Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze smakuje przed podaniem małemu słoiczek i zdecydowanie każdy inny, mimo tego samego składu. W sumie nic dziwnego, każda marchewka inaczej może smakować. My dziś w indyka z jarzynami uderzamy. Może w końcu jakieś mięsko podpisuje temu mojemu księciuniowi.
Maaaaaag to ja już gratuluję:-) a co! Napewno będzie potwierdzenie sądu na waszą korzyść! A też jestem ciekawa, czy załatwiliście to unieważnienie z kościoła??
Iwa mój oba króliki jadł, najpierw Hipp. Żaden nie smakował. Żeby wcisnąć tego z Hipp musiałam wręcz dodać marchewki. Takie to bez smakowe:-\ z resztą sama posmakuj;-)
A my dziś pierwszy raz w domu od dawna chyba spędzimy czas. Pogoda do dupy, mżawka, zapowiadają deszcz:-(
A mój Kurczak dostał zatwardzenia. Moja mam stwierdziła, że po jagodach bo dałam mu kilka dni temu przecier z jabłek i jagód Gerbera. 4 dni bez kupy, wczoraj wycisnął 4 mega twarde i takie czarne wręcz bobki, dziś rano też tylko 2, więc dałam mu czopek bo biedny się męczy. Minęły 2h i nic narazie:-( dam mu później śliwkę jeszcze.
Miłego dnia Mamusie!

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla Ninki i Wiktorka!
Powodzenia dla Igorka :)
Mag, trzymamy kciuki za pozytywną decyzję.
Dziewczynki, z tą cielęciną to też uważajcie, bo niby nie jest uczulająca, ale przy skazie białkowej już jest bardzo i trzeba uważać.
Monikae, myślę, że Twoja mama ma rację co do tych jagód ;)

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze pytanko,czy mamusie kp ktore juz wprowadzaja nowosci zaczely tez dopajac maluszki?

Ja wrocilam od lekarza, znioslam wozek na parter, nakarmilam Lile a tu...deszcz:(no i kicha ze spaceru.kisimy sie.moze chociaz hrabina pozwoli poczytac cos o tym rozszerzaniu diety, poki co od 6:30 spala dwa razy po 10min takze ten...;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny może coś mi poradzicie. Otóż 2 msc pijemy mm bebiko pro. Kupki zawsze były ok. Zaczęliśmy rozszerzać dietę tez było ok. Później 2 tyg biegunki się rozreguliwalo tj czasem kupki zielone. Ostatnio dalam brokuła potem jabłko i kupki zielone mamy teraz nie wiem czy przerprzerwać na razie słoiki, czy nagle mleko nie pasuje, czy może te kupki mogą takie być jeśli dziecku nic innego nie jest. Nie wiem co robić zakrecilam sie:/

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Najlepszego dla półroczniakow :)

Powodzenia dla Igorka na usg, MilaMi daj znać jak poszlo.

Maaag gratulacje pomyslnego rozwiazania sprawy! :) wiem z autopsji, ze sprawy sądowe to mega przykra rzecz, dlatego tym bardziej sie ciesze, ze macie to juz za sobą.

Dziewczyny mam łeb jak sklep. Staś znów cały wysypany. Doslownie calutki w czerwonych plamach. Chcialabym zacząć poszukiwania czynnika alergicznego. Ale boję sie, ze jak przestanę jeść to calkiem znikne.. zjechalam i tak juz dosc ostro z wagi. Mam 53kg przy 169cm. Najgorsze, ze bez sensu jak odstawie jeden skladnik, bo moze byc uczulony np na dwa. I co wtedy. I tak nie bede wiedziała który.. musialabym najlepiej nie jeść nic przez jakiś miesiąc a potem stopniowo próbować.. jak ja mam mu zacząć rozszerzać dietę jak nie bede wiedziała co go uczula, czy to co mu dałam czy to co ja zjadlam. A najlepszą radę dostałam wczoraj od mojwj ukochanej szwagierki. Nutramigen. Jej dzieciom pomógł. Mialam ochotę rozmazac jej torta na twarzy (bylismy na urodzinach u siostrzenicy meza).

Mała09, jak Błażejek? Dalej ma problemy ze skórą, stosujesz jakąś diete? Jeszcze nie wprowadzacie nowych rzeczy, no nie?

Ktora mama ma jeszcze taki problem jak my?:(

Odnośnik do komentarza

Zjadlo mi posta:/ Usg w porzadku,kamien z serca! Dziekujemy za kciuki:) Chociaz musze powiedziec,ze lekarz to rutyniarz na maksa,pacjent co piec minut,myk,myk i nastepny. I w przypadku usg zawsze mnie to zastanawia,czy to az taka wprawa,czy odwalanie roboty. No i wydaje mi sie,ze na usg powinno sie jednak chodzic do radiologa,albo specjalisty w konkretnej dziedzinie. Jak wyleczymy ta bakterie to pomysle o tym raz jeszcze.
Spokojnego dnia i spacerowej pogody Wam zycze:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte,my mamy na skierowaniu tak napisane: IgE swoiste panel pokarmowy 20 alergenow i IgE calkowite. U nas te badania kosztuja 150-170 zl,ale u nas robia tez na nfz. Po ok. tygodniu wyniki. U nas sie wyciszyly te zmiany,wiec postanowilam poczekac do wizyty i wziac skierowanie na nfz. Faktycznie moze nic nie wyjsc z tych badan,ale jesli jednak cos wyjdzie,to juz jest jakis punkt zaczepienia. Wydaje mi sie,ze warto zrobic,na pewno nie zaszkodzi. No ale ja nawet nie wiem,czy u nas to alergia,choc pediatra po obejrzeniu skory i morfologii Malego powiedziala,ze raczej tak. Mamy wizyte 17.03,ale pewnie przeloze ze wzgl na to leczenie teraz.

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte,ja bym chyba tez doradzala te testy alergiczne.wydaje mi sie ze to ogolnie super sprawa,dzisiaj w sniadaniowce mowili wlasnie o przebadaniu dna.przynajmiej juz cale zycie wiesz jakie produkty nie sluza twojemu organizmowi a to wazne zeby od malenkiego dobrze "zaprogramowac" swoj organizm.musze jeszcze o tym doczytac.testy drogie ale mysle ze warto w twoim przypadku o nich pomyslec bo ty stracisz zdrowie,Stas bedzie sie meczyl a potem na leki i masci i tak wydasz majatek.

Imbir,zielonych kupek nie powinno byc.nawet mowia " kupa prawde ci powie";))i jak nie jest ksiazkowa tzn ze cos jest nie halo.a dlugo juz rozszerzasz diete?moze nie wychwycilas braku tolerancji ktoregos ze skladnikow?

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

My po spacerku. Pochodziłyśmy półtorej godziny ale trzeba było mykac bo deszcz się rozpadał.
Emka narazie ksiądz przeczytał ten pozew. I zdziwiony był ze tak dobrze jest napisany :) sami pisaliśmy a raczej ja pisałam a mąż opowiadał. Składamy na pewno. Ale jeszcze nie złożyliśmy. Proboszcz nam powiedział ze po przeczytaniu uważa sprawę za wygrana na pewno. Żebyśmy się nie martwili :) bardzo się cieszę.

Odnośnik do komentarza

Charlotte nie chce Cię martwić. Ja praktycznie przez 3.5 miesiąca nie jadłam już prawie nic byłam na grahankach i dzemie porzeczkowym. I ziemniakach suchych. Po kurczakach i indyku masakra. I skończyło się jak przeszłam na bebilon pepti. Tyle że ja jak pamiętasz byłam załamana że nie karmię.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Ojejku nie mam czasu napisać bo mała jest dziś bardzo absorbująca a jak śpi to albo mam coś do zrobienia albo poszłam do sklepu i tak to. No właśnie a pro po opieki tatusiów wracam ze sklepu a zapomniałam kluczy, pukam do drzwi, mój szalony pies odrazu szczeka, w końcu otwiera mi drzwi syn, wchodzę, słyszę, że Ola płacze a tatuś śpi :/ syn siedział przed komputerem w słuchawkach więc nie wiadomo ile płakała, mam nadzieję, że nasza sunia zbudziła ją tym szczekaniem.
Ślę życzenia dla wszystkich dzisiejszych solenizantów, zdrówka i dużo uśmiechu :)
Mila mi super, że usg ok, to prawda, że wielu lekarzy bo nie tylko jeśli chodzi o usg, badają jak na akord, smutne to :/
Maag gratuluję, że Wasze sprawy idą w dobrym kierunku, oby tak dalej :)
Dziewczyny chyba tylko ja już zostałam, która jeszcze nie wprowadzała żadnych marchewek itp. /tylko kaszka jest czasami i jabłuszko z siateczki /Chyba czas już zacząć ale jakoś mi nie spieszno, mam jakieś obawy, że nie wiem co i jak, od czego zacząć po ile dawać, wy wszystkie już takie obcykane. Bo biegunki po szpitalu nie widać, wręcz nie się, że pójdzie w drugą stronę, bo wczoraj i dzisiaj bez kupy.
No i dobra wiadomość, wynik z eeg wyszedł prawidłowy juhu :D mam zdrową córeczkę, kamień z serca.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte - Ja dalej nie jem nabiału i jajek, ale za to wcinam czekoladę. Wczoraj zjadłam marchewkę glazurowana na maśle. Powoli zaczynam sobie więcej pozwalać. Pamiętaj że to nie musi być alergia pokarmowa... Dlatego uważam ze warto zrobić te testy. My czekamy na ustalenie terminu.

Błażej wygląda naprawdę dużo lepiej! Odstawiłam Lovele i piore w płatkach mydlanych. Dodatkowo pediatra poleciła ubierać pod spód białe ubranka, bo może być alergia na barwnik. Kupiłam 5x białe body na krótki rękaw w tesco za 37 zł i ubieram. Nie zaszkodzi a może pomoże.

Stosowałam zasypkę przez jakieś 2 tygodnie, a jak skóra przestała być jednym wielkim czerwonym wiorkiem, a stała się wiorkiem lekko różowym, wróciłam do smarowania.
Mam mnóstwo próbek i zaczęłam od Bepanthenu Sensiderm. Z czystym sumieniem mogę polecić. Smaruje dwa razy dziennie, już pierwszego dnia kolanka stały się miękkie i nawilżone! Emolientami smarowałam 5x dziennie i przed każdym kolejnym znowu był suchy jak wiorek.

Od kilku tygodniu co drugi dzień zamiast kąpieli jest moczenie 10 minut w siemieniu. Pół szklanki siemienia zagotować w 4-5 litrach wody i gotowa 15-20 minut. Odcedzić i delikatnie rozcienczyc woda. Nawilża natychmiastowo, efekty już po pierwszej kąpieli! 1kg siemienia 5-6 zł, 400 ml emolientu 40-50 zł.....

AZS temat rzeka... Kierownik mojego męża mówi że jego Maluch był uczulony na roztocza... To może być cokolwiek, nawet jakiś konserwantów z żywności.

Mag - Gratuluję :)

Błażej dwa dni temu zaczął kichać i bałam sie że się przeziębil,ale skubaniec sprzedał mi zarazki i teraz sam się dobrze czuje, ja za to ściele łóżko, i grzeje się kolejna herbatka z odbitek miodem cytryna i malinami... A mąż na zakupach bo skończyło nam się jedzenie ;-) Spokojnej nocy!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny 30 stron do nadrobienia!!!!!! Nie dam rady. Moze ktos skrotem opisac co sie dzialo? Prosze :)

Ogolnie zyczymy wszystkiego najlepszego solenizantom.
Duzo zdrowka dla wszystkich chorych :*

Jutro jedziemy do Pl i tez nie bede miala czasu zeby przegladac. Juz sie boje jak to bedzie po dwoch tygodniach :0

U nas nic nowego sie nie dzieje. Zadnch nowych umiejetnosci i zadnych nowych zebow :/

Pozdrawiamy serdecznie :) :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie :) Jestem mamą dziewczynki, urodzonej 12 września. Forum czytam regularnie od roku, ale z uwagi na zagrożoną ciążę i obawy o szczęśliwe rozwiązanie wolałam się nie odzywać. Nie ukrywam, że w trakcie długich miesięcy leżenia w czasie ciąży często "ratowałyście mój dzień". Ale do rzeczy. Postanowiłam dodać swoje pięć groszy, ponieważ zmagamy się z AZS. Taką diagnozę mamy postawioną od około 1,5 miesiąca i obecnie córcia jest pod opieką alergologa, oczywiście wizyty są prywatne, temat NFZ pominę. Chcę odnieść się w szczególności do Charlotte, być może wspólnymi siłami uda się pomóc naszym dzieciaczkom. Od momentu zdiagnozowania AZS jestem na diecie, ponieważ karmię od początku wyłącznie piersią. Fakt ta dieta to koszmar, często chodzę głodna, wyeliminowałam mleko i przetwory, jajka, kakao, cytrusy, przetworzone, gotowe jedzenie. Jesteśmy też po testach z krwi na 30 alergenów, z których wszystkie wyszły ujemne? czekam na wizytę do 16.03. aby ustalić dalsze postępowanie. Mimo ujemnych testów nadal mam trzymać dietę. Zaznaczę, że u nas AZS objawiło się jedynie kilkoma plamami na twarzy i dosłownie trzema na przedramionach. Poza tym skóra bardzo ładna, nie stosuję emolientów, a całe ciałko smarujemy raz w tygodniu lipikarem z la roche, zresztą za Waszą radą. W niedzielę córcia skończy 6 miesięcy i dopiero po wizycie u lekarza zaczniemy rozszerzać dietę. Z informacji uzyskanych od lekarza wiem, że należy wstrzymać się z rozszerzaniem diety u atopowców i kolejność i rodzaj pokarmów też się trochę różnią. Na początek zaczniemy od sinlaca. Dlatego warto zrobić testy z krwi. Jest duża szansa, że ujawnią alergeny (chociaż u nas się nie powiodło). Jednakże odkąd stosuję dietę poprawa jest znacząca. Plamy są właściwie niewidoczne, więc coś musi ją uczulać. Z kremów mogę polecić latopic, nie jest drogi, a efekt był natychmiastowy. Stosowałyśmy też locoid i pimafucort ( ale to już sterydy, choć niby łagodne). Po wizycie u lekarza napiszę na czym stanęło z rozszerzaniem diety i jak dalej postępować z AZS. Może coś przyda się którejś z mam. Tymczasem pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdzie się miejsce i dla mnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...