojedyncze dni:/ a swoją droga na normalnym 2 tygodniowym urlopie nie był od 5 lat!!

irena ten fotelik to nie jakiś rewelacyjny, ale wydaje mi się, że wystarczająco dobry. nie wiem. nie stać nas niestety na takie za 500 zł, wiec musimy wybrać dobry w gorszych niestety..
zastanawiamy sienad takim: Fotelik Samochodowy KINDERKRAFT SMART 9-36 kg (2466525387) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

agusmay gratuluje zaszczytu bycia mamą chrzestną:)
a co do tego , ze był świadkiem na ślubie i nie chcą go na chrzestnego, to już kilka razy to słyszałam i powiem Ci szczerze, ze też kompletnie tego nie kumam.
ja nie mam jeszcze żadnego chrześniaka.. nikt mnie nie chce:(

od rana taki goarąc w mieszkaniu ,ze sienie da wytrzymać. a jeszcze w dużym pokoju amma okna od wschodu:/

miłego dnia kochane:)

Odnośnik do komentarza

Hej ja tylko na chwilkę. Pędzę zaraz do lekarza, bo strasznie boli mnie w prawym boku. Od czwartku ale wczoraj tak bolało, że cały wieczór przeleżałam. Myślałam, że to nerka ale teraz sama już nie wiem. Pójdę to będę wiedziała.
irenko fajnie, że znów jesteś z nami a Wiktorjanek słodki. My mamy taki Ramatti Fotelik samochodowy Venus Comfort 9-18 kg (2511692879) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
beata Kacper też się kręci, ale ważne, że nie płacze. Jak płacze to tulę a potem znów odkładam. No niestety ważna jest konsekwencja. Ja należę do tych co jak się uprą to już koniec;-)))
Yvone daj znać co te baby chciały.
Agatko gratuluję zaszczytu bycia chrzestną

http://s8.suwaczek.com/200804274965.png
http://s7.suwaczek.com/201109151762.png

Odnośnik do komentarza

ja właśnie ululałam na rękach FRania i przełozyłam do wózka, popłakał chwilę i zasnął. muszę go przyzwyczaic na nowo do tej formy, bo od wrzesnia praca i małym beda zajmowac sie dziadkowie. moze juztro zasnie sam w wozku... a pzoniej bede próbowac zasypiania bez cyca.
w nocy tragedia, dzieci budziły sie co chwilę. marysia ciagle pic chciala, Franio cyca :o_noo: jak u was?

Agusmay fajnie, ze sie w koncu doczekałaś bycia chrzestną :)
Rachotko daj znac co lekarz na ten bol, mam nadzieje ze to nic powaznego!
Yvone melduj co baby chciały, czekamy. co by nie bylo, będą plusy i minusy, ale trzeba patrzec na plusy! a twoj m. to pracoholik ale nawet oni muszą troche odpoczac :)
Beata gratki za te parę kroków! musisz pękać z dumy! ja nie moge sie doczekac franiowych kroczków :)
Irenka zazdroszcze ci tego usypiania Wiktorjanka, fajnie jak tak dziecko usypia. długo trwała nauka takiego usypiania?
Bugi ogarnełas te ogórasy? :D

fajnie wczoraj bylo u mojego taty, bo przyjechali znajomi sasiadów z córką 4 lata i synkiem 1 rok. wszyscy bawili sie w piaskownicy, a ja wypiłam spokojnie gorąca kawę :yipi: Franio od razu uderzył w konkury do dziewczynki, jadł jej z ręki i chciał całować :D do wszystkich ładnych dziewczyn/kobiet szczerzy ząbki w uśmiechu, ba, nawet sie ogląda :D

29.03.2010 g.11.45, 3150g, 54cm, cc
http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1bqfcvgma.png

15.09.2011 g.11.25, 2700g, 50cm, cc
http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ebr1nlspj.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/040/0403999d1.png?3770

Odnośnik do komentarza

uff.. no i przyjechał pan z córka. córka przemiła, uśiechnięta. nie chiała nic konkretnego, chcioała tylko zobaczyć mieszkanie, bo nie widziała. jeszcze "dziadek" bo tak na włąsciciela mówimy mówi, ze jak nam siedobrze mieszka to obyśmy jak najdłużej mieszkali. i jeszcze być moze załatwiłam zmianę mebli w kuchni na nowe.
normalnie człowiek to jednak jest porabany.. zawsze sobie coś wkreci i niepotrzebnie się denerwuje.
choć jak inaczej jak ciągle się nasz pech odzywa i ciągle coś u nas jest nie halo. to jak mam inaczej myślec?
no ale jak zwykle narobiłam hałasu o nic;)

MM a Ty oddasz Frania jakieś innej babie tak po prostu? nie zazdrosna?;)
u nas nocka ok. usnęła ok. 21 i spała do 5, coś sie zaczęła kręcić to bez namysłu wzięłam ją do nas i spaliśmy do 7. o 7 obudziło mnie gadanie tatusia z córcią..
Kalina zawsze za tata byla, ale od kilku dni to jakas masakra.. nie może wyjść do toalety, bo ona juz za nim jęczy i zagląda gdzie idzie. tatusiowu cyc;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie:)

U nas znów kiepska nocka, coś chyba dolega mojej niuni, bo zrobiłą w nocy dwie rzadkie kupki:(, albo coś zjadła nie takiego, albo ja albo od ząbków, w ogóle kręciła się od 1 bardzo, nie mogła porządnie zasnąć ponad godzinę, w końcu otworzyłam na maxa okno dachowe, balkonowe, dałam jej ibum i jak zasnęła tak spała do 8. Gorączki nie ma, więc chyba nic złego się nie dzieje.

irena34
Witam dziewczyny ,to ja zguba....ale jestem... zyje....
Moze mielismy i mamy male problemy ale mysle ze to wszystko pikus ....zdrowje jest wazniesze a kasa zarobisie.
My mamy juz male przygotowania na Wiktorjanka pierze przyjecie urodzinowe...Bedziemy wyprawiac w PL,szykujesie okolo 30 osob...ale co tam mamy duzy dom to wszystkie sie zmieszcza.Kupilismy duzy namiot z Leroy i wstawimy na naszym tarasie ktory ma 12*5.Mysle ze sie zmiescimy.Na pewno beda zdjecia z imprezki ;) to bedzie cie pierszymi osobami ktore ich obejza.Obiecuje
U nas caly czas na wysokich obrotach ja od maja w PL,chyba w DE bylam z dwa razy.Ale i tak na nic nie mam czasu.Bylismy z Wiktorjankiem w Hispanii na tygodniowych wakacjach od 1,07-8,07.Bylo super,poza tym ze w dzien wylotu ukradli nam naszego piekniego VW T5 Multivan Highline w ktorym byli wszystkie Wiktorjana rzeczy Wozek ,fotelik zabawki do samochodu,i duzo innym naszych.Akurat kupilam na wyjazd parasolke z baby desing zeby byla lekka i szybka do skladania i rozkladania.To teraz jeszcze musze nia smigac.Ale juz szukam nowego wozka na jesien i zime.Ma moze ktos cos zaproponuje .Nie mam zielonego pojecia co mam kupic no i fotelik tez musze.Na razie kupilam tanioche co do 13kg ,ile on jeszce w nim posiedzi to nie wiem .Ale na pewno do konca lata.Jak kurtki beda to nie wejdzie chlopak juz ;) Myslalam odrazu kupic ten od 9 kg,ale w sklepie odradzili,ze jesze troche za maly.Moze maja racje.Jaki wy kupujecie albo kupiliscie?
My z Wiktorjanem sami na gospodarstwie.Maz w DE remontuje dom ..juz mamy nowy dach ;)Mysle ze do swiat wprowadzimy sie ;) tylko niewiem do ktorych ;)Wiki dzisiaj wyjehala tez do DE w poniedzalek do szkoly,a my tu z kotem i dwoma psiakami.Jesli ktos ma ochote to prosze wpadac do nas w gosci .Zrobie paszne Caffe Latte albo Latte Maciatto,a moze byc rownierz zwykla czarna s fusami ;) Kati ty jestes blizej to dawaj dzwon i przyjezdzaj daleko nie masz ;)
Mialam problemy ostatnio z netem mialam bezprzewodowy z Play od 2 lat bylo jako tako,ale od 2 miesiacy po prostu horor ,teraz mam z TP,moze raczej z Orange.Chodzi chyba no i miare szybko wczytuje strony,bo przed tym to czlowiek z siebie szybczej wyjdzie czym ten internet zaskoczyl.Tylko pech ze musze dwa abonamenty placic,bo w play mam do 10,2012.
I to by bylo na tyle,nie wiem jak czegos nie napisam to napisze jutro i tak mi zeszla moja pisanina ponad pol godziny.A Wiktorjan pobudke 5-5,30 zrobi na mleko.A no wlasnie moj synus odstawil cycy mojego na amen .Juz ponad miesiac pije tylko flache.A mi smutno...Z dnia na dzien odstawil i jeszcze potrafil ugrysc.Ma tylko 4 szczerbola mamy kasownik teraz.Gorne wyszli kiedy lecielismy do Hispanii to jedna ,a jak wracali to druga wyszla:)
A no i w koncu mebli znalazlam dla mojego synka do pokoju.Wlasnie to co szukalam link wklejam
Zestaw SUN (walnut) | LuluBaby - Łóżeczka i meble dla dzieci Troll Nursery
niewiem ci wicie ale do mnie napisal czeka Cudu,pamietacie ja?prawda napisal mi jeszcze w czercuale coz jak mnie od czerca nie bylo to dopiero dzisiaj przeczytalam ze ma termin na sierpien ....moze juz trzyma malenstwo przy sobie,a moze ma ostatnie dni oczekiwania.Ja by tez jeszcze jedno chczalam ...ale jak tu zrobic jesli my na seks nie mamy czasu,albo tak padnienci ze tylko do lozka i podusia pod ucho.A z naszych komus sie zasialo .bo sorki ale nie jestem na bierzaco...
Wszystkich was tule i caluje a waszy malenstwa podwojnie

Witaj Irenko z powrotem:), mam nadzieję, że już częściej będziesz zaglądać:). U nas do imprezy roczkowej też coraz bliżej i też sporo gości mi się szykuje... Na tę kawkę chętnie bym wpadła, żeby tylko bliżej było:/. Ja kupiłam od razu fotelik 9-36, bo Lidka tak szybko rośnie, że nie nadążyłabym ze zmianami:/, ale nawet jesteśmy zadowoleni z niego Fotelik BabySafe 9-36 Sport Premium Folia BONUSY % (2519705211) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. A Wiktorjanek uroczy, jak on wydoroślał:)))))

Afirmacja
Hej Dziewczyny!

Ja tylko na moment. Powiedzcie mi jak mogę przechowywać świeżo wyciśnięty sok żeby nie stracił wartości i czy w ogóle tak się da. Ja codziennie wyciskam Niusi jeden kubek i trochę dużo roboty potem z tak częstym myciem, wyciąganiem, wkładaniem. Tak bym zrobiła na kilka dni.

Najbardziej wartościowe są właśnie świeże soki, w lodówce na pewno mogą dobę poleżeć i też im nic nie będzie, ale zdaje się, że można pasteryzować takie soki.

Kama75
Ja też na momencik bo od kilku dni nie wiem za co mam się złapać:( Lenka od poniedziałku ma biegunki i grymasi na całego:( Wykiełkowały jej z każdej strony "trójki" i "czwórki" więc ogólnie ma już ich z 16....widzę,że przechodzi to bardzo boleśnie bo nic nie chce jeść i za dnia w ogóle nie śpi a jak przychodzi pora snu wieczornego to musimy nieźle się namęczyć aby ten nasz gzub w końcu zasnął:( Sorki dziewczyny ale brak mi już sił na te jej ząbkowanie a przed nami jeszcze cały dzionek! Pozdrawiam Was wszystkie i z góry dziękuję za życzonka dla Lenki:)

Oczywiście ogromne buziaczki dla Lenci na kolejną miesięcznicę:36_27_3:. Ząbki rzeczywiście wychodzą jej ekspresowo, więc i nie ma się co dziwić, że tak jej dokuczają, ale jeśli teraz wyjdą wszystkie mleczaki, to będziecie miały wreszcie spokój:), tego Wam zyczę:)

Yvone

Bugi to szykuj się na nasze odwiedziny na ostatnie dni sierpnia- będzie pasowało??;)
a z tym autem.. hmmm... jeśli tym nowym w ogóle pojedziemy.. a szkoda gadać. wiem, ze chcieli dobrze, ale nasz pech się odzywa i zamiast cieszyć się z auta od razu mamy problemy. a nie chce mis ie nawet o tym gadać:(

beata my mamy wszedzie sierść kota. Kalinka zjada i nic jej nie jest;)
a co do spotkania, to może udałoby się, zeby jakoś tak się u Bugi spotać, bo chyba ją będziemy mieli bliżej. jeśli nas Bugi oczywiście wszystkich przyjmie;)??

Ja tylko jeden dzień będę miała zajęty przez radę pedagogiczną-30 sierpnia, a tak, to raczej do dyspozycji będę:))))) i zdołam pomieścić nawet większą ilość wrześnióweczek z pociechami:D jeśli jeszcze ktoś jest chętny:)

agusmay

Ewa coś mi wcisnęła na klawiaturze i mam ogromne litery teraz. Nie wiem jak to "odcisnąć" ;)

a Julek zaliczył dziś ostry upadek na chodniku :( ma pobite czoło :( on chodzi i nie patrzy pod nogi .... dobrze, że tak sie skończyło a nie wybitymi zębami :(

I jak naprawiłaś już te litery? Mnie Lidka często też tak robi, choć nie wiem jakich skrótów używa:wink: Ale żeby cofnąć, to trzeba wejść w pasem menu na górze w Widok- Powiększenie- Pomniejsz:)

Dobrze, że Julkowi nic gorszego się nie stało... I gratuluję zostania chrzestną:), mnie też taka nominacja zawsze cieszyła, choć mam już w sumie trójeczkę chrześniaków+jeden męża:)

beata122
Kurde naskrobalam dluuuugiego posta, a potem mi go zżarło:/
Nie chce mi sie pisac od nowa calosci wiec juz w skrocie.
Mamy za sobą 5 calkowicie samodzielnych kroczków:) Jestem dumna z mojej pociechy:)

Chcialam dzis uspic malego w lozeczku ale niestety nic z tego nie wyszlo. Skakal po nim, robil sobie z niego trampoline, ale spac nie poszedl mimo zmeczenia. Wiec wyladowalismy w wozeczku:/ Podziwiam Rachotko ze ci sie to udalo.

Ogolnie z kUby zrobil sie straszny maminsynek od jakiegos tygodnia. Tylko mama i mama. musi mnie miec w zasiegu wzroku bo jak znikne to od razu mnie szuka nerwowo. Mam nadzieje ze to przejsciowe.
poza tym mamy problemy z jedzeniam. Mleko chetnie, ale wszystko inne jest fuj i tylko kęci glowa na "nie". Zadnych obiadków teraz nie chce. Nawet kupnych, o robionych juz nawet nie wspominam bo nie chce sie denerwować. Ostatnio zrobilam mu taka pyszną zupkę i zjadl...2 lyzeczki. Szkoda w ogole mojej roboty. Deserek zje, ale normalne owoce go wręcz obrzydzają. wystarczy ze dotknie ręką a juz sie krzywi, nawet do buzi nie musi brac zeby wiedziec ze to mu nie smakuje:D

Gratuluję pierwszych kroczków:)))))) U nas jedzenie też gorzej w upały- wczoraj nawet obiadku calego nie zjadła, a wcześniej przynajmniej z tym nie było problemu. Ogólnie Lidka je te zupki co my, tylko nie używam wegety, rosołków i nie zaprawiam jej śmietaną. No i ostatnio też chodzi za mną krok w krok i łapie mnie, żebym ją wzięła, bawi się też tylko przy mnie:(((, ewentualnie z Lenką, ale generalnie ciężki czas znowu:(

Yvone

Ja trochę w nerwach jestem.. bo dzis popołudniu zadzwoniła właścicielka mieszkania, zę jutro chcą z córka przyjechac. kkurczę mamy jakieś złe przeczucia, ze nam wypowiedzenie złożą:/ ale oby to tylko głupie przeczucie.
oczywiście wszystko musi się chrzanić:/

Spokojnej nocki!

Nie martw się na zapas Iwonko, na pewno nie będzie tak źle, a zaczęliście już oglądać jakieś oferty mieszkaniowe- pamiętam, że mieliście takie plany...

rachotka
Hej ja tylko na chwilkę. Pędzę zaraz do lekarza, bo strasznie boli mnie w prawym boku. Od czwartku ale wczoraj tak bolało, że cały wieczór przeleżałam. Myślałam, że to nerka ale teraz sama już nie wiem. Pójdę to będę wiedziała.

Kurcze, rachotka, oby to nic poważnego!, trzymam kciuki!

http://lbym.lilypie.com/ZH1Jp4.png http://lb2m.lilypie.com/G6KQp4.png http://dzidziusiowo.pl/zabki/img5-100_qwertyuiopasdfghf_2_U+la+la+Lidzia_16+z%B1bk%F3w+ma%3A%29%29%29.jpg

Odnośnik do komentarza

MartaMaria
ja właśnie ululałam na rękach FRania i przełozyłam do wózka, popłakał chwilę i zasnął. muszę go przyzwyczaic na nowo do tej formy, bo od wrzesnia praca i małym beda zajmowac sie dziadkowie. moze juztro zasnie sam w wozku... a pzoniej bede próbowac zasypiania bez cyca.
w nocy tragedia, dzieci budziły sie co chwilę. marysia ciagle pic chciala, Franio cyca :o_noo: jak u was?

Agusmay fajnie, ze sie w koncu doczekałaś bycia chrzestną :)
Rachotko daj znac co lekarz na ten bol, mam nadzieje ze to nic powaznego!
Yvone melduj co baby chciały, czekamy. co by nie bylo, będą plusy i minusy, ale trzeba patrzec na plusy! a twoj m. to pracoholik ale nawet oni muszą troche odpoczac :)
Beata gratki za te parę kroków! musisz pękać z dumy! ja nie moge sie doczekac franiowych kroczków :)
Irenka zazdroszcze ci tego usypiania Wiktorjanka, fajnie jak tak dziecko usypia. długo trwała nauka takiego usypiania?
Bugi ogarnełas te ogórasy? :D

fajnie wczoraj bylo u mojego taty, bo przyjechali znajomi sasiadów z córką 4 lata i synkiem 1 rok. wszyscy bawili sie w piaskownicy, a ja wypiłam spokojnie gorąca kawę :yipi: Franio od razu uderzył w konkury do dziewczynki, jadł jej z ręki i chciał całować :D do wszystkich ładnych dziewczyn/kobiet szczerzy ząbki w uśmiechu, ba, nawet sie ogląda :D

Hehe taki Franio amant:D, wcześnie zaczyna:D. Fajnie, że udało Wam się odpocząć:)

Jak Lidka wstanie to znów idę do ogródka zobaczyć, co tam urosło:o_noo:

Yvone, no widzisz:), strach ma wielkie oczy, dobrze, że ta wizyta z rana była:). Oj jak ja bym chciała, żeby Lidka tak za tatusiem chodziła, ona nadal chce tylko ze mną:/, do babć, dziadków, cioć też nadal nie chce chodzić:/

http://lbym.lilypie.com/ZH1Jp4.png http://lb2m.lilypie.com/G6KQp4.png http://dzidziusiowo.pl/zabki/img5-100_qwertyuiopasdfghf_2_U+la+la+Lidzia_16+z%B1bk%F3w+ma%3A%29%29%29.jpg

Odnośnik do komentarza

Bugi oglądamy, zagladamy, ale po pierwsze nie ma zbyd dużo ofert, a jeśli są to są cenowo poza naszymi możliwościami,albo gorsze i mniejsze niż to co mamy za podobną cenę. dlatego narazie tylko przeglądamy, a czekamy na nowy rok, kiedy będzie więcej pieniązków wpływać na konto, może wtedy jakieś 3 pokoiki w dobrej cenie i lokalizacji znajdziemy.
Poza tym teraz ceny idą w góre bo studenci zaczynają szukać..:/

oby problemy kupkowe tylko chwilowe i szybciutko przeszły!

Odnośnik do komentarza

Yvone, no dobrze,że z tą wizytą nie wiązało sie nic złego. Rzeczywiście można odetchnąć. Dobrze,że dobrze :)

Marta, Bugi współczuje nocek. Nasza znowu odpukać dobra, jeśli o J. chodzi ;) tylko raz przyszedł do nas pić,no i ze 2 razy pił u siebie. Także Marta wiem co to znaczy jak dziecko chce ciągle pić w nocy. Ewa śpi dobrze, zęby wyszły na wierzch i już nie pojękuje.

Rachotka, daj koniecznie znać co to za ból Cie spotkał ? :( ja też myślałabym o nerce... dobrze, że wybrałaś sie do lekarza.... oby to nic groźnego....

Bycie chrzestną bardzo mnie cieszy :) Yvone, też myślałam jak Ty, że nikt mnie nie chce,i nawet teraz nie miałam wielkich nadziei bo nic nie mówili, a mały na świecie od 21 czerwca :) tak to jest,że jeden ma w nadmiarze a inny wcale.... chrzestna mojego Julka ma 7 chrześniaków, nie łatwo bylo mi ją prosić. Julek jest tym 7 właśnie.... ale sie zgodziła :) niby sie nie odmawia, ale wiadomo, że jest to jakieś zobowiązanie zwłaszcza na przyszłość, i też jakieś finansowe obciążenie. Także już myśle o ubranku i pamiątkach :))) no i cały czas żałuje, że sama bez męża będę tą chrzestną ... on też jeszcze bez chrześniaka.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60666.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60668.png

Odnośnik do komentarza

Irenko ja mam najzwyklejszy w swiecie fotelik za 100 zl z Allegro. Nania.
Agusmay ale fajnie ze masz okazje zostac chrzestną. Ja sie jeszcze nie "dorobilam" zadnego chrześniaka. Ale u nas dzieci malo w rodzinie (wlasciwie wcale) wiec nie mialam za bardzo nawet okazji.

yvone tak myslalam ze sie tylko niepotrzebnie nakrecilas:) ale rozumiem cie bo mam tak samo:)

MM Kuba zawsze w sklepach podrywa Panie kasjerki. Specjalnie sie do nich szczerzy i czeka az odpowiedza usmiechem. A wtedy to juz w ogole jest caly szczesliwy:D Tez sie smieje ze niezly z niego podrywacz:)
Co do nocek to u nas (tfu tfu) nie jest źle, choć nad ranem chyba jakis ząbek zaczal dokuczal bo od jakiejs 5 spal niespokojnie, ale za to 8 rano :)

Bugi mam nadzieje ze to nic takiego i ze powodem są ząbki. Zdrowka dla Lidziaczka:*

Rachotko mam nadzieje ze to nic powaznego. Buziaki:* Daj znac jak bedziesz wiedziala.

U nas te kroczki zrobione, ale maly i tak preferuje wersje chodzenia "na czterech", bo jest szybciej i bezpieczniej:) Na "czterech" to popierdziela niesamowicie. Moi rodzice byli wczoraj u mojej cioci i tam byl taki 15-miesieczniak i mowia ze on taki spokojny, powolny w porownianiu z Kubą. Z jednej strony sie cieszę, ze jest zywym dzieckiem, Ale przez to, ze Kuba taki rozlatany to ciezko go czegos nauczyc, bo nie potrafi sie skupic na jednej rzeczy, na tym co mu pokazuje tylko od razu gdzies biegnie, bo cos zauwazy, z kolan sie wyrywa, bo musi gdzies iśc. Nie moge go tak wyciszyć i mu pokazac ksiazeczki i poopowiadac ze to jest krowka, a to konik, bo on ma to generalnie w brzydko mówiac w dupie:D Wazniejsze jest zwiedzanie swiata niz jakies tam koniki w ksiazce :) Mam nadzieje, ze to przyjdzie z czasem i zainteresuje sie tym co mama mu opowiada lub czyta:) jak patrzę na zdjecia Loli, na ktorych Bolo grzecznie siedzi na kolanku i oglada ksiazeczke to az zazdroszczę troszkę:)
Wiecie ja sobie nawet trochę wkręcam, bo męża brat mial/ma jakies tam problemy z nadpobudliwoscią, bral kiedys jakies leki w zwiazku z tym i troszke sie martwie zeby Kuba nie mial tego samego. Jednak wolę utrzymywać wersję, ze jest po prostu wesolym, radosnym i żywym dzieciaczkiem :)

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

Na 16 muszę lecieć jeszcze raz, bo skierował mnie na USG wtedy będzie coś wiadomo. Także póki co ból jest;-(((
MM to mały podrywacz;-) Mój dziś w autobusie łapał babkę za spódnicę a jak się obejrzała to się chichrał. Kacper też w nocy niespokojny, ale idą mu zęby więc to na pewno to. Wczoraj w dzień też nie chciał spać. Teraz leży grzecznie w łóżeczku w pokoju a ja w kuchni mogę coś skrobnąć.
beata witaj w klubie dzieciaków rozrabiaków. Ten mój mały też szybki i szalony. Niestety z tym skupieniem uwagi u takiego maluszka jest ciężko;-)
Yvone ufff to fajnie, że to była tylko taka wizyta towarzyska;-)))

http://s8.suwaczek.com/200804274965.png
http://s7.suwaczek.com/201109151762.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane :-)
Sorki, ze tak sie nie odzywalam, ale ten tydzien mialam jakis zakręcony :-) a to codziennie albo ktos u mnie byl albo z Alankiem gdziesz wyruszalam :-) takze wesoly tydzien, ale to i dobrze, bo ja sie nie nudzę chociaz :-D teraz akurat spi cudaczek ale juz cosik sie mi tam kreci w lozeczku, no cholerka moja mala myslalam, ze trochę odsapnę ;-) Co u nas nowego - Alanek od 2 dni nauczył sie włazić na kanapę ale juz cudak zejsc nie potrafi tylko by polecial na łeb na szyję ale uczę i pokazuję mu jak sie schodzi. No i juz chyba tymi pierwszymi kroczkami się chwalilam :-) takze wiem jaka to duma Beatko he i z dna na dzien coraz bardziej sie puszcza i robi te kroczki :-) a pilnowac trzeba bardzo. Co tam wiecej, podcinalam mu wloski znow ostatnio ale to normalnie taki wyczyn bo bardzo go nozyczki interesują i tylko troszkę mi sie udalo bo kręcił glową jak szalony :-) No a co u mnie kochane wkoncu zdecydowalam sie zapisac na prawko :-) tzn mam taki zamiar w tym tygodniu jeszcze :-) tylko lukam na sąsiada z parteru co ma L-ke :-) i tak chcę z nim porozmawiac :-) mam cykora ale teraz nabralam chęci i jak teraz tego nie zrobię to znow bede tak odwlekac i odwlekac... No ciemna masa jestem w tej kategorii poki co, ale postanowilam, ze chyba nie jestem glupia i mogę się nauczyc :-) takze trzymajcie kciuki, bo juz jak sie zapiszę to odwrotu nie bedzie :-)

Rachotka kochana cóż ci sie tam stalo kobitko, no oby to nic powaznego... daj znac kochana co tam po wizycie na usg??

Beatka nie masz sie co martwic, ze Kubuś jest taki szalony :-) wiem wiem czasem wolalabys chwile wytchnienia, ale poprostu wiekszosc dzieciaczkow takich jest :-) Takze sadze, ze nie masz co martwic sie na zapas, ze jakies adhd ma :-) poprostu jest energicznym dzieckiem i interesuje go caly swiat :-) A moj za to jak mu pokazuje ksiązeczki to by gryzl i darl papier takze nawet nie moge mu pokazac chyba, ze z daleka :-)

Irenko fajnie, ze sie odezwalas :-) No a Witorjanek to naprawde duzy chlopczyk :-) tak dorosle juz wygląda na tych zdjątkach :-) no i wspolczuje kradziezy, obys przynajniej w czesci odzyskala to co stracilas chociaz w dzisiejszych czasach to ciekawe. Boze ja bym chyba sie zaplakala jakby mi tak auto ukradli, dobrze zrozumialam tak..? No a przyjecie dla Wiktorjanka no to mega :-) no oczywiscie czekamy z niecierpliwoscią na zdjecia z imprezki naszego pierwszego solenizanta :-) No i meble bardzo ładne :-)

Iwonka widzisz na zapas sie martwilas :-) z tym mieszkaniem oczywiscie mozecie spokojnie mieszkac sobie :-) A i udanego urlopiku życzę :-) a co do zaproszenia Agusmay to jak juz kiedys zawitasz w nasze strony to i ja zapraszam :-)

No wlasnie Agusmay kochana ja bym cię z milą checią odwiedzila, ale jak wiecie jestem teraz sama bez męża a jak juz jest to na tydzien tylko i nie mamy czasu, kolezankę ktora mieszka w Białymstoku odwiedzam juz rok ponad, ze az wstyd, no, ale kto wie moze kiedys :-)

Bugi moze Lideczce cos tam zaszkodzila, cos zjadla nowego czy cos, oby juz kupki sie nie powtorzyly :-)

No a ja poczekam, az ten moj maly brzdąc sie obudzi i znow na spacerek :-) juz teraz poznym popoludniem to moze chociaz ciut chlodniej bedzie :-) Milego wieczorku Buziaki

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44jk47x49rz.png

http://s2.pierwszezabki.pl/046/0463789e0.png?1299

Odnośnik do komentarza

Chyba to jednak coś z wątrobą;-( Powiększona i stłuszczona;-( W nerkach nic nie widać, ale ta lekarka co robiła mi usg mówiła, żeby zrobić posiew moczu tak dla pewności. No i jakieś tam badania wątroby. Pytała mi się czy piję alkohol. Kurde ja od półtora roku nawet piwka nie wypiłam. Czyli pewnie zła dieta i nadwaga;-(((( Ale pewność będę miała po badaniach. Jutro idę po skierowanie.
Idę odpocząć. Jeszcze mój mnie wkurzył. Kurcze wie, że źle się czuje, boli mnie w boku. Nawet się nie zapyta jak się czuję, tylko z tekstem "mogłabyś jechać z mamą(czyli teściową) w środę do szpitala na wizytę". No żesz k... Sama ledwie łażę, tu dzieci, tu dom to jeszcze mam mamusi pilnować;-(( A tekstów typu za mało seksu dlatego Cię boli to nie skomentuję

http://s8.suwaczek.com/200804274965.png
http://s7.suwaczek.com/201109151762.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...