Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry w niedziele :)

Jeszcze 33 strony do nadrobienia i będę na bieżąco- skutki remontu, który miał być tylko małym "odświeżaniem" jednak mieszkanie przypomina plac budowy -a co najgorsze, szwagier, który wykonuje wszystkie prace, kolejny wolny termin na dokończenie ma dopiero za trzy tygodnie..a to już będzie 35 t.c! Przeraża mnie jak ten czas szybko teraz pędzi . Jeszcze chwila a zamiast postów od "wizytującuch" z wypiekami na twarzy będziemy czytać te od "rozpakowanych":)

Co do rodziców chrzestnych to zastanawiałam się czy poproszenie małżeństwa o zostanie chrzestnymi jest dobrym pomysłem -np. brat i bratowa. Mój M twierdzi, że to może być dla nich zbyt obciążające finansowo i mogą się źle czuć z tą propozycją, natomiast ja nawet nie pomyślałam z tej perspektywy bo nie wartość prezentów ma tu znaczenie ale też nie chce wprawić ich w zakłopotanie a domyślam się, że jak już zapytamy to nie odmówią..

Któraś z Was zamawiała może ten otulaczek z DDTVN?

Zielono-oka witamy nową Mamusie!

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa ja gdzieś widziałam, że górna norma jest ok 160 ale myślę, że jeśli Twój lekarz nie miał do tej pory zastrzeżeń to nie powinnaś się martwić. :*

Agusiku powodzenia z nadrabianiem, jestem bardzo ciekawa czy Ci sie uda :D ;)
Co do chrzesnych to chyba Twój mąż ma rację, pomysł ogólnie bardzo fajny ale pytanie czy komfortowy dla chrzestnych; )
Powodzenia z remontem i jego skutkami. Spokojnie, wszystko zdążysz zanim urodzi się dzidziuś!

Miłego dnia dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa moje dziecię przy 2 badaniach prenatalnych miało tetno 162 i lekarka mówiła, że jest jak najbardziej dobre z tymże damo bicie było nierówne i podejzewala arytmie. A tego powodu musieliśmy iść na 3 badanie w 28 tc żeby zrobić echo serca płodu. Na badaniu na szczęście wszystko wyszło w porządku i tetno wówczas było 140. Również czytałam teraz, ze 160 to dobry wynik.

Agusiku - łącze się w bólu remontowy. Ja już wprawdzie prawie po ale wiem co to za wyzwanie. Tak..... u nas też miało być tylko odświeżenie ;-)

Odnośnik do komentarza

Hejka:) dziś m puścił mnie na uczelnię na egzamin i powiedział że jak do 10nie wrócę to wsiada w samochód i zrobi mi raban na uczelni. Byłam grzeczna, napisałam egzamin, zrobiłam sobie małe zakupy- staniki na teraz i majtki bawełniane, bo te które już mam zaczynają robić się niewygodne. Nie ma co się chwalić ale duże rozmiary mają na wyprzedaży w Carrefour:) wróciłam do domku i leżę. M pojechał na trening i umówiliśmy się że wróci na 14 :) on dziś robi obiad, a ja mam leżeć:)

Agusiku, ja po 2 latach znajduję jakiś kurz po remoncie. Współczuję.

Antynikotynowa, dzieci zawsze mają bardzo wysoki wynik. Jak by było coś nie tak to lekarz na pewno by poprosił o ponowne zbadanie.

Dziś chyba pierwszy raz doświadczyłam kopniaków w żebra. Dziewczyny, płakałam... a to wszytskobw trakcie egzaminu... prof myślał że próbuje ściągać, ale mu wytłumaczyła że to siła wyższa:)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/paski-ph-0-14ph-do-badania-ph-moczu-wody-100szt-i6013443373.html

Evee wysyłam Ci jeszcze link jak powinny wyglądać te paski, bo wczoraj odpisywałam ma szybko. Najlepiej kupić te bo są grubsze, jeśli się weźmie same papierki lakmusowe to one niestety są cienkie i mogą się przerywac (ph się sprawdza wkładając taki pasek na majtki luh fo pochwy wiec szkoda żeby kawałek papierki został w środku :D ).

Na kopniaki w żebra polecam pozycję kolankowo-łokciowa przez ok.10min. :) Czytałam kiedyś ze dziecko ma wtedy inny rozkład miejsca j odpuszcza, u mnie się sprawdza. :) A jednego malucha mam dosłownie wtknietego bogami i dupcia pod żebra wiec kopniaki są bardzo często.

Odnośnik do komentarza

Z tym tetnem to raczej ok, nasz Maluszek od poczatku tak ma i nie spada poniżej 150, wiec lekarz sie nie czepial. Chcialam tylko Was sie zapytac jak to jest z innymi maluszkami. Myslalam, ze z czasem bedzie na wysokosci 140, ale widocznie tak musi być.
Kukurydza mam te paski od kilku miesięcy i szczerze raz uzylam i sa troszke nie praktyczne w wyszukiwaniu, ktory to pomiar odpowiada temu co sie ukazal :/

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72702.png

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73sy9l9s01.png

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa to znaczy? Mi sprawdzali w szpitalu i mówili nawet, ze w niektórych krajach kobiety sprawdzaja codziennie przez cały czas ciąży. Przy wodach pasek musi mocno niebieski, przy prawidłowym ph pochwy na nie zmienia swojej barwy albo pozostaje coś koło tego czyli jeśli dobrze pamiętam to jest zolty- nie trzeba dokładnie oznaczać liczby ph bo tu nie to jest ważne. W przypadku wątpliwości, czyli jal wyjdzie jakis "posredni" kolor można udać się do lekarza. Infekcje czasem też dają zakłamanie wyniki. Ale przy tak wysokim ryzyku sączenia wód moim zdaniem lepiej kontrolować. U mnie jest codziennie na wkladce mnóstwo czystej wody, ale daje jednoznaczny "kwasny" wynik (dostalam kilka pasków od znajomego chemika:) ), dzięki temu mogę być spokojniejsza, bo w związku z tymi upławami mam już 3 wyjazdy na IP/do lekarza za soba (gdzie sprawdzali mi to w dokładnie ten sam sposób jak mogę to zrobić w domu) :p

Odnośnik do komentarza

Ale świetne body przydałoby się kilka na każdy dzien tygodnia :D

Kukurydza ja mam znów do Ciebie pytanko zamówiłam z gemini spray przeciwsloneczny dla córki i juz na pewno wiem ze w tym roku zuzyjemy go co najwyżej połowę, jak to jest z tego typu kosmetykami czy data ważności czy data po pierwszym otwarciu się liczy? W zeszłym roku miałam linomag sun który teraz strasznie śmierdzi i juz wiem z bloga srokao ze nie jest polecany....

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u mnie dzis od rana byla piekna pogoda wiec pojechalam z moim M nad Wisle zlapac troche slonka
Teraz meczymy mecz i tak juz bedzie do wieczora moj znalazl jakas stronke na necie i wszystkie mecze tam leca coprawda po niemiecku ale co tam:-)
Ja do opalania moge wam.polecic super krem firmy phenome z filtrem 15dziala jak 30 a dla dzieci z wyzszym to wtedy dziala jak 50od kilku lat kupuje bo maja tylko filtry naturalne wiec nie ma mowy o jakis poparzeniach i uczuleniach nie jest tani ale napeawde warto wszystkie biodermy i la roche sie kryja.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie :)
Jeśli chodzi o tętno u nas jest zawsze 140, więc jest ok.
Po wczorajszym bardzo intensywnym dniu tj. robienie dżemów i kompotów z truskawek do tego bułki z truskawkami-Kukurydza123-dziękuję za przepis wyszły pycha :) Potem trzeba było ogarnąć obiad, posprzątać dom i wyprasować pranie.. padłam o 18 i brzuch mnie zaczął boleć i zrobił się twardy no ale nie dziwie się jak mamusia chciała zrobić wszystko na raz :) ale niestety to co robiłam wcześniej teraz robię dużo dłużej....
A dzisiaj leniuchujemy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09koyj6yovn.png

Odnośnik do komentarza

Basia, na każdym kosmetyku masz informację jak długo można go używać od dnia pierwszego użycia. Zazwyczaj jest to 6 lub 12 miesięcy.

majeczka36 mecz polska Irlandia leci na tvp1 :) polska kopie, Jasiek też:)

M poleciał po arbuza bo mam na niego straszną ochotę, a zapomniałam dzis go kupić. Już od jakiegoś czasu mam przynajmniej połowę arbuza w lodówce. Żyć bez niego nie mogę :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Nowa_mama nie ma co czytać. Każda z nas będzie miała kryzys ze ma dość. Trzeba pamiętać że każde dziecko jest inne, jedne bardzo szybko łapią godziny karmienia, inne potrzebują bardzo dużo czasu by ogarnąć kiedy przestać jeść, co ile się budzić itd. Duży wpływ ma wsparcie rodziny. Jak kobieta jest sama, tylko ona karmi i jest 24h na nogach to wszystko odbija się również na mleku jakie produkuje. Jest mniej "pożywne" i moze produkować go mniej. Głowa do góry ;)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny,

ja już od środy w domu. Rzuciłam się w wir spraw i nie miałam kiedy przysiasc do forum i skrobnąć kilku słów. A teraz u nas trwa walka o życie kota, u ktorego z dnia na dzień niemal zdiagnozowano ciężką chorobę nerek. U mnie i bliźniaków wszystko w porządku, nawet nie kazali jakoś dużo leżeć, więc nie jest źle. Chociaż po prawie 2 tyg. w szpitalnym łóżku czuję się trochę slabsza.
Trochę widzę plusów ze swojego pobytu. Oswoilam się z tym szpitalem, lekarzami i położnymi i chciałabym tam rodzić.
I potwierdzam, ze wymagają w szpitalach aktu uznania dziecka przez ojca jeśli para nie jest małżeństwem. Mi powiedzieli, ze jeśli tego nie zalatwimy przed porodem, to dzieci dostaną moje nazwisko. Więc doszła kolejna sprawa do załatwienia. Ale dobrze, że już o tym wiem, bo wcześniej nie zdawałam sobie sprawy.

Odnośnik do komentarza

Znów nie mogę się zalogować...

Na 9wizyta u dentysty, jestem już pod przychodnią. Jest masakra, Jasiek strasznie kopie, co chwilę tylko mnie wzgryga bo wszystkie wnętrzności są poobijane- jak już ktoś napisał "walka o byt". Nie wspominając że co 10minut muszę do toalety. Bardzo słabo widzę te wizytę:(
Wczoraj wieczorem co chwilę robiłam shake z brzucha bo mały był ospały, a teraz szaleje jak jeszcze nigdy.

Miłego dniaa:)

Odnośnik do komentarza

Ja uwielbiam jak mój Maluch szaleje w brzuchu :) Nawet jak robi to w środku nocy i mamy dwugodzinną przerwę w spaniu :D
Ale w dzień też zapewnia mi takie atrakcje i bardzo mnie to cieszy. My w ten sposób nawiązujemy ze sobą kontakt, ja go dotykam w jakimś miejscu brzuszka i on potem tam kopie. I tak się bawimy :)

Zapraszam na mojego Bloga dla kobiet w ciąży i Mam:
Tekst linka :)

Odnośnik do komentarza

Po tygodniu u rodziców wróciłam do Warszawy i teraz nie wiem w co ręce włożyć. Nadrobilam ok 40 stron :) masakra :)

Natalia 93
Gratuluję udanej wizyty :)
Cudna ta Panda :) bardzo mi się podoba i na jesień w sam raz :) co do gier facetów to mój ma tak samo, czasem jak zacznie to przestać nie może. A jak i coś poproszę to jest tylko zaraz, za chwile. Eh szkoda już czasem slow. Co do zblizen to my teraz też unikamy, jakoś już ciężko mi się skupić na tym co potrzeba i brzuszek mi ciąży a po orgazmie też się spina..

Myszka
U mnie tesciowie na wieść o ciąży też wyskoczyli z tekstem kiedy ślub. Trochę to smutne. A co do chrztu to mam nadzieję że trafisz na jakiegoś ogarnietego. Oni są czasem skrajnie różni. Znam takich co uważają mieszkanie przed ślubem za grzech i takich co nie widzą w tym niż złego. Jestem wierząca ale w księży nie wierzę..

Magdalia
Witaj w naszym gronie :) gratuluję córeczki :)

Zielono- oka
Również witam i gratuluję synusia :)

Virkael
Ja też miewam humorki. Jednego dnia płacz, innego śmiech a jeszcze innego czepiam się o wszystko. Najgorzej jest kiedy wszystko dzieje się na raz :) Pisałaś że masz termin na końcu sierpnia i że będziesz sama. Na pewno będziemy zaglądać na forum również po porodach i będziemy czekały razem z Tobą więc na pewno nie będziesz samotna :)

Juventinka
Dobrze ze się odezwałaś :) współczuję remontu ale jednocześnie trochę zazdroszczę. Mnie czeka wykończenie mieszkania, przeprowadzka i jeszcze poród i to wszystko w tym samym czasie. Nie wiem jak to ogarnę..

Pipii
Tak się martwilas o wagę a tu proszę :) dobrze ze już wszystko w porządku i jesteście w domku :)

Evee
U Ciebie troszkę się wszystko na raz złożyło. Ząb, teraz to łożysko. Mam nadzieję że to nic poważnego i do trwanie w dwupaku jak najdłużej :) już tak mało nam wszystkim zostało. Oszczędzaj się jak najwięcej.

Patrycja
Piękna waga Maluszka :) ja czułam czkawke dopiero jakieś 3-4 razy. Chyba to zależy od ułożenia. Mam nadzieję że to że tak niewiele razy ja czułam nie oznacza nic złego.

Lenka89
Może temat opryszczki jest już nieaktualny ale ja miałam w 2 trymestrze i mi pomogła woda utleniona. Była niezastąpiona. :) plasterki bardziej mi szkodzily niż pomagały ale na każdego działa coś innego :) i jeśli już kiedyś miałaś to nic się nie martw :)

Antoninka
Super masz męża że zrezygnował z wyjazdu na mecz :) ja też bym swojego namawiala troszkę na wyjazd ale jeśli jeszcze wcześniej nie będzie go tydzień i potem mecz to woli zostać z wami :)

Soncia
Gratuluję wizyty :) nie denerwuj się że dzidzia jeszcze się nie ulozyla. Mój Synus co prawda ostatnio był główka w dół ale po tych harcach które wyczynia jestem pewna ze się to zmieniło :) jeszcze trochę czasu mają więc na pewno przyjmą odpowiednią pozycje startowa :)

Didi
Współczuję rozstępów. Ja ma kilka na plecach po dojrzewaniu, latem wygląda to jakbym była brudna :) teraz szczerze mówiąc smaruje się jeśli o tym pamiętam i na brzuchu jest ok na razie ale u mnie za bardzo tendencji do rozstępów niema. Tylko na cyckach mam ale daje rade i to trochę olewam. Co mi tam rozstępy jak dzidziuś w brzuszku :)

Zaczarowana
Witamy nowa mamę :) mamy nawet te same terminy powyznaczane :)

Beata
Dziewczyny już pisały ale się podpisuje pod tym że lepiej ustalić teraz ojcostwo i mieć papierek jeśli jeszcze jesteś na chodzie bo potem będzie ciężko a ułatwi to Wam bardzo formalności. Tak to będziecie musieli być wszędzie razem jeśli trzeba będzie zarejestrować dziecko. Właśnie dlatego ale też nie względów mieszkaniowych zdecydowaliśmy się za ślub cywilny. I w sumie dobrze bo tyle zmieniania jest ze masakra.

Nowa- Mama
Nie pomogę z laktatorem który kupilas ale ja np też mam z Canpolu tylko taki ręczny Basic za ok 50 zł i sugerowalam się opiniami innych mam które kupowały elektryczne i inne za gruba kasę i twierdzili że nie warto a potem miały właśnie taki Basic i były zadowolone. No ale to moje zdanie. Najważniejsze żebyś Ty była zadowolona a firma chyba jest ok wiec powinnaś być :

Agusiku
Też nadrabialam jakieś 40 stron :) jest co poczytać :)

Anula11
Dziewczyny już pisały żebyś się nie martwila i ja się dołączam :) pewnie po prostu
córeczka będzie mniejsza a jak widać dla niektórych lekarzy taka waga jest ok :)

Justitka
Witamy mamusie :)

Mamalina
Życzę powodzenia w dalszym rozpakowywaniu :) i wielkie 100 lat dla Namirka i dla całej wesołej gromadki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...