Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny, czy macie jakieś pomysły jak mam zacząć rozmowę by szefową nie zwalałam mnie pracą? Wie że jestem w ciąży i bardzo dużo śpię po pracy, ale niestety pracuję ok 14h dziennie przed komputerem... Już po woli nie daję rady. Mało śpię, chodzę zestresowana... Nie wiem jak to jej wytłumaczyć że przegina!

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pod ochroną się jest od dnia poczęcia i pracodawca nie na prawa zwolnić kobiety w ciąży.

Ja jestem za zwolnieniu odkąd tylko się dowiedziałam ze jestem w ciąży ze względu na wcześniejsze poronienia. Z tym ze mój Szef jest bardzo ludzki i doskonale mnie rozumie i mi kibicuje. Dzwoni do mnie nawet i pyta jak się czuje. To miłe :-) nie boje się tego że mnie zwolni w momencie gdyby nie daj Boże znowu coś się wydarzyło. Już raz przechodziłam taką sytuację i Szef nie tylko mnie nie zwolnił ale wspierał mnie i mi kibicował żeby się udało zajść w kolejną ciążę.

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9csqvdyofxlzh.png

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa, jak najszybciej udaj się do lekarza prowadzącego. Może się okazać że będziesz musiała np przeleżeć ciążę.

Olusia, wcześniej nigdy nie byłam w ciąży, a umowę mam na czas nieokreślony. Nie chcę mówić, że sobie nie radzę, ale to za duży stres jak dla mnie :( czuję się bezradna. We czwartek idę do wizytę lekarską, powiem wszystko lekarzowi. Ciekawe co powie.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa najważniejsze że z Maluszkiem dobrze. Teraz lez jak najwięcej oszczędzaj się i słuchaj zaleceń lekarza. Jeśli będziesz musiała leżeć do końca to będziesz musiała dać radę. Wierzę że jakoś się wchlonie, nieraz się słyszy o takich sytuacjach i wszystko się kończy dobrze i w Twoim przypadku też tak będzie. Trzymam kciuki. I pisz do nas jak tylko będzie coś wiadomo.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Nie dało się ukryć objawów ciąży takich jak zawroty głowy, szef się domyślal, czekał na potwierdzenie. Tylko jemu powiedziałam, bo nie mam nikogo więcej nad sobą. Po pierwszym poronieniu pomógł mi się podnieść. Sam stracił parę razy dzidziusia, więc to wysłanie na l4 tym sobie tłumacze... Każda praca jest inna, u nas jak wejdzie się w kontrakt to ciężko jest nowej osobie się odnaleźć.
Antynikotynowa ja co prawda krwiaka nie mam, ale mam 3 cm torbiel i zalecenie jak najwięcej leżeć i odpoczywać. Parę znajomych miało krwiaka w ciąży i zalecenie leżenia. Urodziły zdrowe dzieci. Bądź dobrej myśli.

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Evee czy Twoja szefowa tylko Ciebie tak zarzuca pracą czy innych też?
To jest ciężki temat i rozmowa na pewno nie będzie tą z przyjemniejszych. Spróbuj pójść do niej i porozmawiać jak z "człowiekiem". Zacznij może, że ostatnio masz coraz więcej pracy i powoli przestajesz się wyrabiać, a że chcesz aby zadanie zostało jak najlepiej wykonane chciałabyś poprosić o osobę do pomocy (tym sposobem zmniejszysz ilość pracy, którą masz). Dodałabym coś może w kontekście zachowania bardzo dobrego wizerunku w oczach klienta, tak aby po zakończeniu tego zlecenia zlecił kolejny, może większy i za większe pieniądze. Bardzo ważne też dla firmy będzie polecanie jej przez tego zadowolonego klienta innym podmiotom, dzięki czemu zyski firmy mogą wzrosnąć (tutaj już popłynęłam). To propozycja ugodowa. Jeżeli nie zadziała masz w ręku Kodeks pracy:
Czas pracy w tych systemach i rozkładach czasu pracy w przypadku kobiet w ciąży nie może przekraczać 8 godzin na dobę. Jeżeli w związku z tym ograniczeniem wymiar czasu pracy pracownicy ulega zmniejszeniu, pracownica mimo to zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany.
eśli na stanowisku zajmowanym przez kobietę w ciąży występują czynniki szkodliwe dla zdrowia czy niebezpieczne, pracodawca zobowiązany jest przenieść ją do innej pracy bądź zwolnić ją na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do otrzymania wynagrodzenia w takiej samej wysokości. Dotyczy to również wykonywania pracy przy obsłudze monitorów ekranowych powyżej 4 godzin na dobę. Zgodnie bowiem z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet prace takie zostały zakwalifikowane jako prace szczególnie uciążliwe lub szkodliwe dla zdrowia kobiet w ciąży. Jeśli po upływie 4 godzin pracy przy komputerze pracodawca nalega na kontynuowanie pracy w takich warunkach, kobieta w ciąży ma prawo bez konsekwencji odmówić wykonania polecenia, co nie będzie stanowić naruszenia obowiązków pracowniczych.
To jeżeli po dobroci się nie da.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Evee- a czemu po prostu nie pójdziesz na zwolnienie? Ja tam bym się nie zastanawiała, chyba że bardzo lubisz swoją pracę?

Ja nie powiedziałam jeszcze nic w pracy. Jestem ciekawa co szef powie, bo teraz dopiero kończy mi się niewykorzystany urlop wypoczynkowy po poprzednim macierzyńskim, na którym byłam do 22 listopada. I od razu hop- na kolejne zwolnienie....

Antynikotynowa- okropna twoja sytuacja, ale najważniejsze, że z maluszkiem jest ok. Moze wyleżysz i będzie dobrze. Moja dobra koleżanka też miała krwiaka, musiała leżeć przez kilka miesięcy, ale potem już pozwolono jej się ruszać i końcówkę ciąży spędziła w miarę normalnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Uff .. Przeczytalam wszystkie strony chociaz jeszcze nie potrafie zapamietac was wszystkich, ale obiecuje ze sie postaram. :)
Ja dzis caly dzien bardzo zestresowana jestem bo zamierzam jutro mojej bezposredniej szefowej powiedziec o ciazy... I boje sie troche jak to przyjmie , chociaz moja firma jest bardzo przyjazna rodzinie.

Czytalam ze niektore tez macie straszne mdlosci i wymioty , ja ok 3 tygodnie nie moglam prawie nic jesc i pic , schudlam ponad 4 kg / najpierw mialam przepisany dimenhydrinat ale srednio pomagalo / od czwartku mam nowy lek ondansetron ( pol tabletki) i narazie jest ok wiec zobaczymy/ jestem dobrej mysli.
Dobrej nocki wszystkim!

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvfloy8cxrhja.png

Odnośnik do komentarza

Art. 177. § 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.

§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym nie przekraczającym jednego miesiąca.

§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvfloy8cxrhja.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Pracą zawalana jestem tylko ją. Szefowa nie za się na moich obowaizkach i nie wie ile czasu zajmują poszczególne zajęcia- tak wiem każdy jest w szoku jak o tym mówię. Bardzo lubię moją pracę, ale nic ponad siły. We czwartek wizyta lekarska, powiem o wszystkim i niech lekarz myśli czy wystawić l4 czy jeszcze poczekać... to dopiero 10 tydzien

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Może i tak. Gdzieś w internecie przeczytałam właśnie, że przed 12 tyg może zwolnić bez konsekwencji i tym się zasugerowałam. Teraz nie mogę znaleźć. Ale pogrzebałam trochę i dzięki temu wiem, że jak mi się umowa skończy z dniem porodu to nie mam prawa do urlopu macierzyńskiego ale mam prawo do zaaiłku macierzyńskiego i przejmuje wtedy płatność zus :-) Bo mam na razie umowe na 3 mce i jak mi sie uda dogadać żeby przedłużyli na dłużej niż do sierpbia to nie bedzie problemu, ale raczej sie nie da :-/

Dziś wielki dzień. Jedziemy z dzidziusiem się obejrzeć :-) Mam nadzieję, że jest wszystko w porządku i również wstawię małego Misia Haribo ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kxoh0ocjq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...