Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Oczywiście wspieram myślami chore dzieciaczki i ich mamusie :*
.witam też nową mamę.
My jesteśmy na mm i myślę że będziemy rozszerzać dietę tak ok 5, 5 miesiąca. mamy swoje zapasy warzyw z ogródka marchew ziemniaki pietruszka seler wiec będę sama gotować, sloiczki pewnie też np z królika, dynia, brokuły, morele itp to czego nie mamy w domku. Pewnie pierwsza pójdzie marchew albo ziemniak. Wszystko stopniowo i po malu. U nas w nocy do walił o śniegu ale w dzień słońce było i ciepło. Wiec byliśmy na dworze godzinę i mały jeszcze w domu śpi juz drugą godzinę.
Dziewczyny po cc, jak wasze blizny się goja? Moja jakaś ciemno różowa.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Uff u nas też właśnie drzemka od 2h. Przynajmniej zrobiłam i zjadłam obiad. Mąż wyjechał więc jestem sama z małym. Powiem wam, że jest to dość przygnębiające. Czasem czuję się jakbym się cofała w rozwoju... Skaczę wokół małego, kręgosłup dobity. I chociaż już jest bardziej rozumny to znowu mam problem co z nim robić. Dziś poleżał na macie z 15min, byliśmy na spacerze godzinkę, bo leje. Mały nie jest już zainteresowany śpiewaniem. Rzadko też ma humor na czytanie... Jakoś tak przez tą pogodę, sytuację w domu i to wszystko nie mam weny do zabawiania dziecka, a wyjścia nie mam... Chyba znowu jakaś depresja mnie łapie. Czy wy macie jakieś fajne zabawy z dzieckiem w wieku naszych pociech? Jak spędzacie czas w domu??
Nika witamy:-)

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Szczęściara u nas z seksem masakra ale z innych powodów. Ja dostałam tabletki antykoncepcyjne z hormonem mireny - na próbę przed założeniem spirali. I chyba przez to, że biorę silne leki na kręgosłup mam co chwilę okres/ plamienia. Od pierwszego okresu, który trwał 10dni, 8 dni przerwy, 8 dni okresu, 10 dni przerwy i teraz od 4 dni znowu okres. No masakra... Muszę iść do lekarza ale teraz to muszę czekać do połowy lutego aż mąż wróci...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Monika u mnie to samo! Jak nic mam depresję! Tylko ja się mala zajmuje a mam też drugą córkę. Czasem mama pomoże. Albo mąż ale to naprawdę rzadko! Czuje się uwięziona w domu. Jak niewolnica własnego dziecka. Patrzę tylko w kalendarz ile jeszcze do lutego później do marca itd. I sobie tłumacze ze aby wiosna przyszła to już będzie lepiej. Ale jakoś kiepsko mi to pocieszanie wychodzi. Ok jak dobrze że nie jestem sama . Bo już myślałam że ze mną jest coś nie tak

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Mają ale twoja mała drobniutka! Mój też 16 tydzień i waży 6800 grubasek;-)
Co do wprowadzenia nowych pokarmów planuję po skończeniu 17tyg czyli za 1,5 tygodnia. Jakoś nie mogę się doczekać! Jakieś urozmaicenie wreszcie. Zaczynam zgodnie z zaleceniami pediatry od soku z marchwi, potem słoiczki- marchewka, potem marchew z ziemniakami itd. Kupiłam sok i słoiczki Hipp. Chyba jako jedyna firma ma wszystkie certyfikaty. Oczywiście planuję gotować jak pojawią się nowalijki. Teraz to nie wiadomo skąd te warzywa... Pewnie większość przemarznięta...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Monikae ja też już nie mogę się doczekać :) a co do zabaw to bawimy się na macie, buja się w bujaczku czytam mu książeczki, ma swoją ulubioną pozytywkę naciągam i tak słucham razem z nim aż głowa pęka :) ćwiczę z nim, żeby też chciał poleżeć na tej lewej stronie więc kulam go raz na prawy raz na lewy boczek, czasami przekręci się na brzuszek z brzuszka na plecki.
U mnie też blizna taka mocno różowa i czasami swędzi
Dziewczyny głowy do góry :) teraz już będzie coraz lepiej coraz dłuższe dni coraz dłużej jasno :) ja też sobie powtarzam byle do wiosny :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane,dziekuje za mile slowa i wsparcie.
Maaag chyba mnie z kims pomylilas,bo ja mam Laure i Milene. Nie trafil nam sie synio.
Mala ma prawdopodobnie zapalenie nerek. Jak narazie wszystko jest badane, a cewnikowanie miala dlatego ze raz posiew byl 10tys e coli potem 600 itd i nie wiadomo w koncu. A antybiotyk dostala na zas. Jutro wyniki.
Nie wiem czy to normalne ale mala byla wczoraj jakas nie obecna , taka oslupiala. Kupy MEGA robi co chwile. Nie chce zadnej bytelki wiev daje jej pic smecte lyzeczka i strzykawka,wszystko wypluwa. Goraczka z rana 38,6'. Noc w miare ,bo az dziwne na jedzenie wstala tylko 3razy . Ale ja nie mogkam spac jakies zle przeczucie miałam i co chwile stalam przy lozeczku sprawdzajac czy oddycha.
Wiem ,ze wszystko z czasem sie uleczy ale kurcze przezyc to i nie zwariowac z bezradnosci graniczy z cudem.
Niestety nie przeczytałam wszystkich zaleglych stron ,bo uwaga mala spala 7!!minut. Takze tak, nawet kawy nie zdarzylam zaparzyc.
Trzymajcie sie kochane , w miare możliwości bede sie odzywac.

Odnośnik do komentarza

Współczuję kiepskich nastrojów.. ja przed ciążą bardzo obawiałam się jak poradzę sobie z "siedzeniem z dzieckiem w domu".. a na dzien dzisiejszy, to mimo iż czasem jestem zmęczona i podłamana tym, że zdrowie szwankuje to cieszę się z każdego dnia. Nie czekam z utęsknieniem aż minie "ten okres" u malucha.. bo on dzieje się teraz i już się nie powtórzy. Choć czasem jest ciężko to wiem, że przyjdzie czas, że będę z nostalgią wspominać te czasy i problemy jakie miałam. Jak to się mówi małe dzieci mały kłopot duże dzieci.. same wiecie.. i mając ośmiolatkę w domu mogę z czystym sumieniem.powiedziec, ze to prawda w stu procentach. Jak sobie uświadamiam, że za chwilę stuknie nam cztery miesiące to żal mi, ze to tak szybko leci, ani się nie obejrzę, minie roczek i będę musiała.zostawić moje maleństwo i wrócić do pracy.. to będzie dopiero tragedia.. takze, nie smutajcie dziewczynki ;)

Co do seksu. U nas chwilowo brak, no bo ja się męczę z tą infekcją, ale tak ogólnie to po ciąży oboje stwierdziliśmy, ze mamy bardzo udany seks. Co prawda nie za często, bo padam na pysk wieczorami, ale zawsze jest super. Szczęściara, jesli moge zapytać, to czemu u Was kiepsko? Ochoty brak, a moze zmęczenie bierze gore?

U mnie blizna tez ciemnoróżowa jak narazie. Jeszcze trochę i zrobi się biała.

Odnośnik do komentarza

Hej,Dziewczynki.
U nas dzis meeega marudnie,nie ma goraczki po szczepieniu,ale marudny jest bardzo moj Maluch dzisiaj,najlepiej by mu bylo spac przy cycu caly dzien... i noc:)) I jeszcze do tego zeby,wszystko naraz,ech.
Bardzo wzpolczuje chorych Maluszkow i mocno trzymam kciuki,zeby bylo dobrze. I za Mamusie chore tez trzymam kciuki:) Bedzie wszystko dobrze,oby tylko do wiosny.
Ja poczytalam troche i troche sie uspokoilam,zeby jeszcze tylko wyniki bylly ok przed tym kolejnym szczepieniem.
Zwrocilam wieksza uwage na sprawnosc Malego i faktycznie preferuje jedna strone,dobrze,ze dostalismy to skierowanie do rehabilitanta.
Wkurza mnie tylko to,ze za kazdym razem trafiamy na innego pediatre,nie wiem,co to za zwyczaje w tej przychodni i kazdy mowi cos innego,jedna dr nie zwraca na pewne rzeczy uwagi,a druga wrecz odwrotnie,mozna zglupiec.
Ja tez zafundowalam sobie zestaw semilaca i jestem zadowolona,na stronie allepaznokcie sa fajne ceny. I zakupilam sobie jeden lakier victoria vynn,dla mnie rewelacja. Pieknie sie rozprowadza,cieniutkimi warstwami,tao,ze plytka w ogole nie jest pogrubiona. Pierwszy raz robilam semilac i bylo ok,ale za drugim razem z tym nowym lakierem rewelacja. Dodam tylko,ze nigdy jakos specjalnie nie malowalam wczesniej paznokci,a naprawde z tym lakierem super mi poszlo,wiec polecam:)
Trzymajcie sie,Dziewczynki:)))

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Widzę ze kolejna Nika na pokładzie :D witaj!

Franek dziś spał dwa razy po 5 minut no masakra... jeszcze teraz przeprowadziliśmy się na wieś i ani sklepu w pobliżu ani nic :/ wcześniej mieszkałam w centrum, wszędzie blisko. A teraz jak z takim Malcem jechać autem jak drogi do bani :<< eh ja też czekam wiosny!! Ale Nika ma rację, już dzień dłuższy i coraz lepiej będzie. Nasz ma dziś 3 miechy ;)<br />
Szczęściara a próbowaliscie jakiś żeli? Wg mnie super są, pomocne :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo wspolczuje choroby dzieci moja w ciagu jej zycia miala tylko katar i tak sie mega martwilam.

Ja to nasza mala zabawiam roznymi zabawkami bo lubi je dotykac i moja reka tez sie lubi bawic , a to na mate a to na chustwake a to spacer klade ja tez na brzuchu i na moim brzuchu i juz powoli sie usmiecha jak ja do gory podnosze na samolocik :). Dzis maz bawil sie z nia w " a kuku" to tak sie cieszyla ze zachodzila ze smiechu :).

Z seksem u nas bardzo dobrze a tez sie tym martwilam

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie :)
Rzadko piszę ale czytam codziennie. Kiedyś pisałam że dostaliśmy skierowanie na rehabilitacje bo Kacper nie podnosił głowy leżąc na brzuszku i uparcie trzymał głowę na prawej stronie. Termin rehabilitacji mamy dopiero na 20.01 a maluch już wszystko opanował:)
Wczoraj wyczułam pod palcem że wychodzi małemu prawa górna jedynka i chyba przez to jest taki marudny. Czasami ma takie histeryczne płacze że szok.
U mnie blizna jest po bokach różowa a na środku już biała. A co do seksu to u nas chyba nawet lepiej niż przed ciążą. Przynajmniej moje odczucia są lepsze i obchodzimy się bez żelu. Dla mnie super bo planujemy dla Kacpra jeszcze siostrzyczkę ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bo7esu8rnftg5.png

Odnośnik do komentarza

Szczęściara może trzeba jeszcze chwile czasu na regenerację... a boli Cię czy co? My też musimy ostrożnie bo trochę boli. Ale już coraz lepiej. Może to też zależy od nastawienia, zmęczenia itp. Napewno będzie lepiej, wszystko wraca do jako takiej normy po czasie :)

U nas tez trochę na macie Franek, trochę w leżaczku, to się Go ponosi, trochę pod karuzela i jakoś czas leci...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...