Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i ja Nowa mamusie:) fajnie,że nas przybywa:) więcej rad i mądrości.
Moja Ninka jest na bebilon pepti i też smaruję ja la Roche posay lipikar fluid. Za radę dziewczynek:) skóra gladziutka i bardzo fajna.
Cieszę się z z mężem Mamo Joasi dobrze.
Moja starsza też dalej chora. Dziewczynki po odstawieniu od karmienia w prawej piersi jak się jeszcze zbiera mleko wyczuwam dość duży guzek czy to normalne?? Po czytaniu już się lekko przestraszylam.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Monmonka dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Służba zdrowia w Polsce jest cudowna .zgadzam się czasem pacjent nie jest traktowany z szacunkiem i leca głupie teksty Ale problemy nie są bageteliziwane . Tu jest miło i przyjemnie ale wszystko na zasadzie dont worry .....Jak mam się nie martwić nie wiem jak mam karmić własne dziecko. Załamana jestem dziś. Karmię wciąż piersią Ale nie wiem co dalej

Odnośnik do komentarza

Monmonka cieszę się ze jesteś naszą skarbnicą wiedzy :) ja także używam tego kremu z la roche posay ap tak jak Ty. Ale nie codziennie. Smaruje nim tylko twarz :) ostatnio odkryłam ze Nusia ma sucha skore taka chropowata na łydkach i na przedramionach. Smaruje ja i nawilżam to dwa razy dziennie. Mam nadzieje ze to nie alergia. Chociaż patrząc na długość rzęs mojej córci to alergia murowana hehe :p
Od paru dni usypiałem Nusie na rękach. Stwierdziłam ze koniec tego dobrego bo po pierwsze ręce mnie bolą od noszenia a po drugie kręgosłup wysiada. Położyłam ja o 21:00 do łóżeczka, walczyłam szumisia i usypiałam przez 35 minut. Udało się :) teraz siedzę pije lampkę winka i oglądam z mężem głupkowaty film na TVN :p

Odnośnik do komentarza

Maaaaaag, czy skarbnicą wiedzy? Chyba za dużo powiedziane. Po prostu myślę, że warto dzielić się swoimi doświadczeniami. Niestety ile lekarzy tyle różnych opinii. Poza tym co chwile zmieniają się zalecenia i wytyczne, a my i nasze dzieci w tym wszystkim robimy za poligon doświadczalny. Jednego dnia coś jest dobre, a drugiego sobie stwierdzają, że jednak nie, a nikt o nas i o nasze dzieci lepiej od nas samych nie zadba, więc musimy w tym wszystkim znaleźć złoty środek.
Apropo rzęs, to moja ma rzęsiska, a nie rzęsy, wiec może coś w tym jest. Choć u nas to mogą być po prostu geny ;-)
Miłego wieczoru przy winku :-)

monthly_2017_01/wrzesnioweczki-2016_53770.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam sie i ja.
Ale piszecie tu dziś madre rzeczy hehe.
Ja zastanawiam sie wlasnie nad rozszerzeniem diety. Wszedzie pisza ze po 17 tyg wiec my mamy 18 tydz. Myslicie ze juz mozna? Nie moge sie doczekac. Kupilam juz sloiczki z marchewka;)
Ja tez uzywam la roche posay tylko lipikar fluid i to do calego ciala Emilki. Nie zamienię go na nic innego.
Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie macie smoczki uspaksjacze? Moja ma dalej smoczek 0-3mies z lovi. Choc dzis skończyła rowne 4 miesiące. Jsk daje jej ten 3-6 to sie krzywi i dlawi.
Jak obiecałam kiedys wrzucam fotkę mojego skarba. Jak sie dobrze przyjrzycie widać tam nasz pierwszy ząbek:) musialam uwiecznic to na zdjeciu.

monthly_2017_01/wrzesnioweczki-2016_53772.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Madzikcz - cudne dołeczki ma Twoja Emilka :)
Emka - super, że zdrowiejesz - dużo, dużo zdrówka :)
Trzymajcie się ciepło - jak widzę te temperatury, to aż mi zimno od tego tylko ;) A dziś jak na złość śnieżyca mnie na spacerze zaskoczyła. Dobrze, że miałam czym budkę zasłonić, bo śnieg leciał aż na buzię Małej. Jutro zostaniemy w domku ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

My po drugim karmieniu..
Z tymi rzesami to chyba nie do konca tak ;) ja mam bardzo dlugie, a alergii żadnej ;) ale moze to tylko wyjątek potwierdzający regułę ;)

Ja narazie jeszcze nie myślę i rozszerzaniu diety. Czekam sobie spokojnie do 6 mca ;)

Co do spacerów, to my też wychodzimy przy każdej pogodzie. Jak mocno sypie to zakładam folię na wózek. A jak nie mogę wyjść to wystawiam mlodego w wózku na balkon. Mam zamiar spacerować do tych -10.. no i zawsze ide zanim Tosia skonczy lekcje do 13:30, zeby jej nie targac ze soba, jak ma do zjedzenia obiad i lekcje do odrobienia ;)

Odnośnik do komentarza

Charlotte, oczywiście, ja nie twierdzę, że każdy kto ma długie rzęsy to alergik. Długie rzęsy mogą być cechą osobniczą, tak samo jak kolor włosów, czy wzrost. Wiesz, nie każdy kto ma włosy jasny blond to albinos. U nas w rodzinie bardzo popularne są długie rzęsy, a też nie wszyscy mają alergię, więc u Zuzi też to może być kwestia genów i takiej urody.
W drugą stronę jest tak samo - nie każdy alergik będzie miał długie rzęsy.
Madzikcz, przecudna ta Twoja Emilka :-) Uśmiech ma genialny.
Co do smoczków, to my wcześniej próbowaliśmy 0-2 firmy MAM i Avent, ale młodej nie za bardzo przypadły do gustu. Przed świętami kupiłam Avent 0-6 i to był strzał w dziesiątkę ;-)

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja po nocy. Hanusia guga sobie już od ponad godziny. Leży z nami w łóżku. Mąż śpi a ja czytam co naskrobałyscie od wczoraj. Kurczę ja nie mogę jakoś dobrać smoczka Nusi. Ma 3 i żaden jej nie pasuje. Muszę się rozejrzeć za innym może rzeczywiście 0-6 m. Bo teraz mam takie 0-2 albo 0-3m. Muszę znaleść najbardziej kształtem przypominający mojego sutka może się uda :D Nusia spała dzisiaj ciągiem prawie 9 h. Także wyspalam się w miarę. Od kilku dni nie podawałam jej butelki i jak dzisiaj ściągnęłam troszkę żeby jej przypomnieć o butelce to trochę protestowała. Tak się już do cysia przyzwyczaiła Że nic innego nie chce. Trochę się martwię czy zechce jeść te marchewki i inne rzeczy później.

Odnośnik do komentarza

Maaag moja artystka do tej pory bezsmoczkowa. Wczoraj znowu zostawiłam mamie trochę mleka w butelce jak pojechałam do męża. To mieli z niej taki ubaw ż Tata ze jak przyjechałam to mala była cała zalana a ona zamiast jeść to gryzla sobie smoka a mleko leciało po brodzie. Tylko mój cyc! Smoczki mamy 3 każdy inny i z innej firmy. Nic z tego! Już taki jej urok.
A z tym podawaniem pierwszych posiłków też może być różnie. Mojej kuzynki mala na początku nic nie chciała zjeść tylko cycek. Butla była beee i tak samo łyżeczka. Miala problem bo mala skończyła już pół roku a nie chciala jesc nic innego. Ale powoli ja przekonała .... jak skończyła 9 miesięcy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki! U nas noc fatalnie, najgorsza od dawna. Nie dość że od początku roku nowego młody budzi się na dodatkowy posiłek o 1 w nocy (nie było już tego od 2-3tyg) to brzuszek go boli coraz mocniej. Pół nocy nie spałam, od 3 tylko płacz tak go bolało... Już nie wiem co robić... Milutka luc Szczęściara, któraś poleciła Infacol. Wczoraj dałam małemu dodatkowo. Kiedy myślicie pojawią się jakieś rezultaty?
Dziewczyny macie śliczne córeczki! Zuzia, Hania i Emilka! Przepiękne!
Madzik ja za tydzień planuje wprowadzić marchewkę bo skończymy 17 tydzień;-)

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie swiatecznie:)Ech,slonce za oknem takie ze czlowiek by pobiegl na spacer a tu ponoc -12!Takze kisimy ogory w domu.U mnie nocka ciezka bo Lila zasnela o 24 a w dzien spala dwa razy po pol godz.w nocy pobudki co 2h.no i znalazlam w tel meza sms od jakiejs dziewczyny z zyczeniami swiatecznymi dziwnej tresci no i spanie od 4 mialam juz z glowy:(

Dziewczyny orientujecie sie czy mozna brac olej z wiesiolka przy karmieniu piersia?niby pisza na internetach ze mozna...

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Maag ja stwierdziłam że skoro moja do tej pory nie zaakceptowała smoka i jakoś przeżyliśmy to już nie będę próbować bo po co. Przynajmniej odpadnie mi oduczanie smoka.
W Gdańsku dziś na razie -8 ale ciągle pada śnieg i co odśnieżą ulice i chodniki to znowu biało. Także u nas spacer też odpada. Kurcze moi rodzice będą jechać jutro na chrzciny 250 km z Włocławka i martwię się jak dojadą jak nie przestanie padać. Jest autostrada ale nawet ona przy takich opadach jest biała.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Witam się zimowo mroznie i słonecznie. Miałam trochę nadrabia nia stron dzięki nowej koleżance, witam Monmomka .
Dzisiaj w tv wypowiadał się pediatra że z dziećmi do trzech tyg nie można wychodzić jak jest poniżej zera a niemowlęta do 7 miesiąca można do -10 wyprowadzać, oczywiście kremowanie buzi i odpowiedni ubiór na cebulkę i tak do godziny spacer przy mrozie.
My smoczek mamy jeszcze 0-3 z lovi i do butli tez do 3 mies bo większy za szybko mleczko leci. Widać nie wszystko musi być takie książkowe. Tak jak np z karmieniem.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...