Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny melduje sie po ostatnim Usg prenatalnym maly ma 1800 g lezy glowka do dolu i jest piekny dzis doktor z nim walczyl zeby choc na chwile sie obrocil do nas buzka bo caly czas lezy dupka do nas i sie na chwilke udalo i akurat nam zdjecie zrobil:-) Lozysko mam 1stopien dojrzalosci i termin przesunal sie na 6.08 po tym badaniu sie uspokoilam i pojechalam na zakupy:-)

Dziewczyny z krakowa wspolczuje tych SDM u nas nuedlugo szczyt Nato i nie bedzie lepiej dla dziewczyn z Warszawy wiem ze przez caly tydzien przed szczytem beda pozamykane ulice i przedostsnie sie na druga strone wisly do srodmiescia bedzie graniczylo z cudem wiec patrzcie na internecie jakie objazdy beda

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

3stopien to oznacza że macica jest gotowa do porodu. Zmniejsza dopływ tlenu i minerałów. Może doprowadzić do saczena się wód płodowych. Muszę liczyc ruchy i w razie wątpliwości jechać na pogotowie. To za wcześnie, a poród może się zacząć w każdej chwili. Muszę kupić ubranka dla wczesniaka.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Evee skoro ryzyko istotnie jest tak duze to nie powinni w pierwszej kolejności wysłać Cię na sterydy?? W pierwszej kolejności tym bym się martwila.
Jestem pewna, że donosisz ciążę :*

Majeczka ciesze się, że u Ciebie wszystko ok! Już niedługo zobaczysz swoją kruszynke na żywo! !

Zaczarowana witamy, życzymy powodzenia i zapraszamy do pisania regularnie ! :)

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, już dzwoniłam do prywatnej przychodni by zrobić badanie dopplerowskie które wymianę między matką a dzieckiem. Jutro się zapiszę na wtorek,a wizytę u prowadzącej mam we czwartek. Muszę sprawdzić czy z wymianą jest ok bo czasami łożysko może mieć 3poziom ale funkcjonowac normalnie. Jeżeli będzie coś nie tak, przyspieszę wizytę i sama zaproponuję sterydy. Niestety najprawdopodobiej będę miała zakaz wyjazdów. 31tydzien to trochę wcześnie. Mogą pojawić się skurcze, wyciskanie płynu owodniowego lub niedostarczenie odpowiedniej ilości tlenu- to mnie najbardziej przeraża ;( już powiedziałam m że teraz będę co chwilę mixowala brzuch by mały sie ruszył, do porodu wymęczę te dziecko. Na ostatnim USG miała 2 więc było idealnie...

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Evee kochanie, wiem przez co przechodzisz bo ja wizję nagłego porodu mam od 5 tygodni :* Teraz byłaś na nfz czy prywatnie? Pytam, bo my mamy dopplera na każdej wizycie wiec myślałam że to jest w "standardzie".
Moge doradzić Ci tyle ze swojej strony, żebyś po 1 nie zamęczała Jasia. Ja liczyłam ruchy i w końcu przestałam bo nie byłam w stanie psychicznie tego znieść, niestety moi chłopcy to leniuchy. Do tej pory wszystko jest ok, wiec po prostu obserwuj co się dzieje. Licz jeśli chcesz tylko po prostu daj mu żyć po swojemu:*
Po 2 nie wiem czy masz taką możliwość ale przełóz sesje i studia na wrzesień. Mysle ze zwolnienie od lekarza wystarczy, może je zawieźć na uczelnie nawet Twój M. Dla Was najważniejsze jest teraz dotlenienie łożyska z tego co czytałam, a to funkcjonuje najlepiej na lewym boku a na pewno nie na siedzaco. Po prostu nie przejmuj się niczym i nikim tylko leż :*
Po 3 zamów sobie paski do sprawdzania ph. Możesz co rano kontrolować wydzielinę z pochwy, dzięki temu będziesz pewna, że płyn nie wycieka. Na allegro max 15zł. Tak samo sprawdzają sto w szpitalu.
No i po 3 nie martw się. Ja juz miałam kilka razy rodzic, cały czas jest zagrożenie pęknięciem owodni i naglym porodem ale po skończeniu 29tc zrobiłam sie spokojniejsza bo to juz mimo wszystko stosunkowo bezpieczny czas a każdy dzień to kolejny krok do przodu. Tylko sterydy trzeba wziąć i przy masie Twojego synka naprawdę wszystko będzie dobrze nawet jeśli urodziłby się teraz. Znam 2 dzieci z 7go mca, jeden 29+0, drugi nie wiem który tydzień ale ważył dokładnie 1kg. Oboje zdrowi, duzi i silni. :) Ale jestem pewna, że donosisz spokojnie ciążę do końca. Nie poddawaj się, myśl pozytywnie bo jak pisała Anihilacja, nastawienie jest mega ważne i naprawdę olej wszystko i po prostu skup się na sobie , dziecku i odpoczynku bo to najlepsze, co możesz teraz zrobić :*

Odnośnik do komentarza

Witam, ale sobie znalazłam porę na nadrabianie forum ;-), no ale jak się wczoraj zasnelo o 22 z telefonem w ręce, to kiedyś trzeba dokończyć czytać zaległości :-) Chwilę po godzinie 3 wstala moja córka (robi to regularnie w każdy dzień...) i mnie zawołała do swojego pokoju, ona po 2 minutach zasnela ponownie, a ja już nie i się nie zanosi, zwłaszcza, ze wiem że za niecałe półtorej godziny wstaje do pracy moj mąż, budzi się też córka, a ja razem z nimi.

Anula11, jak to w większości przypadków infekcji wirusowych bywa, najgrozniejsze bywa przechorowanie w ciąży infekcji pierwotnej. W przypadku CMV przebycie pierwotnej infekcji nie chroni przed jej reaktywacja lub nadkazeniem troche innym szczepem wirusa, ale w ogromnej większości chroni przed transmisją wirusa na dzieciątko, bo już mamy przeciwciala. Więc ja nie spotkałam się z takimi zaleceniami, zeby po przebytej infekcji kilka razy kontrolować poziomy przeciwciał w ciąży. Ja przebylam cytomegalie kiedys w przeszłości przed ciazami, teraz tylko w pierwszym trymestrze robiłam poziom przeciwcial na polecenie lekarza, ale bez jakiegoś większego przekonania.

Odnośnie tego starzenia się łożyska, na pewno ważne jest częstsze monitorowanie stanu dzieciątka, ale przede wszystkim w tym całym zmartwieniu, dobre jest to, ze lekarz zwrócił na to uwagę. Sama ocena morfologiczna łożyska w skali Grannuma (ocenia się tam obecność jakiś zwapnien, torbielek itd.) nie mówi o wszystkim. Ważną jest właśnie ocena przeplywow, ilości płynu owodniowego - bo gdyby łożysko było mniej wydolne - płynu byłoby mniej i wzrostu dzidziusia - bo to zawsze świadczy o tym, czy dostarczana jest odpowiednia ilość składników odżywczych. I czesto jest tak, ze te pozostałe parametry są prawidłowe, pomimo że sama ocena łożyska mogłaby wskazywać na jego przedwczesne starzenie. Wiem, ze trudno powiedzieć - głowa do góry, ale wierzę, ze bedzie wszystko dobrze. Najważniejsze to nie załamywać się, nie poddawać, tylko zrobić wszystko, zeby dobrze kontrolować stan dzieciaczka.

Pozdrawiam serdecznie, wlasnie minęło ponad półtorej godziny odkąd nie śpię, a mój Maluch w brzuchu, to chyba nigdy nie sypia, bo zawsze jak się obudze w nocy, to go czuje ;-). Nie pamiętam czegoś takiego z poprzedniej ciąży, wtedy zdarzało mi się rozbudzić w nocy i czekać 2 godziny, aż wyczuje jakiś subtelny ruch, A teraz to mi się wydaje, ze w tym brzuchu trwa wieczna walka z jelitami i innymi narządami o byt, kto zdobędzie dla siebie więcej miejsca ;-). Ale nie ukrywam, ze wolę ta wersję, gdy nie muszę z niepokojem wyczekiwac ruchów.

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, najprawdopodobniej to mój ostatni zjazd w tym semestrze. Pójdę na same kolokwia bo te testy. We wtorek więcej się dowiem po przepływach, bo może wcale nie jest tak źle. Jest jeden lekarz w przychodni niedaleko który tego typu badanie robi. 220zl to nie majątek, a jak będę spokojniejsza. Na USG byłam prywatnie, nie chodzę na NFZ. M dziś w nocy odruchowo przytulał się do brzucha, zupełnie nieświadomie. Kurczę, miałam zupełnie inne plany:(

Anihilacja płyn w normie, waga w normie, wymiary też, wiec lekarz zwrócił na to uwagę ale powiedział również że powinnam bardziej na siebie uważać. Już czytalam że z 3 można nawet do 38tyg utrzymać ciążę bez żadnych problemów.

Czy ktoś wie czy położna może zrobić ktg? Czy tylko lekarz?

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Anihilacja - przybijam piątkę, też miałam pobudkę w okolicach 5, ale przez alergię. To glupie, ale mam nadzieję, że od tego kichania nic się Małej nie stanie. Muszę jednak przyznać, że przyjemna jest taka cisza i spokój :-)
Evee - tak, jak mówią dziewczyny, prawdopodobnie te przepływy ok, bo Maluch tak ładnie rośnie. Przykro mi, że wkradł się już niepokój, ale ja bardzo wierzę, że będzie dobrze, że donosisz ciążę. Ściskam!
A co do śdm, to ja nawet nie chcę o tym myśleć, bo wszystkie szpitale mamy po drugiej stronie miasta, jesteśmy w tej najbardziej zamkniętej strefie i nawet położna mówiła, że jak cos się zacznie, to tylko karetka :-/ Dlatego Mała niech siedzi do sierpnia...

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyvfxmaa17stme.png

Odnośnik do komentarza

Masakra z tymi SDM… W sumie to dobrze, że zostaję w Warszawie i mnie tam wtedy nie będzie. Choć u nas w stolicy zbliża się szczyt NATO to też będą spore utrudnienia przez jeden weekend - ale to tyczy się przede wszystkim zakorkowanych ulic bo mają sporą część dróg zamknąć niestety. Ale jakoś to będzie. Szczyt jest 8-9 lipca więc jeszcze dla mnie raczej bezpieczny termin.

Dziewczyny oszczędzajcie się. Trzymam kciuki za donoszenie ciąży jak najdłużej!

Wczoraj w nocy napędziłam stracha mężowi. Dosłownie myślał, że rodzę… :D Ciężka noc to była, zaczęło się od bólu kości tak że nie mogłam się ruszyć. Wzięłam Apap. Jak troszkę przeszło to znów mi brzuch twardniał jak kamień, miałam chyba z 6 skurczy w ciągu godziny, a do tego Filip strasznie się wiercił i kopał mnie w dole brzucha gdzie właśnie wszystko bolało i dosłownie pchał się do pochwy, miałam wrażenie że zaraz ze mnie wyjdzie. Ale nie bałam się, już to raz miałam i moja ginekolog twierdzi że to normalne, bo dzidzi się musi rozpychać. A na koniec tak się mały ułożył że nagle zwymiotowałam (w małych ilościach na szczęście) obok łóżka :/
Więc generalnie masakra. Ale potem ładnie zasnęłam i obudziłam się dopiero o 6 rano i to strasznie rześka i wyspana o.O tylko te kości mi dalej dokuczają…
A dziś o 10 mam wreszcie USG!!!!! :3

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Witam z rana :) dzisiejszą nockę mogę zaliczyć do przespanych :) w porównaniu do ostatniej gdzie nie spałam od 3 do 6 :( mój mężu stwierdził, że organizm już się przyzwyczaja do tego co będzie po porodzie....
Współczuję dziewczynom z Krakowa ŚDM, znając życie będzie jedno wielkie zamieszania. Kiedyś brat mojego męża pytał się czy z nim pojedziemy na ŚDM.... bardzo mądre pytanie z jego strony :D odpowiedź oczywiście brzmiała nie :)

Evee z tego co wiem to jak pojedziesz na ip to położna lub lekarz robi ktg. Chyba, że masz swoją położna opłaconą to tym bardziej zrobi Ci ktg.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09koyj6yovn.png

Odnośnik do komentarza

Evee trzymaj się i dużo odpoczywaj. Przypływy są w normie i Maluszek rośnie to jest super i wytrzymacie do bezpiecznego terminu.

U nas ok, przez ostatnie dwa dni Mały był leniuszkiem co trochę mnie niepokoło, ale wczoraj wieczorem już bardziej poszalał, Ufff. Po południu leżeliśmy z M i najpierw stukałam w brzuch ale cisza więc zaczęłam potrząsać. M z przerażeniem pyta co ja robię Małemu i zabrał mi ręce :) widać każdy z naszych mężczyzn reaguje w podobny sposób na takie akcje.

Ostatnio mam dziwne sny, a dziś śniło mi się, że byłam u Kukurydzy i jadlysmy te słynne bułki z truskawkami :) więc kochana podrzucić proszę jeszcze raz link z przepisem i będę musiała zrobić bo nawet już śnię o tych przysmakach :)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdckqi1ni5sg5zb.png
https://www.suwaczki.com/tickers/l22ny2v4a5hyiypu.png

Odnośnik do komentarza

Evee
Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze:* I bedzie, coraz bliżej nam do konca:) Co do KTG to polozna robi, bez problemów;)
Majeczka
Wow imponujaca waga:)
Kukurydza
Dokladnie ty już tyle razy mialas rodzic, że jestes przykładem że wszystko moze sie udac i byc dobrze.
Anihilacja
Dziekuje:* Chociaz z tym sie czuje lepiej:* Ale twoje dziecie szaleje z tymi ruchami:* W pierwszej ciąży tak miałam a teraz to mam taką dame, xe lubi mnie stresowac:)
A teraz siedze i mysle, rok temu we wakacje przeszlam polpasca a teraz kolezanka dzwoni, ze jej mala dostala rano ospy bo w przedszkolu, panuje. I odrazu strach bo mam jakies 2 kropki na brzuchu, i jedną na rece... Wiem polpasiec skupia sie z jednej strony ciala a i tak sie boje...

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)

Pipi gratuluję, że wracacie do domku :) Nie ma jak u siebie, więc wygodnie będziecie odpoczywać i cieszyć się sobą:).... bo już terminy coraz bliżej i dzidziusie niedługo przestaną gramolić się w brzuszkach :D Będzie mi tego szkoda...

Evee Przykro, że trochę pokomplikowało się z tym łożyskiem. Oby teraz wyniki wyszły dobrze i niech dzidziuś rośnie w siłę. Trzymamy kciuki :)

Zaczarowana Witaj! Zapraszam do klikania niebieskich linków pod postami kukurydzy123. W jednym znajdziesz tabelkę - tam wpisz informacje o sobie i dzidziusiu. Dzięki temu nieco poznasz też nas, jakiej płci są nasze bobaski, jakie imiona dla nich szykujemy.
A zamiast czytać wątek od początku wystarczy przeczytać naszą pigułę ( !!!!FAQ!!!). Tam umieszczamy streszczenie najważniejszych omówionych tematów. Dla ułatwienia tą encyklopedię mam i ja pod postem :)

Anihilacja Walka o byt :D To mnie rozbawiłaś tym stwierdzeniem:D Ale ja też w sumie bardziej gdy się nawet lekko przebudzę, to mojego rycerzyka czuję, więc póki co, też jest z niego nocne stworzonko :)

natalia93 No to Wam synek rewelacje w nocy zafundował... Łobuziaczek :D Co do arytmii nie bardzo pomogę, nie znam się na tym, chociaż mój mąż ma stwierdzoną(ogólnie jego serce jest jakieś dziwne :P, takie leniwe), ale generalnie nic z tym nie robi i jest dobrze. Tak też sobie myślę, że jeśli jest to jednorazowy taki "odskok", to może związane jest z nerwami. Nie wiem, czy pijesz kawę, ale jeśli tak, to może dziś lepiej chwilowo odpuść i zamiast tego łyknij melisy. Zmierz ciśnienie za jakiś czas i zobacz, czy tym razem jest OK. I postaraj się nie stresować, bo stres nasila takie sercowe problemy.

Zmotywowana Waszymi już prawie gotowymi wyprawkami zrobiłam wczoraj pranie ciuszków. Dziś będę prasować :) No i wczoraj postanowiłam się rozglądnąć za torbą, którą mogła bym zabrać do szpitala. Z ciekawości weszłam do sklepu z używanym sprzętem i okazało się, że akurat miała pani jedną w świetnym stanie, tylko zamek do wymiany (i temu chyba zawdzięczam brak śladów użytkowania :) ). Wytargowałam jeszcze cenę i nabyłam torbę za 10 złotych :D Zamek już wymieniony - nie mogłam się doczekać :D i musiałam już to zrobić wczoraj- dziś może uda mi się ją wyprać i kolejny punkt mogę odhaczyć na liście wyprawkowej :D Jestem zadowolona z tego, że znów udało mi się sporo zaoszczędzić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny:)
ja mam termin porodu na 9 sierpnia, ale też obawiam się porodu w ŚDM. Mieszkam w Krakowie i tutaj chcę rodzić, tylko że na drugim końcu miasta...
Pocieszające jest to, że przy pierwszej ciąży podobno tak szybko to nie idzie i zawsze trwa to kilka dobrych godzin za nim rozpocznie się faktycznie akcja porodowa.

Zapraszam na mojego Bloga dla kobiet w ciąży i Mam:
Tekst linka :)

Odnośnik do komentarza

Evee
Ja też zrobiłabym to badanie dla własnego spokoju ale mam przeczucie że wszystko wyjdzie dobrze bo przepływy są w porządku i dziecko ładnie przybiera.
Kukurydza
Znowu mam do Ciebie pytanie i do twojej wiedzy :-) coś na odbudowę chrząstki w kolanach u mojego Męża koledzy z crrosa polecili mu 4 flex ale może ty coś doradzisz lepszego. Chodzi o to że kilka lat temu strasznie mu strzelało w kolanach przy każdym kucnięciu i go to bolało zrobiliśmy cała diagnostykę i nic nie wykazała dostał wtedy jakieś tabletki na odbudowę i zakaz gry w piłkę na pół-roku i przeciążania kolan wtedy pomogło.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny widzę ze wyprawka u Was pełną parą. Ja jestem w tym temacie jeszcze daleko w tyle ale myślę że miesiąc przed terminem będę już gotowa ;)

Mam pytanie które być może już tu padło ale nie dokopie się... orientujecie się jak dokładnie wygląda sytuacja uznania ojcostwa przed porodem? Z moim m. nie mamy ślubu a chciałabym by dziecko od razu po porodzie miało jego nazwisko i by sam mógł dokonać formalności po urodzeniu. Jak wyglada ta sytuacja kiedy nie będę rodziła w swoim mieście ? Nie ma to znaczenia?

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...