Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny... Iguana niemartw się na zapas będzie dobrze ciąża mnoga zawsze jest troszkę inna niż każda potrzebuje więcej czasu dzieciaczki wolniej się rozwijają niż w ciąży pojedynczej.. Jutro będę miała 7+0tydzien więc też się martwię 2 tyg temu byłam u lekarza i też nic nie było widać ... Mnie niepokoi bardzo silny jednostajny ból Ciągnący ku pachwin od 2 dni... A jak stoję i coś robię to i mocniej to odczuwam chciałam iść już do lekarza ale nie mogłam się do niego wczoraj dodzwonić i w weekend leżę w łóżku... Wolę dmuchać na zimno...

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3kw7igcl1gxlq.png

Odnośnik do komentarza

Bzyk i co z córcią ??

Ja już u rodziców jestem od soboty czyli odpoczynek w zasadzie i dobrze :) Gardło mnie boli coraz bardziej od 4 dni :( Dzisiaj idę też spróbować się umówić do mojego dawnego ginekologa na to USG genetyczne, którego nie udało się i nie uda zrobić u siebie. Mam nadzieję, że pan doktor znajdzie dla mnie jakiś termin :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie byłam sie umówić u tego mojego byłego gina na USG genetyczne i spoko przyjmie mnie 29 kwietnia o 11.00 więc jestem mega szczęśliwa :)
A dziś gin mi mówi, że zrobi mi USG :)hehe Maluch ma 45mm, więc urósł od piątku kilka milimetrów, ruszał się, fikał, co prawda nie dało się pomierzyć, bo zbyt malutki jeszcze, ale zawiązek kosci nosowej jest, jelita wewnątrz brzuszka już są, serce na pewno podzielone, a przezierność karkowa jeszcze nie miarodajna, ale tak "nitkowata", że wszystko wygląda dobrze :) Dokładne pomiary za dwa tygodnie :) Pójdę wtedy akurat z mężem, bo akurat będzie też tutaj z nami :) Poza tym nic mi nie wziął za to badanie, a ładnie w 3D mi też fasolkę pokazał, usg robił przez brzuch :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

MigotkAn trzymam kciuki za wizytę! I zdrowia dla dzieci!

Ewinka super, że maleństwo ładnie rośnie :)

Bzyk jak wy się trzymajcie? Jeszcze w szpitalu jesteście?

Ja dziś powiedziałam mojej mamie o ciąży i że się martwię czy rozwija się prawidłowo. Mama oczywiście bardzo się zmartwila ale też podniosła mnie trochę na duchu i trzyma kciuki żeby na jutrzejszej wizycie wszystko było dobrze. Ja od jutra biorę urlop bo zaraz święta i chce odciążyć mamę bo pilnuje mojej córki i dwóch córek mojego brata więc też nie ma czasu na przygotowanie się do świąt.

hchy3a3f0ij9779s.png


2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczyny,
Przestudiowowałam dziś cały wątek i postanowiłam dołączyć.
Mam 40 lat i jest to moja pierwsza ciąża, stąd wiele pytań i wątpliwości każdego dnia.
Dziwnie to zabrzmi ale nie planowałam tej ciąży, przynajmniej na już. Późno spotkałam swoją drugą połówkę, a że On po przejściach (ma dziecko z pierwszego małżeństwa) to jakoś tak, mijał rok za rokiem i skupialiśmy się nad dniem codziennym. Kilka miesięcy temu coś tam zaczęliśmy przebąkiwać, że to chyba już czas najwyższy ale bez parcia i przygotowań (najpierw chcieliśmy kupić mieszkanie). No i ja, chciałam nieco zrzucić z ciałka przed planowaną ciążą ale jak widać miało być inaczej.
Wg kalkulatora jestem dokładnie w 10tc, w głowie milion myśli nad którymi ciężko zapanować. Miałam już 3 USG tv, pierwsze na pierwszej wizycie u ginekologa tj. 13.03, wtedy widać było jedynie pęcherzyk, drugie w celu potwierdzenia ciąży 27.03 gdzie lekarz stwierdził wczesną ciążę (młodszą niż wskazywać miałaby data ostatniej miesiączki) bez echa zarodka, co jak łatwo się domyślić "lekko" mnie zaniepokoiło. Lekarz kazał zachować spokój i pojawić się na kolejnym USG 18.04. Oczywiście nie wytrzymałam i poszłam jeszcze kontrolnie 2.04 gdzie widoczne było już bijące serduszko. Po drodze wykonywałam też kilkukrotnie badanie beta hcg, wszystko po to by upewnić się, że wszystko w porządku. Mam w sobie wiele obaw i strachu, czy na pewno wszystko będzie OK. Wiem, że to głupie ale odnoszę wrażenie, że gdybym miała więcej objawów ciążowych byłoby mi łatwiej. U mnie jedynie - bolesne i nabrzmiałe piersi, wrażliwe sutki i nadwrażliwość na niektóre zapachy, i senność, nic poza tym. Przez pierwsze kilka dni lekko plamiłam ale podejrzewam, że był to efekt badania cytologicznego.
Odnoszę wrażenie, że najbliższe wizyta będzie dla mnie przełomowa. Chciałabym wreszcie móc zacząć się cieszyć, na razie strach jest silniejszy.

Na pierwszy wpis chyba wystarczy ;)
Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko.

Odnośnik do komentarza

PannoAdrianno przede wszystkim witamy no i gratulujemy wszystkie na pewno bardzo serdecznie :)

Obawy jak najbardziej normalna rzecz, sprawdzanie USG również, objawy które opisujesz to też wystarczający dowód na to, że z maluszkiem jest wszystko dobrze :) Powiem Ci tak, że ja aktualnie mimo tego, że niebawem skończę 12 tydzień ciąży nie umiem się jeszcze "cieszyć" do końca, boję się uwierzyć, że wszystko będzie dobrze (a jest ok USG itd), nie wiem kiedy się przemogę, obym zdążyła przed porodem :P hihi Każda z nas ma inną historię, więc i inne obawy, ale to normalne u nas mamusiek, więc głowa do góry wszystko będzie dobrze :) Pisz u nas ile wlezie, to czasami pomaga :)hehe

A mi dziś od rana głowa pęka :(

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Wcale się wam dziewczynki nie dziwię że się martwicie o to czy wszystko ok , ja byłam dopiero na pierwszym usg w 5 tyg ciąży ,niestety lekko wtedy plamiłam ,dostałam tabletki na podtrzymanie ciąży a dzisiaj drugie usg i bardzo się martwię czy wszystko w porządku i chyba tak już bd dopóki nie urodzimy .

Odnośnik do komentarza

Iguana13, MigotkAn,
na pewno wszystko będzie dobrze. Ja też zbyt wcześnie wybrałam się na USG, to chyba najgorsze co może być, spodziewasz się już jakiś wieści a tu każą spokojnie czekać. Spokojnie? A jak to się robi? ;)
Pan doktor ocenił, że ciąża jest młodsza o 2 tygodnie, dodał, że już sporo się tego naoglądał i czasami tak po prostu jest. Nie można przewidzieć w 100% kiedy dokładnie doszło do zagnieżdżenia, stąd te różnice.

Kolejne badanie w czwartek, siedzę jak na szpilkach.

Przesyłam dużą dawkę pozytywnych fluidów :) i dzięki za ciepłe przyjęcie!

Odnośnik do komentarza

Dawno mnie tu nie było. Witam wszystkie nowe osoby. Ja miałam wizytę 4.04 wszystko ok z dzieckiem rośnie rączki i nóżki ma tyle było widać póki co. Moja toksoplazmoza wyszła niby dodatnia ale tak naprawdę jest w tzw szarej strefie czyli ani dodatnia ani ujemna po świętach mam powtórzyć badania i drugiego maja mam kolejną wizytę. Wczoraj zaczelam 12 tydzień.

Odnośnik do komentarza

Justyna witam!

MigotkAn no właśnie ja też mam nadzieję że nic nie było widać bo to bliźniaki i są ciut młodsze niż wskazuje na to termin z miesiączki. Najlepiej byłam przerażona wizją bliźniaków a teraz modlę się żeby to były zdrowe bliźniaki.
Dziś znów boli mnie głowa, cały czas mam mdlosci i jak otworzyłam lodówkę to myślałam że zwymiotuje.

hchy3a3f0ij9779s.png


2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Odnośnik do komentarza

Justyna witaj i gratulacje, wszystko będzie dobrze tak musimy myśleć :)

Iguana no oby oba Maluszki szybko rosły i wszystko było dobrze :)

Mi strasznie brzuch "wywaliło", mój tata się śmieje, że taki mały dzidziuś, a taki wielki brzuch, a co to będzie dalej :) Ale to taki mój rozciągnięty brzuch, który mam od dawna, ale teraz juz go nie mogę wciągać bo nie dam rady i po prostu wygląda jak bardziej zaawansowana ciąża, a to dopiero 12tydzień :Phihi

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...