Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Agness u nas chrzciny na mszy o 11 były więc przed 13 byliśmy już w lokalu a tam tylko obiad mieliśmy zaplanowany i deser. Rodzice moi przyjezdni, mają ogrzewanie na piec miałowy więc wracali biedaki dziś 250 km coby w chacie się za bardzo nie wyziębiło.
Mnie to wychodzenie z dzieckiem do kogoś męczy. Najpierw ubieranie, szykownie, siebie plus małą. Wózek targamy, ciuszki w wyrazie w na przebranie trzeba wziąć. Zawsze po takiej wyprawie umęczona jestem. Gosi się przestawia wtedy wszystko, pomimo że jej nie przeszkadza wizyta w gościach - jest pogodna i na rączki do innych też pójdzie.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Monikae, a widać może, że po zrobieniu kupki Maciuś jest spokojniejszy i czuje ulgę? U nas Zuzia jak miała źle dobrane mleko, to też nie mogła wydusić z siebie kupki, ale ona już po jednej dobie nie robienia kupy strasznie się męczyła. Potrafiła całą noc stękać i się rzucać. Rurki Windi i czopki glicerynowe niby pomagały, ale tego też nie można stosować codziennie, żeby nie rozleniwić okrężnicy. U nas sprawdziło się podawanie herbatki z kopru włoskiego. Wystarczyło dwa razy dziennie po 30-40 ml przed karmieniami. Wtedy dziecko robiło kupkę codziennie i mimo alergii brzuszek przestał ją męczyć.
Wiem, że każde dziecko jest inne i powodów bólu brzuszka może być wiele, ale może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza

Nela i Monmonka dzięki za pomoc. Właśnie muszę zastanowić się nad zmianą mleka. Łudzę się, że te kolki teraz to jakieś "ostatki". Bo czy mleko po tak długim (3mce) czasie stosowania może nagle spowodować bóle? Monmonka po kupie Maciuś oczywiście czuje ulgę, jednak po tej zeszłonocnej kupie muszę powiedzieć, że tak samo się rzucał i jęczał i miał takie "grube" bąki. Tak jakby ta kupa wychodząc ominęła bąble powietrza w jelitach (taka moja wyobraźnia). Wiem właśnie, że czopki glicerynowe uzależniają układ pokarmowy:-( stosowaliśmy je jednak że 2-3 razy w jego życiu. Co do herbaty z kopru włoskiego przy tych pierwszych kolkach wręcz pogorszyły sytuację i teraz się ich trochę boję. Myślicie, że może zareagować na nie lepiej niż te 3 miesiące temu?

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Trudno powiedzieć jakby teraz mógł zareagować. Myślę, że spróbowanie nie zaszkodzi. Choć może lepiej najpierw by było jeszcze skonsultować się z pediatrą i wspólnie opracować jakiś plan działania, bo też nie ma co dziecka wszystkim na raz atakować. U nas herbatka zdziałała cuda, a po zmianie mleka na Bebilon pepti przestała być potrzebna. Mam nadzieję, że u Ciebie niedługo również uda się uporać z problemem :-)

Odnośnik do komentarza

My też po chrzcinach, wszystko się udało, super uroczystość :) Ale Franus mimo wszystko trochę się darł. Wróciliśmy do domu dopiero o 21!! Po powrocie do domu Franus był istnym aniołkiem, dwie godziny leżał sobie na macie i w bujaczku i wcale nie wymagał uwagi :) teraz śpi.

Mróz nie dokuczyl nam aż tak bardzo, oby nikt się nie pochorowal.

Dziewczyny mające problem z mlekiem, ja na poczatku dawałam enfamil, ale Mały miał straszne zaparcia. Teraz pijemy, poza cycusiem oczywiście, nan optipro plus i polecam. Co najmniej dwie kupki dziennie. Myślę że jest sens zmienić mleko, jeszcze dziecko długo będzie je pić wiec nie warto się męczyć.

Idę spać póki synek śpi. Dobranoc! :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

U nas tez już drugie karmienie od 21. Moja mama powiedziała mi dzis komplement, a mianowicie, ze kiepsko wygladam, no ale co zrobić jak moja buba budzi sie tak czesto w nocy.. schudlam do wagi sprzed ciąży, tylko piersi troszke większe zostały. Echh..

Monikae współczuję problemów z brzusiem u Maciusia, wydawaloby się, ze nasze dzieciaczki sa, juz takie duze i niektóre dolegliwości powinny mijac a tu klops ;/ zycze, zebys odnalazła rozwiazanie na bole brzusia..

Qarolina, Nika gratuluję udanych imprez ;)

Emka my tez w tym tygodniu latanie po lekarzach, także łącze się w bólu. Dermatolog z Tośką, fizjoterapeuta i kontrol u okulisty. Echh.. a co najgorsze, mam problem ze stasiowym jeżdżeniem w foteliku. Kiedy sie go wklada do nosidełka to zaczyna drzec się w nieboglosy, zwykle gdy ruszało się autem, uspokajał się a teraz płacze dalej. Wczoraj jadąc na zakupy musielismy po 10km zrobic przerwę na cyca, bo mały miał sobie gardlo zedrzeć.. okropnie sie stresuje, bo dermatologa i fizjoterapeute mam w innym mieście 20km od nas, a musze jechać sama, bo mąż do pracy. Jak mi się bedzie tak darł to nie wiem co zrobie ;( siedząc z tyłu moge próbować zawsze jakoś go zagadać, a kierując autem nawet go nie widzę ;/

A z przyjemnych rzeczy to zakupy udane. Kupilam sobie jeansy i koszulę, Tosi sweterek i jeansy a mlodemu dwa 5paki body, 3 bluzeczki i trzy pary spodenek, także jestem spłukana szczęśliwa ;) po zakupach pojechalismy jeszcze do cioci mojego męża, bo jakąś impreze mieli i Staś w gościach byl bardzo pogodny, dał się ponosic wszystkim ciotkom i nic nie płakał. Zaczął dopiero.. włożony do fotelika przy wyjściu ;/ w drodze powrotnej cudowałam żeby go uspokoić, śpiewała, robilak glupie miny, próbowałam go zagadac, pobujac.. masakra.. po 15 minutach ryku zasnął z szumisiem przy uchu na full i bujany w foteliku ;/

No to poopowiadałam ;) odkładam Stasia bo zasnął moze da pospac.;)

Odnośnik do komentarza

My też już drugie karmienie, mój Alek też nie cierpi nosidełka i też już nie zasypia w samochodzie jak wcześniej;( jak wracaliśmy ze świąt od moich rodziców to tak płakał że i ja zaczęłam razem z nim w końcu:( masakra... Ja myślę że to właśnie przez skrępowanie, nie może się ruszyć i dlatego płacze. Z tego powodu ja jeszcze nigdy sama nie prowadziłam, zawsze proszę męża jak gdzieś mamy lekarza, gdy nie może urwać się z pracy, biorę taksówkę... oby te nasze dzieci się przyzwyczaiły! Powodzenia Charlotte :-)

Odnośnik do komentarza

Agness a myślisz że można wyjąć już tą wkładkę? Ja się właśnie zastanawiam, ale kurcze miałam wrażenie że Goska tak strasznie głęboko wtedy siedziała.
Dziewczyny jaki emolient polecacie na suche placki? Do kąpieli czy smarowania? No i marka ;)
Jak mnie wkurza moja teściowa. Jest u nas od świat i już kuźwa nie mogę. Mówisz jej żeby tego nie robiła, mijają 2 dni i tak to robi. Nosz szlag mnie kiedyś trafi. Do tego jakieś wymyślanki a szkoda gadać.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny są różne rozmiary fotelików? Kurcze nasz chyba niby do 12 miesięcy życia ale Franus juz taki scisniety, rączkami nie może ruszyć. Myślałam że nie ma większych bo babka w sklepie nic nam nie mówiła tylko jak powiedzieliśmy fotelik to dala ten. I się biedak meczy...
Wkładka oczywiście wyjęta z miesiąc temu..

U nas tez noc niespokojna, pobudki co 3 godziny i ciągle wiercenie przez sen.. ahh nie odespałam chrzcin.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

My tez juz miesiac jezdzimy bez tej wkladki w foteliku.To fakt ze Lila siedzi w nim gleboko ale chyba jej wygodnie bo nie krepuje jej ruchow no i nigdy w nim nie marudzi.bo chyba ze podczas 5h podrozy;)
Charlotte a na jaki fotelik sie zdecydujecie?Ja dopiero musze poczytac i poogladac na netach bo sie nie orientuje.

Qarolina ja polecam la roche posay lipikar fluide.cudo!Nawet moja starsza podbiera go Lilce.

My tez po wczorajszych chrzcinach.w kosciele w miare cieplo wiec wyjelam Lile z kombinezonu i mogla wykorzystac pozyczony placzyk:)Byla grzeczna,nie spala ani minutki rozgladala sie i ogladala choinki.dopiero na ogloszeniach zaczela marudzic i moj maz zaczal jej robic samoloty ku przerazeniu ministrantow;)W restauracji tez wszystko dobrze poszlo,robilismy obiad w hotelu wiec mialam udostepniony pokoj zeby nakarmic i przebrac mala.Dzis Lila dala odespac bo wstala o 8 z karmieniem o 2 i 6.Dzis znow -10 i chyba sie jeszcze nie zdecyduje na spacer...:(

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Mind, my sie zdecydowaliśmy na Avionaut Glider. Dla dziecka 9-25kg. Tą firmę polecił nam pan w sklepie, w którym kupowalismy wózek. Moj maz po prostu zapytał go jaki fotelik kupił swojemu dziecku. Podobno to dobra polska firma, mąż wziął.sobie temat na tapete zaraz po narodzinach Stasia. Wiem, ze najbezpieczniejsza pozycja dla dziecka to tylem do kierunku jazdy (ten na ktory się zdecydowalismy jest montowany przodem) i chetnie zaszalalabym i kupila cudowny maxicosi na isofixie, który mozna dowolnie.odwracac, no ale nie mam 1600zl ;) mysle, ze pierwszą córkę wozilam przodem i nic jej się nie stało, całe pokolenia jeździły bez fotelików i mam świadomość, ze to wszystko dla największego bezpieczeństwa dziecka, ale mając je tyłem do kierunku jazdy nie mam szans, zeby choc na nie zerknąć prowadząc samochod. Dla mnie to ważna sprawa, bo dużo jeżdżę sama.. także musimu poczekac jeszcze trochę, aż Staś bedzie juz siedział i zmienimy nosidełko na fotelik, bo bardzo się męczy w tym, ktory twraz mamy..

Odnośnik do komentarza

My mamy pożyczone dwa nosidełka i między nimi jest spora różnica. W jedno Zosia już nie wchodzi a było niby do 10 kg. Ale jest tak wyprofilowane, że ciasno tam miała. Drugie jest inaczej wyprofilowane - ramionka dość swobodnie się układają w nim. Niedługo i nas czeka zakup większego, ale myślę, że to takie do 25 kg chyba już będzie.
Co do umieszczania fotelika - jak przewozi się jedno dziecko, to najlepiej za sobą. Jak są wypadki, to instynktownie kierowca ratuje siebie i zwykle najgorzej poszkodowany jest pasażer obok niego. Jak mamy więcej pasażerów, to już nie zawsze jest wybór.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

Emka kciuki zaciśnięte ;) na co dziś szczepicie?

Nika takie nosidełka dla maluszków sa zwykle do okolo 13 kilo. Ale juz następne foteliki są od 9. Chyba nie ma jakichś sztywnych zalecen co do miesiąca życia, do którego dziecko powinno być przewożone w konkretnym foteliku. Producent tego, na który my się zdecydowalismy zaleca przewożenie w nim dziecka od 9 mca, zapewne ma na mysli to by dziecko samodzielnie siadało, czyli jego kręgosłup był przygotowany na pozycję siedzącą. Moja bratanica ma 16mcy, waży 10kg, jest filigranowej budowy i brat nadal wozi ją w nosidełku, no w koncu jest do 13kilo ;)
Ja mam wrażenie, obserwując Stasia, że wkurza go najbardziej to, ze jest dość skrępowany w tym nosidełku. Najlepiej mu macie, bo wtedy może fikac ile wlezie, zauważyłam nawet przez święta, że jak jest zbyt długo na rękach to robi się marudny, a jak go odłożyć na łóżko np to zaraz mu humor wraca, macha łapkami, fika i jest uśmiechnięty ;) lubi swobode ;)

Odnośnik do komentarza

Hej, z tego co mówił nam fachowiec od fotelików na szkole rodzenia, to nie do konca chodzi o to, zeby zmienic fotelik jak dziecko osiągnie masę ciała, jaka zalecił producent, np. 9 czy 13kg. bo każde dziecko rozwija sie indywidualnie. W bezpiecznym foteliku najwazniejsze jest to, aby całe ciało dziecko miesciło sie w nim, a już na pewno główka nie może wystawać poza fotelik. Czasami nózki są długie i lekko wystaja, ale jesli dziecko waży 10kg, a jest bardzo wysokie to mimo, ze mogłopby teoretycznie jezdzic w nosidełku do 13kg to powinno juz zakupic sie wiekszy fotelik. Moj syn jest strasznie długi i juz wkroce bede zmieniac foltelik, mimo ze wazy ok 7kg.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

A my dziś konczymy 4 miesiące, ale mi zleciało. Szkoda, ze nie mozna zatrzymac czasu na dłużej. Dzieci zdecydowanie za szybko rosną.
A tak poza tym to wracam do diety cukrzycowej, juz mam dosyć siebie. Niby tak mało jem a waga ani drgnie, jest 12:45 a ja tylko na kawie, bo mały od 5 nie spi, miał tylko dwie krótkie drzemki, ale w tym czasie musiałm sciągac mleko i nie zdażyłam zjesc. A co sie obudzi to wielka maruda i płacze. Jutro ide z nim do lekarza, bo martwi mnie ta jego wyższa temp od kilku tyg.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte a nie chcesz wozić na siedzeniu pasażera? Mozna, tylko trzeba odłączyć poduszkę powietrzną. Jak jeżdżę sama to Maciej obok i go widzę, z tyłu to sobie nie wyobrażam. Też wyjelismy dawno wkładkę w lecie byłaby jeszcze długo dobra ale w kombinezonie nie ma szans. Mam maxicosi cabrio fix Maciek nie narzeka nie jest jakiś scisniety. Momentalnie w nim zasypia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...